FB pixel

Suburra (3. séria)

Už od 30. októbra si na Netflixe môžete zapnúť 3. sériu výbornej gangsterky Suburra. Tá vychádza zo skutočných udalostí a rozpráva príbeh troch mladíkov, ktorí sa v uliciach Ríma snažia prežiť uprostred vojny mafiánskych klanov. Suburra už v prvých dvoch sériách potvrdila svoje mimoriadne kvality. Výborné scenáre, atmosféra aj herci. Priaznivci mafiánskych príbehov by nemali váhať.

No Man's Land

Zaujímavým projektom je aj seriál No Man's Land, ktorý nám doručí HBO GO. Ten sa bude točiť okolo mladého francúzskeho mladíka Antoina, ktorý v pekle sýrskej vojny pátra po svojej nezvestnej sestre. Miniséria nám na ploche ôsmych dielov rozpovie drsný a poriadne emotívny príbeh, v ktorom nebude núdza ani o napätie. No Man's Land je k dispozícii od 1. novembra 2020.

Young Sheldon (4. séria)

Na naše obrazovky sa vráti aj malý intelektuál Sheldon, a to už vo svojej 4. sérii. Spin-off populárneho seriálu Teória veľkého tresku si už stihol aj v našich končinách nájsť veľké množstvo fanúšikov. Zdá sa, že tí budú spokojní aj v prípade nových epizód. Na HBO si ich budete môcť pozrieť od 6. novembra 2020.

The Liberator

Vojnová animovaná miniséria The Liberator nám rozpovie príbeh operácie Avalanche, teda americkej jednotky, ktorá sa v roku 1943 vylodila v Taliansku a behom 500 dní sa prebojovala do Francúzska. Okrem toho oslobodila aj koncentračný tábor Dachau. Seriál sa môže pochváliť originálnou rotoskopickou animáciou, v tomto prípade ale pôjde o využitie úplne novej techniky Trioscope Enhanced Hybrid Animation. Vyzerá to naozaj skvele. Na Netflixe si The Liberator pustíme 11. novembra 2020.

The Crown (4. séria)

Svojou 4. sériou pokračuje aj oceňovaná historická dráma The Crown. Príbeh britskej kráľovnej Alžbety II. sa opäť posunie v čase. Tentokrát do diania zasiahne aj princezná Diana a samotná Británia bude čeliť vážnej politickej krízy. Významnú rolu v nej zohrá aj Margaret Thatcher, ktorú si zahrala Gillian Anderson. Nové epizódy dorazia už 15. novembra 2020.

His Dark Materials (2. séria)

Prvá séria Hist Dark Materials bola kvalitnou, hoci nie bezchybnou fantasy jazdou. Sme teda zvedaví, kam sa príbeh malej Lyry posunie a či si tvorcovia vzali k srdcu kritické ohlasy. Už vieme, že Lyra sa v novej sérii objaví po boku nového priateľa Willa, s ktorým sa vydá na nebezpečnú cestu, aby získala Jedinečný nôž. Prostredníctvom neho sa môže dostať do rôznych paralelných svetov. Podľa doterajších trailerov sa zdá, že nás opäť čaká kvalitný seriálový kúsok. Na HBO GO ho budeme môcť sledovať od 17. novembra.

Small Axe

Do seriálových vôd zabrúsil vo svojej novinke aj Steve McQueen. Pozoruhodný antologický projekt Small Axe bude rozprávať o skupine priateľov a rodín z komunity Londýne v období medzi 60. a 80. rokmi. Špeciálne sa bude sústrediť na boj Afroameričanov proti rasistickému systému. McQueen podobné témy zvláda perfektne, o čom sme sa mohli presvedčiť aj v oscarovke 12 rokov otrokom. Small Axe teda vyzeráme s nádejami. Premiéra sa uskutoční niekedy tento mesiac.

