FB pixel

Aurora

Pomerne málo známy hororový thriller z minulého roka rozpráva príbeh dvoch sestier Leany a Rity v podaní Anne Curtis a Phoebe Villamor, ktoré žijú na skalnatom ostrove. Všetko sa však zmení, keď do ostrova narazí loď Aurora. Rita má schopnosť vidieť mŕtvych ľudí, ale vždy keď svoju schopnosť použije, dôjde ku katastrofe. Snímka Yama Laranasa je zaujímavým príspevkom do žánru. Rozhodne nejde o nejakú ultimátnu pecku, ale v rámci hororov prináša celkom svieži vietor. Stojí preto za to dať jej šancu.

Cargo

Zaujímavá zombie snímka, ktorá ani nie je veľmi hororom, ale skôr drámou o zúfalej snahe o prežitie. Hlavným hrdinom je Andy (Martin Freeman), ktorý uprostred pandémie, ktorá mení ľudí na zombies, sám skončí nakazený. Má teraz 48 hodín, kým sa premení na zombíka. Dovtedy musí svoju malú dcérku dostať do bezpečia. Režisérske duo Ben Howling a Yolanda Ramke adaptovali svoju krátkometrážnu snímku a celkom im to vyšlo. Cargo je pomalá, atmosférická balada, aké v zombie žánroch často nevidíme.

Overlord

O Overlordovi z producentskej dielne J.J. Abramsa sa istú dobu hovorilo ako o ďalšom diele jeho Cloverfield univerza. Napokon sa tak nestalo a dostali sme samostatný film. A treba dodať, že vcelku vydarený. Skupina vojakov sa v ňom tesne pred vylodením v Normandii dostane na nepriateľské územie, kde im budú strpčovať život zombie nacisti. Svižná réžia , dostatok akcie aj gore, to sú hlavné plusy snímky. Stojí za skúšku.

Súmrak mŕtvych

Neodolateľná kultovka s typicky suchým britským humorom, ktorá režiséra Edgara Wrighta katapultovala medzi najzaujímavejších mladých tvorcov. Simon Pegg a Nick Frost hrajú najlepších priateľov, ktorí sa snažia prežiť uprostred zombie apokalypsy. Wright vyťahuje z rukáva jeden parádny režisérsky nápad za druhým, herci hláškujú ako o život a mnoho scén vás spoľahlivo rozosmeje. Pre milovníkov anglického humoru ide o povinnú jazdu.

Grindhouse: Planéta Teror

Projekt Roberta Rodrigueza a Quentina Tarantina Grindhouse nám predstavil zombie inváziu v plnej sile. Planétu Teror zrežíroval Robert Rodriguez, pričom Tarantino si v nej zahral jednu z menších úloh. Režisér ostal verný estetike brakových béčok, pridal poriadnu porciu nadhľadu, hlášok a sympatických hercov. Rose McGowan so samopalom namiesto nohy si okamžite získala naše srdcia a pri tejto krvavej jazde sme sa skvele bavili.

Maggie

Zaujímavý príspevok do zombie žánru predviedol režisér Henry Hobson so svojou snímkou Maggie. V nej sledujeme Wadea Vogela ( Arnold Schwarzenegger), ktorý zúfalo pátra po svojej dcére Maggie (Abigail Breslin). Všade naokolo zúri zombie pandémia a zdá sa, že ani Maggie jej nedokázala ujsť. Pokiaľ (vzhľadom na účasť Schwarzeneggera) čakáte akčné orgie, sklameme vás. Maggie je skôr pomalšou, emocionálnou festivalovkou so zaujímavou atmosférou. Rozhodne pozoruhodný kúsok.

