FB pixel

15) Kontroverzia okolo Euforie

V roku 2019 na HBO pristála seriálová záležitosť Euforie, ktorá svojou premisou chcela ako keby konkurovať 13 Reasons Why od Netflixu. Okolo tínedžerskej záležitosti sa však hneď po uvedení strhla veľká kontroverzia, keďže seriál nemal problém explicitne vyobrazovať pohlavné orgány, znásilnenie a iné podobné scény, o ktorých sa bežne nerozpráva. V konečnom dôsledku išlo o nadpriemernú záležitosť.

14) Vyšlo filmové pokračovanie Breaking Bad

Keďže sa radíme medzi fanúšikov pôvodného seriálu, El Camino: A Breaking Bad Movie patril medzi najočakávanejšie tituly tohto roka. A veru, začiatkom októbra sme si na dvoch vynikajúcich hodinách riadne zgustli. Produkčne sa tento film na Netflixe radí medzi špičku, čo robí z neho pre fanúšikov pôvodného seriálu povinnosť.

13) Vytúžené pokračovanie Toy Story 4

Leto 2019 sa nejedného z nás nieslo v duchu nostalgie a aj tí s vekom blížiacim sa ku tridsiatke stáli v radách kín na vytúžené pokračovanie príbehu Woodyho a Buzza. Štvorka prišla po deviatich rokoch, a teda o to čakanie boli naše očakávania násobené. S odstupom času musíme uznať, že Toy Story 4 nesklamalo.

12) Spielberg bojoval proti streamovacím službám na Oscaroch

Začiatkom roka, pri odovzdávaní Oscarov si jednu zo sošiek ukradla aj netflixovská dráma Roma. S takouto produkciou však boh filmového priemyslu Steven Spielberg veľmi stotožnený nie je. Aj keď tieto filmy neodsudzuje, s účasťou filmov produkovaných stremovacími službami na Oscaroch nesúhlasil, no po pár týždňoch kritiky sa situácia ukľudnila. Výsledok je nemenný - podobné filmy na Oscaroch ostanú.

11) Z filmu My sme všetci ostali vypleskaní

Aj keď nešlo o vyslovene dokonalý film, hororová záležitosť My v nás zanechala hlbokú stopu. Osobitý prístup k zápletke postavenej na budovanom tajomne, s obrovským mindfuckom na konci, ktoré sa už v dnešnej dobe len tak nevidí zaplnilo na trhu prázdnotu, trvajúcu niekoľko rokov.

10) Na When They See Us sme pozerali s otvorenou pusou

Netflix v roku 2019 konečne vydal svoj dlho očakávaný miniseriál, založený podľa skutočných udalostí z konca 80. Rokov. Na hraný príbeh mladej pätice, neprávo obvinenej zo znásilnenia a následnej vraždy sme sa nevedeli vynadívať. Nechýbali ani slzy...

9) Vyšla vynikajúca tarantinovka

Keď vychádza nová tarantinovka, je vždy dôvod k oslave. Preto sme aj my koncom leta zvolili jeden z prvých termínov v kine a riadne si Vtedy v Hollywoode užili. Na titul najlepší film od tohto režiséra sa to síce nechytá, ale obdobie, to ktorého je film zasadený nám rozhodne sadlo. Dokonca nám nevadilo ani opomínané naťahovanie deja.

8) Keanu Reeves sa stal internetovým fenoménom

Ak by sme tento rok mali zasvätiť jedinému hercovi, bol by to fanúšikmi milovaný Keanu Reeves. Ten okrem toho, že tento rok hviezdil už v treťom John Wickovi, sa stal akýmsi internetovým fenoménom vďaka svojej aktivite aj mimo filmový priemysel. Keanu bol v roku 2019 proste všade.

7) Scorsese vydal neskutočnú pecku!

Vyvolení už novú gangsterku od krstného otca mafiánskych filmov Martina Scorseseho mohli vidieť a nevedia si ju vynachváliť. Na The Irishman sa vynaložilo neskutočné množstvo financií, no podľa ohlasov plných superlatív sa to Netflixu určite vráti. U nás ide o rozhodne najočakávanejší film roka a sme radi, že už o pár dni si ho budeme môcť pustiť v pohodlí Netflixu.


6) Apple TV+ vyšlo, no zatiaľ si naše srdcia nezískalo

Do trendu zaplavovania trhu streamovacími službami sa pridalo aj Apple so svojou Apple TV+. Uvidíme, či ostatné roky v znamení streamovania vlastných filmov a seriálov pôjdu technologickému gigantovi lepšie, no osmička titulov vydaná tento rok nás k ďalšiemu predplácaniu nepresvedčila.

5) Zažili sme finále Game of Thrones

Dlho očakávané finále jedného z najzásadnejších seriálov dekády prišlo tento rok a rozdelilo fanúšikov na dva protipólne tábory. Či sa vám zakončenie zdalo dostatočne veľkolepé alebo ste ostali sklamaní necháme už na vás, každopádne rok 2019 sa ešte dlho bude skloňovať s ukončením Game of Thrones.

