FB pixel

Deadpool

Adaptácia Deadpoola s nezabudnuteľným Ryanom Reynoldsom sa nadmieru podarila a jednoznačne ide o jednu z najlepších komiksových komédií. Okrem tony odkazov na pop-kultúru či komiksovky zo stajne Marvelu a DC, sme sa dočkali aj pozoruhodnej meta roviny, pomerne solídnej porcie brutality a čierno-humorných hlášok. Dvojka tiež dopadla výborne, takže vám snímky s týmto sympatickým anti-hrdinom môžeme len odporúčať.

Maska

Možno ste to nevedeli, ale kultová komédia Maska s Jimom Carreym vychádza z rovnomenného komiksu. Ten síce tiež prekypuje humorom, ale výrazne čiernejším, než sme mohli vidieť vo filme. Na stránkach komiksu vás tiež čaká poriadna brutalita, krv a nezriedka solídna temnota. Filmová Maska bola evidentne cielené aj na mladšie publikum, takže tvorcovia tieto motívy ignorovali. Nevadí. Aj tak totiž ide o solídnu zábavu.

Kick-Ass

Adaptácia komiksu Marka Millara, ktorú natočil Matthew Vaughn, sa už stihla stať kultovou. Priniesla totiž do trochu zatuchnutého superhrdinského žánru svieži vietor. Na divákov čakali sympatické postavy, nápaditý scenár, parádni herci a štedrá porcia čierneho humoru. V roku 2010 išlo o zaslúžený úspech, ktorý svojej predlohe rozhodne hanbu neurobil. Zábava je v tomto prípade zaručená.

Muži v čiernom

Áno, aj Muži v čiernom sa do sveta vypravili najprv v komiksovom formáte. Za predlohou stojí Lowell Cunningham a zatiaľ sme sa dočkali celkom troch filmov (štvrtý sa práve dokončuje). Za pozornosť však stojí najmä hneď prvý diel, ktorý bol dostatočne originálny, kreatívny a zábavný. Duo agentov v podaní Willa Smitha a Tommyho Lee Jonesa si diváci zamilovali a dodnes sa k tomuto filmu radi vracajú.

Scott Pilgrim proti celému svetu

Scott Pilgrim proti celému svetu vychádzal z komiksu Bryana Leeho O'Malleyho. Režisér Edgar Wright nezostal svojej povesti nič dlžný a doručil dynamickú, svižnú a originálnu snímku. Okrem skvelej audiovizuálnej stránky, ktorá doslova hýrila nápadmi, sme dostali aj skvelý scenár a výborne zahraté postavy. Škoda, že snímke sa po finančnej stránke príliš nedarilo. Neskôr sa jej však zaslúžene dostalo kultového statusu.

Ant-Man

Marvelovky sú často veľmi zábavné a humor je prítomný v každom filme z tohto univerza. Filmov, ktoré by sme mohli označiť ako komédie, je však aj tak pomerne málo. Ant-Man však patrí k výnimkám, potvrdzujúcim pravidlo. Sympaticky odľahčený príbeh plný vynikajúcich hercov (Paul Rudd, Michael Douglas či Evangeline Lilly) síce neohúri nejakým extra prepracovaným príbehom, ale ako slušná zábava obstojí viac než dobre.

Thor: Ragnarok

Keď sme už načali ten Marvel, tak vám dáme do pozornosti aj tretí diel o Thorovi s podtitulom Ragnarok. Už angažovanie komediálneho nezávislého režiséra Taiku Waititiho dávalo na známosť, že sa dočkáme osobitého a v rámci možností aj originálneho filmu. A tak sa aj stalo. Waititi tretiemu Thorovi vtlačil svoju nezameniteľnú pečať a ponúkol ohromné množstvo skvele fungujúceho humoru. A pravdepodobne aj najlepšiu Thorovu sólovku.

Strážcovia galaxie

Marvelovský vesmírny tím Strážcov galaxie do kín dostal James Gunn a už na prvý pohľad bolo jasné, že tentokrát dostaneme niečo trochu iné, než klasický superhrdinský film. To sa aj potvrdilo, keďže režisér nám predstavil pomerne originálny tím plný sympatických hrdinov, ktorí zo seba sypali hlášky jedna radosť. V rámci MCU išlo nepochybne o príjemné osvieženie, škoda, že druhý diel zaznamenal (aspoň z nášho pohľadu) výrazný zostup v kvalite.

