FB pixel

Prometheus

70%

Prometheus 100 20 429379

Prometheus

USA 2012 Sci-fi filmy Sci-fi horor

Dvaja mladí, úspešní archeológovia Eisabeth Shaw (Noomi Rapace) a Charie Holloway (Logan Marshall-Green) objavili na rôznych miestach Zeme niekoľko jaskynných piktogramov z dávnych civilizácií a postupne sa im podarilo rozlúštiť, že všetky piktogramy smerujú na jedno jediné miesto vo vzdialenom vesmíre. S týmom ďalších bádateľov sa tak na palube kozmickej lodi Prometheus vydávajú na cestu, na konci ktorej chcú nájsť odpovede na najzákladnejšie otázky ľudského bytia. Každý z nich má však rozdielnu motiváciu, prečo sa expedície zúčastniť. Elisabeth verí, že ľudstvo bolo stvorené vyššou mocou a chce sa stretnúť so stvoriteľmi a pochopiť pôvod ľudskej existencie, zatiaľ čo Holloway sa viac snaží uviesť veci na pravú mieru. Nikto z posádky však nie je pripravený na nepredstaviteľnú hrôzu, ktorá na nich čaká a netušia, že práve oni budú musieť zviesť desivý súboj o záchranu budúcnosti ľudskej rasy.

Je súčasťou série Vetřelec. Film Prometheus obdržal niekoľko ocenení. Na udeľovaní Oscar za rok 2012 získal celkom 1 nominaci.

Hrajú: Noomi Rapace, Michael Fassbender, Charlize Theron, Idris Elba, Guy Pearce, Logan Marshall-Green, Sean Harris, Réžia: Ridley Scott

Dĺžka: 124 minut, Premiéra 8. 6. 2012, Online od 18. 12. 2015


Bude sa ti film Prometheus páčiť? Prihlás sa, začni hodnotiť a my ti pomôžeme.

Prometheus online

iTunes

  • zvuk: pôvodné znenie
  • titulky: české + anglické
  • obraz: 4K + HD + SD + HDR
  • Požičať / Kúpiť

3,99/9,99

Prehrať