FB pixel

10 – Mindhunter

Svojho pokračovania sa tento rok dočkala detektívna dráma Mindhunter. Druhá séria nás pohltila podobne ako prvá, priniesla nových vrahov a blesol sa v nej nechválne známy Charles Manson. Podľa niektorých, rozvetvenie deja a väčší dôraz na osobné príbehy úhlavných postáv, ako na príbehy vrahov druhú sériu kvalitatívne stavajú za jej debutový klenot, no aj tak o hovoríme o vynikajúcom pokračovaní skvele zvládnutého seriálu.

9 – Hra o tróny

Jedným z najväčších seriálových návratov roku 2019 bolo aj finále Game of Thrones. Išlo totiž o očakávanú ôsmu sériu, ktorá malá celú, niekoľko rokov naťahujúca sa ságu ukončiť. Či už išlo o dôstojnú rozlúčku necháme na vás, no internet a v podstate aj tí, ktorí seriál nikdy nevideli si ukončenie určite všimli. Seriál za 8 rokov svojej existencie zasiahol toľko oblastí kultúry, že nevšimnúť si motívy GOT v bežnom svete je nadľudská úloha. Teraz nám ostáva už len čakať na pripravované odbočky.

8 – The End of the F***ing World

Menším seriálom čo do rozmerov, no o to väčším prekvapením bola aj satirická záležitosť z roku 2017, The End of the F***ing World. Druhá séria na Netflixe zodvihla kotvy začiatkom novembra a ide o ďalšiu dávku vynikajúcich hereckých výkonov a čierneho humoru na pozadí masochistickej drámy. V hlavnej úlohe je opäť mladý psychopat, prehodnocujúci svoje hodnoty zabiť parťáčku, ktorá je do neho šialene zamilovaná.

7 – Bojack Horseman

Smutná to správa! Geniálny animák zameriavajúci sa na špinu a hnus Hollywoodu napoly už skončil. Prečo napoly? Finálna, šiesta séria pozostávajúca z 16 častí si svoju polku odbila už v októbri. Druhá polovica je naplánovaná na koniec januára a my sa už majsterského humoru, starých známych postáv a vyšperkovaného dabingu Aarona Paula nevieme dočkať. Na druhej strane samozrejme smútime. Seriál s alkoholickým koňom v hlavnej úlohe sa tak často nevidí.

6 – Rick a Morty

Pri animákoch ešte chvíľu ostaneme. Hláškujúci vedec v konštantnom opojení omamných látok a jeho stále prítomný priblbší vnuk sa aj tento rok vybrali na objavovanie nekonečného vesmíru. Prvá päťka štvrtej série je už vonku, no žiaľ len na domovskej stanici Adult Swim. Veríme, že ak sa v roku 2020 dočkáme druhej polovice série, Netflix nás okamžite pohostí odpovedajúcou dávkou špecifického Rick & Morty humoru.

5 – The Crown

Niekoľkokrát ocenená modla na Netflixe sa tohto roku dočkala svojho už tretie pokračovania, no a aby toho nebolo málo, tak autori potvrdili práce na štvrtej sérii. Tretia desiatka častí sa vyznačovala zmenenou herečkou v hlavnej úlohe, a to z dôvodu posunutia sa príbehu v rámci dejovej línii. Opäť raz sme sa dočkali vypätých politických rozhodnutí ikonických pre tento seriál, no tentokrát za prítomnosti vynikajúcej Olivii Colman v hlavnej úlohe.

4 – Peaky Blinders

Leto sa nieslo v znamení gangov z Birminghamu. Konečne sme sa totiž dočkali očakávanej piatej série, ktorá sa tradične kvalitatívne drží na vysokej úrovni už niekoľko rokov. Pokiaľ beriete tento seriál ako svoju dogmu a na ulicu nevyjdete bez ikonickej baretky a patričného štýlu, osud Tommy Shelbyho a jeho gangu máte už za sebou a len čakáte na pokračovanie. Máme pre vás skvelú správu - autori zamýšľajú ešte minimálne dve série.

