FB pixel

To

Výborný horor podľa románu Stephena Kinga nám predstavil sedem odvážnych detí a verných priateľov, ktorí musia vybojovať súboj s desivým zlom v podobe klauna Pennywisea (Bill Skarsgard), ale aj s vlastnými vnútornými strachmi. Prvý diel sa stal hitom a okrem strašidelnej atmosféry divákov zaujal aj nostalgickou atmosférou 80. rokov a skvelou chémiou medzi mladými hercami. Druhý diel dorazí do kín v septembri tohto roku.

Pri mne stoj!

Ďalšia výborná adaptácia novely Stephena Kinga. V centre príbehu sú štyria chlapci, ktorí sa vydávajú na dobrodružný výlet do lesov v okolí mestečka Castle Rock, aby tu našli mŕtvolu mladého chlapca. Táto cesta však zmení životy každého z nich. Nádherný, ľudský a melancholický výlet do detstva je plný emócií, silných scén a fantastických hereckých výkonov ústrednej štvorice. Právom jedna z najlepších kingovských adaptácií.

Super 8

Skvelý sci-fi film J. J. Abramsa rozpráva o skupine školákov, ktorí nakrúcajú amatérsky horor. Priamo uprostred natáčania záverečnej scény sa však stanú svedkami nehody, ktorá do mestečka vypustí niečo záhadné. Super 8 je skvelé dobrodružstvo s podmanivou atmosférou, výbornými hereckými výkonmi a sympatickými postavami. Abrams sa síce netají inšpiráciou kultovými dielami Stevena Spielberga (najmä E. T. Mimozemšťanom), avšak dokáže byť originálny a sympaticky svoj.

Summer of 84

Solídna dávka atmosféry 80. rokov skĺbená s temnejšími thrillerovými tónmi. Partia kamarátov má podozrenie, že ich sused je hľadaným sériovým vrahom. Pohodové letné dobrodružstvo sa však postupne začne zlovestne meniť. Snímka balansuje na rozhraní nevinného, pohodového letného filmu plného nostalgie a thrilleru. Tvorcom sa tieto polohy podarilo skĺbiť na výbornú a výsledkom je pozoruhodný film, ktorý by ste si nemali nechať ujsť.

Super Dark Times

Super Dark Times je pravdepodobne najtemnejším filmom z nášho výberu, avšak za pozornosť rozhodne stojí. Debut Kevina Phillipsa rozpráva príbeh niekoľkých tínedžerov. Ich dospievanie je na prvý pohľad úplne klasické, ale kvôli jednej nehode sa všetko zmení. Super Dark Times je mrazivý a sústredený thriller, podporený skvelými hercami a atmosférou, ktorá vás pohltí. Dajte mu šancu.

E.T. - Mimozemšťan

Klasika z dielne Stevena Spielberga o dobráckom mimozemšťanovi, ktorého zachraňuje skupina detí pred zlými vládnymi agentmi. Dnes ide o zaslúženú klasiku a pokiaľ ste ju nevideli, tak to okamžite napravte. Je pravdou, že miestami môže E. T. na dospelého diváka pôsobiť až príliš sentimentálne, avšak ako celok dodnes nestratil nič zo svojej pôsobivosti.

Goonies

Skvelá dobrodružná komédia Richarda Donnera je ultimátnou peckou pre všetkých, ktorí sa chcú vrátiť do detstva. Už len samotný nástrel príbehu o partii detí, ktoré sa vydáva hľadať pirátsky poklad, je ako vystrihnutý zo snov každého dieťaťa. Film samotný je navyše aj mimoriadne vtipný a veľmi umne brnká na nostalgické struny. V Amerike ide o kultové dielo, u nás sa mu až tak širšej pozornosti nedostalo.

Donnie Darko

Donnie Darko v podobnom rebríčku? Prečo nie? Pokiaľ máte radi záhady a tajomno, tak si rozhodne prídete na svoje. Donnie Darko je tínedžer, ktorý len o vlások unikne bizarnej nehode, ale to je len začiatok. Ako s tým všetkým súvisí tajomný králik a koniec sveta? Richard Kelly vo svojom režisérskom debute namiešal skvelý koktejl tínedžerského coming-of-age filmu, mysteriózneho thrilleru, sci-fi a surreálnej snovej atmosféry. Výsledkom je kultovka, ktorá je dodnes najlepším Kellyho filmom.

