FB pixel

Predstaviteľka Captain Marvel natočila skôr scény do Endgame ako do svojho vlastného filmu

Predstaviteľka Captain Marvel natočila skôr scény do Endgame ako do svojho vlastného filmu

Predstaviteľka suprovej Captain Marvel, Brie Larson si teda vie uspôsobiť priority. Aj keď jej vlastný film so svojim superhrdinským alter egom, nazvaným rovnako ako samotná hrdinka vyšiel mnoho piatkov pred samotným Endgame, scény do svojho filmu natočila až po skončení natáčania veľkolepého vyvrcholenia marvelovského univerza. Ako takéto natáčanie prebiehalo si povieme v nasledujúcom fakte, no s čistým svedomím môžeme vyhlásiť, že obe role Brie zvládla viac než excelentne!


Benedict Cumberbatch natáčal väčšinu filmu sám alebo s dvojníkmi

Benedict Cumberbatch natáčal väčšinu filmu sám alebo s dvojníkmi

Aby sme dostali konečnú minutáž cez tri hodiny, ktorá je mimochodom v komixových filmoch nezvyčajná a Endgame je teda prvým filmom s takouto dĺžkou, bolo potrebné natočiť tisícky scén. Každému je jasné, že hviezdy takého kalibru ako v tomto filme majú svoje rozvrhy napraskané a len málokedy si nájdu, čo by len zlomok voľného času. Extrémom je aj Benedict Cumberbatch, predstaviteľ Doctora Strangea. Benedict bol totižto tak zaneprázdnený, že všetky jeho scény v Endgame natáčal sám a ostatné postavy boli digitálne dorobené. V prípade scén, kde je vidno viacero postáv, ide v skutočnosti o dvojníkov a teda reálne postavy sú dorobené technikou. A to dokonca aj vo chvíľach, kedy dochádzalo k rozhovorom - častou praktikou bolo hovorenie do prázdna a repliky sa až následne doplnili. A ešte jeden bonus - ide o úplne prvý film, kde je vidno naraz Antmana a Hulka.


Najväčší

Najväčší "prezrádzač" spoilerov je Tom Holland

Autori pri takto exkluzívnych tituloch musia často klamať nielen nás fanúšikov, ale aj samotných hercov. Napríklad, herci do prvého traileru natočili špeciálne zábery, ktoré vo finálnej podobe filmu ani neboli použité. Extrémnejším prípadom je vytvorenie viacerých podôb scenáru. Okrem toho, že viacerí predstavitelia marveláckych superhrdinov mali k dispozícií viaceré vetvenia príbehu poprípade konce, Spider-Man Tom Holland dostal do rúk ešte okresanejší scenár. Na rozdiel od Roberta Downeyho Jr., ktorý mal hneď od začiatku ako jediný kompletný a správny scenár, Tom dostal iba svoje repliky bez kontextu. Týmto si autori zabezpečili absolútnu imunitu pred únikom spoilerov, keďže avengerský Spider-Man mal najväčšiu náklonnosť prezrádzať fakty o pripravovanej novinke.


Pre väčšinu osadenstva je Endgame posledným filmom v MCU

Pre väčšinu osadenstva je Endgame posledným filmom v MCU

Je to neuveriteľné, ale Chris Evans si už po jedenástykrát zahral v obleku Captaina Americu. Ten už pred vydaním predchádzajúceho filmu s podtitulom Infinity War sa nechal počuť, že Endgame bude posledným filmom, kde si zahrá túto postavu. Obdobný prípad je aj Chris Hemsworth, lenže ten si svoj kontrakt v rámci Marvelu predĺžil. Očividne, filmovému Thorovi sa tieto roly v superhrdinských tituloch zapáčili natoľko, že svoju postavu založenú na nórskej mytológii bude stvárňovať naďalej.


Honoráre postáv sú astronomické

Honoráre postáv sú astronomické

Nielenže ide o jeden z najrýchlejšie zarábajúcich filmov v histórii kinematografie, ale takisto ide o film radiaci sa medzi najnákladnejšie. Veľkú časť týchto výdavkov tvorili aj honoráre samotných hrdinov, ktoré ako nám môže byť už jasné, boli astronomické. Filmoví Thor a Kapitán Amerika dostali za svoje roly cez 13 miliónov dolárov. To však nie je maximum, ktoré si hviezdy dokázali vypýtať. Rekordmanom v tejto oblasti je, pravdepodobne Robert Downey Jr., ktorý si takúto čiastku pripísal na svoje konto vďaka niekoľkým minútam v Spider-Manovi. Odvíjajúc sa od toho sa jeho faktúra za Endgame môže pohybovať v niekoľkých stovkách miliónov dolárov.


