FB pixel

Sex and the City

Náš zoznam začneme jednou z mnohých klasík, za ktorými stojí HBO. V roku 1998, keď komerčný internet ešte len začínal a my sme sledovali HBO cez predražené satelity, začal vychádzať tento komediálny seriál. Seriál v šiestich sezónach sleduje príbehy štyroch žien, ich ľúbostný život, spoločné zážitky a klasické intrigy Newyorčaniek. Po šiestich rokoch, kedy si seriál udržiaval svoju kvalitu sme sa dočkali aj dvoch, kvalitatívne horších filmových spracovaní.

Barry

Minuloročná komediálna dráma si v priebehu prvej série získala dostatok fanúšikov, aby sme sa pokračovania dočkali už koncom tohto marca. Nájomný vrah Barry sa presťahuje do Los Angels aby splnil svoj kontrakt, avšak neočakával, že sa pridá k miestnemu divadlu. Prvá séria si okrem priazne fanúšikov odniesla aj viacero prestížnych ocenení.

Big Little Lies

Rok 2018 bol aj rokom, kedy sme sa dočkali prvej, skvele spracovanej dráme Big Little Lies. Premisa seriálu je postavená na troch výstredných ženách v strednom veku, ktoré sa chtiac-nechtiac zapletú do vyšetrovania vraždy. Dráma bola pôvodne plánovaná ako miniseriál, avšak po niekoľkonásobných oceneniach sa hviezdne obsadená prvá séria dočká pokračovania vo forme druhej série. Tej sa dočkáme už v júni tohto roka.

Veep

Ak vás zaujíma politika, navyše vyobrazená skrz satiru, šesť sérií seriálu Veep je to pravé pre vás. Selina Meyer, fiktívna viceprezidentka v tejto komédii a zároveň aj hlavná postava sa snaží so svojim tímom zanechať odkaz pre budúce generácie v štáte. Seriál je medzi kritikmi uznávaný, čo značí aj počet vydaných častí. Poslednej, siedmej série tejto komediálnej záležitosti sa dočkáme 31. Marca.

Band of Brothers

Bratstvo neohrozených je jeden z najlepšie hodnotených seriálov na tomto zozname hneď z niekoľkých dôvodov. Iba desaťdielna dráma neskutočne detailne a atmosféricky podchytáva knižný základ bestselleru od spisovateľa Stephena E. Ambroseho. Tento vynikajúci titul sleduje osudy jednotky americkej armády, ktorá sa zúčastnila vysadenia v Normandii v osudný deň D a následne aj ďalších zásadných operácií počas 2. svetovej vojny.

True Detective

V našich končinách skôr známy ako Temný prípad má za sebou zatiaľ tri fantastické sezóny. Seriál je koncipovaný tak, aby jednotlivé série na seba nenadväzovali a teda aj každá nová osmička častí má iných hercov, zasadenie a premisu. True Detective je okrem pochmúrnejších a mysterióznych tém charakteristický aj svojim hviezdnym obsadením. Zahrali si v ňom herci ako Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Colin Farrell alebo Mahershala Ali .

Game of Thrones

Azda komerčne najúspešnejšia záležitosť na tomto zozname, ku ktorej sa pravdepodobne nemusíme viac vyjadrovať. Kvalita každej zo siedmych sérií exponenciálne rástla. Už o chvíľu sa dočkáme epického zavŕšenia jednej z najlepších fantasy ság posledných rokov, plnej zrady, intríg, smrtí obľúbených postáv, šteklivých scén, drakov, megalomanských bitiev... Mohli by sme pokračovať, avšak veríme, že so seriálom Game of Thrones ste už tú česť mali . Ak nie, máte mesiac na nápravu tejto nehoráznej chyby, aby ste mohli nasadnúť na vlak v podobe ôsmej série.

Silicon Valley

Svet programátorov, satira, čierny humor a kremíkové údolie v Kalifornii. Tak by sa dal v krátkosti popísať jeden z najlepších seriálov, na ktorého pokračovanie netrpezlivo všetci čakáme. Doposiaľ sme sa dočkali 5 sérií plných IT vtipov, zasadených do prostredia tých najväčších technologických gigantov ako je napríklad Google alebo Amazon. Hlavné postavy sú charakterovo skvele napísané, každý z nich je diametrálne odlišný od toho druhého ale koniec koncov vytvárajú skvelý tím, ktorí sa snaží naplniť svoju víziu necentralizovaného internetu.

