FB pixel

Dabér Ricka pri nakrúcaní takisto pije alkohol

Ako všetci dobre vieme, Rick má po celú dobu seriálu problémy s alkoholom. V každučkej jednej sekunde je hlavná postava seriálu opitá, no a v konečnom dôsledku tento alkoholizmus tvorí podstatnú časť charakteru hlavnej postavy. Málokto však vie, že aby postava vyznela čo najdôveryhodnejšie, tak pri natáčaní musí piť aj tvorca tohto titulu a dabér Ricka Justin Roiland. Ten je pochopiteľne často po natáčaní totálne opitý.


Jednotlivé časti seriálu mali mať pôvodne oveľa menej minút

Jednotlivé časti seriálu mali mať pôvodne oveľa menej minút

Keď bolo nad osudom Rick a Mortyho rozhodnuté a seriál dostal zelenú, tvorcovia chceli, aby celková minutáž jednotlivých častí bola omnoho kratšia ako je tomu teraz. Vyššie spomínaný Justin a jeho kolega Dan Harmon predstavili seriál, ktorého časti by mali mať maximálne 11 minút. Adult Swim, televízia pod ktorou vychádza tento geniálny seriál to samozrejme odmietla. Vďaka tomuto máme teraz klasických 22 minút plných ikonicky neslušného humoru.


Justin pri dabovaní jednej postavy dostal migrénu

Justin pri dabovaní jednej postavy dostal migrénu

Roiland, u ktorého sa celá myšlienka seriálu zrodila zároveň aj dabuje viacero postáv. Vedľa Ricka, Mortyho a ďalších prepožičal svoj hlas, pravdepodobne najotravnejšej postave v kinematografickom vesmíre a to Mr. Meeseeksovi. Konkrétne ide o jednu špecifickú epizódu prvej série, v ktorej Justin povedal nespočetne mnohokrát "I´m Mr. Meeseeks, look at me!" vysokým tónom. Trpeli diváci aj samotný dabér. Ten mal po natáčaní takú migrénu, že si od dabovania musel na chvíľu oddýchnuť.


Dabovať Ricka nie je vôbec jednoduché

Dabovať Ricka nie je vôbec jednoduché

Aj tento fakt sa bude týkať hlasovej stránky animáku pre dospelých. Samozrejme, opäť pôjde o Justina, ale tentokrát sa pozrieme na samotné grganie. To po boku požívania alkoholu tvorí základnú dvojicu charizmatických čŕt neslušného vedca. Tvorca seriálu pri dabovaní musí reálne grgať a kto sa na seriál díval, tak vie určite potvrdiť, že tento neslušný zvuk sa v každej častí objaví hneď niekoľkokrát. Justin si pri natáčaní pomáha vodou a pivom, keďže nedokáže grgať na povel. Samotné grganie si na hercovi vyberá aj svoju daň. V jednom momente ho totiž museli odviesť do nemocnice, pretože si vyvolal žalúdočné problémy.


Väčšina seriálu je iba improvizácia

Väčšina seriálu je iba improvizácia

Rick a Morty je postavený na skutočne podarených gagoch, často s vedeckým podkladom. Preto nás zaskočilo zistenie, že väčšina scenára a následne aj replík postáv je založených na improvizácií. Scenár každého dielu je postavený iba na pár základných bodoch popisujúcich dejovú linku časti, tú herci sledujú, no ako samotné diely vypĺňajú je na nich. Často dochádza k situáciám, že herci nahrajú danú scénu aj desaťkrát a autori následne vyberú jednu, ktorú použijú.


Teória o zdieľaných univerzách s iným seriálom

Teória o zdieľaných univerzách s iným seriálom

Poznáte detský animák z televízie Disney Gravity Falls? Aj keď ide o diametrálne odlišný počin, zameraný na mladšie publikum, existujú viaceré teórie odkazujúce na spoločné univerzum s Rick a Mortym. Referencie na detský titul nájdeme vo viacerých častiach dospeláckeho animáku. Okrem značne podobných predmetov objavujúcich sa v oboch seriáloch môžeme nájsť aj viaceré, jednoznačnejšie dôkazy potvrdzujúce teóriu o zdieľaných svetoch. Viacero potrebnejšie rozobraných faktov poukazujúcich na spoločné zasadenie nájdete na tomto linku.


