FB pixel

Pri zbieraní informácií k tomuto článku nás hneď na začiatku zarazila jedna vec. Dr. House je prosímpekne najúspešnejší seriál vôbec. Bol vysielaný vo viac ako šesťdesiatich krajinách sveta a svojou sledovanosťou prekonal aj legendárnych Priateľov. Hugh Laurie si za to vypýtal aj adekvátny honorár, ktorý sa ku koncu seriálu vyšplhal až na hranicu 700 000 dolárov za jednu časť.


Pri vyhlásení konkurzu pre postavu Dr. Gregory Housa, sa jeho predstaviteľ nachádzal práve v Afrike. Hugh mal o rolu veľký záujem a tak aj napriek stiesneným podmienkam natočil video, prečo by si autori mali vybrať práve jeho. Video aj keď bolo natáčané v kúpeľni sa autorom natoľko páčilo, že si vybrali práve jeho. Inkriminovanú snímku môžete vidieť nižšie.


Ukážkou, ako je seriál prepracovaný môžeme pozorovať aj pri odkazovaní na Sherlocka Holmesa. Práve z neho tvorcovia brali inšpiráciu. Jednou z najväčších podobností je závislosť oboch postáv na omamných látkach. Hugh mimo kamier zjedol cez dvetisíc tabletiek samozrejme nepravého vicodinu, na ktorom bola jeho postava závislá – v samotnom deji ich bolo o niečo menej, okolo 150. Holmes na druhej strane holdoval droge bohatých – kokaínu.


Seriál bol postavený na obrovitánskom egu hlavnej postavy. Z časti si to aj House mohol dovoliť, keďže bol najlepším lekárom v širokom okolí. Ale aj on bol neomylný a tak mu pod jeho rukami v 177mich epizódach zomrelo 21 pacientov.

Každý kto započuje názov seriálu si automaticky vybaví ikonickú poličku o ktorú sa Hugh opieral dlhých 8 rokov. Postava bola napísaná tak, že proste kríva. To sa aj podpísalo na jeho zdraví, Hugh si totiž týmto nohu ničil a ak by seriál pokračoval aj naďalej, herec by mohol krívať natrvalo. Kto vie, možno aj preto v priebehu nakrúcania zlomil vyše sto paličiek. Tento fakt má však aj svoje pokračovanie. Dr. House mal byť pôvodne na vozíku, avšak po natočení prvotných scén pôvodný koncept museli zmeniť a ostali pri paličke.


Nápad neformálne upravenej hlavnej postavy pochádza z hlavy jej predstaviteľa. Laurie raz prišiel s nápadom, čo keby House nosil v seriáli tenisky. To sa autorom pozdávalo a tak to do seriálu zakomponovali.


Dr. House patrí medzi naše najobľúbenejšie seriály a musíme sa priznať, väčšinu faktov spomínaných hore sme netušili ani my. Hugh svoju rolu zohral v ôsmich sériách fantasticky, čo mu prinieslo dva zlaté glóbusy. Ak ste seriál nevideli, najlepší spôsob ako si ho momentálne pozrieť je na streamovacej službe Amazonu. Ak už Housa máte pozretého a zaujal vás herecký výkon hlavnej postavy, odporúčame si pozrieť ďalšie tituly s ním. V našej ponuke nájdete britskú drámu The Night Manager, odľahčenú záležitosť The Oranges a mnoho ďalších.

7 faktov, ktoré ste(pravdepodobne) nevedeli o seriáli Dr. House  |  Filmové novinky  |  před 2 měsíci

Marek Pillár

Seriály začal milovať ešte na strednej škole ku ktorým sa dostal skrz Prison Break. Postupne ako s kamošmi fičali na South Parku a iných uletených záležitostiach sa dostal až ku svojej modle a podľa neho vrcholu kinematografie – Breaking Bad. Vtedy objavil pravé čaro moderných seriálov a začal ich sledovať ako na bežiacom páse. Pomimo ich sledovania veľkú porciu času venuje videohrám, ktoré stavia minimálne na takú úroveň, ako jeho obľúbené seriály.

Komentáre k článku 7 faktov, ktoré ste(pravdepodobne) nevedeli o seriáli Dr. House

Ďalšie články ako 7 faktov, ktoré ste(pravdepodobne) nevedeli o seriáli Dr. House

Filmové novinky  |  19. 4. 2019

Ďalšej série True Detective sa tak skoro nedočkáme

True Detective sa radí medzi tie tragickejšie počiny od megalomanských HBO. Seriál je postavený na troch rozličných príbehoch, rozdelených do svojich vlastných, nenadväzujúcich sérií. Žiaľ, ani druhá a tretia sezóna nedokázali ísť po vyšliapanej ceste úspechu excelentnej jednotky. čítaj ďalej

Filmové novinky  |  16. 4. 2019

Trailer na hororovku The Perfection prezrádza dátum vydania

Knižnica Netflixu sa o pár dní dočká ďalšieho originálneho počinu a opäť raz pôjde o hororovo ladený titul. Už v máji sa dočkáme thrilleru The Perfection, ktorý sa nám predstavuje v novej ukážke. Tá pôsobí naozaj kvalitným, ale najmä znepokojivým dojmom. čítaj ďalej

Filmové novinky  |  15. 4. 2019

Ďalšia séria The Grand Tour sa bude uberať iným smerom

Finále tretej série je na konci a veruže išlo o riadne ukončenie. Jeremy Clarkson dokonca pôsobil značne dojato keď ohlásil, že The Grand Tour, tak ako ho poznáme končí. Aj keď na prvý pohľad môže ísť o riadne zarmucujúcu správu, pravda sa nachádza niekde úplne inde. čítaj ďalej

Filmové novinky  |  12. 4. 2019

Disney+ príde v novembri, zatiaľ však iba v USA

Konečne sme sa dočkali oficiálneho vyhlásenia od samotného Disney, ktoré prezradilo dátum príchodu ich novinky na poli streamovacích služieb. Tomuto ohláseniu predchádzali tony špekulácií o povahe samotnej služby, cene a v neposlednom rade aj štartovacej ponuky. čítaj ďalej

Filmové novinky  |  12. 4. 2019

Štvrtá séria Lucifera dostala trailer

Pôvodné FOXácka záležitosť si to už o pár piatkov namieri na Netflix. Lucifer, ktorý sa doteraz dočkal troch sérií si za svoju krátku životnosť dokázal nazberať vcelku peknú fanúšikovskú základňu. A to aj napriek tomu, že seriál by sa dal označiť maximálne ako priemerný. čítaj ďalej