FB pixel

The Undoing

HBO nám už čoskoro predstaví novú minisériu. Projekt The Undoing pôsobí mimoriadne lákavo, a to aj vďaka nabitému obsadeniu. Seriál sa bude točiť okolo úspešnej psychoterapeutky Grace (Nicole Kidman), ktorá žije úplne dokonalým životom. To sa ale radikálne zmení behom krátkej chvíle a Grace bude musieť zozbierať všetky sily, aby svoju rodinu zachránila. Premiéry sa na HBO GO dočkáme 26. októbra 2020.

Volanie divočiny

Kultový dobrodružný román Volanie divočiny od Jacka Londona bol sfilmovaný už viackrát. Modernú verziu natočil Chris Sanders a do hlavnej úlohy zohnal Harrisona Forda. Skutočnú hlavnú rolu však vo filme zastáva odvážny pes Bucky. Ten bude musieť v nehostinnej divočine kanadského Yukonu prekonať nejedno nebezpečenstvo. Keď ale narazí na samotára Johna Thorntona, jeho život sa zmení. Medzi ním a Johnom totiž vznikne silné priateľstvo. Snímku si už môžete užiť na HBO GO.

Bojovník

Výborný seriál Warrior si odniesol chválu kritikov aj divákov, takže tu máme jeho druhú sériu. V nej sa opäť ocitneme v 19. storočí v Čínskej štvrti v San Franciscu, kde práve zúria krvavé vojny gangov. Hlavný hrdina Aha Sahma (Andrew Koji) sa stáva nájomným zabijakom jedného z najvplyvnejších gangov, čo ale okrem iného znamená, že sa vystavuje neustálemu smrteľnému nebezpečenstvu. Nové epizódy sa vysielajú každú sobotu od 3. októbra 2020.

Medvědín

Skrátka neprídu ani milovníci športových drám, ktorých – priznajme si to – zase tak veľa nemáme. Švédsky seriál Medvědín ale vyzerá veľmi sľubne. Odohráva sa v rovnomennom mestečku, do ktorého sa vracia hlavný hrdina Peter (Ulf Stenberg), bývalá hokejová hviezda. Jeho cieľom je zostaviť skvelý tím z mladých hráčov a svojimi tréningovými metódami ich doviesť až na juniorského majstrovstvá. Nebude to ale také jednoduché, keďže do Petrovho života zasiahne obvinenie zo zločinu. Na HBO GO sa tento seriál začne vysielať 18. októbra.

Vlasť

Kvalitná miniséria Vlasť nepatrí k titulom, ktoré by oslovovali masy. Je to síce pochopiteľné, ale zároveň je to aj škoda, pretože tento seriál by si väčšiu pozornosť rozhodne zaslúžil. Príbeh sa odohráva v Španielsku a odohráva sa na ploche troch dekád. Dramatické udalosti a teroristické útoky organizácie ETA sledujeme očami dvoch žien Bittori (Elena Irureta) a Miren (Ane Gabarain) a ich rodín. Seriál sa vysiela od 4. októbra 2020.

Třetí den

Vcelku zaujímavým projektom sa ukázala byť aj mysteriózna sci-fi miniséria Třetí den. Hlavní hrdinovia v podaní Juda Lawa a Naomie Harris sa vydávajú na tajomný ostrov, kde nachádzajú na tradíciách lipnúcu komunitu. Zdá sa ale, že je tu ešte nejedno osudové a temné tajomstvo. Seriál zatiaľ pôsobí dobre a rozhodne si tvoj čas zaslúži. Vysiela sa od 6. októbra 2020.

Pod vodou

Sci-fi horor Pod vodou natočil William Eubank a ide o vskutku sympatickú žánrovku. Odohráva sa na takmer neprístupnom morskom dne, ktoré skupina vedcov narúša sondážnymi vrtmi. Ako sa však rýchlo ukáže, touto aktivitou prebudili niečo veľmi nebezpečné. Niečo, čo sa ich bude snažiť zabiť. Pod vodou síce nie je snímka s atribútmi budúcej klasiky, ale milovníkov sci-fi (a H. P. Lovecrafta) by nemala sklamať. Na HBO GO si ju môžete pozrieť od 18. októbra 2020.

