FB pixel


10) Netflixovská komédia The Politician – 27. septembra

10) Netflixovská komédia The Politician – 27. septembra

Jednou z noviniek na tomto zozname je aj netflixovská komediálna záležitosť The Politician, ktorá sa v jeseni dočká svojej premiéry. V čom sa bude snažiť komédia odlišovať od ostatných obdobných titulov je prístup k samotnej zápletke. Premisa každej série sa bude točiť vždy okolo iného politika a jeho dôvodov, prečo by chcel kandidovať. V prvej sérii sa teda pozrieme na snahu mladého študenta menom Platt’s Payton Hobart a jeho cestu za titulom prezidenta spojených štátov. Nemôžeme si pomôcť, ale vidíme v tom netflixácku obdobu mega úspešnej Viceprezident(ky).

9) Deviata séria Suits - 17. Júl

Neskutočne úspešná dráma, zasadená do právnického sveta sa prednedávnom dočkala premiéry už deviatej série. Seriál je plný advokátskej terminológie, skvelých hercov a prekvapivých záverov, zabezpečujúcich Kravaťákom nesmierne úspešne roky na obrazovkách. Vedľa príbehu obľúbených postáv Mikea a Harveyho sme sa dočkali aj spin-offu Pearson a ten politickej dráme hanbu rozhodne nerobí.

8) Netradičná komédia GLOW sa dočká tretej série - 9. august

Naše Guilty Pleasure na tomto zozname sa dočká už tretej série. Komédia od tvorcov Orange Is The New Black je zasadená do osemdesiatych rokov minulého storočia a sleduje príbeh Alison, mladej herečky hľadajúcej nový smer v profesijnom živote. Odpoveď na jej otázky nájde v prvom ženskom wrestlingovom týme GLOW (Glorious Ladies of Wrestling).

7) Štvrtá séria Preacher - 4. augusta

Komixovka Preacher to na poli ostatných adaptácií obrázkových predlôh nemala ľahké. Predchádzajúce tri série neustále prestupovali na poli úspešnosti, no televízia AMC aj tak ohlásila pokračovanie vo forme štvrtého balíka častí. Už začiatkom augusta tak budeme môcť sledovať Jesseho Custera v ďalších démonických prípadoch klasického kňaza.

6) Komixovka Watchmen sa dočká svojho seriálového debutu – jeseň 2019

Watchmen, pripravovaný seriál podľa rovnomennej komixovej predlohy bude vydávaný pod záštitou HBO. Obľúbená dráma z pera Alana Moora a Dave Gibbonsa sa na našich obrazovkách objaví už tento rok v jeseni. V hlavnej úlohe nových Watchmenov sa objaví Jeremy Irons a keďže mu repliky do úst bude vkladať scenárista Stratených Damon Lindelof, naše očakávania sú viac než vysoké.

5) HBO eso His Dark Materials - jeseň 2019

V jeseni sa takisto dočkáme uvedenia nového seriálu podľa knižnej predlohy Philipa Pullmana. V úvodnej sérii budeme sledovať príbeh Lyry a jej deamona, známych najmä z filmovej adaptácie nesúcej názov Zlatý Kompas. Prvá séria si vezme za úlohu previesť seriálovou formou príbeh prvej z trojice kníh. Keďže His Dark Materials kvalitatívne prirovnávajú k Game of Thrones, máme menšie obavy, či fanúšikovia temného fantasy neostanú sklamaní.

4) Fantasy podivnosť Carnival Row - 30. augusta

V hlavnej úlohe sa objaví Orlando Bloom a Cara Delevingne, stvárňujúca magickú bytosť. Aj keď im svet, v ktorom sú tieto rozprávkové bytosti utláčané nepraje, medzi hlavnými charaktermi sa vytvorí veľmi silné puto. Už teraz môžeme povedať, že ide o jednu z najočakávanejších fantasy záležitosti tohto roka, a to už 30. augusta na streamovacej službe od Amazonu.

3) Dokáže druhá séria Disenchantment napraviť povesť jednotky? - 20. september

Disenchantment minulý rok pristálo na Netflixe a okamžite rozdelilo fanúšikov Groeningovej tvorby na dva tábory. Jedni animovaný humor o alkoholickej princeznej a jej dvoch nekonvenčných spoločníkov zatracovali, no a na strane druhej sme my. Nám klasický "simpsonovský" humor sadol a po zahliadnutí úvodnej jedenástky časti sme okamžite dostali absťák od hlúpeho humoru.