Koľkokrát ste počuli meno Morty?

Koľkokrát ste počuli meno Morty?

Mohli ste si všimnúť, že Rick má tendenciu volať menom svojho parťáka Mortyho dosť často. Navyše, ide v podstate o protipólne postavy. Jedna je neskutočne inteligentná, vyššieho veku s odmeraným prístupom k ľuďom, zatiaľ čo Morty je mladík s priemerným IQ. Keď ho Rick volá na svoje dobrodružstvá rozlezené zatiaľ po troch sériách, mohli sme to slovo Morty počuť aspoň tisíckrát. Iba v prvej časti to meno z úst génia padlo 113 krát.

To je našich 7 zaujímavých faktov o jednom z najzábavnejších seriálov súčasnosti. My sa už teraz tešíme na potvrdenú štvrtú sériu, ktorej by sme sa mali dočkať každú chvíľu. Oficiálny dátum avšak stanovený nie je, no na pokračovaní sa tvrdo pracuje.

7 faktov o geniálnom seriáli Rick a Morty  |  Tipy na film  |  před 2 měsíci  |  30 přečtení

Marek Pillár

Seriály začal milovať ešte na strednej škole ku ktorým sa dostal skrz Prison Break. Postupne ako s kamošmi fičali na South Parku a iných uletených záležitostiach sa dostal až ku svojej modle a podľa neho vrcholu kinematografie – Breaking Bad. Vtedy objavil pravé čaro moderných seriálov a začal ich sledovať ako na bežiacom páse. Pomimo ich sledovania veľkú porciu času venuje videohrám, ktoré stavia minimálne na takú úroveň, ako jeho obľúbené seriály.

Komentáre k článku 7 faktov o geniálnom seriáli Rick a Morty

Ďalšie články ako 7 faktov o geniálnom seriáli Rick a Morty

Tipy na film  |  17. 6. 2019

10 najlepších filmových trilógií, ktoré sa zapísali do filmovej histórie

Filmové série či trilógie sú často ošemetná vec. Nie často sa tvorcom podarí udržať nastavenú latku kvality. Niekedy to však vyjde a práve na tie filmy vás chceme upozorniť v tomto článku. čítaj ďalej

Tipy na film  |  13. 6. 2019

10 hudobných drám, ktoré by ste mali vidieť, ak sa vám páčil Rocketman

Rocketman, ktorý rozpráva životný a profesijný život Eltona Johna, je už v našich kinách. Pokiaľ sa vám páčil a máte chuť na ďalšie podobne ladené filmy, prinášame vám 10 tipov na biografické hudobné drámy, ktoré by ste nemali minúť. čítaj ďalej

Tipy na film  |  10. 6. 2019

10 mrazivých a napínavých thrillerov o sériových vrahoch

V Amerike je na Netflixe už dostupná novinka Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile, ktorá sa v júni dostala aj do našich kín. Zac Efron si v nej zahral vraha Teda Bundyho. Pri tejto príležitosti vám prinášame desiatku ďalších mrazivých filmov, kde o sériových vrahov nie je núdza. čítaj ďalej

Tipy na film  |  5. 6. 2019

10 skvelých monster filmov, ktoré si užijete ak sa vám páčila nová Godzilla

Do našich kín opäť dorazila slávna Godzilla. Pri tejto príležitosti vám prinášame 10 fantastických monster filmov, ktoré priaznivcov tohto sub-žánru rozhodne nesklamú. čítaj ďalej

Tipy na film  |  31. 5. 2019

10 hraných verzií disneyovských animákov, na ktoré sa najviac tešíme

Minulý týždeň sa do našich kín vrútila hraná verzia animovanej disneyovky Aladin v režisérskom podaní Guya Ritchieho. V štúdiu sa však už chystá viacero ďalších hraných remakov, takže sme pre vás dali dokopy tie, ktoré nás oslovujú najviac. čítaj ďalej