3 – Black Mirror

Rok 2019 sa niesol aj v znamení návratu Black Mirror. Ako sa mu však tentokrát darilo nastavovať zrkadlo spoločnosti? Ak zhodnotíme výsledok nášho čakania, tak zhrnúť naše pocity jedným slovom by dokázal výraz rozpačitosť. Na jednej strane sme sa dočkali vynikajúcich a kvalitatívne, nad rámec seriálu, pôsobiacich epizód, no z ich počtu a samotnej voľby kvality nad kvantitou sme trošku sklamaní. Ak nerátame minuloročný Bandersnatch, tak trojročné čakanie na tri trošku dlhšie epizódy sme od autorov zobrali ako ranu pod pás. Každopádne, ide o tri vynikajúce časti.

2 – La casa de papel

Poďme sa rozdeliť na dva tábory, keďže jedni seriál milujú a iní zase nenávidia. Pokiaľ s nostalgickými okuliarmi spomínate na legendárne Prison Break so všetkými jeho neduhmi a nelogickosťami, tak španielska záležitosť Money Heist je pre vás to pravé. Tábory fanúšikov sa však delia aj v prípade tretej série. Nejde o extrémne zlú sadu častí, no pomalší rozbeh a reštart príbehu a la Michael Scofield ide do väznice Sona nemusí sadnúť každému.

1 – Stranger Things

Očakávali ste nejaký iný seriálový návrat na vrchole tejto pyramídy? Dúfame, že nie a tretiu sériu nostalgickej jazdy ste si užili presne tak, ako to bratia Dufferovci zamýšľali - na jeden záťah hneď po vydaní. Príbeh sa opäť raz o čosi viac odkryl, obľúbenci sú o niečo starší a riešia tínedžerské problémy, a to všetko na pozadí pomyselného scenára Dungeons & Dragons. Autori ani v tomto prípade nevynechali veľkolepé finále a početné otazníky, na ktoré budeme čakať ešte niekoľko mesiacov. A čakať budeme, keďže štvrtá séria je oficiálne vo výrobe!

Top 10 najlepších seriálových pokračovaní roku 2019  |  Tipy na film  |  2019  |  180 přečtení

Marek Pillár

Seriály začal milovať ešte na strednej škole ku ktorým sa dostal skrz Prison Break. Postupne ako s kamošmi fičali na South Parku a iných uletených záležitostiach sa dostal až ku svojej modle a podľa neho vrcholu kinematografie – Breaking Bad. Vtedy objavil pravé čaro moderných seriálov a začal ich sledovať ako na bežiacom páse. Pomimo ich sledovania veľkú porciu času venuje videohrám, ktoré stavia minimálne na takú úroveň, ako jeho obľúbené seriály.

Komentáre k článku Top 10 najlepších seriálových pokračovaní roku 2019

Ďalšie články ako Top 10 najlepších seriálových pokračovaní roku 2019

Tipy na film  |  10. 7. 2020

10 vynikajúcich titulov, ktoré vám cez víkend nemôžu ujsť

Ďalší víkend je pred nami a streamovacie služby si pre nás pripravili hneď niekoľko trhákov, ktoré rozhodne stoja za vašu pozornosť. čítaj ďalej

Tipy na film  |  9. 7. 2020

TOP 10 filmov na HBO GO, ktoré Slováci posledné dni pozerali najviac

Hľadáte inšpiráciu na nasledujúce večery? Toto sledovali Slováci v minulých dňoch, takže predsa len musí ísť o kvalitný obsah, nemyslíte? čítaj ďalej

Tipy na film  |  8. 7. 2020

11 dôvodov, prečo si predplatiť Netflix aj v júli

Aj tento mesiac vám prinášame niekoľko pozoruhodných seriálových a filmových noviniek, ktoré si budete môcť od júla užiť na Netflixe. Na svoje si prídu milovníci tajomna, horor, dokumentov, ale aj humoru a romantiky. čítaj ďalej

Tipy na film  |  7. 7. 2020

20 vynikajúcich filmov na HBO GO, ktoré ste možno nevideli, a to je chyba

Kedy ste poslednýkrát uprednostnili HBO GO pred Netflixom? Možno práve nasledujúce dni sú tie pravé pre doháňanie dávnych restov, keďže služba v sebe skrýva aj niekoľko starších legiend, ktoré ste mohli v dobe ich vzniku prehliadnuť. čítaj ďalej

Tipy na film  |  6. 7. 2020

10 romantických komédií, ktoré musíte vidieť

Romantika a humor odjakživa idú ruka v ruke. V nasledovnom článku vám predstavíme desiatku skvelých filmov, v ktorých okrem romantiky a emócií funguje na jednotku aj humor. Zaručene sa pri nich teda dobre pobavíš. čítaj ďalej