FB pixel

10 – Mindhunter

Svojho pokračovania sa tento rok dočkala detektívna dráma Mindhunter. Druhá séria nás pohltila podobne ako prvá, priniesla nových vrahov a blesol sa v nej nechválne známy Charles Manson. Podľa niektorých, rozvetvenie deja a väčší dôraz na osobné príbehy úhlavných postáv, ako na príbehy vrahov druhú sériu kvalitatívne stavajú za jej debutový klenot, no aj tak o hovoríme o vynikajúcom pokračovaní skvele zvládnutého seriálu.

9 – Hra o tróny

Jedným z najväčších seriálových návratov roku 2019 bolo aj finále Game of Thrones. Išlo totiž o očakávanú ôsmu sériu, ktorá malá celú, niekoľko rokov naťahujúca sa ságu ukončiť. Či už išlo o dôstojnú rozlúčku necháme na vás, no internet a v podstate aj tí, ktorí seriál nikdy nevideli si ukončenie určite všimli. Seriál za 8 rokov svojej existencie zasiahol toľko oblastí kultúry, že nevšimnúť si motívy GOT v bežnom svete je nadľudská úloha. Teraz nám ostáva už len čakať na pripravované odbočky.

8 – The End of the F***ing World

Menším seriálom čo do rozmerov, no o to väčším prekvapením bola aj satirická záležitosť z roku 2017, The End of the F***ing World. Druhá séria na Netflixe zodvihla kotvy začiatkom novembra a ide o ďalšiu dávku vynikajúcich hereckých výkonov a čierneho humoru na pozadí masochistickej drámy. V hlavnej úlohe je opäť mladý psychopat, prehodnocujúci svoje hodnoty zabiť parťáčku, ktorá je do neho šialene zamilovaná.

7 – Bojack Horseman

Smutná to správa! Geniálny animák zameriavajúci sa na špinu a hnus Hollywoodu napoly už skončil. Prečo napoly? Finálna, šiesta séria pozostávajúca z 16 častí si svoju polku odbila už v októbri. Druhá polovica je naplánovaná na koniec januára a my sa už majsterského humoru, starých známych postáv a vyšperkovaného dabingu Aarona Paula nevieme dočkať. Na druhej strane samozrejme smútime. Seriál s alkoholickým koňom v hlavnej úlohe sa tak často nevidí.

6 – Rick a Morty

Pri animákoch ešte chvíľu ostaneme. Hláškujúci vedec v konštantnom opojení omamných látok a jeho stále prítomný priblbší vnuk sa aj tento rok vybrali na objavovanie nekonečného vesmíru. Prvá päťka štvrtej série je už vonku, no žiaľ len na domovskej stanici Adult Swim. Veríme, že ak sa v roku 2020 dočkáme druhej polovice série, Netflix nás okamžite pohostí odpovedajúcou dávkou špecifického Rick & Morty humoru.

5 – The Crown

Niekoľkokrát ocenená modla na Netflixe sa tohto roku dočkala svojho už tretie pokračovania, no a aby toho nebolo málo, tak autori potvrdili práce na štvrtej sérii. Tretia desiatka častí sa vyznačovala zmenenou herečkou v hlavnej úlohe, a to z dôvodu posunutia sa príbehu v rámci dejovej línii. Opäť raz sme sa dočkali vypätých politických rozhodnutí ikonických pre tento seriál, no tentokrát za prítomnosti vynikajúcej Olivii Colman v hlavnej úlohe.

4 – Peaky Blinders

Leto sa nieslo v znamení gangov z Birminghamu. Konečne sme sa totiž dočkali očakávanej piatej série, ktorá sa tradične kvalitatívne drží na vysokej úrovni už niekoľko rokov. Pokiaľ beriete tento seriál ako svoju dogmu a na ulicu nevyjdete bez ikonickej baretky a patričného štýlu, osud Tommy Shelbyho a jeho gangu máte už za sebou a len čakáte na pokračovanie. Máme pre vás skvelú správu - autori zamýšľajú ešte minimálne dve série.

3 – Black Mirror

Rok 2019 sa niesol aj v znamení návratu Black Mirror. Ako sa mu však tentokrát darilo nastavovať zrkadlo spoločnosti? Ak zhodnotíme výsledok nášho čakania, tak zhrnúť naše pocity jedným slovom by dokázal výraz rozpačitosť. Na jednej strane sme sa dočkali vynikajúcich a kvalitatívne, nad rámec seriálu, pôsobiacich epizód, no z ich počtu a samotnej voľby kvality nad kvantitou sme trošku sklamaní. Ak nerátame minuloročný Bandersnatch, tak trojročné čakanie na tri trošku dlhšie epizódy sme od autorov zobrali ako ranu pod pás. Každopádne, ide o tri vynikajúce časti.

