FB pixel

To

Výborný horor podľa románu Stephena Kinga nám predstavil sedem odvážnych detí a verných priateľov, ktorí musia vybojovať súboj s desivým zlom v podobe klauna Pennywisea (Bill Skarsgard), ale aj s vlastnými vnútornými strachmi. Prvý diel sa stal hitom a okrem strašidelnej atmosféry divákov zaujal aj nostalgickou atmosférou 80. rokov a skvelou chémiou medzi mladými hercami. Druhý diel dorazí do kín v septembri tohto roku.

Pri mne stoj!

Ďalšia výborná adaptácia novely Stephena Kinga. V centre príbehu sú štyria chlapci, ktorí sa vydávajú na dobrodružný výlet do lesov v okolí mestečka Castle Rock, aby tu našli mŕtvolu mladého chlapca. Táto cesta však zmení životy každého z nich. Nádherný, ľudský a melancholický výlet do detstva je plný emócií, silných scén a fantastických hereckých výkonov ústrednej štvorice. Právom jedna z najlepších kingovských adaptácií.

Super 8

Skvelý sci-fi film J. J. Abramsa rozpráva o skupine školákov, ktorí nakrúcajú amatérsky horor. Priamo uprostred natáčania záverečnej scény sa však stanú svedkami nehody, ktorá do mestečka vypustí niečo záhadné. Super 8 je skvelé dobrodružstvo s podmanivou atmosférou, výbornými hereckými výkonmi a sympatickými postavami. Abrams sa síce netají inšpiráciou kultovými dielami Stevena Spielberga (najmä E. T. Mimozemšťanom), avšak dokáže byť originálny a sympaticky svoj.

Summer of 84

Solídna dávka atmosféry 80. rokov skĺbená s temnejšími thrillerovými tónmi. Partia kamarátov má podozrenie, že ich sused je hľadaným sériovým vrahom. Pohodové letné dobrodružstvo sa však postupne začne zlovestne meniť. Snímka balansuje na rozhraní nevinného, pohodového letného filmu plného nostalgie a thrilleru. Tvorcom sa tieto polohy podarilo skĺbiť na výbornú a výsledkom je pozoruhodný film, ktorý by ste si nemali nechať ujsť.

Super Dark Times

Super Dark Times je pravdepodobne najtemnejším filmom z nášho výberu, avšak za pozornosť rozhodne stojí. Debut Kevina Phillipsa rozpráva príbeh niekoľkých tínedžerov. Ich dospievanie je na prvý pohľad úplne klasické, ale kvôli jednej nehode sa všetko zmení. Super Dark Times je mrazivý a sústredený thriller, podporený skvelými hercami a atmosférou, ktorá vás pohltí. Dajte mu šancu.

E.T. - Mimozemšťan

Klasika z dielne Stevena Spielberga o dobráckom mimozemšťanovi, ktorého zachraňuje skupina detí pred zlými vládnymi agentmi. Dnes ide o zaslúženú klasiku a pokiaľ ste ju nevideli, tak to okamžite napravte. Je pravdou, že miestami môže E. T. na dospelého diváka pôsobiť až príliš sentimentálne, avšak ako celok dodnes nestratil nič zo svojej pôsobivosti.

Goonies

Skvelá dobrodružná komédia Richarda Donnera je ultimátnou peckou pre všetkých, ktorí sa chcú vrátiť do detstva. Už len samotný nástrel príbehu o partii detí, ktoré sa vydáva hľadať pirátsky poklad, je ako vystrihnutý zo snov každého dieťaťa. Film samotný je navyše aj mimoriadne vtipný a veľmi umne brnká na nostalgické struny. V Amerike ide o kultové dielo, u nás sa mu až tak širšej pozornosti nedostalo.

