FB pixel

Avengers: Nekonečná vojna

Epické zakončenie desaťročného budovania marvelovského univerza k nám dorazilo v dvoch častiach, pričom prvou je práve Nekonečná vojna. A treba povedať, že tvorcovia to dokázali ukočírovať až neuveriteľne zručne. Predsa len, postáv je už veľmi veľa a príbeh dostatočne košatý, takže to určite nebolo jednoduché. Napriek tomu sa to bratom Russovcov vydarilo nadmieru dobre. Avengers: Nekonečná vojna tak právom patrí (spolu s Avengers: Endgame) k najlepším marvelovkám vôbec.

Bohemian Rhapsody

Životopisná dráma o speváckej legende menom Freddie Mercury a kapele Queen síce za veľkou mlákou kriticky príliš nehviezdila, ale diváci si ju zamilovali. Napokon to snímka Bryana Singera dotiahla až na udeľovanie Oscarov, kde sa jej podarilo ukoristiť štyri sošky. Jednu z nich si odniesol aj predstaviteľ Mercuryho Rami Malek. Pokiaľ sa počítate medzi fanúšikov Queen, film by vám rozhodne nemal ujsť. Je dynamický, herecky skvelý a v závere spoľahlivo naženie zimomriavky.

Deadpool 2

Sympatický anti-hrdina Deadpool bol svojho času vítaným osviežením v mori už tak trochu sterilných komiksových dobrodružstiev. Aj Deadpool 2 od David Leitcha si z prvého dielu berie to najlepšie a zároveň pridáva aj niečo navyše. Výsledkom je parádne nekorektná, čierno-humorná a sebauvedomelá jazda, ktorá baví a ktorej postavy si zamilujete. Pokiaľ teda hľadáte komiksové osvieženie a originalitu, tu sa vám jej dostane v miere viac než vrchovatej.

Favoritka

Yorgos Lanthimos patrí k najpozoruhodnejším režisérom súčasnosti. Pokiaľ neobľubujete artovky či nezávisláky, možno ste o ňom doteraz nepočuli. Ale mali by ste to rozhodne napraviť, pretože Favoritkou sa Lanthimos aspoň čiastočne vydal do vôd mainstreamovej kinematografie. Pravdaže, svoje trademarky v podobe absurdného humoru, svojskej vizuálnej stránky a špecifickej atmosféry si ponechal aj tu. Favoritka je však zrejme jeho najprístupnejším filmom, ktorý získal deväť nominácií na Oscara, pričom z víťazstva sa právom tešila Olivia Colman.

Rodinka Úžasných 2

V prípade Rodinky Úžasných sme na sequel čakali dlhých štrnásť rokov a pred premiérou sa našlo nemálo takých, ktorí tvrdili, že pokračovanie vlastne ani nie je potrebné. Pravda, výslednej kvality sa iste obával nejeden fanúšik, ale Pixar neostal svojej povesti nič dlžný a opäť nám doručil svižnú, vtipnú a nápaditú animovanú komédiu. Jednotka je síce jednotka a jej kvalita ostala neprekonaná, avšak sequel jej rozhodne hanbu nerobí. Snímka si odniesla nomináciu na Oscara za najlepší animovaný film.

Tiché miesto

Milovníci hororov si prídu na svoje, keďže na HBO budú mať možnosť vidieť skvelé Tiché miesto. Režisér John Krasinski je známejší ako herec, takže možno boli niektorí na vážkach, ako sa mu podarí ukočírovať túto žánrovku. Napokon to dopadlo fantasticky. Originálny námet, napätie od začiatku do konca a skvelé herecké výkony všetkých zúčastnených robia z Tichého miesta zážitok, ktorý by si fanúšikovia hororov určite nemali nechať ujsť.

Spider-Man: Paralelné svety

Spider-Man: Paralelné svety bez diskusie patrí k najlepším animákom posledných rokov. Niekto by možno mohol prevrátiť očami a pýtať sa, načo nám je ďalší superhrdinský film? Chyba! Tento animovaný film od režisérskej trojice Bob Persichetti, Peter Ramsey a Rodney Rothman je totiž absolútnou peckou, ktorá je originálna, vizuálne strhujúca, na prasknutie plná nápadov, dokonale funkčného humor a emócií. Právom si odniesla ovácie kritikov aj divákov a bola ocenená aj Oscarom za najlepší animovaný film.

Mission: Impossible – Fallout

Séria Mission: Impossible stále nestráca dych, čo je v dnešnej dobe priam malý zázrak. Režisér Christopher McQuarrie a Tom Cruise v hlavnej úlohe nám opäť doručili akčnú snímku, ktorá vo svojom žánri nemá obdobu. Skvelý scenár, herci, dokonalé akčné scény a poriadna dávka napätia. To sú hlavné devízy Mission: Impossible – Fallout. Film je pre fanúšikov kvalitných akčňákov doslova povinnosťou. Spolu s Johnom Wickom ide totiž pravdepodobne o najlepšiu súčasnú akčnú sériu.

Ja, Simon

Výborná coming-of-age dramédia Ja, Simon si podmanila divákov aj kritikov a ani sa niet čomu čudovať. Príbeh stredoškoláka Simona, ktorý je gay, ale zatiaľ to nikomu nepovedal, je milý, sympatický, herecky skvelý a zábavný. Nechýba mu navyše ani porcia úprimnej romantiky. Režisér Greg Berlanti natočil hit, ktorý je tou pravou voľbou, pokiaľ hľadáte príjemnú feel-good romantiku.

