FB pixel

Chata v horách

Cabin in the Woods je dnes už právom kultovka. Režisér Drew Goddard dodal veľmi zábavný a satirický horor, ktorý vzdáva poctu viacerým klasikám a zároveň si uťahuje z tradičných žánrových klišé. Ale to nie je všetko. Spomínané otrepané hororové schémy, ktoré sme už tisíckrát videli, Goddardovi slúžia na vybudovanie úplne nového a originálneho príbehu a pozoruhodnej mytológie. Kreatívne, zábavné a inteligentné. Vrelo odporúčame.

Vreskot

Vreskot je klasika. Satira hororového matadora Wesa Cravena tiež patrí k tým filmom, ktoré vo veľkom odkazujú na slávne diela hororu, jemne ich ironizujú a v dobrom si uťahujú z ich klišé. Film však bez problémov funguje aj v rovine klasickej vyvražďovačky, ale v tomto prípade platí (rovnako ako pri Chate v horách), že čím viac máte napozerané, tým viac sa budete baviť.

Na návšteve

Nenápadný found footage Na návšteve znamenal pre M. Nighta Shyamalana po niekoľkých katastrofálnych filmoch očakávaný návrat ku koreňom. A podarilo sa! Doručil nám totiž veľmi sviežu a na mnohých miestach veľmi svojsky vtipnú žánrovku. Režisér umne vedie divákov na falošné stopy a niektoré scény majú vďaka palete protichodných emócií (pocit ohrozenia, cynického humoru a znepokojenia) neuveriteľný náboj. Výborná je aj dvojica hercov v hlavných úlohách.

Better Watch Out

Better Watch Out patrí k tým filmom, pri ktorých je najlepšie nič si o nich nezisťovať a rovno si ich pustiť. Stačí vám vedieť, že ide o mimoriadne cynickú a čiernu hororovú komédiu s absolútne geniálnymi hereckými výkonmi ústrednej trojice detských, resp. tínedžerských hercov. Tvorcovia majú v rukách niekoľko naozaj (ne)príjemných prekvapení, takže rozhodne sa oplatí dať tejto menej známej snímke šancu. Nebudete ľutovať.

Súmrak mŕtvych

Kultová britská zombie komédia Edgara Wrighta s neprekonateľnou dvojicou Simon Pegg a Nick Frost v hlavných úlohách. Nezameniteľný režisérsky štýl, suchý a absurdný britský humor, skvelé postavy, pomerne slušná porcia krvi a hlavne skvelej zábavy. Pokiaľ ste z nejakého dôvodu Súmrak mŕtvych stále nevideli, je na čase to napraviť.

Armáda temnôt

Tretí diel pozoruhodnej a dnes už kultovej trilógie Sama Raimiho. Zatiaľ čo jednotka bola takým napolo amatérskym pokusom o klasický horor, v dvojke sme sa dočkali už uletenejšieho a humornejšieho príbehu, a tento trend napokon spečatila aj Armáda temnôt. V jej prípade ide už takmer o čistú zábavu, ktorá obsahuje obrovskú porciu nadhľadu, brutality a neuveriteľných nápadov.

Mladý Frankenstein

Mel Brooks natočil viacero viac či menej kvalitných paródií, táto však určite patrí k tým najlepším. Áno, je pravdou, že v tomto prípade ide takmer o čistokrvnú komédiu, ktorá si klasický frankensteinovský príbeh pretvára k obrazu svojmu, ale to vôbec nevadí. Výsledkom je totiž nápaditá a brutálne nahláškovaná pecka, pri ktorej sa budete skvele baviť.

Zombieland

Spolu so Súmrakom mŕtvych asi najlepšia zombie komédia posledných rokov. Výborne napísaná, absolútne lahodne obsadená a so sympatickými postavami. Samozrejmosťou sú aj kvalitné akčné scény, suché hlášky a prekvapivo aj nejaké tie emócie. Tento rok sa dočkáme aj dlho očakávaného druhého dielu. Do hlavných úloh sa vrátia všetci herci, teda Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, Emma Stone a Abigail Breslin.

