FB pixel

Dabér Ricka pri nakrúcaní takisto pije alkohol

Ako všetci dobre vieme, Rick má po celú dobu seriálu problémy s alkoholom. V každučkej jednej sekunde je hlavná postava seriálu opitá, no a v konečnom dôsledku tento alkoholizmus tvorí podstatnú časť charakteru hlavnej postavy. Málokto však vie, že aby postava vyznela čo najdôveryhodnejšie, tak pri natáčaní musí piť aj tvorca tohto titulu a dabér Ricka Justin Roiland. Ten je pochopiteľne často po natáčaní totálne opitý.


Jednotlivé časti seriálu mali mať pôvodne oveľa menej minút

Jednotlivé časti seriálu mali mať pôvodne oveľa menej minút

Keď bolo nad osudom Rick a Mortyho rozhodnuté a seriál dostal zelenú, tvorcovia chceli, aby celková minutáž jednotlivých častí bola omnoho kratšia ako je tomu teraz. Vyššie spomínaný Justin a jeho kolega Dan Harmon predstavili seriál, ktorého časti by mali mať maximálne 11 minút. Adult Swim, televízia pod ktorou vychádza tento geniálny seriál to samozrejme odmietla. Vďaka tomuto máme teraz klasických 22 minút plných ikonicky neslušného humoru.


Justin pri dabovaní jednej postavy dostal migrénu

Justin pri dabovaní jednej postavy dostal migrénu

Roiland, u ktorého sa celá myšlienka seriálu zrodila zároveň aj dabuje viacero postáv. Vedľa Ricka, Mortyho a ďalších prepožičal svoj hlas, pravdepodobne najotravnejšej postave v kinematografickom vesmíre a to Mr. Meeseeksovi. Konkrétne ide o jednu špecifickú epizódu prvej série, v ktorej Justin povedal nespočetne mnohokrát "I´m Mr. Meeseeks, look at me!" vysokým tónom. Trpeli diváci aj samotný dabér. Ten mal po natáčaní takú migrénu, že si od dabovania musel na chvíľu oddýchnuť.


Dabovať Ricka nie je vôbec jednoduché

Dabovať Ricka nie je vôbec jednoduché

Aj tento fakt sa bude týkať hlasovej stránky animáku pre dospelých. Samozrejme, opäť pôjde o Justina, ale tentokrát sa pozrieme na samotné grganie. To po boku požívania alkoholu tvorí základnú dvojicu charizmatických čŕt neslušného vedca. Tvorca seriálu pri dabovaní musí reálne grgať a kto sa na seriál díval, tak vie určite potvrdiť, že tento neslušný zvuk sa v každej častí objaví hneď niekoľkokrát. Justin si pri natáčaní pomáha vodou a pivom, keďže nedokáže grgať na povel. Samotné grganie si na hercovi vyberá aj svoju daň. V jednom momente ho totiž museli odviesť do nemocnice, pretože si vyvolal žalúdočné problémy.


Väčšina seriálu je iba improvizácia

Väčšina seriálu je iba improvizácia

Rick a Morty je postavený na skutočne podarených gagoch, často s vedeckým podkladom. Preto nás zaskočilo zistenie, že väčšina scenára a následne aj replík postáv je založených na improvizácií. Scenár každého dielu je postavený iba na pár základných bodoch popisujúcich dejovú linku časti, tú herci sledujú, no ako samotné diely vypĺňajú je na nich. Často dochádza k situáciám, že herci nahrajú danú scénu aj desaťkrát a autori následne vyberú jednu, ktorú použijú.


Teória o zdieľaných univerzách s iným seriálom

Teória o zdieľaných univerzách s iným seriálom

Poznáte detský animák z televízie Disney Gravity Falls? Aj keď ide o diametrálne odlišný počin, zameraný na mladšie publikum, existujú viaceré teórie odkazujúce na spoločné univerzum s Rick a Mortym. Referencie na detský titul nájdeme vo viacerých častiach dospeláckeho animáku. Okrem značne podobných predmetov objavujúcich sa v oboch seriáloch môžeme nájsť aj viaceré, jednoznačnejšie dôkazy potvrdzujúce teóriu o zdieľaných svetoch. Viacero potrebnejšie rozobraných faktov poukazujúcich na spoločné zasadenie nájdete na tomto linku.


