FB pixel

Aurora

Pomerne málo známy hororový thriller z minulého roka rozpráva príbeh dvoch sestier Leany a Rity v podaní Anne Curtis a Phoebe Villamor, ktoré žijú na skalnatom ostrove. Všetko sa však zmení, keď do ostrova narazí loď Aurora. Rita má schopnosť vidieť mŕtvych ľudí, ale vždy keď svoju schopnosť použije, dôjde ku katastrofe. Snímka Yama Laranasa je zaujímavým príspevkom do žánru. Rozhodne nejde o nejakú ultimátnu pecku, ale v rámci hororov prináša celkom svieži vietor. Stojí preto za to dať jej šancu.

Cargo

Zaujímavá zombie snímka, ktorá ani nie je veľmi hororom, ale skôr drámou o zúfalej snahe o prežitie. Hlavným hrdinom je Andy (Martin Freeman), ktorý uprostred pandémie, ktorá mení ľudí na zombies, sám skončí nakazený. Má teraz 48 hodín, kým sa premení na zombíka. Dovtedy musí svoju malú dcérku dostať do bezpečia. Režisérske duo Ben Howling a Yolanda Ramke adaptovali svoju krátkometrážnu snímku a celkom im to vyšlo. Cargo je pomalá, atmosférická balada, aké v zombie žánroch často nevidíme.

Overlord

O Overlordovi z producentskej dielne J.J. Abramsa sa istú dobu hovorilo ako o ďalšom diele jeho Cloverfield univerza. Napokon sa tak nestalo a dostali sme samostatný film. A treba dodať, že vcelku vydarený. Skupina vojakov sa v ňom tesne pred vylodením v Normandii dostane na nepriateľské územie, kde im budú strpčovať život zombie nacisti. Svižná réžia , dostatok akcie aj gore, to sú hlavné plusy snímky. Stojí za skúšku.

Súmrak mŕtvych

Neodolateľná kultovka s typicky suchým britským humorom, ktorá režiséra Edgara Wrighta katapultovala medzi najzaujímavejších mladých tvorcov. Simon Pegg a Nick Frost hrajú najlepších priateľov, ktorí sa snažia prežiť uprostred zombie apokalypsy. Wright vyťahuje z rukáva jeden parádny režisérsky nápad za druhým, herci hláškujú ako o život a mnoho scén vás spoľahlivo rozosmeje. Pre milovníkov anglického humoru ide o povinnú jazdu.

Grindhouse: Planéta Teror

Projekt Roberta Rodrigueza a Quentina Tarantina Grindhouse nám predstavil zombie inváziu v plnej sile. Planétu Teror zrežíroval Robert Rodriguez, pričom Tarantino si v nej zahral jednu z menších úloh. Režisér ostal verný estetike brakových béčok, pridal poriadnu porciu nadhľadu, hlášok a sympatických hercov. Rose McGowan so samopalom namiesto nohy si okamžite získala naše srdcia a pri tejto krvavej jazde sme sa skvele bavili.

Maggie

Zaujímavý príspevok do zombie žánru predviedol režisér Henry Hobson so svojou snímkou Maggie. V nej sledujeme Wadea Vogela ( Arnold Schwarzenegger), ktorý zúfalo pátra po svojej dcére Maggie (Abigail Breslin). Všade naokolo zúri zombie pandémia a zdá sa, že ani Maggie jej nedokázala ujsť. Pokiaľ (vzhľadom na účasť Schwarzeneggera) čakáte akčné orgie, sklameme vás. Maggie je skôr pomalšou, emocionálnou festivalovkou so zaujímavou atmosférou. Rozhodne pozoruhodný kúsok.