Čo robíme v temnotách

Svieža, hravá a vtipná komédia natočená v štýle dokumentárneho filmu vám ponúkne náhľad do domácnosti a života troch povahovo rozdielnych upírov. Tí pochádzajú z rôznych historických období, ale teraz prežívajú v chaotickom súčasnom svete. Hlavní hrdinovia sú fantasticky obsadení a nie je možné si ich nezamilovať. Tvorcovia majú navyše celý rad skvelých nápadov a ich dielo je radosť sledovať. Forma found footage tu však nie je žiadna z núdze cnosť, ale naopak pridáva na zaujímavosti a humore.

Dead Snow

Film s nacistickými zombíkmi v hlavnej úlohe? To proste musíte vidieť. Je pravdou, že dielo Tommyho Wirkolu neprijali všetci s úplne otvorenou náručou, ale jeho film dokázal pozbierať pomerne pozitívne recenzie a bol aj finančne úspešný. Podľa nás ide o slušnú hororovú jednohubku, ktorá fanúšikov žánru rozhodne nijako neurazí. V roku 2014 k nám dorazil aj druhý diel, ktorý bol o niečo slabší, ale stále je hodný vašej pozornosti.

Videli ste Všetko najhoršie 2? Potom si nenechajte ujsť aj tieto hororové komédie  |  Tipy na film  |  před 19 dny  |  4 přečtení

Dušan Šutarík

Komentáre k článku Videli ste Všetko najhoršie 2? Potom si nenechajte ujsť aj tieto hororové komédie

Ďalšie články ako Videli ste Všetko najhoršie 2? Potom si nenechajte ujsť aj tieto hororové komédie

Tipy na film  |  20. 3. 2019

10 seriálov od Netflixu, ktorých nové epizódy k nám dorazia už tento rok

Streamovací gigant si pre nás prichystal skutočne výživnú dávku nových epizód obľúbených seriálov. Dočkáme sa návratu Stranger Things, The OA či Mindhunter. čítaj ďalej

Tipy na film  |  18. 3. 2019

10 animovaných seriálov pre dospelých na Netflixe

Všetko to začalo pred troma desaťročiami, keď sa na televíznych obrazovkách objavili legendárny Simpsonovci. S ich príchodom sa pohľad na animované seriály zmenil a ľudia si začali uvedomovať, že aj takto spracované tituly majú čo ponúknuť dospelému publiku. Dnes si ich ukážeme desať. čítaj ďalej

Tipy na film  |  16. 3. 2019

10 najlepších hororových seriálov, pri ktorých vás bude zaručene mraziť

Možno sa to nezdá, ale dobrý hororových seriálov zase tak veľa nie je. Horor stále viac dominuje na strieborných plátnach, to ale neznamená, že by sme na malých obrazovkách nedostali kvalitné projekty. Pozrime sa na 10 tých (podľa nás) najlepších. čítaj ďalej

Tipy na film  |  13. 3. 2019

10 najlepších slovenských filmov poslednej dekády

Slovenská sa kinematografia konečne po rokoch preberá z polospánku. V nasledujúcom článku vám ponúkneme 10 tipov na výborné hrané snímky, ktoré sa v našich končinách urodili za posledných 10 rokov. Hanbu sme si nimi rozhodne neurobili. čítaj ďalej

Tipy na film  |  11. 3. 2019

7 zaujímavých faktov o Game of Thrones

V tomto krátkom článku sa pozrieme na fakty o jednom z najznámejších seriálov súčasnosti. Fantasy záležitosť podľa knižnej predlohy, Game of Thrones patrí medzi najlepšie, najdrahšie a najsledovanejšie seriály vôbec. Aby sme vás navnadili na poslednú sériu, pripravili sme si pre vás týchto 7 faktov. čítaj ďalej