FB pixel

Pri zbieraní informácií k tomuto článku nás hneď na začiatku zarazila jedna vec. Dr. House je prosímpekne najúspešnejší seriál vôbec. Bol vysielaný vo viac ako šesťdesiatich krajinách sveta a svojou sledovanosťou prekonal aj legendárnych Priateľov. Hugh Laurie si za to vypýtal aj adekvátny honorár, ktorý sa ku koncu seriálu vyšplhal až na hranicu 700 000 dolárov za jednu časť.


Pri vyhlásení konkurzu pre postavu Dr. Gregory Housa, sa jeho predstaviteľ nachádzal práve v Afrike. Hugh mal o rolu veľký záujem a tak aj napriek stiesneným podmienkam natočil video, prečo by si autori mali vybrať práve jeho. Video aj keď bolo natáčané v kúpeľni sa autorom natoľko páčilo, že si vybrali práve jeho. Inkriminovanú snímku môžete vidieť nižšie.


Ukážkou, ako je seriál prepracovaný môžeme pozorovať aj pri odkazovaní na Sherlocka Holmesa. Práve z neho tvorcovia brali inšpiráciu. Jednou z najväčších podobností je závislosť oboch postáv na omamných látkach. Hugh mimo kamier zjedol cez dvetisíc tabletiek samozrejme nepravého vicodinu, na ktorom bola jeho postava závislá – v samotnom deji ich bolo o niečo menej, okolo 150. Holmes na druhej strane holdoval droge bohatých – kokaínu.


Seriál bol postavený na obrovitánskom egu hlavnej postavy. Z časti si to aj House mohol dovoliť, keďže bol najlepším lekárom v širokom okolí. Ale aj on bol neomylný a tak mu pod jeho rukami v 177mich epizódach zomrelo 21 pacientov.

Každý kto započuje názov seriálu si automaticky vybaví ikonickú poličku o ktorú sa Hugh opieral dlhých 8 rokov. Postava bola napísaná tak, že proste kríva. To sa aj podpísalo na jeho zdraví, Hugh si totiž týmto nohu ničil a ak by seriál pokračoval aj naďalej, herec by mohol krívať natrvalo. Kto vie, možno aj preto v priebehu nakrúcania zlomil vyše sto paličiek. Tento fakt má však aj svoje pokračovanie. Dr. House mal byť pôvodne na vozíku, avšak po natočení prvotných scén pôvodný koncept museli zmeniť a ostali pri paličke.


Nápad neformálne upravenej hlavnej postavy pochádza z hlavy jej predstaviteľa. Laurie raz prišiel s nápadom, čo keby House nosil v seriáli tenisky. To sa autorom pozdávalo a tak to do seriálu zakomponovali.


Dr. House patrí medzi naše najobľúbenejšie seriály a musíme sa priznať, väčšinu faktov spomínaných hore sme netušili ani my. Hugh svoju rolu zohral v ôsmich sériách fantasticky, čo mu prinieslo dva zlaté glóbusy. Ak ste seriál nevideli, najlepší spôsob ako si ho momentálne pozrieť je na streamovacej službe Amazonu. Ak už Housa máte pozretého a zaujal vás herecký výkon hlavnej postavy, odporúčame si pozrieť ďalšie tituly s ním. V našej ponuke nájdete britskú drámu The Night Manager, odľahčenú záležitosť The Oranges a mnoho ďalších.

7 faktov, ktoré ste(pravdepodobne) nevedeli o seriáli Dr. House  |  Filmové novinky  |  před 5 měsíci  |  72 přečtení

Marek Pillár

Seriály začal milovať ešte na strednej škole ku ktorým sa dostal skrz Prison Break. Postupne ako s kamošmi fičali na South Parku a iných uletených záležitostiach sa dostal až ku svojej modle a podľa neho vrcholu kinematografie – Breaking Bad. Vtedy objavil pravé čaro moderných seriálov a začal ich sledovať ako na bežiacom páse. Pomimo ich sledovania veľkú porciu času venuje videohrám, ktoré stavia minimálne na takú úroveň, ako jeho obľúbené seriály.

Komentáre k článku 7 faktov, ktoré ste(pravdepodobne) nevedeli o seriáli Dr. House

Ďalšie články ako 7 faktov, ktoré ste(pravdepodobne) nevedeli o seriáli Dr. House

Filmové novinky  |  20. 7. 2019

Witcher dostal prvý trailer! Netflix vraj odsúhlasil tri série

S netflixovským Witcherom je to ako na kolotoči. Raz fanúšikovia seriálovú podobu ich obľúbeného fantasy príbehu s európskymi koreňmi zatracujú, no inokedy sa idú z nových informácií zblázniť. Podľa novo vyplávaných informácií, minimálne tri série máme, podľa všetkého, zaručené. čítaj ďalej

Filmové novinky  |  19. 7. 2019

WeekToro #6: Nový Terminátor bude aj s pôvodným John Connorom

V San Diegu práve prebieha najväčší sviatok filmovej kultúry, čo sa odráža aj v našom WeekTore. Opäť raz tu máme škandalóznu Euphoriu, Chris Evans sa objaví v nečakanom titule od Netflixu a Comic-Con priniesol minimálne dve, históriou poznačené prekvapenia. čítaj ďalej

Filmové novinky  |  17. 7. 2019

Nové rozšírenie Chromu vám umožní tajne sledovať Netflix v práci

Poznáte to, prechádzate si facebookom v práci a narážate na spoilery z amerických webov, odkazujúce na novinku, ktorá sa u nás vysielala niekedy o štvrtej ráno. Nedokážete sa im vyhnúť a tak beriete pol dňa dovolenku, len aby ste pozreli najnovší Mindhunter? Vďaka prídavku do Chromu už nemusíte! čítaj ďalej

Filmové novinky  |  16. 7. 2019

The Rock, Gal Gadot a detektív Pikachu bok po boku v thrilleri od Netflixu

Najúspešnejšia streamovacia platforma pokračuje vo svojom trende akčných trhákov a spolu s talentovaným režisérom Rawson Marshall Thurberom nám prinesú nervy drásajúci, hviezdne obsadený thriller. Pripravovaný Red Notice sa bude okrem dvoch, dávno známych hviezd pýšiť aj fanúšikmi obľúbeným hercom. čítaj ďalej

Filmové novinky  |  12. 7. 2019

WeekToro #6: Fanúšikovia Witchera nepoznajú knihy

Opäť raz tu máme Stranger Things, ktoré trhalo rekordy výnosnosti a pozeranosti. Na druhej strane je Netflix sklamaný z výnosov Triple Frontier, známa videohra dostane kreslený seriál a fanúšikovia Zaklínača by sa mali hanbiť, že svoju modlu nepoznajú dostatočne. čítaj ďalej