FB pixel

Pred natáčaním seriálu museli herci prejsť intenzívnym tréningom

Pred natáčaním seriálu museli herci prejsť intenzívnym tréningom

Seriál sa nám vryl do našich podvedomí nielen príbehom, ale najmä jeho prevedením. Či už skrz skvele vykryštalizovanie charakterových čŕt hlavných postáv alebo dávkovaním príbehu. Aby sa dej mohol odvíjať z časti na časť, autori vytvorili mimoriadne detailné prostredie plné hackerov na čele s hlavnou postavou hranou nikým iným ako Rami Malekom. Samotní predstavitelia postáv však ešte pred natáčaním seriálu, ktorý mimochodom bol v hlave génia Sama Esmaila viac ako 15 rokov, museli prejsť niekoľkými "hackerským" hodinami. To všetko kvôli tomu, aby autori dosiahli čo najväčšiu autentickosť zo samotných hackarských pasáži. To, že veľká časť úkonov vykonávaných v príkazovom riadku naprieč celým seriálom je reálna, snáď spomínať nemusíme.


Prelamovanie zámkov má v seriáli podstatnú úlohu

Prelamovanie zámkov má v seriáli podstatnú úlohu

Najmä v počiatkoch seriálu ste si mohli všimnúť, že Elliot miluje otváranie zámkov. Aj keď to nikto priamo nepovedal, otváranie reálnych zámkov otvoriteľných jediným kľúčom má k samotnému hackovaniu neskutočne blízko. S jednoznačnosťou to môžeme prirovnať k hackovaniu, keďže ide o prelomenie bezpečnostnej bariéry, fungujúcej na logických zákonoch. Rôzni hackeri to milujú natoľko, že najväčšia hackerská udalosť DEF CON súťažné otváranie zámkov zahŕňa každoročne na svojich výstavách.


Autori seriálu sa inšpirovali viacerými filmovými klenotmi

Autori seriálu sa inšpirovali viacerými filmovými klenotmi

Niet pochýb, že seriál Mr. Robot svojim poslaním nabúral viaceré popkultúrne bariéry a svoje chápadlá tak roztiahol medzi viaceré žánre, nielen seriálového univerza. Aby sa však dočkal tohto úspechu, pochopiteľne musel nabrať niekde inšpiráciu, no nie? Núdza nie je o rôzne ikonické klenoty strieborného plátna. Autori sa poobzerali aj za klasikami ako je American Psycho či Taxi Driver. Samozrejme, hackovanie nemohli obkukať od nikoho iného ako od súrodencov Wachowských, no a najväčší odkaz v seriáli zanechal pochopiteľne Fight Club.


Ako sakra dosiahli úplný pokoj na Times Square?

Skrz celým seriálom nájdeme mnoho záberov natáčaných priamo na najrušnejšom mieste sveta. Reč je o najväčšej križovatke v New Yorku, nesmierne známom Times Square. Fanúšikovia boli však natoľko dotieraví, že im nešlo do hlavy, ako autori dokázali tieto zábery natočiť bez jediného človeka, prípadne s vypnutým, všadeprítomným marketingovým smogom. Autori a veľká porcia štábu to dosiahli tým, že sa vzdali svojich rodín v jeden z najdôležitejších dní v roku. Natáčanie na takmer prázdnom Times Square prebiehalo 4. júla, ktorý sa radí medzi najväčšie sviatky spojených štátov.


Autori pomenovávajú jednotlivé časti viac ako zaujímavo

Autori pomenovávajú jednotlivé časti viac ako zaujímavo

Možno ste si všimli pomenovania častí v jednotlivých sériách. Na prvý pohľad zhluk neznámych znakov však nesie v sebe hlbší význam. Okrem toho, že každý jeden názov časti v sebe skrýva číslo série a samotnej časti, slová odkazujú na viaceré fenomény IT sveta. Vo väčšine ide o jednoduchý kód v príkazovom riadku, respektíve krátky odkaz pre fanúšikov technológií. Zaujímavou zložkou pomenovaných častí je prídavok za bodkou, označujúci formáty súborov naprieč operačnými systémami v počítačovom svete. V takomto tempe "kódovania" názvov pokračujú samozrejme aj ďalšie série, no tu treba brať na zreteľ, že počet video/audio formátov nie je nekonečný, a tak autori siahli napríklad aj po textových formátoch.