Donnie Darko

Donnie Darko v podobnom rebríčku? Prečo nie? Pokiaľ máte radi záhady a tajomno, tak si rozhodne prídete na svoje. Donnie Darko je tínedžer, ktorý len o vlások unikne bizarnej nehode, ale to je len začiatok. Ako s tým všetkým súvisí tajomný králik a koniec sveta? Richard Kelly vo svojom režisérskom debute namiešal skvelý koktejl tínedžerského coming-of-age filmu, mysteriózneho thrilleru, sci-fi a surreálnej snovej atmosféry. Výsledkom je kultovka, ktorá je dodnes najlepším Kellyho filmom.

Midnight Special

Jeff Nichols patrí k mimoriadne zaujímavým (hoci nie až tak známym) nezávislým režisérom. Jeho sci-fi dráma Midnight Special je veľmi svojská a ide si vlastnou cestou, čo jedna skupina divákov ocení a druhá zrejme film zavrhne. Príbeh o mladíkovi s nadprirodzenými schopnosťami, ktorého sa snaží zachrániť jeho otec, je atmosférický, režijne suverénny, tajomný a herecký bez chyby. Nesadne každému, ale rozhodne ide o sci-fi, ktoré sa vám zažerie do pamäti.

Bádatelia

V prípade Bádateľov máme opäť dočinenia so snímkou, ktorá je za veľkou mlákou veľkým kultom. U nás však toto skvelé rodinné sci-fi Joea Danteho pozná len malá skupina divákov. Je to celkom škoda, pretože toto dobrodružstvo troch detí, ktoré sa v podomácky vyrobenej vesmírnej lodi dostanú do vesmíru, má v sebe nespochybniteľný pôvab. Snáď ho trochu spropagujeme aspoň touto cestou.

Máte radi Stranger Things? Potom si nesmiete nechať ujsť týchto 10 filmov  |  Tipy na film  |  2019  |  354 přečtení

Dušan Šutarík

Komentáre k článku Máte radi Stranger Things? Potom si nesmiete nechať ujsť týchto 10 filmov

Ďalšie články ako Máte radi Stranger Things? Potom si nesmiete nechať ujsť týchto 10 filmov

Tipy na film  |  29. 5. 2020

10 filmových a seriálových noviniek, ktoré musíte vidieť cez tento víkend

Koniec mája je tu a s ním aj pestrá ponuka streamovacích služieb. Netflix priniesol očakávaný sitkom Space Force a sci-fi Snowpiercer, zatiaľ čo HBO mu kontruje muzikálom Cats a mnohými ďalšími novinkami. čítaj ďalej

Tipy na film  |  25. 5. 2020

55 najlepších filmov dlhších než tri hodiny

Aký máte vzťah k dlhým filmom? Možno ich vyhľadávate, možno sa im vyhýbate. V tomto článku v každom prípade nájdete tipy na perfektné snímky, pri ktorých ich dlhá stopáž vôbec neprekáža. čítaj ďalej

Tipy na film  |  20. 5. 2020

12 najlepších aprílových seriálov Netflixu a HBO, ktoré by ste mali vidieť

Kvalitných seriálov nikdy nie je dosť. Našťastie tu máme platformy ako Netflix či HBO, ktoré sa výbornými titulmi len hemžia. V nasledovnom článku sme pre vás dali dohromady 12 skvelých seriálov z minulého mesiaca. čítaj ďalej

Tipy na film  |  18. 5. 2020

25 najnovších seriálov na Netflixe s českým dabingom

Asi viete, že okrem originálneho znenia si viaceré seriály z dielne Netflixu môžete pozrieť aj s českým dabingom. V článku sme pre vás vybrali 25 kvalitných titulov. čítaj ďalej

Tipy na film  |  15. 5. 2020

Harry Potter a ďalšie vynikajúce tituly, ktoré musíte vidieť cez víkend

Ďalší víkend je pred nami a opäť máme z čoho vyberať. Netflix tento víkend trošku stagnuje s novinkami, ktoré však kompenzuje celou ságou Harryho Pottera. HBO mu protirečí seriálovou novinkou s Markom Ruffalom a na iTunes dorazil nedávny kinohit, Bad Boys for Life. čítaj ďalej