FB pixel

Avengers: Nekonečná vojna

Epické zakončenie desaťročného budovania marvelovského univerza k nám dorazilo v dvoch častiach, pričom prvou je práve Nekonečná vojna. A treba povedať, že tvorcovia to dokázali ukočírovať až neuveriteľne zručne. Predsa len, postáv je už veľmi veľa a príbeh dostatočne košatý, takže to určite nebolo jednoduché. Napriek tomu sa to bratom Russovcov vydarilo nadmieru dobre. Avengers: Nekonečná vojna tak právom patrí (spolu s Avengers: Endgame) k najlepším marvelovkám vôbec.

Bohemian Rhapsody

Životopisná dráma o speváckej legende menom Freddie Mercury a kapele Queen síce za veľkou mlákou kriticky príliš nehviezdila, ale diváci si ju zamilovali. Napokon to snímka Bryana Singera dotiahla až na udeľovanie Oscarov, kde sa jej podarilo ukoristiť štyri sošky. Jednu z nich si odniesol aj predstaviteľ Mercuryho Rami Malek. Pokiaľ sa počítate medzi fanúšikov Queen, film by vám rozhodne nemal ujsť. Je dynamický, herecky skvelý a v závere spoľahlivo naženie zimomriavky.

Deadpool 2

Sympatický anti-hrdina Deadpool bol svojho času vítaným osviežením v mori už tak trochu sterilných komiksových dobrodružstiev. Aj Deadpool 2 od David Leitcha si z prvého dielu berie to najlepšie a zároveň pridáva aj niečo navyše. Výsledkom je parádne nekorektná, čierno-humorná a sebauvedomelá jazda, ktorá baví a ktorej postavy si zamilujete. Pokiaľ teda hľadáte komiksové osvieženie a originalitu, tu sa vám jej dostane v miere viac než vrchovatej.

Favoritka

Yorgos Lanthimos patrí k najpozoruhodnejším režisérom súčasnosti. Pokiaľ neobľubujete artovky či nezávisláky, možno ste o ňom doteraz nepočuli. Ale mali by ste to rozhodne napraviť, pretože Favoritkou sa Lanthimos aspoň čiastočne vydal do vôd mainstreamovej kinematografie. Pravdaže, svoje trademarky v podobe absurdného humoru, svojskej vizuálnej stránky a špecifickej atmosféry si ponechal aj tu. Favoritka je však zrejme jeho najprístupnejším filmom, ktorý získal deväť nominácií na Oscara, pričom z víťazstva sa právom tešila Olivia Colman.

Rodinka Úžasných 2

V prípade Rodinky Úžasných sme na sequel čakali dlhých štrnásť rokov a pred premiérou sa našlo nemálo takých, ktorí tvrdili, že pokračovanie vlastne ani nie je potrebné. Pravda, výslednej kvality sa iste obával nejeden fanúšik, ale Pixar neostal svojej povesti nič dlžný a opäť nám doručil svižnú, vtipnú a nápaditú animovanú komédiu. Jednotka je síce jednotka a jej kvalita ostala neprekonaná, avšak sequel jej rozhodne hanbu nerobí. Snímka si odniesla nomináciu na Oscara za najlepší animovaný film.

Tiché miesto

Milovníci hororov si prídu na svoje, keďže na HBO budú mať možnosť vidieť skvelé Tiché miesto. Režisér John Krasinski je známejší ako herec, takže možno boli niektorí na vážkach, ako sa mu podarí ukočírovať túto žánrovku. Napokon to dopadlo fantasticky. Originálny námet, napätie od začiatku do konca a skvelé herecké výkony všetkých zúčastnených robia z Tichého miesta zážitok, ktorý by si fanúšikovia hororov určite nemali nechať ujsť.

Spider-Man: Paralelné svety

Spider-Man: Paralelné svety bez diskusie patrí k najlepším animákom posledných rokov. Niekto by možno mohol prevrátiť očami a pýtať sa, načo nám je ďalší superhrdinský film? Chyba! Tento animovaný film od režisérskej trojice Bob Persichetti, Peter Ramsey a Rodney Rothman je totiž absolútnou peckou, ktorá je originálna, vizuálne strhujúca, na prasknutie plná nápadov, dokonale funkčného humor a emócií. Právom si odniesla ovácie kritikov aj divákov a bola ocenená aj Oscarom za najlepší animovaný film.

Mission: Impossible – Fallout

Séria Mission: Impossible stále nestráca dych, čo je v dnešnej dobe priam malý zázrak. Režisér Christopher McQuarrie a Tom Cruise v hlavnej úlohe nám opäť doručili akčnú snímku, ktorá vo svojom žánri nemá obdobu. Skvelý scenár, herci, dokonalé akčné scény a poriadna dávka napätia. To sú hlavné devízy Mission: Impossible – Fallout. Film je pre fanúšikov kvalitných akčňákov doslova povinnosťou. Spolu s Johnom Wickom ide totiž pravdepodobne o najlepšiu súčasnú akčnú sériu.

Ja, Simon

Výborná coming-of-age dramédia Ja, Simon si podmanila divákov aj kritikov a ani sa niet čomu čudovať. Príbeh stredoškoláka Simona, ktorý je gay, ale zatiaľ to nikomu nepovedal, je milý, sympatický, herecky skvelý a zábavný. Nechýba mu navyše ani porcia úprimnej romantiky. Režisér Greg Berlanti natočil hit, ktorý je tou pravou voľbou, pokiaľ hľadáte príjemnú feel-good romantiku.