Hillbilly Elegy

Pod ambicióznou drámou Hillbilly Elegy je podpísaný skúsený Ron Howard a hovorí sa, že by mohlo ísť o potenciálneho oscarového kandidáta. Snímka vychádza z rovnomennej knihy Jamesa Davida Vanca a rozpráva príbeh troch generácií jednej rodiny. Jej členovia sa trápia s chudobou, alkoholizmom a ďalšími problémami. Trailer sľubuje emocionálnu nálož, takže sa tešíme. Premiéru si snímka odbije 24. novembra 2020

The Christmas Chronicles 2

Tento rok nám jesenné a zimné obdobie spríjemní aj Kurt Russell ako Santa Claus a jeho dobrácka manželka v podaní Goldie Hawn. Komédia The Christmas Chronicles 2 od Chrisa Columbusa rozpráva o Kate Pierce, ktorá dospela do tínedžerského veku a opäť prestáva veriť na Santu. Ten teda musí nasadnúť na svoje magické sane a opäť ju presvedčiť o pravom duchu Vianoc. Snímka dorazí 25. novembra 2020.

Uncle Frank

Výborne vyzerá aj ambiciózna dráma Uncle Frank, ktorú natočil skvelý Alan Ball (True blood, Banshee). Príbeh sa odohráva v 70. rokov a hlavnou postavou je tínedžerka Beth v podaní Sophie Lillis. Tá sa vydáva na cestu do New Yorku za svojím strýkom. Na mieste ale s prekvapením zistí, že jej strýko je Gay a už dlho žije s priateľom. Spoločne tak budú musieť čeliť nepochopeniu a predsudkom. Snímka si na Amazone odbije premiéru 26. novembra 2020.

The Flight Attendant

HBO sa koncom novembra vytasí s ďalším pozoruhodne vyzerajúcim seriálom The Flight Attendant. V hlavnej úlohe uvidíme Kaley Cuoco, ktorá stvárni letušku a počas letu do Dubaja sa zoznámi so sympatickým cestujúcim. Po spoločnej noci ho ale ráno nájde vedľa seba mŕtveho. Kto za vraždou v skutočnosti stojí? Zdá sa, že tvorcovia na nás v tomto prípade prichystali kombináciu napätia a čierneho humoru. Vyzerá to dobre, tak snáď to vyjde. Presvedčíme sa 26. novembra 2020.

11 najočakávanejších novembrových noviniek (nielen) na Netflixe  |  Tipy na film  |  před 28 dny  |  175 přečtení

Dušan Šutarík

Komentáre k článku 11 najočakávanejších novembrových noviniek (nielen) na Netflixe

Ďalšie články ako 11 najočakávanejších novembrových noviniek (nielen) na Netflixe

Tipy na film  |  30. 11. 2020

10 najočakávanejších decembrových noviniek (nielen) na Netflixe

Tak tu máme posledný mesiac (pomerne dramatického) roku 2020. Ako to už v tomto čase býva, k slovu sa dostávajú skôr ambiciózne filmy a potenciálne oscarovky. Ani tento rok nie je výnimkou. Nižšie sa spolu pozrieme na 10 najlákavejších noviniek decembra. čítaj ďalej

Tipy na film  |  27. 11. 2020

10 skvelých noviniek (nielen) na Netflixe, ktoré musíte vidieť cez víkend

Máme tu ďalší článok, plný víkendových tipov. Tentokrát vám dávame do pozornosti novinku Rona Howarda, nádejný seriál Letuška od HBO a plno ďalších zaujímavých filmov a seriálov. čítaj ďalej

Tipy na film  |  26. 11. 2020

15 najlepších sci-fi filmov, ktoré aktuálne nájdete na HBO GO

Pokiaľ máte chuť na nejaký kvalitný sci-fi kúsok, na HBO GO nájdete pomerne pestrý výber. V poslednej dobe sa pracovníci HBO GO pochlapili a do ponuky pridali hneď niekoľko pozoruhodných snímok. Poďme si ich predstaviť. čítaj ďalej

Tipy na film  |  25. 11. 2020

9 seriálov na Netflixe, ak sa vám páčila historická pecka Barbaren

Historická pecka Barbaren patrí medzi príjemné prekvapenia tohto roku. Seriál z dielne Netflixu si aj v našich končinách našiel mnoho fanúšikov. Pokiaľ zaujal aj vás, máme pre vás niekoľko tipov na podobe drsné a krvavé pecky z dávnej minulosti. čítaj ďalej

Tipy na film  |  24. 11. 2020

10 najsledovanejších filmov na Netflixe

Aké filmy sledovali slovenskí diváci na Netflixe? Presne na to sa pozrieme v tomto článku. Jednotlivé snímky sme zoradili od najmenej sledovaného filmu po najviac sledovaný. čítaj ďalej