2) Finále Orange is the New Black - 26. júl

Dráma zasadená do prostredia ženskej väznice je rozhodne niečo, čo sa v seriálovom svete nevidí tak často. Asi aj preto je okolo Orange Is The New Black taký rozruch, keďže seriál je postavený vo veľkej časti na charakterových rozdieloch jednotlivých väzenkýň. Pred pár dňami sme sa na Netflixe dočkali uvedenia finálnej série, plnej balansovania medzi humorom a emóciami. Rozlúčka s obľúbenými charaktermi to bola teda poriadna.

1) Najočakávanejšia fantasy adaptácia Witcher - zima 2019

Najočakávanejšou záležitosťou na tomto zozname je jednoznačne seriálová adaptácia knižnej fantasy série s Geraltom v hlavnej úlohe. Po prvých ukážkach sme ostali ako vodou obarení a zmiešané pocity sme mali aj po nedávnom traileri, odkrývajúcom z univerza o niečo viac. Kedy sa dočkáme Henryho Cavilla s jedným mečom na chrbte zatiaľ s určitosťou povedať nevieme, no internetom kolujú klebety odkazujúce na 20. december.

TOP 10 seriálov druhej polovice roka 2019  |  Tipy na film  |  před 5 měsíci  |  331 přečtení

Marek Pillár

Seriály začal milovať ešte na strednej škole ku ktorým sa dostal skrz Prison Break. Postupne ako s kamošmi fičali na South Parku a iných uletených záležitostiach sa dostal až ku svojej modle a podľa neho vrcholu kinematografie – Breaking Bad. Vtedy objavil pravé čaro moderných seriálov a začal ich sledovať ako na bežiacom páse. Pomimo ich sledovania veľkú porciu času venuje videohrám, ktoré stavia minimálne na takú úroveň, ako jeho obľúbené seriály.

Komentáre k článku TOP 10 seriálov druhej polovice roka 2019

Ďalšie články ako TOP 10 seriálov druhej polovice roka 2019

Tipy na film  |  5. 12. 2019

TOP 10 najsledovanejších HBO seriálov v novembri

December je v plnom prúde, a ty máš teda posledných pár dní dohnať tohtoročné seriálové resty. K tomu by ti mohol pomôcť zoznam toho, čo v novembri fičalo napríklad na takom HBO Go. Schválne, ku sledovanosti čoho si minulý mesiac prispel aj ty? čítaj ďalej

Tipy na film  |  4. 12. 2019

Páčil sa vám The Irishman? Potom si nesmiete nechať ujsť týchto 10 filmov

Fantastická gangsterka The Irishman od Martina Scorseseho je už konečne na Netflixe. Pokiaľ ste ju videli a stále nemáte dosť, možno by ste mali siahnuť po podobne ladených filmoch. V tomto rebríčku vám prinášame 10 majstrovských gangsteriek. čítaj ďalej

Tipy na film  |  2. 12. 2019

13 dôvodov, prečo si v decembri predplatiť HBO GO

Predsviatočné decembrové obdobie iste mnohí strávite pred televíznymi obrazovkami. V tomto článku vám prinášame 13 silných filmových a seriálových dôvodov, vďaka ktorým by ste mali dať šancu práve HBO GO. čítaj ďalej

Tipy na film  |  29. 11. 2019

The Irishman a ďalších 9 noviniek, ktoré musíte vidieť tento víkend

Neviem na čo sa tu hráme. Všetci vieme, že posledný novembrový týždeň bude u každého na obrazovke vycapený Martin Scorsese. Filmová legenda totiž konečne na Netflixe vydala svoju gangsterku. Ak si však už tento 3,5 hodinový kolos videl, máme pre teba ďalších 9 noviniek. čítaj ďalej

Tipy na film  |  28. 11. 2019

10 najlepších filmov, ktoré sme v roku 2019 videli v kinách

Do konca roka nám síce ešte nejaký ten čas ostáva, ale väčšina tých ambicióznejších kúskov si už svoju premiéru odbila (možno s výnimkou nových Star Wars). Preto sme sa rozhodli začať bilancovať a prinášame vám 10 najlepších kúskov, ktoré sme na plátnach kín mohli vidieť. čítaj ďalej