FB pixel

Michael Jacskon chcel kúpiť celý Marvel

Michael Jacskon chcel kúpiť celý Marvel

Kráľ popu, svetový idol, filantrop, ale najmä životný príbeh plný škandálov. Takto by sa v krátkosti dala opísať dnes už zosnulá megahviezda minulého tisícročia, Michael Jackson. O Michaelovi bolo známe, že je nesmiernym fanúšikom komixov a najmä tých od Marvelu. Jeho prvým snom bolo účinkovať ako Professor X v X-Menoch. Viac známa historka je však tá, ktorá kolovala bulvárom koncom deväťdesiatych rokov. MJ chcel rolu Spider-Mana, a to tak veľmi, že koncom deväťdesiatych rokoch chcel kúpiť celé štúdio Marvel. Legendárny Stan Lee v sa v jednom rozhovore vyjadril, že je rád ako to celé dopadlo. Podľa jeho slov, Michael nebol dobrý businessman a Marvel by nebol tak úspešný ako je teraz ak by k takejto akvizícii došlo.


Herec, ktorý hral Venoma nemohol počas natáčania chodiť na toaletu

Herec, ktorý hral Venoma nemohol počas natáčania chodiť na toaletu

Náš najobľúbenejší Spider-Man bol a vždy bude Peter Parker. Krátky vtip na úvod by sme mali a presuňme sa radšej k ďalšiemu faktu. Trilógia s Tobey Maguireom vyvrcholila v roku 2007 a v porovnaní s predošlými dvoma filmami sa odlišovala temnejším prístupom k superhrdinskej tematike a akčnejšími scénami. To autori zabezpečili hlavne tým, že do príbehu pavúčieho hrdinu zakomponovali dvoch záporákov. Klasickým "zlým" odrazom univerza bol Sandman, no zaujímavejším charakterom v trojke bol Venom. Topher Grace, ktorý ho hral musel po celú dobu filmovania čeliť rôznym posmeškom, keďže počas natáčania nemohol chodiť na záchod. Jeho oblek temného Spider-Mana sa tak ťažko obliekal, že mu to autori proste zakázali.


Autori u Tobeyho Maguira vyriešili absenciu svalstva naozaj originálne

Autori u Tobeyho Maguira vyriešili absenciu svalstva naozaj originálne

Keď sa pozorne pozrieme na kostým Spider-Mana z roku 2002, môžeme spozorovať, že Tobey Maguire má celkom vypracované telo, no nie? Avšak, opak je pravdou a štáb to musel vyriešiť vážne originálnym spôsobom. Samozrejme, že to myslíme ironicky, autori totiž využili klasické vypchávky, aby dodali pavúčiemu mužovi svaly. Takisto bolo potrebné upraviť masku, keďže Tobey nemá dostatočne hranatú tvár. Na druhej strane Andrew Garfield, tvár skrývajúca sa za maskou amazingového Spider-Mana žiadne vylepšenia nepotreboval. Prečo to nebolo treba si prezradíme hneď v nasledujúcom fakte.


Príprava Andrewa Garfielda na svoju postavu bola naozaj dôkladná

Príprava Andrewa Garfielda na svoju postavu bola naozaj dôkladná

Rozdielov medzi trilógiou z počiatku tisícročia a s Garfieldom v kostýme pavúčieho muža by sme vedeli nájsť hneď niekoľko. The Amazing Spider-Man je omnoho ohybnejší a rýchlejší ako ten s Maguirom, ktorý sa zameriaval viac na silu. Garfield to dosiahol tým, že každé ráno cvičil napríklad pilates, sledoval správanie sa pavúkov a napodobňoval ich pohyby. Aby mal neustály kontakt s niekoľkonožným, pre niekoho odpudivými zvermi si ich pár doniesol aj domov a staral sa o ne.