To: Kapitola 2

Horor To od Andyho Muschiettiho podľa rovnomenného románu Stephena Kinga sa stal obrovským hitom. Bolo teda jasné, že dostaneme aj druhú časť. Obzvlášť aj preto, lebo samotný príbeh ešte nebol dopovedaný. Od osudového súboja tajomného zla v podobe klauna Pennywisa (Bill Skarsgard) a odvážnych detí z mestečka Derry ubehlo 27 rokov. Naši hrdinovia dávno dospeli a žijú svoje životy. Mýtické zlo sa ale znovu prebúdza, takže sa dávni priatelia vracajú do Derry, aby vybojovali svoj poslednú súboj. Na HBO GO je To: Kapitola 2 dostupný od 25. októbra 2020.

Malé ženy

Obľúbený román Malé ženy od Louisy May Alcott sa minulý rok dočkal novej adaptácie, ktorej sa chopila talentovaná Greta Gerwig. Klasický príbeh štyroch sestier Marchových, ktoré vyrastajú uprostred americkej občianskej vojny a túžia po životnom šťastní, nezostarol ani o deň. Nová adaptácia má navyše zaujímavú štruktúru a skvelé herecké výkony. Oplatí sa vidieť. Film je už dostupný na HBO GO.

Proxima

Na záver vám doporučíme kvalitnú civilnú drámu Proxima od Alice Winocour s ako vždy famóznou Evou Green. Snímka sa točí okolo astronautky Sarah, ktorá sa chystá na dôležitú misiu. Celých dvanásť mesiacov totiž strávi na Medzinárodnej vesmírnej stanici. Zároveň ale na Zemi zanechá svoju malú dcérku a v práci sa musí vyrovnať aj s tým, že je v tíme astronautov jedinou ženou. Snímka je skvele natočená, Eva Green predvádza herecký koncert a emócie jej tiež nechýbajú. V prípade záujmu ju nájdete na HBO GO.

12 parádnych noviniek, kvôli ktorým by ste si v októbri mali zaplatiť HBO  |  Tipy na film  |  před 14 dny  |  260 přečtení

Dušan Šutarík

Komentáre k článku 12 parádnych noviniek, kvôli ktorým by ste si v októbri mali zaplatiť HBO

Ďalšie články ako 12 parádnych noviniek, kvôli ktorým by ste si v októbri mali zaplatiť HBO

Tipy na film  |  29. 10. 2020

10 skvelých filmov na Netflixe, ktoré si môžete vychutnať počas karantény

Okrem seriálov je Netflix plný aj pozoruhodných filmov. Či už z jeho vlastnej produkcie, alebo z produkcie iných štúdií, ktoré Netflixu predali práva. V tomto článku vám prinášame tipy na 10 výborných snímok, ktoré v ponuke streamovacieho giganta nájdete. čítaj ďalej

Tipy na film  |  28. 10. 2020

10 skvelých seriálov Netflixu, ktoré si môžete konečne pozrieť v karanténe

Kvôli koronavírusu sa opäť zavádzajú karanténne opatrenia, čo znamená, že máme viac času aj na streamovanie. V tomto článku sme pre vás vybrali 10 skvelých seriálov z dielne Netflixu z poslednej doby, ktoré by vám rozhodne nemali ujsť. čítaj ďalej

Tipy na film  |  27. 10. 2020

10 najlepších seriálových noviniek na HBO, ktoré by ste nemali prehliadnuť

Ani HBO nezaháľa a v posledných týždňoch a mesiacoch do nás hustí jednu kvalitnú novinku za druhou. V tomto článku vám predstavíme 10 titulov, ktorým by ste rozhodne mali venovať pozornosť. čítaj ďalej

Tipy na film  |  23. 10. 2020

10 filmov a seriálov (nielen) na Netflixe, ktoré musíte cez víkend vidieť

Aj pred týmto víkendom sme pre vás pripravili niekoľko lákavých filmových a seriálových noviniek z Netflixu a iných streamovacích služieb. Na svoje si prídu milovníci drám, hororov aj komiksoviek. čítaj ďalej

Tipy na film  |  20. 10. 2020

9 očakávaných seriálov, ktoré sa do konca októbra objavia na Netflixe

Netflix aj v druhej polovici októbra výrazne dopĺňa svoju ponuku. V najbližších dňoch sa tak môžeme tešiť na výdatnú porciu kvalitných seriálov. čítaj ďalej