2 – La casa de papel

Poďme sa rozdeliť na dva tábory, keďže jedni seriál milujú a iní zase nenávidia. Pokiaľ s nostalgickými okuliarmi spomínate na legendárne Prison Break so všetkými jeho neduhmi a nelogickosťami, tak španielska záležitosť Money Heist je pre vás to pravé. Tábory fanúšikov sa však delia aj v prípade tretej série. Nejde o extrémne zlú sadu častí, no pomalší rozbeh a reštart príbehu a la Michael Scofield ide do väznice Sona nemusí sadnúť každému.

1 – Stranger Things

Očakávali ste nejaký iný seriálový návrat na vrchole tejto pyramídy? Dúfame, že nie a tretiu sériu nostalgickej jazdy ste si užili presne tak, ako to bratia Dufferovci zamýšľali - na jeden záťah hneď po vydaní. Príbeh sa opäť raz o čosi viac odkryl, obľúbenci sú o niečo starší a riešia tínedžerské problémy, a to všetko na pozadí pomyselného scenára Dungeons & Dragons. Autori ani v tomto prípade nevynechali veľkolepé finále a početné otazníky, na ktoré budeme čakať ešte niekoľko mesiacov. A čakať budeme, keďže štvrtá séria je oficiálne vo výrobe!

Top 10 najlepších seriálových pokračovaní roku 2019  |  Tipy na film  |  před 21 dny  |  180 přečtení

Marek Pillár

Seriály začal milovať ešte na strednej škole ku ktorým sa dostal skrz Prison Break. Postupne ako s kamošmi fičali na South Parku a iných uletených záležitostiach sa dostal až ku svojej modle a podľa neho vrcholu kinematografie – Breaking Bad. Vtedy objavil pravé čaro moderných seriálov a začal ich sledovať ako na bežiacom páse. Pomimo ich sledovania veľkú porciu času venuje videohrám, ktoré stavia minimálne na takú úroveň, ako jeho obľúbené seriály.

Komentáre k článku Top 10 najlepších seriálových pokračovaní roku 2019

Ďalšie články ako Top 10 najlepších seriálových pokračovaní roku 2019

Tipy na film  |  20. 1. 2020

10 najsledovanejších filmov na HBO Go v decembri

Niet pochýb, že HBO sa v decembri nieslo v duchu Harryho Pottera, čím to služba vyhrala na plnej čiare. Predsa len, Harry a jeho kamoši k Vianociam rozhodne patria, no v decembri ste pozerali aj niečo iné. Ak neviete nájsť inšpiráciu, čo si dnes večer na HBO GO pustiť, tu ju rozhodne nájdete. čítaj ďalej

Tipy na film  |  17. 1. 2020

Outsider, Sex Education a ďalšie novinky, ktoré musíš vidieť tento víkend

Po kľudnejšom minulom víkende sa streamovacie služby opäť solídne rozbehli. HBO predstavilo začiatkom týždňa kingovskú novinku Outsider a za zmienku stoja aj nové epizódy The New Pope. Nezabudlo sa dokonca ani na fanúšikov Downton Abbey. čítaj ďalej

Tipy na film  |  16. 1. 2020

TOP 10 seriálov, ktoré ste sledovali na HBO GO v decembri

Mnohí z vás v decembri vybrali posledné dovolenky v roku alebo mali prázdniny. Tak či tak, tento čas ste strávili aj pred obrazovkami v kruhu vašich obľúbených streamovacích služieb. Toto je Top 10 seriálov, ktoré ste sledovali na HBO GO posledný mesiac v roku. čítaj ďalej

Tipy na film  |  15. 1. 2020

10 skvelých detektívok a kriminálnych thrillerov, ktoré musíte vidieť

Keďže sa do našich kín dostáva mimoriadne chválená detektívka Na nože od Riana Johnsona, pripravili sme pre vás výber ďalších skvelých 10 kriminálok. Pokiaľ sa teda chcete naladiť, s týmito filmami sa vám to určite podarí. čítaj ďalej

Tipy na film  |  13. 1. 2020

10 dôvodov, prečo si predplatiť Netflix aj v novom roku

Nový rok začne na Netflixe bohatou nádielkou lákavých filmov a seriálov. V tomto článku vám prinášame desať najpozoruhodnejších titulov, kvôli ktorým sa rozhodne oplatí si Netflix predplatiť aj v roku 2020. čítaj ďalej