Autori mali v zálohe desiatky rôznych kostýmov

Autori mali v zálohe desiatky rôznych kostýmov

Autori rozpočtom rozhodne nešetrili, to sa musí uznať. Pri natáčaní, za nás rozhodne najmenej zaujímavého Spideyho s Garfieldom v hlavnej úlohe mali autori v zálohe až 56 rôznych kostýmov. Išlo o rôzne varianty červeno modrého skafandru superhrdinu, od úplne novučičkého až po najviac zničený. Čerešničkou zo šatňovej oblasti je, že aj Andrew mal s obliekaním problém. Spider-Manovský oblek na seba navliekal dlhočizných 20 minút, a to aj za pomoci niekoľkých asistentov.


Aký je význam podnadpisu Homecoming?

Aký je význam podnadpisu Homecoming?

Aby sme zasiahli aj najnovšieho Petera Parkera v podaní miláčika divákov Toma Hollanda, hodíme si sem jeden fakt aj o najnovšom titule v sérii Homecoming. Vlastne, celý tento zoznam je vytváraný za účelom menšej oslavy práve vychádzajúceho pokračovania, s podtitulom Far From Home, v ktorom sa Spidey pozrie do Londýna. Podnadpis Homecoming nesie v sebe dva významy: prvý je jednoduchý a v podstate odráža v sebe príbehovú podstatu filmu. Druhým, podstatne zaujímavejším významom je, že Homecoming označuje návrat Spideyho od Sony späť ku svojmu rodnému Marvelu. Ešteže tak!

7 faktov o filmových Spider-Manoch  |  Tipy na film  |  před 10 dny  |  35 přečtení

Marek Pillár

Seriály začal milovať ešte na strednej škole ku ktorým sa dostal skrz Prison Break. Postupne ako s kamošmi fičali na South Parku a iných uletených záležitostiach sa dostal až ku svojej modle a podľa neho vrcholu kinematografie – Breaking Bad. Vtedy objavil pravé čaro moderných seriálov a začal ich sledovať ako na bežiacom páse. Pomimo ich sledovania veľkú porciu času venuje videohrám, ktoré stavia minimálne na takú úroveň, ako jeho obľúbené seriály.

Komentáre k článku 7 faktov o filmových Spider-Manoch

Ďalšie články ako 7 faktov o filmových Spider-Manoch

Tipy na film  |  15. 7. 2019

10 menej známych, ale skvelých filmov od Netflixu

O týchto nenápadných snímkach ste možno ani nepočuli. Ide pritom o filmy, ktoré sa oplatí vidieť. čítaj ďalej

Tipy na film  |  10. 7. 2019

Máte radi Stranger Things? Potom si nesmiete nechať ujsť týchto 10 filmov

Ďalšia séria Stranger Things je za nami. Pokiaľ však hľadáte niečo podobné vo filmovom svete, prinášame vám 10 snímok, ktoré vás zaručene dostanú. Koniec-koncov, niektoré z nich slúžili bratom Dufferovcom ako inšpirácia. čítaj ďalej

Tipy na film  |  4. 7. 2019

10 hudobných komédií, ktoré si užijete, ak sa vám páčilo Yesterday

Hudobná komédia Yesterday je už v našich kinách. Pokiaľ sa vám páčila, tak rozhodne vyskúšajte aj filmy z nášho zoznamu. čítaj ďalej

Tipy na film  |  2. 7. 2019

10 menej známych, avšak fantastických seriálov na HBO

HBO patrí ku garantom spoľahlivej a kvalitnej televíznej zábavy. V tomto článku sa pozrieme na projekty, ktoré podľa nás nezaslúžene zapadli v diváckom záujme. čítaj ďalej

Tipy na film  |  30. 6. 2019

10 detských hercov, ktorí už dávno nie sú deťmi

Pripravte sa na riadnu dávku nostalgie. Pripravili sme si pre vás desiatku hercov, ktorí začínali ako detské hviezdy, no už ich medzi ne nemôžeme zaradiť. S mnohými sme strávili sobotné rána alebo najväčšie sviatky v roku. čítaj ďalej