Midnight Special

Jeff Nichols patrí k mimoriadne zaujímavým (hoci nie až tak známym) nezávislým režisérom. Jeho sci-fi dráma Midnight Special je veľmi svojská a ide si vlastnou cestou, čo jedna skupina divákov ocení a druhá zrejme film zavrhne. Príbeh o mladíkovi s nadprirodzenými schopnosťami, ktorého sa snaží zachrániť jeho otec, je atmosférický, režijne suverénny, tajomný a herecký bez chyby. Nesadne každému, ale rozhodne ide o sci-fi, ktoré sa vám zažerie do pamäti.

Bádatelia

V prípade Bádateľov máme opäť dočinenia so snímkou, ktorá je za veľkou mlákou veľkým kultom. U nás však toto skvelé rodinné sci-fi Joea Danteho pozná len malá skupina divákov. Je to celkom škoda, pretože toto dobrodružstvo troch detí, ktoré sa v podomácky vyrobenej vesmírnej lodi dostanú do vesmíru, má v sebe nespochybniteľný pôvab. Snáď ho trochu spropagujeme aspoň touto cestou.

Máte radi Stranger Things? Potom si nesmiete nechať ujsť týchto 10 filmov  |  Tipy na film  |  před 2 měsíci  |  354 přečtení

Dušan Šutarík

Komentáre k článku Máte radi Stranger Things? Potom si nesmiete nechať ujsť týchto 10 filmov

Ďalšie články ako Máte radi Stranger Things? Potom si nesmiete nechať ujsť týchto 10 filmov

Tipy na film  |  18. 9. 2019

10 mrazivých a silných drám z obdobia druhej svetovej vojny

V našich kinách si už môžete zájsť na očakávanú drámu z druhej svetovej vojny Pomaľované vtáča od Václava Marhoula. Tá dokonca súťažila na festivale v Benátkach v hlavnej kategórii. Pokiaľ však hľadáte tipy na podobne silné a emotívne filmy z obdobia druhej svetovej vojny, tak rozhodne čítajte ďalej. Týchto 10 filmov by vám nemalo ujsť. čítaj ďalej

Tipy na film  |  16. 9. 2019

Netflix a slovenské titulky - kompletný zoznam lokalizovaných titulov

Konečné číslo vás možno prekvapí, ale áno. Netflix z tej neuveriteľnej ponuky 5000 titulov ponúka u niektorých aj slovenské titulky. Toto je kompletný zoznam všetkých titulov, ktorým by sme mali aspoň čiastočne rozumieť. čítaj ďalej

Tipy na film  |  12. 9. 2019

10 famóznych, vtipných a dojemných filmov o dospievaní

V slovenských kinách môžete naraziť na pozoruhodnú coming-of-age dramédiu Deväťdesiate od herca a režiséra Jonaha Hilla. Pokiaľ sa vám film páčil a hľadáte nejaké podobne zamerané snímky, tak je tento článok určený presne pre vás. čítaj ďalej

Tipy na film  |  5. 9. 2019

Top 10 animovaných rozprávok, nevytvorených spoločnosťou Pixar

V kinách vedľa Once Upon a Time in Hollywood boduje aj takmer dekádu očakávané pokračovanie pixarovského Toy Story. Keďže rebríček s najlepšími filmami z tejto dielne sme si už prešli, pozrime sa aj na ostatné štúdia venujúce sa animákom, z pravidla orientovaným na najmladšie publikum. čítaj ďalej

Tipy na film  |  2. 9. 2019

10 krimi seriálov, ktoré si užijete, ak sa vám páčil Mindhunter

Druhá séria Mindhuntera už je nejaký čas dostupná na Netflixe. Pokiaľ ste ju už videli a stále nemáte dosť, možno práve vám sa bude hodiť tento rebríček desiatich podobných kúskov. čítaj ďalej