4) Seriálovým svetom otriasol minisérial Černobyl

HBO malo vo svojom rukáve tento rok hneď niekoľko triumfov, no nijaký zo seriálov nedokázal u divákov vzbudiť taký záujem, ako miniseriál Černobyl. Päť častí prinútilo nejedného neznajboha predplatiť si HBO GO aj keď iba zásadne pirátil, čo o kvalite seriálu podľa skutočnej udalosti hovorí samo za seba.


3) Spustenie Disney+

3) Spustenie Disney+

Zabijak Netflixu? Možno... Každopádne, po dlhom čakaní sa do boja streamovacích služieb vybralo aj Disney a musíme uznať, že sa mu to podarilo. V porovnaní s konkurenciou ponúka obsah pre celú rodinu, pre nás žiaľ len na území USA, Kanady a Holandska. 10 miliónov predplatiteľov prvý týždeň iba potvrdzuje, že miesto pre službu ako Disney+ na trhu stále je.

2) Joker predčil všetky očakávania

Októbrové kiná sa niesli v duchu záležitosti z univerza DC a veruže to bola jazda. Z Jokera ostali ohúrení aj tí najzarytejší odporcovia komixov, najmä vďaka prehĺbeniu psychologického aspektu titulu, čo vytvorilo z Jokera jeden z najzárobkovejších filmov súčasnosti. Zároveň ide o najzárobkovejší, Rkom hodnotený titul, a teda film určený striktne pre dospelé publikum.

1) Avengers: Endgame zdevastovalo kiná a internet

Ešte dôležitejším a ešte radikálnejšie, na zadok posádzajúcim filmom roku 2019 je ukončenie marvelovskej ságy s Avengermi. Endgame zbúral hneď niekoľko rekordov, zobral viaceré ocenenia a stal sa najrýchlejšie zarábajúcim filmom súčasnosti. To hádam na titul najzaujímavejšia filmová udalosť roka 2019 stačí nie?

15 filmových a seriálových momentov, ktoré v roku 2019 zatriasli internetom  |  Tipy na film  |  2019  |  195 přečtení

Marek Pillár

Seriály začal milovať ešte na strednej škole ku ktorým sa dostal skrz Prison Break. Postupne ako s kamošmi fičali na South Parku a iných uletených záležitostiach sa dostal až ku svojej modle a podľa neho vrcholu kinematografie – Breaking Bad. Vtedy objavil pravé čaro moderných seriálov a začal ich sledovať ako na bežiacom páse. Pomimo ich sledovania veľkú porciu času venuje videohrám, ktoré stavia minimálne na takú úroveň, ako jeho obľúbené seriály.

Komentáre k článku 15 filmových a seriálových momentov, ktoré v roku 2019 zatriasli internetom

Ďalšie články ako 15 filmových a seriálových momentov, ktoré v roku 2019 zatriasli internetom

Tipy na film  |  25. 5. 2020

55 najlepších filmov dlhších než tri hodiny

Aký máte vzťah k dlhým filmom? Možno ich vyhľadávate, možno sa im vyhýbate. V tomto článku v každom prípade nájdete tipy na perfektné snímky, pri ktorých ich dlhá stopáž vôbec neprekáža. čítaj ďalej

Tipy na film  |  20. 5. 2020

12 najlepších aprílových seriálov Netflixu a HBO, ktoré by ste mali vidieť

Kvalitných seriálov nikdy nie je dosť. Našťastie tu máme platformy ako Netflix či HBO, ktoré sa výbornými titulmi len hemžia. V nasledovnom článku sme pre vás dali dohromady 12 skvelých seriálov z minulého mesiaca. čítaj ďalej

Tipy na film  |  18. 5. 2020

25 najnovších seriálov na Netflixe s českým dabingom

Asi viete, že okrem originálneho znenia si viaceré seriály z dielne Netflixu môžete pozrieť aj s českým dabingom. V článku sme pre vás vybrali 25 kvalitných titulov. čítaj ďalej

Tipy na film  |  15. 5. 2020

Harry Potter a ďalšie vynikajúce tituly, ktoré musíte vidieť cez víkend

Ďalší víkend je pred nami a opäť máme z čoho vyberať. Netflix tento víkend trošku stagnuje s novinkami, ktoré však kompenzuje celou ságou Harryho Pottera. HBO mu protirečí seriálovou novinkou s Markom Ruffalom a na iTunes dorazil nedávny kinohit, Bad Boys for Life. čítaj ďalej

Tipy na film  |  14. 5. 2020

10 dôvodov, prečo si aj v máji zaplatiť HBO GO

Máme tu máj a s ním aj bohatú ponuku, ktorú si pre nás prichystali v HBO GO. Pokiaľ teda váhate, či si službu zaplatiť aj tento mesiac, snáď vám náš článok voľbu uľahčí. čítaj ďalej