Úsvit mŕtvych

Remake klasického hororu od Georgea A. Romera, ktorého sa chopil vtedy začínajúci Zack Snyder, patrí k najlepším zombie filmom posledných rokov. Aj s odstupom rokov ho stále považujeme za štýlovú, akciou nabitú pecku so skvelými hercami a parádnymi scénami. Originálu Snyder žiadnu hanbu nespravil, čo je v prípade remakov tiež skôr výnimka než pravidlo. Úsvit mŕtvych tak môžeme len odporúčať.

Warm Bodies

Sympatická hororová romantická komédia o ľúbostnom vzťahu citlivého zombie chlapca a krásného dievčaťa. Okrem chytľavého námetu má snímka Warm Bodies aj skvelých hercov (Nicholas Hoult, Teresa Palmer, John Malkovich či Dave Franco), skvelý humor a aj prekvapivo funkčné emócie. Ak hľadáte v zombie žánri niečo originálne, Warm Bodies od Jonathana Levina by mohli byť tou pravou snímkou pre vás.

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Trojica skautov a badass servírka spoja svoje sily, aby zachránili svet pred krvilačnými zombíkmi. Úlet? A to ste ešte nevideli samotný film! Snímka Scouts Guide to the Zombie Apocalypse má plno skvelých nápadov, výborných postáv, ktoré si zamilujete a hlavne hromadu fungujúceho a humoru. Landon režíruje svižne, snímka má skvelé tempo a divák sa baví. Čo viac si priať?

10 vynikajúcich novších zombie filmov, ktoré by vám nemali ujsť  |  Tipy na film  |  před 1 měsíci  |  184 přečtení

Dušan Šutarík

Komentáre k článku 10 vynikajúcich novších zombie filmov, ktoré by vám nemali ujsť

Ďalšie články ako 10 vynikajúcich novších zombie filmov, ktoré by vám nemali ujsť

Tipy na film  |  22. 8. 2019

10 najlepších animákov štúdia Pixar, ktoré vás spoľahlivo dojmú a pobavia

Kiná momentálne valcuje štvrtý diel Toy Story a hovorí sa o ňom ako o jednej z najlepších pixaroviek. Pravdou ale je, že toto štúdio má na konte omnoho viac geniálnych kúskov. Vybrali sme pre vás 10 z nich. čítaj ďalej

Tipy na film  |  19. 8. 2019

10 najlepších seriálových noviniek, ktoré nám tento rok zatiaľ priniesol

V tomto článku sa zameriame na seriály, ktoré sa začali vysielať začiatkom tohto roku. Bližšie si preklepneme hlavne Netflix a HBO. Rok síce ešte ani zďaleka nie je za nami, ale už jeho prvá polovica nám priniesla mnoho kvalitných seriálov. čítaj ďalej

Tipy na film  |  15. 8. 2019

10 najlepších hereckých výkonov Leonarda DiCapria

Leonardo DiCaprio momentálne hviezdi v očakávanom thrilleri Vtedy v Hollywoode od Quentina Tarantina. Za sebou však má poriadne pestrú hereckú kariéru, takže sme sa rozhodli priniesť vám výber jeho 10 najpozoruhodnejších výkonov. čítaj ďalej

Tipy na film  |  14. 8. 2019

7 faktov, ktoré ste nevedeli o filmovej tvorbe Quentin Tarantina

Aj keď Tarantinova tvorba sa radí medzi tie viac kontroverzné, nejeden z jeho filmov získal titul kultu. Keďže momentálne slovenské kiná obsadzuje jeho novinka Once Upon a Time in Hollywood, pripravili sme si pre vás sedmičku faktov, približujúcich vám jeho fantastickú tvorbu. čítaj ďalej

Tipy na film  |  12. 8. 2019

10 mrazivých sektárskych drám a hororov, ktoré vám zabrnkajú na nervy

V kinách máme od 1. augusta novinku Ariho Astera, sektársky horor s názvom Slnovrat. Pri tejto príležitosti vám prinášame ďalších 10 pozoruhodných filmov, ktoré sa odohrávajú v sektárskom prostredí. čítaj ďalej