FB pixel

Viac než zákon

Above the Law je jedným z prvých filmov Stevena. Do kín vrazil koncom osemdesiatych rokov a v konečnom dôsledku preslávil vtedy Stevena. Ten si rovno strihol hlavnú rolu a zároveň sa podieľal aj na produkcii akčňáku. Zahral si bývalého agenta CIA, ktorý sa po svojej neľahkej kariére naplno venuje rodine. Osud avšak zamieša karty Nicovi a stavia ho späť do služby, pred jeho doteraz najťažší prípad. Náhla vražda senátora a obrovská zásielka narkotík naznačuje závažnosť situácie a možnosť akejsi vyššej moci, prepojenej na Nicovu minulosť.

Aljaška v plameňoch

Aljaška je miesto plné ropných vrtov a naftárskych korporácií, ktoré sú v prípade filmu Aljaška v plameňoch nedostatočne zabezpečené. Veľkú úlohu tu zohrajú ľudské činy a zrazu je jedna z mnohých plošín v plameňoch. Predáci týchto spoločností vyšlú do akcie špecialistu na výbuchy takéhoto kalibru Forresta Tafta, ktorý sa rázom dozvedá, že takéto explózie nie sú len čírou zhodou okolností.

Na pokraji smrti

Jeden z mála pozerateľných titulov vydaných po roku 2000 s Stevenom v hlavnej úlohe sa odohráva v prostredí najmodernejšieho väzenia Nový Alcatraz. Premisa filmu sa točí okolo gangstera Sashu Petrosevitchova, odsúdeného pred siedmimi rokmi. V deň popravy istého lupiča si nechajú zavolať práve jeho. Tento rozhovor však preruší maskované komando s úlohou prebiť sa vysoko stráženou väznicou, no tento plán im preruší náhly pád vrtuľníka. Následne Sasha zabíja jedného člena komanda za druhým a to je asi tak celá pointa. Na sobotný večer skvelá oddychovka, bez štipky logiky.

Zákon ulice

Keď príde mladý policajt o život ide vždy o závažnú udalosť. Ak príde o život fiktívny syn Stevena Seagala, ide o všetko. Práve v záležitosti z roku 2007 si herec strihol rolu Simona, skúseného a vycvičeného jedinca, sťahujúceho sa do najnebezpečnejšej časti mesta. Tam sa snaží začleniť medzi miestny gang aby získal bližšie informácie o, vraj náhodnej vražde syna. Tunajší gangsteri však prívetiví absolútne nie sú, disponujú obrovským arzenálom zbraní, políciou na ich strane a odporom k hlavnej postave.

Machete

Jeden z novších titulov na tomto zozname a takisto snímka, kde si Seagal zahral záporáka. Keď chceli na legendárneho Dannyho Treja, filmového Machete hodiť vraždu ešte nevedeli, do čoho sa namočili. Pišta si zahral rolu drogového magnáta prepojeného s hlavnou postavou nevšednou a nie veľmi priateľskou minulosťou. Film pôsobí ako prehliadka všetkých filmových hviezd deväťdesiatych rokov na jednom mieste, disponuje over-the-top akciou a šialene svojskými scénami. Berte tento film s rezervou.

Nemilosrdná spravodlivosť

Ak by Steven nebol hercom, určite by sa stal policajtom. Nasvedčuje k tomu aj fakt, že väčšina jeho filmových rolí je práve policajná alebo inak spätá so zákonom. Inak tomu nie je ani v tejto záležitosti z roku 1991, kde si zahral už zosnulého priateľa zastreleného brooklynskými mafiánmi. Gino Felino, je typickým archetypom podobných akčňákov "sám proti všetkým". Skvelé vyobrazenie vtedajšieho New Yorku tvorilo jednu z hlavných ingrediencií tejto ikonickej Seagalovky.

Boeing 747 v ohrození

Hviezdne obsadený thriller vo vedení s Kurt Russelom a Seagalom sa odohráva na palube lietadla Boeingu 747. Štyri stovky pasažierov na unesenom lietadle majú to šťastie, že medzi špeciálnymi jednotkami zachraňujúcimi ich let je aj poručík Austin Travis. Ten svojimi bojovými schopnosťami buduje atmosféru takmer dve hodiny, vrcholiacu v pár prestížnych momentoch. V dobe vydania išlo o jeden z najlepších akčných titulov roka a jeho odkaz stvrdzujeme umiestnením na tomto zozname.

Ťažko ho zabiť

Úloha Mason Storma v dramatickom thrilleri Ťažko ho zabiť je jednou zo Seagalových legendárnych. Ikonický copík na hlave, zbraň v ruke a čierna kožená bunda je presne ten výzor, na ktorý si každý fanúšik spomenie pri jeho mene. Už klasická zápletka mafie a jej prepojenia na vyššie vládne orgány bola v roku 1990 niečo, čím sa riadil každý druhý titul. V boji proti korupcií je zasiahnutý aj Mason, vydieraný skrz jeho rodinu. Hviezda aj v tejto záležitosti hrá detektíva.