The Wire

Baltimore v spojených štátoch je mesto plné drog, korupcie a všelijakých podlostí. Asi aj preto sa seriál v našich končinách prekladá ako Špína Baltimoru. Všetkým týmto skutočnostiam vymykajúcim sa z rúk zákona sa pokúša zabrániť jedna z hlavných postáv detektív McNulty. Ten aj napriek tomu, že je skvelý strážca zákona, má problémy si ustrážiť svoj osobný život a alkoholový apetít. Hodnotenia piatich sérií tohto seriálového skvostu sa pohybujú v absolútnych číslach, takže nemôžeme nič viac, len The Wire odporúčať.

The Sopranos

Keď na prelome milénia HBO odvysielala legendárnych Sopranovcov, existovalo len málo kvalitatívne podobných záležitosti. Na čele mafiánskej rodiny je charizmatický Tony Soprano. Popritom ako sa mu darí v tomto čiernom biznise je aj otcom svojej regulárnej rodiny. Dnes už zosnulý James Gandolfini znázornil svoju postavu náramne dobre. Na vrchol tohto rebríčka sa seriál dostáva najmä originálnym prístupom k mafiánskej tematike, fantasticky napísanými postavami a scenárom plného nečakaných zvratov. The Sopranos je taký Krstný Otec medzi seriálmi.

Ako môžete vidieť, ide vcelku o podarený zoznam toto najlepšieho, čo HBO za posledné dekády ponúklo. Veríme, že sme vás inšpirovali pri výbere vášho ďalšieho seriálu. Čerešničkou na torte v tomto prípade je aj možnosť pustiť si väčšinu seriálov v slovenskom poprípade českom znení, keďže služba HBO GO je v tomto ohľade pre nás najprívetivejšia.

Top 10 seriálov od legendárneho HBO  |  Tipy na film  |  před 2 měsíci  |  160 přečtení

Marek Pillár

Seriály začal milovať ešte na strednej škole ku ktorým sa dostal skrz Prison Break. Postupne ako s kamošmi fičali na South Parku a iných uletených záležitostiach sa dostal až ku svojej modle a podľa neho vrcholu kinematografie – Breaking Bad. Vtedy objavil pravé čaro moderných seriálov a začal ich sledovať ako na bežiacom páse. Pomimo ich sledovania veľkú porciu času venuje videohrám, ktoré stavia minimálne na takú úroveň, ako jeho obľúbené seriály.

Komentáre k článku Top 10 seriálov od legendárneho HBO

Ďalšie články ako Top 10 seriálov od legendárneho HBO

Tipy na film  |  24. 5. 2019

10 najočakávanejších seriálov, ktoré k nám dorazia už toto leto

Letná sezóna sa bude niesť v znamení nových sérií overených titulov, ale k divákom sa dostane aj niekoľko noviniek. čítaj ďalej

Tipy na film  |  21. 5. 2019

10 skvelých vojnových satír, ktoré pobavia aj zamrazia

Spojenie humoru s peklom vojny nie je úplne časté. Napriek tomu však nájdeme viacero skvelých čiernych komédií či satirických vojnových diel. A keďže sa v týchto dňoch chystá seriálová premiéra novej adaptácie románu Hlava 22, prinášame vám výber 10 skvelých podobných filmov (a seriálov). čítaj ďalej

Tipy na film  |  19. 5. 2019

10 parádnych filmov o pomste, ktoré vás dostanú akciou aj emóciami

Tretí diel fantasticky rozbehnutej série John Wick už klope na dvere kinosál. Podľa recenzií sa veru máme na čo tešiť. Pri tejto príležitosti si však predstavíme 10 ďalších skvelých filmov, v ktorých hrá pomsta hlavnú úlohu. čítaj ďalej

Tipy na film  |  14. 5. 2019

7 zaujímavých faktov o nesmierne úspešnom Avengers: Endgame

Poďme ešte trošku využiť vlnu ohľadom najnovšieho diela odohrávajúceho sa v MCU. Dnes sme si pre vás pripravili 7 faktov, ktoré ste o jednom z najúspešnejších filmov v kinematografickom priemysle možno nevedeli. čítaj ďalej

Tipy na film  |  10. 5. 2019

10 skvelých komédií s hereckým sympaťákom Ryanom Reynoldsom

Tento týždeň sa do našich kín dostáva zábavne vyzerajúca rodinná komédia Pokémon: Detektív Pikachu. Obľúbeného pokémona vo filme nadaboval Ryan Reynolds. Pri tejto príležitosti vám prinášame ďalších 10 skvelých komédií s týmto sympatickým hercom. čítaj ďalej