FB pixel

Milionář z chatrče - Slumdog Millionaire

80%

Milionář z chatrče - Slumdog Millionaire 100 20 597044

Slumdog Millionaire

Veľká Británia 2008

18-ročný mladík Jamal Malik sedí v televíznom štúdiu naproti moderátorovi indickej verzie súťaže Chcete byť milionárom a čaká na poslednú otázku, ktorá ho delí od rozprávkovej výhry 20 miliónov rupií. Ešte pred krátkym časom bol chudobným chlapcom z bombajského slumu, chlapcom, ktorý sa narodil do sveta bez budúcnosti, do sveta nepredstaviteľnej biedy. Ako sa chalan z ulice dokázal dostať tam, kam sa nedostali ani mladíci z lepších rodín, ani učenci s niekoľkými titulmi vo vrecku? Odpovede na tieto otázky bude z Jamala\tťahať niekto oveľa nepríjemnejší ako televízny moderátor. Pred poslednou otázkou má Jamal iba jeden deň na to, aby sa pripravil. Bohužiaľ, prípravu mu strpčujú policajní vyšetrovatelia, ktorí ctia prezumpciu viny a snažia sa aj s použitím brutálnej sily získať od Jamala odpoveď na kľúčovú otázku - akým podvodom sa dostal na krôčik od rozprávkového bohatstva.

Film Milionář z chatrče - Slumdog Millionaire obdržal niekoľko ocenení. Na udeľovaní Oscar za rok 2008 získal celkom 9 sošek a 2 nominace.

Hrajú: Dev Patel, Freida Pinto, Anil Kapoor, Mia Drake Inderbitzin, Saurabh Shukla, Rajendranath Zutshi, Irrfan Khan, Réžia: Danny Boyle, Loveleen Tandan

Dĺžka: 120 minut, Premiéra 12. 5. 2008, Online od 16. 10. 2017


Bude sa ti film Milionář z chatrče - Slumdog Millionaire páčiť? Prihlás sa, začni hodnotiť a my ti pomôžeme.

Milionář z chatrče - Slumdog Millionaire online

Netflix

  • zvuk: pôvodné znenie
  • titulky: anglické
  • obraz: HD + SD
  • Predplatné

7,99

Prehrať