Koľkokrát ste počuli meno Morty?

Koľkokrát ste počuli meno Morty?

Mohli ste si všimnúť, že Rick má tendenciu volať menom svojho parťáka Mortyho dosť často. Navyše, ide v podstate o protipólne postavy. Jedna je neskutočne inteligentná, vyššieho veku s odmeraným prístupom k ľuďom, zatiaľ čo Morty je mladík s priemerným IQ. Keď ho Rick volá na svoje dobrodružstvá rozlezené zatiaľ po troch sériách, mohli sme to slovo Morty počuť aspoň tisíckrát. Iba v prvej časti to meno z úst génia padlo 113 krát.

To je našich 7 zaujímavých faktov o jednom z najzábavnejších seriálov súčasnosti. My sa už teraz tešíme na potvrdenú štvrtú sériu, ktorej by sme sa mali dočkať každú chvíľu. Oficiálny dátum avšak stanovený nie je, no na pokračovaní sa tvrdo pracuje.

7 faktov o geniálnom seriáli Rick a Morty  |  Tipy na film  |  před 11 dny

Marek Pillár

Seriály začal milovať ešte na strednej škole ku ktorým sa dostal skrz Prison Break. Postupne ako s kamošmi fičali na South Parku a iných uletených záležitostiach sa dostal až ku svojej modle a podľa neho vrcholu kinematografie – Breaking Bad. Vtedy objavil pravé čaro moderných seriálov a začal ich sledovať ako na bežiacom páse. Pomimo ich sledovania veľkú porciu času venuje videohrám, ktoré stavia minimálne na takú úroveň, ako jeho obľúbené seriály.

Komentáre k článku 7 faktov o geniálnom seriáli Rick a Morty

Ďalšie články ako 7 faktov o geniálnom seriáli Rick a Morty

Tipy na film  |  20. 4. 2019

10 perfektných duchárskych hororov plných mrazenia a desivej atmosféry

Do našich kín sa dostal nový horor Kliatba kvíliacej ženy (La Llorona) a zdá sa, že tento duchársky horor z produkcie Jamesa Wana bude solídnym úspechom. Ak ste už film videli, možno vás zaujme aj nasledovných 10 kvalitných duchárskych hororov. čítaj ďalej

Tipy na film  |  17. 4. 2019

10 temných, krvavých a myšlienkovo podnetných komiksoviek pre dospelých

Komiksových filmov sú v poslednom čase plné nielen kiná, ale aj televízie či streamovacie služby. Väčšina týchto filmov cieli na tínedžerov, prípadne ide o pomerne nevinnú rodinnú zábavu. Máme tu však aj niekoľko výnimiek, ktoré docenia skôr dospelí diváci. 10 z nich si predstavíme v tomto článku. čítaj ďalej

Tipy na film  |  13. 4. 2019

Pobavil vás Shazam? Aj týchto 10 komiksoviek vás spoľahlivo rozosmeje

Komiksová komédia Shazam! z dielne DC slávi úspechy všade po svete. Pokiaľ ste si ju aj vy užili a hľadáte nejaké kvalitné komiksové komédie, tak ste na správnej adrese. S touto desiatkou totiž nuda nehrozí. čítaj ďalej

Tipy na film  |  10. 4. 2019

10 najlepších adaptácií desivých aj emotívnych diel Stephena Kinga

Už tento týždeň sa do našich kín dostane nová adaptácia hororu Cintorín zvierat (v slovenskom preklade Cyntoryn zvieratiek) od Stephena Kinga, takže je vhodný čas zrekapitulovať si doterajšie adaptácie tohto hororového majstra. Táto desiatka filmov zaručene Kingovým dielam hanbu nerobí. čítaj ďalej

Tipy na film  |  8. 4. 2019

10 fantastických slovenských dokumentov, ktoré vás zasiahnu

Nielen hraný film u nás vstáva z popola. Čo sa týka dokumentárnych filmov, tak sa Slovensko rozhodne nemá za čo hanbiť. Vznikalo a vzniká množstvo skvelých titulov. Dali sme pre vás dohromady 10 z tých, ktoré by vám nemali ujsť. čítaj ďalej