Turizmus a celková popularita chinatown so seriálom narástli

Turizmus a celková popularita chinatown so seriálom narástli

Ako sme už spomínali vyššie, hitovka Mr. Robot vo svojich troch sériách zožala nesmierny úspech. Aj to spôsobilo, že ikonická čínska štvrť v New Yorku, kde býva aj hlavná postava Elliot sa dočkala náporu turistov. Niet teda pochýb, že aj takéto maličkosti seriálu, ktorého tvorcu mimochodom všetci zbožňujú, dokážu ovplyvniť jednu z najznámejších mestských častí na svete.


Sympatický párik randí aj v súkromí

Sympatický párik randí aj v súkromí

Aj keď Rami v tomto veleúspešnom seriáli hrá introverta s viacerými psychickými poruchami, jeho osobnosť sa nám vryla pod kožu. Veľkú rolu v tom samozrejme zohráva aj sympatickosť samotného herca. Jednou z najdôležitejších postáv v paralelnom živote Ramiho postavy Elliota Aldersona je jeho dlhoročná priateľka a kolegyňa Angela Moss, ktorá to s Ellioton rozhodne nemá ľahké. Málokto však vie, že títo dvaja, Rami a predstaviteľka Angely - Portia Doubleday spolu kedysi chodili aj v reálnom živote.

7 faktov o našom obľúbenom seriáli Mr. Robot  |  Filmové novinky  |  před 28 dny  |  37 přečtení

Marek Pillár

Seriály začal milovať ešte na strednej škole ku ktorým sa dostal skrz Prison Break. Postupne ako s kamošmi fičali na South Parku a iných uletených záležitostiach sa dostal až ku svojej modle a podľa neho vrcholu kinematografie – Breaking Bad. Vtedy objavil pravé čaro moderných seriálov a začal ich sledovať ako na bežiacom páse. Pomimo ich sledovania veľkú porciu času venuje videohrám, ktoré stavia minimálne na takú úroveň, ako jeho obľúbené seriály.

Komentáre k článku 7 faktov o našom obľúbenom seriáli Mr. Robot

Ďalšie články ako 7 faktov o našom obľúbenom seriáli Mr. Robot

Filmové novinky  |  17. 7. 2019

Nové rozšírenie Chromu vám umožní tajne sledovať Netflix v práci

Poznáte to, prechádzate si facebookom v práci a narážate na spoilery z amerických webov, odkazujúce na novinku, ktorá sa u nás vysielala niekedy o štvrtej ráno. Nedokážete sa im vyhnúť a tak beriete pol dňa dovolenku, len aby ste pozreli najnovší Mindhunter? Vďaka prídavku do Chromu už nemusíte! čítaj ďalej

Filmové novinky  |  16. 7. 2019

The Rock, Gal Gadot a detektív Pikachu bok po boku v thrilleri od Netflixu

Najúspešnejšia streamovacia platforma pokračuje vo svojom trende akčných trhákov a spolu s talentovaným režisérom Rawson Marshall Thurberom nám prinesú nervy drásajúci, hviezdne obsadený thriller. Pripravovaný Red Notice sa bude okrem dvoch, dávno známych hviezd pýšiť aj fanúšikmi obľúbeným hercom. čítaj ďalej

Filmové novinky  |  12. 7. 2019

WeekToro #6: Fanúšikovia Witchera nepoznajú knihy a Cuphead dostane seriál

Opäť raz tu máme Stranger Things, ktoré trhalo rekordy výnosnosti a pozeranosti. Na druhej strane je Netflix sklamaný z výnosov Triple Frontier, známa videohra dostane kreslený seriál a fanúšikovia Zaklínača by sa mali hanbiť, že svoju modlu nepoznajú dostatočne. čítaj ďalej

Filmové novinky  |  11. 7. 2019

Člen One Direction nie je zo svojho homosexuálneho aktu v Euphorii nadšený

O HBO seriáli Euphoria sme vám už niekoľkokrát písali, najmä v súvislosti so sexualitou novinky. Už v úvodnej časti sme mohli vidieť scény s nahými pohlavnými orgánmi a autori sa nezdržiavali ani v prípade grafického vyobrazenia homosexuálneho styku v častiach aktuálnych. čítaj ďalej

Filmové novinky  |  10. 7. 2019

Legendárni Priatelia sa presťahujú na novú službu HBO Max od WarnerMedia

Áno je to tak. Po dlhých rokoch sa Priatelia vymania z monopolného vlastníctva Netflixu a všetky 236 epizódy sa presunú na novinku od WarnerMedia, nesúcu názov HBO Max. Okrem tohto kultového sitcomu sa dočkáme aj pár ďalších titulov, vďaka ktorým to konkurenčné SVOD služby ľahké mať nebud. čítaj ďalej