FB pixel

Pri zbieraní informácií k tomuto článku nás hneď na začiatku zarazila jedna vec. Dr. House je prosímpekne najúspešnejší seriál vôbec. Bol vysielaný vo viac ako šesťdesiatich krajinách sveta a svojou sledovanosťou prekonal aj legendárnych Priateľov. Hugh Laurie si za to vypýtal aj adekvátny honorár, ktorý sa ku koncu seriálu vyšplhal až na hranicu 700 000 dolárov za jednu časť.


Pri vyhlásení konkurzu pre postavu Dr. Gregory Housa, sa jeho predstaviteľ nachádzal práve v Afrike. Hugh mal o rolu veľký záujem a tak aj napriek stiesneným podmienkam natočil video, prečo by si autori mali vybrať práve jeho. Video aj keď bolo natáčané v kúpeľni sa autorom natoľko páčilo, že si vybrali práve jeho. Inkriminovanú snímku môžete vidieť nižšie.


Ukážkou, ako je seriál prepracovaný môžeme pozorovať aj pri odkazovaní na Sherlocka Holmesa. Práve z neho tvorcovia brali inšpiráciu. Jednou z najväčších podobností je závislosť oboch postáv na omamných látkach. Hugh mimo kamier zjedol cez dvetisíc tabletiek samozrejme nepravého vicodinu, na ktorom bola jeho postava závislá – v samotnom deji ich bolo o niečo menej, okolo 150. Holmes na druhej strane holdoval droge bohatých – kokaínu.


Seriál bol postavený na obrovitánskom egu hlavnej postavy. Z časti si to aj House mohol dovoliť, keďže bol najlepším lekárom v širokom okolí. Ale aj on bol neomylný a tak mu pod jeho rukami v 177mich epizódach zomrelo 21 pacientov.

Každý kto započuje názov seriálu si automaticky vybaví ikonickú poličku o ktorú sa Hugh opieral dlhých 8 rokov. Postava bola napísaná tak, že proste kríva. To sa aj podpísalo na jeho zdraví, Hugh si totiž týmto nohu ničil a ak by seriál pokračoval aj naďalej, herec by mohol krívať natrvalo. Kto vie, možno aj preto v priebehu nakrúcania zlomil vyše sto paličiek. Tento fakt má však aj svoje pokračovanie. Dr. House mal byť pôvodne na vozíku, avšak po natočení prvotných scén pôvodný koncept museli zmeniť a ostali pri paličke.


Nápad neformálne upravenej hlavnej postavy pochádza z hlavy jej predstaviteľa. Laurie raz prišiel s nápadom, čo keby House nosil v seriáli tenisky. To sa autorom pozdávalo a tak to do seriálu zakomponovali.


Dr. House patrí medzi naše najobľúbenejšie seriály a musíme sa priznať, väčšinu faktov spomínaných hore sme netušili ani my. Hugh svoju rolu zohral v ôsmich sériách fantasticky, čo mu prinieslo dva zlaté glóbusy. Ak ste seriál nevideli, najlepší spôsob ako si ho momentálne pozrieť je na streamovacej službe Amazonu. Ak už Housa máte pozretého a zaujal vás herecký výkon hlavnej postavy, odporúčame si pozrieť ďalšie tituly s ním. V našej ponuke nájdete britskú drámu The Night Manager, odľahčenú záležitosť The Oranges a mnoho ďalších.

7 faktov, ktoré ste(pravdepodobne) nevedeli o seriáli Dr. House  |  Filmové novinky  |  před 10 dny

Marek Pillár

Seriály začal milovať ešte na strednej škole ku ktorým sa dostal skrz Prison Break. Postupne ako s kamošmi fičali na South Parku a iných uletených záležitostiach sa dostal až ku svojej modle a podľa neho vrcholu kinematografie – Breaking Bad. Vtedy objavil pravé čaro moderných seriálov a začal ich sledovať ako na bežiacom páse. Pomimo ich sledovania veľkú porciu času venuje videohrám, ktoré stavia minimálne na takú úroveň, ako jeho obľúbené seriály.

Komentáre k článku 7 faktov, ktoré ste(pravdepodobne) nevedeli o seriáli Dr. House

Ďalšie články ako 7 faktov, ktoré ste(pravdepodobne) nevedeli o seriáli Dr. House

Filmové novinky  |  15. 2. 2019

10 filmov a seriálov, ktoré odporúčame pozerať spolu s partnerom

Spoznávate sa v situácií kedy váhate či vaša nežnejšia polovička váš obľúbený seriál ocení? My vám teda pomôžeme v nasledujúcom článku. Náš zoznam pozostáva z piatich celovečerákov a piatich seriálov, ktoré odporúčame pozerať s vašou nežnejšou polovičkou a to nielen na Valentína. číst více

Filmové novinky  |  15. 2. 2019

Dočkáme sa animovaného Transformers seriálu

Zhodneme sa, že jednou z najobľúbenejších hračiek každého chlapca boli multifunkčné automobily, ktoré sa jednoduchým pohybom dokázali zmeniť v ničiacich kolosov. Áno reč je nesmierne známych Transformeroch, ktorí sa po riadne dlhej dobe objavia aj v animovanej podobe. číst více

Filmové novinky  |  13. 2. 2019

Netflix začal pracovať na prvom holandskom seriáli

Vzhľadom na to, že streamingový gigant má už od roku 2015 európsku centrálu priamo v Holandsku, historicky prvým titulom tohto pôvodu bude miniseriál Ares. Ten sa natáča v Amsterdame a na platforme by sme ho mohli spozorovať koncom tohto roka. číst více

Filmové novinky  |  12. 2. 2019

Filmový Deadwood z produkcie HBO vyjde čoskoro

Jeden z menej známych ale zato vynikajúcich seriálov vychádzajúcich pod gigantom HBO bol aj western Deadwood. Počas svojich troch existencie sa seriál nestihol dostať na výslnie medzi ostatné, pre tú dobu ikonické počiny. Snáď to napraví pripravovaný film s rovnomenným názvom. číst více

Filmové novinky  |  11. 2. 2019

10 najlepších seriálov, ktoré si na Netflixe môžete vychutnať s českými titulkami

Rozhodli sme sa vám priniesť výber tých najlepších seriálov, ktoré majú českú lokalizáciu a ktorým sa pre ich kvality rozhodne oplatí venovať pozornosť. číst více