Autori prezradili názov dávno pred vydaním, no nikto o tom nevedel

Autori prezradili názov dávno pred vydaním, no nikto o tom nevedel

Režisérska dvojica, bratia Joe a Anthony Russoovci pred vydaním titulu, konkrétne v septembri minulého roka, pridali na sociálnu sieť fotku. Nešlo by o nič veľké, ak by nepridali k nej popis "look hard", kde sa okamžite okolo daného príspevku vzbudili obrovské konšpiračné teórie ohľadom pripravovaného titulu. V tomto prípade však išlo o oprávnené prebudenie emócií fanúšikovskej základne, keďže bratia Russoovci takýmto spôsobom prezradili názov ich najnovšieho Avengers filmu. Pridali fotku, ktorej rozpoloženie predmetov na fotke malo pripomínať, ako už teraz vieme slovo Endgame. Autori toto slovo vážne zamaskovali veľmi dobre, no po hlbšom preskúmaní to slovo na fotke skutočne vidno.


Herecké osadenie patrí medzi najviac oceňované

Herecké osadenie patrí medzi najviac oceňované

Ako sme už viackrát spomínali, zavŕšenie marvelovského univerza disponuje početným množstvom vysokokvalitných a oceňovaných hercov. Nielenže sa to podpísalo na ich honorároch, ale najmä na kvalite filmu, ktorý momentálne osádza popredné priečky, ako predajnosti lístkov, tak aj celkovej zárobkovosti titulu. Niet teda pochýb, že Avengers: Endgame si dokázal získať priazeň len tých najkvalitnejších hercov. V novinke si zahralo až 19 hercov nominovaných na Oscara, z čoho ôsmi toto ocenenie dokonca vyhrali.

7 zaujímavých faktov o nesmierne úspešnom Avengers: Endgame  |  Tipy na film  |  2019  |  83 přečtení

Marek Pillár

Seriály začal milovať ešte na strednej škole ku ktorým sa dostal skrz Prison Break. Postupne ako s kamošmi fičali na South Parku a iných uletených záležitostiach sa dostal až ku svojej modle a podľa neho vrcholu kinematografie – Breaking Bad. Vtedy objavil pravé čaro moderných seriálov a začal ich sledovať ako na bežiacom páse. Pomimo ich sledovania veľkú porciu času venuje videohrám, ktoré stavia minimálne na takú úroveň, ako jeho obľúbené seriály.

Komentáre k článku 7 zaujímavých faktov o nesmierne úspešnom Avengers: Endgame

Ďalšie články ako 7 zaujímavých faktov o nesmierne úspešnom Avengers: Endgame

Tipy na film  |  29. 5. 2020

10 filmových a seriálových noviniek, ktoré musíte vidieť cez tento víkend

Koniec mája je tu a s ním aj pestrá ponuka streamovacích služieb. Netflix priniesol očakávaný sitkom Space Force a sci-fi Snowpiercer, zatiaľ čo HBO mu kontruje muzikálom Cats a mnohými ďalšími novinkami. čítaj ďalej

Tipy na film  |  25. 5. 2020

55 najlepších filmov dlhších než tri hodiny

Aký máte vzťah k dlhým filmom? Možno ich vyhľadávate, možno sa im vyhýbate. V tomto článku v každom prípade nájdete tipy na perfektné snímky, pri ktorých ich dlhá stopáž vôbec neprekáža. čítaj ďalej

Tipy na film  |  20. 5. 2020

12 najlepších aprílových seriálov Netflixu a HBO, ktoré by ste mali vidieť

Kvalitných seriálov nikdy nie je dosť. Našťastie tu máme platformy ako Netflix či HBO, ktoré sa výbornými titulmi len hemžia. V nasledovnom článku sme pre vás dali dohromady 12 skvelých seriálov z minulého mesiaca. čítaj ďalej

Tipy na film  |  18. 5. 2020

25 najnovších seriálov na Netflixe s českým dabingom

Asi viete, že okrem originálneho znenia si viaceré seriály z dielne Netflixu môžete pozrieť aj s českým dabingom. V článku sme pre vás vybrali 25 kvalitných titulov. čítaj ďalej

Tipy na film  |  15. 5. 2020

Harry Potter a ďalšie vynikajúce tituly, ktoré musíte vidieť cez víkend

Ďalší víkend je pred nami a opäť máme z čoho vyberať. Netflix tento víkend trošku stagnuje s novinkami, ktoré však kompenzuje celou ságou Harryho Pottera. HBO mu protirečí seriálovou novinkou s Markom Ruffalom a na iTunes dorazil nedávny kinohit, Bad Boys for Life. čítaj ďalej