Spider-Man: Paralelné svety

Animák Spider-Man: Paralelné svety si právom odniesol Oscara za najlepší animovaný film. Tvorcovia nám doručili nielen jeden z najlepších animovaných komiksov, ale možno aj najlepší komiksový film ako taký. Originálna animácia, premakaný scenár a tona úžasne zábavných nápadov, ktoré sa snáď ani nedajú na prvé pozretie vstrebať. Skrátka poriadne nabúšená jazda, ktorá vás bude celú stopáž geniálne baviť.

Kingsman: Tajná služba

Matthew Vaughn sa po Kick-Ass vrhol na ďalší komiks Marka Millara a opäť sme sa v kinách prvotriedne bavili. Postaral sa o to nielen nápaditý scenár a hlášky, ale aj štýlové akčné scény, herci a výborná hudba. Kingsman sa stal ideálnou popcornovkou, ktorú vrelo prijali kritici aj diváci. V roku 2017 sme sa dočkali dvojky s podtitulom The Golden Circle, tá však už pozbierala o dosť chladnejšie recenzie. Prequelu by sme sa mali dočkať v roku 2020.

Pobavil vás Shazam? Aj týchto 10 komiksoviek vás spoľahlivo rozosmeje  |  Tipy na film  |  před 7 dny

Dušan Šutarík

Komentáre k článku Pobavil vás Shazam? Aj týchto 10 komiksoviek vás spoľahlivo rozosmeje

Ďalšie články ako Pobavil vás Shazam? Aj týchto 10 komiksoviek vás spoľahlivo rozosmeje

Tipy na film  |  20. 4. 2019

10 perfektných duchárskych hororov plných mrazenia a desivej atmosféry

Do našich kín sa dostal nový horor Kliatba kvíliacej ženy (La Llorona) a zdá sa, že tento duchársky horor z produkcie Jamesa Wana bude solídnym úspechom. Ak ste už film videli, možno vás zaujme aj nasledovných 10 kvalitných duchárskych hororov. čítaj ďalej

Tipy na film  |  17. 4. 2019

10 temných, krvavých a myšlienkovo podnetných komiksoviek pre dospelých

Komiksových filmov sú v poslednom čase plné nielen kiná, ale aj televízie či streamovacie služby. Väčšina týchto filmov cieli na tínedžerov, prípadne ide o pomerne nevinnú rodinnú zábavu. Máme tu však aj niekoľko výnimiek, ktoré docenia skôr dospelí diváci. 10 z nich si predstavíme v tomto článku. čítaj ďalej

Tipy na film  |  10. 4. 2019

10 najlepších adaptácií desivých aj emotívnych diel Stephena Kinga

Už tento týždeň sa do našich kín dostane nová adaptácia hororu Cintorín zvierat (v slovenskom preklade Cyntoryn zvieratiek) od Stephena Kinga, takže je vhodný čas zrekapitulovať si doterajšie adaptácie tohto hororového majstra. Táto desiatka filmov zaručene Kingovým dielam hanbu nerobí. čítaj ďalej

Tipy na film  |  9. 4. 2019

7 faktov o geniálnom seriáli Rick a Morty

Animáky určené pre dospelé publikum pred pár rokmi prijali do svojho kruhu Rick a Mortyho. Teraz už máme k dispozície tri série, plné ako neslušného, tak aj inteligentného humoru. Ak ste sa k titulu ešte nedostali, snáď vás naladia tieto fakty. čítaj ďalej

Tipy na film  |  8. 4. 2019

10 fantastických slovenských dokumentov, ktoré vás zasiahnu

Nielen hraný film u nás vstáva z popola. Čo sa týka dokumentárnych filmov, tak sa Slovensko rozhodne nemá za čo hanbiť. Vznikalo a vzniká množstvo skvelých titulov. Dali sme pre vás dohromady 10 z tých, ktoré by vám nemali ujsť. čítaj ďalej