Nezanechať stopu

Fantastická nezávislá dráma Debry Granik rozpráva príbeh bývalého vojaka Willa, ktorý trpí post-traumatickou stresovou poruchou, a spolu so svojou dcérou Tom žije v lesoch, odrezaný od civilizácie. Nezanechať stopu je mimoriadne silný, emocionálny zážitok, ktorý si užijú hlavne milovníci náročnejších kúskov. Ben Foster a mladá Thomasin McKenzie sú v hlavných úlohách dokonalí a budete im veriť absolútne všetko.

Psí ostrov

Wes Anderson už patrí medzi režisérsku smotánku, hoci má okolo seba stále auru umelca, ktorého diela rozhodne nie sú pre masy. Inak tomu nie je ani v jeho najnovšom stop-motion animáku Psí ostrov. V ňom dal opäť voľný priechod svojej nápaditosti, originalite, svojskému humoru, ale aj nenútenému posolstvu. Výsledkom je vynikajúci film, ktorý si obľúbia skôr dospelejší diváci. Snímka si odniesla dve nominácie na Oscara.

Can You Ever Forgive Me?

Zaujímavá životopisná dráma Can You Ever Forgive Me? v našich končinách tak trochu prefrčala popod divácky radar. Je to škoda, pretože ide o naozaj skvelý príbeh s famóznou Melissou McCarthy v hlavnej úlohe (prečo nedostáva podobne zaujímavých úloh viac?). Film si odniesol tri nominácie na Oscara, pričom nomináciu obdržala aj McCarthy. Zamrzí, že sa snímka nedostala do našej kinodistribúcie. Rozhodne jej ale dajte šancu aspoň na televíznych obrazovkách.

Vdovy

Skvelý krimi thriller Vdovy od Stevea McQueena pozbieral v Amerike nadšené ohlasy a svojich fanúšikov si našiel aj v našich končinách. Ponúkol perfektne napísaný scenár, vďačné postavy stvárnené kvalitnými herečkami a hercami, ako aj zaujímavý príbeh. Škoda, že po finančnej stránke sa snímke príliš nedarilo. To ale nič nemení na tom, že ide o mimoriadne kvalitný kúsok, ktorý by bolo škoda nevidieť.

Nočná hra

Bláznivá čierna komédia Nočná hra je prototypom filmu, ktorý si pustíte, keď sa chcete proste pobaviť a dobre si oddýchnuť. V tomto prípade snímka John Francis Daley a Jonathan M. Goldstein rozhodne nesklame. Navyše má pre vás pripravený aj poriadne strelený príbeh, plnú hrsť šialených nápadov a sympatických hercov na čele s Jasonom Batemanom a Rachel McAdams. Zábava je teda zaručená.

Zlé časy v El Royale

Drew Goddard po vynikajúcej Chate v horách poslal do kín štýlový thriller Zlé časy v El Royale. V tomto prípade už takú veľkú chválu nezožal, ale kritici boli aj tak väčšinou pozitívni. Ešte aby nie, keď je film tak vypiplaná, zábavná, napínavá a herecky brilantná záležitosť. Goddardov film má švih, podmanivý štýl a neustále dokáže prekvapovať. Pokiaľ teda obľubujete napríklad takého Quentina Tarantina, tak si túto jazdu parádne užijete.

15 najlepších nových filmov, ktoré si užiješ na HBO  |  Tipy na film  |  před 17 dny  |  179 přečtení

Dušan Šutarík

Komentáre k článku 15 najlepších nových filmov, ktoré si užiješ na HBO

Ďalšie články ako 15 najlepších nových filmov, ktoré si užiješ na HBO

Tipy na film  |  21. 11. 2019

10 filmovych hitov, ktoré v decembri uvidíš na obrazovkách HBO

Čoskoro je tu posledný mesiac v roku a okrem Vianoc budú mať filmoví fanúšikovia ďalší sviatok. Na HBO sa totiž dočkajú celej rady fantastických snímok. Poďme sa pozrieť na niektoré z nich. čítaj ďalej

Tipy na film  |  20. 11. 2019

30 filmov, ktoré z teba urobia zaručeného hipstera

Vybrali sme pre vás týchto 30 filmov, ktoré či už svojou premisou, zasadením alebo rokom vydania zchádzajú zo zabehnutého chodníka filmového priemyslu. Presne tak ako všetci hipsteri sťažujúci sa na všetko moderné, zub času bál dotknúť väčšiny filmov z tejto tridsiatky. čítaj ďalej

Tipy na film  |  18. 11. 2019

10 najlepších filmov uplynulej dekády

Vyberať tie najlepšie filmy z najlepších je vždy ošemetné. Obzvlášť, keď za jeden rok musíte vybrať len jeden film. Berte však tento rebríček skôr, ako naše odporúčanie toho, čo si z rokov 2010-2019 pozrieť. Ste s výberom spokojní? čítaj ďalej

Tipy na film  |  16. 11. 2019

10 noviniek, ktoré by ste mali stihnúť cez víkend

Ďalší víkend je opäť tu a to znamená znovu kopu času na doháňanie restov. Siahnete po legendárnej českej Kolji alebo modernejších superhrdinských záležitostiach? Ak patríš medzi ľudí vykonávajúcich kompromisy všade kde sa dá, tak Jack Ryan od Amazonu bude pre teba to pravé. čítaj ďalej

Tipy na film  |  12. 11. 2019

10 filmových a seriálových dôvodov, prečo si v novembri predplatiť Netflix

Aj v novembri má pre nás streamovací gigant pripravenú štedrú zásobu lákavých seriálov a filmov. Pozrite sa spoločne s nami na tie najlákavejšie tituly. čítaj ďalej