Nezanechať stopu

Fantastická nezávislá dráma Debry Granik rozpráva príbeh bývalého vojaka Willa, ktorý trpí post-traumatickou stresovou poruchou, a spolu so svojou dcérou Tom žije v lesoch, odrezaný od civilizácie. Nezanechať stopu je mimoriadne silný, emocionálny zážitok, ktorý si užijú hlavne milovníci náročnejších kúskov. Ben Foster a mladá Thomasin McKenzie sú v hlavných úlohách dokonalí a budete im veriť absolútne všetko.

Psí ostrov

Wes Anderson už patrí medzi režisérsku smotánku, hoci má okolo seba stále auru umelca, ktorého diela rozhodne nie sú pre masy. Inak tomu nie je ani v jeho najnovšom stop-motion animáku Psí ostrov. V ňom dal opäť voľný priechod svojej nápaditosti, originalite, svojskému humoru, ale aj nenútenému posolstvu. Výsledkom je vynikajúci film, ktorý si obľúbia skôr dospelejší diváci. Snímka si odniesla dve nominácie na Oscara.

Can You Ever Forgive Me?

Zaujímavá životopisná dráma Can You Ever Forgive Me? v našich končinách tak trochu prefrčala popod divácky radar. Je to škoda, pretože ide o naozaj skvelý príbeh s famóznou Melissou McCarthy v hlavnej úlohe (prečo nedostáva podobne zaujímavých úloh viac?). Film si odniesol tri nominácie na Oscara, pričom nomináciu obdržala aj McCarthy. Zamrzí, že sa snímka nedostala do našej kinodistribúcie. Rozhodne jej ale dajte šancu aspoň na televíznych obrazovkách.

Vdovy

Skvelý krimi thriller Vdovy od Stevea McQueena pozbieral v Amerike nadšené ohlasy a svojich fanúšikov si našiel aj v našich končinách. Ponúkol perfektne napísaný scenár, vďačné postavy stvárnené kvalitnými herečkami a hercami, ako aj zaujímavý príbeh. Škoda, že po finančnej stránke sa snímke príliš nedarilo. To ale nič nemení na tom, že ide o mimoriadne kvalitný kúsok, ktorý by bolo škoda nevidieť.

Nočná hra

Bláznivá čierna komédia Nočná hra je prototypom filmu, ktorý si pustíte, keď sa chcete proste pobaviť a dobre si oddýchnuť. V tomto prípade snímka John Francis Daley a Jonathan M. Goldstein rozhodne nesklame. Navyše má pre vás pripravený aj poriadne strelený príbeh, plnú hrsť šialených nápadov a sympatických hercov na čele s Jasonom Batemanom a Rachel McAdams. Zábava je teda zaručená.

Zlé časy v El Royale

Drew Goddard po vynikajúcej Chate v horách poslal do kín štýlový thriller Zlé časy v El Royale. V tomto prípade už takú veľkú chválu nezožal, ale kritici boli aj tak väčšinou pozitívni. Ešte aby nie, keď je film tak vypiplaná, zábavná, napínavá a herecky brilantná záležitosť. Goddardov film má švih, podmanivý štýl a neustále dokáže prekvapovať. Pokiaľ teda obľubujete napríklad takého Quentina Tarantina, tak si túto jazdu parádne užijete.

15 najlepších nových filmov, ktoré si užiješ na HBO  |  Tipy na film  |  před 3 měsíci  |  179 přečtení

Dušan Šutarík

Komentáre k článku 15 najlepších nových filmov, ktoré si užiješ na HBO

Ďalšie články ako 15 najlepších nových filmov, ktoré si užiješ na HBO

Tipy na film  |  24. 2. 2020

100 najlepších hororov všetkých čias podľa filmových kritikov

Skvelých hororov máme toľko, že by sme ich mohli prehadzovať vidlami. Pokiaľ máte pocit, že ste už všetko videli a hľadáte nejakú inšpiráciu, možno vám pomôže tento článok. Zhrnuli sme v ňom pre vás 100 hororov, ktoré sú podľa kritikov najlepšími žánrovkami všetkých čias. čítaj ďalej

Tipy na film  |  21. 2. 2020

Posledný Terminátor (vážne!) a ďalšie novinky, ktoré musíte vidieť

Netflix nám po Valentíne trošku vydychuje a chystá sa na príval nových titulov pre nadchádzajúci týždeň. Aj tak si ale pripravil návraty známych seriálov ako Cudzinka či Narcos. Slabší týždeň na Netflixe pre zmenu balansuje príval noviniek na iných kanáloch. čítaj ďalej

Tipy na film  |  20. 2. 2020

Netflix predstavil 5 trailerov na svoje najočakávanejšie seriály

Netflix nestráca dych a uverejňuje novinky ako na bežiacom páse. K ním však patria aj pokračovania zabehnutých seriálov a hneď niekoľko z nich dostalo uplynulé dni aj trailer. Ak si náhodou niektorý z nich zmeškal, my ti ich ponúkame na jednom mieste. čítaj ďalej

Tipy na film  |  19. 2. 2020

10 filmov, ktoré v januári najviac bodovali na HBO GO

Prvý mesiac roku 2020 je úspešne za nami. Aké filmy sa tešili najväčšej priazni divákov na HBO GO? To vám prezradíme práve v tomto článku. Zároveň tieto tituly berte ako naše odporúčanie, ak váhate, čo si najbližšie pustiť. čítaj ďalej

Tipy na film  |  18. 2. 2020

IT-Crowd, Prison Break a ďalšie klenoty, ktoré sa skrývajú na Netflixe

Nie pochýb, že väčšina z nás si Netflix predpláca kvôli exkluzívnym seriálom, vytvoreným práve pod krídlami tejto streamovacej služby. Netflix však schováva mnoho klenotov, na ktorých priamo nepracoval a ponúka im iba teplo svojho domova. čítaj ďalej