FB pixel

Základní instinkt

69%

Základní instinkt 100 20 125417

Basic Instinct

USA 1992 Thrillery Sex

V rafinovanom erotickom thrilleri skúseného Paula Verhoevena Základný inštinkt sa používa obľúbená americká filmová vražedná zbraň-sekáčik na ľad; tiež prostredie a postavy detektívov sú typické, značne nezvyčajná je však hlavná hrdinka. Emancipovaná vyzývavá a atraktívna spisovateľka Catherine Tramellová je obklopená takým počtom vrážd, že sa stáva pre detektíva Nicka podozrivou číslo jedna. Naviac sa stýka s ľuďmi, ktorí v minulosti zabíjali a sama vo svojich knihách smrť predvída. Ani policajná psychologička Beth, Nickova a kedysi tiež Catherinina milenka, nie je príliš typickou filmovou postavou. Základným inštinktom z názvu je samozrejme pohlavný (heterosexuálny i lesbický) pud, ktorý tiež ovláda značnú časť diania. Napätie nespočíva len v zručne vybudovanej zápletke, ale aj v stálom spájaní sexu a smrti. Snímka je prepočítaná do najmenších podrobností. Hrá v nej všetko: prostredie San Francisca, prepychové vily, krásne lačné ženy, silné autá, ale aj divákova filmová skúsenosť.

Je súčasťou série Basic Instinct. Film Základní instinkt obdržal niekoľko ocenení. Na udeľovaní Oscar za rok 1992 získal celkom 2 nominace.

Hrajú: Michael Douglas, Sharon Stone, George Dzundza, Jeanne Tripplehorn, Denis Arndt, Leilani Sarelle, Bruce A. Young, Réžia: Paul Verhoeven

Dĺžka: 127 minut, Premiéra 20. 3. 1992


Bude sa ti film Základní instinkt páčiť? Prihlás sa, začni hodnotiť a my ti pomôžeme.

Základní instinkt online


Tento titul, bohužiaľ, nie je nikde online. Akonáhle sa objaví, okamžite ho nájdeme a zaradíme!