FB pixel

To

Výborný horor podľa románu Stephena Kinga nám predstavil sedem odvážnych detí a verných priateľov, ktorí musia vybojovať súboj s desivým zlom v podobe klauna Pennywisea (Bill Skarsgard), ale aj s vlastnými vnútornými strachmi. Prvý diel sa stal hitom a okrem strašidelnej atmosféry divákov zaujal aj nostalgickou atmosférou 80. rokov a skvelou chémiou medzi mladými hercami. Druhý diel dorazí do kín v septembri tohto roku.

Pri mne stoj!

Ďalšia výborná adaptácia novely Stephena Kinga. V centre príbehu sú štyria chlapci, ktorí sa vydávajú na dobrodružný výlet do lesov v okolí mestečka Castle Rock, aby tu našli mŕtvolu mladého chlapca. Táto cesta však zmení životy každého z nich. Nádherný, ľudský a melancholický výlet do detstva je plný emócií, silných scén a fantastických hereckých výkonov ústrednej štvorice. Právom jedna z najlepších kingovských adaptácií.

Super 8

Skvelý sci-fi film J. J. Abramsa rozpráva o skupine školákov, ktorí nakrúcajú amatérsky horor. Priamo uprostred natáčania záverečnej scény sa však stanú svedkami nehody, ktorá do mestečka vypustí niečo záhadné. Super 8 je skvelé dobrodružstvo s podmanivou atmosférou, výbornými hereckými výkonmi a sympatickými postavami. Abrams sa síce netají inšpiráciou kultovými dielami Stevena Spielberga (najmä E. T. Mimozemšťanom), avšak dokáže byť originálny a sympaticky svoj.

Summer of 84

Solídna dávka atmosféry 80. rokov skĺbená s temnejšími thrillerovými tónmi. Partia kamarátov má podozrenie, že ich sused je hľadaným sériovým vrahom. Pohodové letné dobrodružstvo sa však postupne začne zlovestne meniť. Snímka balansuje na rozhraní nevinného, pohodového letného filmu plného nostalgie a thrilleru. Tvorcom sa tieto polohy podarilo skĺbiť na výbornú a výsledkom je pozoruhodný film, ktorý by ste si nemali nechať ujsť.

Super Dark Times

Super Dark Times je pravdepodobne najtemnejším filmom z nášho výberu, avšak za pozornosť rozhodne stojí. Debut Kevina Phillipsa rozpráva príbeh niekoľkých tínedžerov. Ich dospievanie je na prvý pohľad úplne klasické, ale kvôli jednej nehode sa všetko zmení. Super Dark Times je mrazivý a sústredený thriller, podporený skvelými hercami a atmosférou, ktorá vás pohltí. Dajte mu šancu.

E.T. - Mimozemšťan

Klasika z dielne Stevena Spielberga o dobráckom mimozemšťanovi, ktorého zachraňuje skupina detí pred zlými vládnymi agentmi. Dnes ide o zaslúženú klasiku a pokiaľ ste ju nevideli, tak to okamžite napravte. Je pravdou, že miestami môže E. T. na dospelého diváka pôsobiť až príliš sentimentálne, avšak ako celok dodnes nestratil nič zo svojej pôsobivosti.

Goonies

Skvelá dobrodružná komédia Richarda Donnera je ultimátnou peckou pre všetkých, ktorí sa chcú vrátiť do detstva. Už len samotný nástrel príbehu o partii detí, ktoré sa vydáva hľadať pirátsky poklad, je ako vystrihnutý zo snov každého dieťaťa. Film samotný je navyše aj mimoriadne vtipný a veľmi umne brnká na nostalgické struny. V Amerike ide o kultové dielo, u nás sa mu až tak širšej pozornosti nedostalo.

Donnie Darko

Donnie Darko v podobnom rebríčku? Prečo nie? Pokiaľ máte radi záhady a tajomno, tak si rozhodne prídete na svoje. Donnie Darko je tínedžer, ktorý len o vlások unikne bizarnej nehode, ale to je len začiatok. Ako s tým všetkým súvisí tajomný králik a koniec sveta? Richard Kelly vo svojom režisérskom debute namiešal skvelý koktejl tínedžerského coming-of-age filmu, mysteriózneho thrilleru, sci-fi a surreálnej snovej atmosféry. Výsledkom je kultovka, ktorá je dodnes najlepším Kellyho filmom.

Midnight Special

Jeff Nichols patrí k mimoriadne zaujímavým (hoci nie až tak známym) nezávislým režisérom. Jeho sci-fi dráma Midnight Special je veľmi svojská a ide si vlastnou cestou, čo jedna skupina divákov ocení a druhá zrejme film zavrhne. Príbeh o mladíkovi s nadprirodzenými schopnosťami, ktorého sa snaží zachrániť jeho otec, je atmosférický, režijne suverénny, tajomný a herecký bez chyby. Nesadne každému, ale rozhodne ide o sci-fi, ktoré sa vám zažerie do pamäti.

Bádatelia

V prípade Bádateľov máme opäť dočinenia so snímkou, ktorá je za veľkou mlákou veľkým kultom. U nás však toto skvelé rodinné sci-fi Joea Danteho pozná len malá skupina divákov. Je to celkom škoda, pretože toto dobrodružstvo troch detí, ktoré sa v podomácky vyrobenej vesmírnej lodi dostanú do vesmíru, má v sebe nespochybniteľný pôvab. Snáď ho trochu spropagujeme aspoň touto cestou.

Máte radi Stranger Things? Potom si nesmiete nechať ujsť týchto 10 filmov  |  Tipy na film  |  před 7 dny  |  323 přečtení

Dušan Šutarík

Komentáre k článku Máte radi Stranger Things? Potom si nesmiete nechať ujsť týchto 10 filmov

Ďalšie články ako Máte radi Stranger Things? Potom si nesmiete nechať ujsť týchto 10 filmov

Tipy na film  |  15. 7. 2019

10 menej známych, ale skvelých filmov od Netflixu

O týchto nenápadných snímkach ste možno ani nepočuli. Ide pritom o filmy, ktoré sa oplatí vidieť. čítaj ďalej

Tipy na film  |  7. 7. 2019

7 faktov o filmových Spider-Manoch

V kinách práve premiéruje európsky Spider-Man: Ďaleko od domova a my sme si pri tejto príležitosti pripravili týchto sedem faktov, ktoré ste možno o filmových spajďákoch netušili. Pozrieme sa na trilógiu s Maguirom, na menej zaujímavého Garfielda a nezabudneme ani na obľúbenca Hollanda. čítaj ďalej

Tipy na film  |  4. 7. 2019

10 hudobných komédií, ktoré si užijete, ak sa vám páčilo Yesterday

Hudobná komédia Yesterday je už v našich kinách. Pokiaľ sa vám páčila, tak rozhodne vyskúšajte aj filmy z nášho zoznamu. čítaj ďalej

Tipy na film  |  2. 7. 2019

10 menej známych, avšak fantastických seriálov na HBO

HBO patrí ku garantom spoľahlivej a kvalitnej televíznej zábavy. V tomto článku sa pozrieme na projekty, ktoré podľa nás nezaslúžene zapadli v diváckom záujme. čítaj ďalej

Tipy na film  |  30. 6. 2019

10 detských hercov, ktorí už dávno nie sú deťmi

Pripravte sa na riadnu dávku nostalgie. Pripravili sme si pre vás desiatku hercov, ktorí začínali ako detské hviezdy, no už ich medzi ne nemôžeme zaradiť. S mnohými sme strávili sobotné rána alebo najväčšie sviatky v roku. čítaj ďalej