Úsvit mŕtvych

Remake klasického hororu od Georgea A. Romera, ktorého sa chopil vtedy začínajúci Zack Snyder, patrí k najlepším zombie filmom posledných rokov. Aj s odstupom rokov ho stále považujeme za štýlovú, akciou nabitú pecku so skvelými hercami a parádnymi scénami. Originálu Snyder žiadnu hanbu nespravil, čo je v prípade remakov tiež skôr výnimka než pravidlo. Úsvit mŕtvych tak môžeme len odporúčať.

Warm Bodies

Sympatická hororová romantická komédia o ľúbostnom vzťahu citlivého zombie chlapca a krásného dievčaťa. Okrem chytľavého námetu má snímka Warm Bodies aj skvelých hercov (Nicholas Hoult, Teresa Palmer, John Malkovich či Dave Franco), skvelý humor a aj prekvapivo funkčné emócie. Ak hľadáte v zombie žánri niečo originálne, Warm Bodies od Jonathana Levina by mohli byť tou pravou snímkou pre vás.

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Trojica skautov a badass servírka spoja svoje sily, aby zachránili svet pred krvilačnými zombíkmi. Úlet? A to ste ešte nevideli samotný film! Snímka Scouts Guide to the Zombie Apocalypse má plno skvelých nápadov, výborných postáv, ktoré si zamilujete a hlavne hromadu fungujúceho a humoru. Landon režíruje svižne, snímka má skvelé tempo a divák sa baví. Čo viac si priať?

10 vynikajúcich novších zombie filmov, ktoré by vám nemali ujsť  |  Tipy na film  |  2019  |  184 přečtení

Dušan Šutarík

Komentáre k článku 10 vynikajúcich novších zombie filmov, ktoré by vám nemali ujsť

Ďalšie články ako 10 vynikajúcich novších zombie filmov, ktoré by vám nemali ujsť

Tipy na film  |  27. 1. 2020

10 akčných komédií, ktoré si užiješ, ak ťa nadchlo Bad Boys navždy

Január sa pre fanúšikov akčných komédií nesie najmä v návrate kultovej akčnej série Bad Boys. Pokiaľ sa vám film páčil a máte chuť na niečo podobné, tak práve pre vás je určený tento článok. Nájdete v ňom 10 ďalších výborných akčných komédií. čítaj ďalej

Tipy na film  |  24. 1. 2020

Aladin, Picard, satanistická Sabrina a ďalšie novinky, ktoré musíte vidieť

Máme pred sebou ďalší novinkami nabitý víkend. Tentokrát to platí hlavne pre seriály, pretože sa vracia Chilling Adventures of Sabrina, ale čaká nás aj hneď niekoľko nový titulov. Od startrekovského Picarda až po fantasy drámu October Faction. čítaj ďalej

Tipy na film  |  22. 1. 2020

20 vynikajúcich filmov, ktoré ste na Netflixe prehliadli, a to je chyba

Je nám úplne jasné, že Netflix si mnohí z vás predplácajú najmä kvôli kvalitnej originálnej produkcii. Služba však disponuje veľkým množstvom rovnako kvalitných titulov, ktoré nevyšli priamo pod krídlami streamovacej služby. Toto je 20 filmov, ktoré si prešli skúškou a času a rozhodne v nej uspeli. čítaj ďalej

Tipy na film  |  21. 1. 2020

15 najlepších komiksoviek poslednej dekády

Iste budeš súhlasiť s tým, že komiksovky vládli poslednej dekáde viac než ktorékoľvek iné filmy. Vybrali sme pre teba 15 tých najvydarenejších. čítaj ďalej

Tipy na film  |  20. 1. 2020

10 najsledovanejších filmov na HBO Go v decembri

Niet pochýb, že HBO sa v decembri nieslo v duchu Harryho Pottera, čím to služba vyhrala na plnej čiare. Predsa len, Harry a jeho kamoši k Vianociam rozhodne patria, no v decembri ste pozerali aj niečo iné. Ak neviete nájsť inšpiráciu, čo si dnes večer na HBO GO pustiť, tu ju rozhodne nájdete. čítaj ďalej