FB pixel

Tarzan

72%

Tarzan 100 20 127568

Tarzan

USA 1999 Animované filmy Malí chlapci

Tarzan vyrastal od útleho detstva v divokej africkej džungli. Z osireného ľudského mláďaťa, ktoré pred rokmi nezištne adoptovala gorila Kala, ktorého často odstrkoval vodca stáda, ostatná ho prijali medzi seba, však vyrástol silný a spravodlivý kráľ džungle. Spoločne s hubatou gorilou kamarátkou Terk a neurotickým slonom Tantorom sa Tarzan učí obratnosti a schopnosti prežiť v zvieracom kráľovstve. Jeho dobrodružný život v korunách stromov obráti naruby expedícia profesora Portera, ktorý prišiel do africkej džungle študovať život goríl. Tarzan si po prvý raz uvedomí, že je človek a jeho nové poznanie umocní opätovaná láska k profesorovej dcére Jane. Na romantiku však zatiaľ veľa času nezostáva. Zákerný sprievodca expedície Clayton hodlá uskutočniť svoj diabolský plán - chce gorily zbaviť slobody a v klietkach je výhodne predať.

Je súčasťou série Tarzan (animovaný). Film Tarzan obdržal niekoľko ocenení. Na udeľovaní Oscar za rok 1999 získal celkom 1 sošku.

Hrajú: Tony Goldwyn, Glenn Close, Minnie Driver, Brian Blessed, Nigel Hawthorne, Lance Henriksen, Wayne Knight, Réžia: Chris Buck, Kevin Lima

Dĺžka: 88 minut, Premiéra 18. 6. 1999, Online od 17. 12. 2015


Bude sa ti film Tarzan páčiť? Prihlás sa, začni hodnotiť a my ti pomôžeme.

Tarzan online

iTunes

  • zvuk: pôvodné znenie
  • titulky: anglické
  • obraz: HD + SD
  • Požičať / Kúpiť

3,99/16,99

Prehrať