FB pixel

Hobit: Neočekávaná cesta

80%

Hobit: Neočekávaná cesta 100 20 591117

The Hobbit: An Unexpected Journey

USA 2012

Hobit sleduje cestu ústrednej postavy Bilba, ktorý sa ocitne na dobrodružnej výprave, ktorej cieľom je znovu si nárokovať stratené trpasličie kráľovstvo Erebor, o ktoré trpaslíkov pripravil drak Šmak. Vďaka čarodejníkovi Gandalfovi sa Bilbo ocitne v spoločnosti trinástich trpaslíkov v čele s legendárnym bojovníkom Thorinom. Cesta ich zavedie do divočiny, cez tajomné krajiny, kde sa to len hemží zlobrami a škriatkami, smrteľnými pavúkmi a čarodejníkmi. Hoci cieľ ich cesty - Osamelá Hora - leží na východe, musia sa najprv dostať z jaskynného systému, kde sa Bilbo stratí a narazí na niekoho, kto mu navždy zmení život, na Gluma. Tu, sám s Glumom, na brehu podzemného jazera, skromný Bilbo Bublík objaví nielen hĺbku prefíkanosti a odvahy, ktorá prekvapí aj jeho samotného, ale získa do svojho vlastníctva aj Glumov prsteň, ktorý poskytuje nečakané a užitočné možnosti. Jednoduchý, zlatý prsteň je spojený s osudom celej Stredozeme takým spôsobom, aký Bilbo nemôže ani tušiť.

Rozpočet vo výške 250 mil $ radí film Hobit: Neočekávaná cesta medzi najdrahšie filmy všetkých čias. Celosvetové tržby filmu Hobit: Neočekávaná cesta sú 1,017 mld $ čo z neho robí jeden z najúspešnejších filmov všetkých čias. Je súčasťou série Středozemě (Pán prstenů + Hobit). Film Hobit: Neočekávaná cesta obdržal niekoľko ocenení. Na udeľovaní Oscar za rok 2012 získal celkom 3 nominace.

Hrajú: Ian McKellen, Martin Freeman, Richard Armitage, Andy Serkis, Cate Blanchett, Christopher Lee, Sylvester McCoy, Réžia: Peter Jackson

Dĺžka: 169 minut, Premiéra 14. 12. 2012, Online od 11. 12. 2015


Bude sa ti film Hobit: Neočekávaná cesta páčiť? Prihlás sa, začni hodnotiť a my ti pomôžeme.

Hobit: Neočekávaná cesta online

Google Play

  • zvuk:
  • titulky: české
  • obraz: SD
  • Požičať / Kúpiť


Prehrať
iTunes

  • zvuk: pôvodné znenie
  • titulky: anglické
  • obraz: HD + SD
  • Požičať / Kúpiť

9,99

Prehrať