FB pixel

Prvý Votrelec sa radí medzi najikonickejšie sci-fi záležitosti v celom filmovom priemysle. Svoje veľmi tvrdé fanúšikovské jadro získal najmä skvele vymysleným univerzom, zasadeným na vesmírnu loď Nostromo, hutnou atmosférou a originálnym prístupom k hororovému žánru. Asi najznámejšou tvárou série filmov je Sigourney Weaver ako Ellen Ripleyová prežívajúca a skrývajúca sa pred hlavnou hrozbou mimozemským votrelcom. Toho hral už menej známy herec Bolaji Badejo, ktorého si sám vybral Ridley Scott, z veľkej časti kvôli jeho výške 208 cm. Ten sa ku, pravdepodobne životnej, role vyjadril nasledovne:

"Hlavná myšlienka bola vytvoriť elegantný ale nebezpečný charakter, postavený na pomalých ale rozvážnych pohyboch. Na druhej strane, moja postava v určitých momentoch vyžadovala rýchle pohyby, ako napríklad boj s hercom Yaphet Kotto, kedy som ho musel hodiť o stenu a rýchlo k nemu pribehnúť. Zahral som to tak dobre, že Yaphet ostal vystrašený. Nehral to."

A teraz už k samotnými snímkam pochádzajúcim z natáčania.

Ako sa natáčal Votrelec z roku 1979?  |  Zajímavosti  |  před 4 měsíci  |  52 přečtení

Marek Pillár

Seriály začal milovať ešte na strednej škole ku ktorým sa dostal skrz Prison Break. Postupne ako s kamošmi fičali na South Parku a iných uletených záležitostiach sa dostal až ku svojej modle a podľa neho vrcholu kinematografie – Breaking Bad. Vtedy objavil pravé čaro moderných seriálov a začal ich sledovať ako na bežiacom páse. Pomimo ich sledovania veľkú porciu času venuje videohrám, ktoré stavia minimálne na takú úroveň, ako jeho obľúbené seriály.

Komentáre k článku Ako sa natáčal Votrelec z roku 1979?

Ďalšie články ako Ako sa natáčal Votrelec z roku 1979?

Zajímavosti  |  9. 9. 2019

10 príbehov Stephena Kinga, ktoré v kinách určite nikdy neuvidíme

Momentálne si v našich kinách užíva spanilú jazdu druhá kapitola adaptácie románu To od Stephena Kinga. Práve prvý diel z roku 2017 spôsobil zvýšený záujem o diela tohto majstra hororu. V jeho bibliografii však nájdeme aj príbehy, ktoré sa na plátno určite nedostanú. Prezradíme vám prečo. čítaj ďalej