Muž so znakom smrti

Film akoby prešiel cez kopírák s predchádzajúcim, vydaný v rovnakom roku a s veľmi obdobnou premisou. Policajný špecialista na narkotiká s úmyslom odchodu do profesijného dôchodku sa zapletie do vojny drogových gangov. Samozrejme že týmto nakreslí pomyselný terč na jeho rodinu a tak sa mu jeho plán so zavesením odznaku na klinec nenaplní. Jeho cesta po krku drogového velikána ho zavedie do jeho domény na Jamajke.

Prepadnutie v Pacifiku

Na vrchole pomyselného piedestálu filmovej top desiatky Pištu Seagala sa nachádza jedna z mála snímok s vyšším ako priemerným hodnotením. Casey Ryback je po degradácii z postu elitného vojaka kvôli jeho nezrovnalostiam v minulosti postavený za kuchynskú linku, ako hlavný kuchár kapitána lode. Zápletka je postavená na prekvapení, že údajný personál sú v podstate prezlečení teroristi, s cieľom prerušenia narodeninovej párty významného kapitána. V ohrození je aj samotný prezident George Bush a zachrániť ich môže iba jeden. Vy už viete kto.

Tak a my prajeme Števovi všetko najlepšie a vzdávame úctou práve týmto zoznamom. Už z historického hľadisko ide ikonu, postavenú vedľa dobových velikánov ako je Schwarzenegger, Bruce Willis alebo Jean-Claude Van Damme. Aj keď jeho filmy nedosahujú kvalít spomínaných hviezd, stále ide o skvelé oddychovky, určené najmä na nudné sobotné večery.

Top 10 filmov s mužom jednej tváre Stevenom Seagalom  |  Tipy na film  |  2019  |  68 přečtení

Marek Pillár

Seriály začal milovať ešte na strednej škole ku ktorým sa dostal skrz Prison Break. Postupne ako s kamošmi fičali na South Parku a iných uletených záležitostiach sa dostal až ku svojej modle a podľa neho vrcholu kinematografie – Breaking Bad. Vtedy objavil pravé čaro moderných seriálov a začal ich sledovať ako na bežiacom páse. Pomimo ich sledovania veľkú porciu času venuje videohrám, ktoré stavia minimálne na takú úroveň, ako jeho obľúbené seriály.

Komentáre k článku Top 10 filmov s mužom jednej tváre Stevenom Seagalom

Ďalšie články ako Top 10 filmov s mužom jednej tváre Stevenom Seagalom

Tipy na film  |  27. 2. 2020

110 najlepších sci-fi filmov všetkých čias

Máte radi sci-fi? V tom prípade vám iste dobre padne vhod náš masívny rebríček, do ktorého sme zaradili tie vôbec najlepšie filmy, ktoré v tomto žánri vznikli. Pevne veríme, že si vyberiete svojich favoritov. čítaj ďalej

Tipy na film  |  24. 2. 2020

100 najlepších hororov všetkých čias podľa filmových kritikov

Skvelých hororov máme toľko, že by sme ich mohli prehadzovať vidlami. Pokiaľ máte pocit, že ste už všetko videli a hľadáte nejakú inšpiráciu, možno vám pomôže tento článok. Zhrnuli sme v ňom pre vás 100 hororov, ktoré sú podľa kritikov najlepšími žánrovkami všetkých čias. čítaj ďalej

Tipy na film  |  21. 2. 2020

Posledný Terminátor (vážne!) a ďalšie novinky, ktoré musíte vidieť

Netflix nám po Valentíne trošku vydychuje a chystá sa na príval nových titulov pre nadchádzajúci týždeň. Aj tak si ale pripravil návraty známych seriálov ako Cudzinka či Narcos. Slabší týždeň na Netflixe pre zmenu balansuje príval noviniek na iných kanáloch. čítaj ďalej

Tipy na film  |  20. 2. 2020

Netflix predstavil 5 trailerov na svoje najočakávanejšie seriály

Netflix nestráca dych a uverejňuje novinky ako na bežiacom páse. K ním však patria aj pokračovania zabehnutých seriálov a hneď niekoľko z nich dostalo uplynulé dni aj trailer. Ak si náhodou niektorý z nich zmeškal, my ti ich ponúkame na jednom mieste. čítaj ďalej

Tipy na film  |  19. 2. 2020

10 filmov, ktoré v januári najviac bodovali na HBO GO

Prvý mesiac roku 2020 je úspešne za nami. Aké filmy sa tešili najväčšej priazni divákov na HBO GO? To vám prezradíme práve v tomto článku. Zároveň tieto tituly berte ako naše odporúčanie, ak váhate, čo si najbližšie pustiť. čítaj ďalej