FB pixel

Dánske dievča

70%

Dánske dievča 100 20 98110

The Danish Girl

USA 2015 Drámy LGBT

Einar Wegener (Eddie Redmayne) patrí k nejlepším dánskym maliarom svojej doby, jeho žena Gerda (Alicia Vikander) mu pritom poskytuje maximálnu podporu a pritom sa sama snaží preraziť ako portrétistka. Postupné rúcanie ich harmonického vzťahu odštartuje banálna príhoda. Gerde, která pripravuje sériu baletných portrétov, nedorazí figurantka a Einar sa rozhodne, že svojej žene bude pózovať ako model oblečený do baletného kostýmu. Intenzívne spojenie so ženským elementom v Einarovi rozpúta obrovský emocionálny chaos. Vyrovnáva sa s ním najskôr „nevinnou“ hrou na tajné dánske dievča Lili, a neskôr čím ďalej tým silnejším presvedčením, že len ako žena dokáže byť šťastný. Bol by ochotný podstúpiť čokoľvek, aby jeho transformácia bola dokonalá… Behom tejto premeny ho verne sprevádza jeho Gerda, která vďaka Lili, svojej novej múze, síce konečne prerazí ako umelkyňa, ale zároveň stratí svoju životnú lásku.

Film Dánske dievča obdržal niekoľko ocenení. Na udeľovaní Oscar za rok 2015 získal celkom 1 sošku a 3 nominace. Na udeľovaní Zlaté Glóby za rok 2015 získal celkom 3 nominace.

Hrajú: Alicia Vikander, Eddie Redmayne, Tusse Silberg, Adrian Schiller, Amber Heard, Matthias Schoenaerts, Emerald Fennell, Réžia: Tom Hooper

Dĺžka: 120 minut, Premiéra 27. 11. 2015, Online od 1. 10. 2016


Bude sa ti film Dánske dievča páčiť? Prihlás sa, začni hodnotiť a my ti pomôžeme.

Dánske dievča online

iTunes

  • zvuk: pôvodné znenie
  • titulky: české + anglické
  • obraz: HD + SD
  • Požičať / Kúpiť

3,99/9,99

Prehrať