FB pixel

Jeho temné esence

HBO po skončení seriálu Game of Thrones rozbehlo ďalšiu pozoruhodnú fantasy. Jeho temné esence (His Dark Materials) vychádza z románovej trilógie Philipa Pullmana a zavedie vás do magického sveta, v ktorom po boku ľudí žijú aj ich zvierací démoni. Hlavná hrdinka Lyra sa dostane na stopu nebezpečného spiknutia, keď sa rozhodne pátrať po záhadnom zmiznutí svojho kamaráta. Seriálu dominujú skvelí herci (Dafne Keen, James McAvoy, Ian Peck či Ruth Wilson), zaujímavý svet a výborné technické prevedenie. Pri troche šťastia má His Dark Materials šancu stať sa dôstojnou náhradou za Game of Thrones.

Soumrak templářů

Akčná historická dráma Knightfall má na svojom konte dve série a hoci u nás nie je až tak známa, zmienku si určite zaslúži. Príbeh nám predstaví templárskych rytierov, ktorí sú poverení ochraňovať najposvätnejšiu kresťanskú relikviu – Svätý grál. Je treba povedať, že Knightfall nie je úplným kvalitatívnym úspechom, ale fanúšikov historických seriálov by mohol osloviť. Najmä s druhou sériou nabral aj na kvalite. Takže stojí za skúšku.

Chilling Adventures of Sabrina

Nové stvárnenie legendárnej Sabriny, mladej čarodejnice sa sakramentsky podarilo. Tentokrát sme nedostali žiadnu situačnú komédiu, ale temný, štylizovaný a čiernym humorom pretkaný hororový seriál. Sabrina Spellman sa v ňom musí rozhodnúť, či zasvätí svoj život čarodejníctvu, alebo ostane medzi svojimi smrteľnými priateľmi. Seriál má fantastickú atmosféru, vydarené hororové prvky aj solídnu porciu nadhľadu. Kiernan Shipka v hlavnej úlohe je navyše absolútne výborná.

Bažináč

Je škoda, že Swamp Thing to zabalil už po prvej sérii. Seriál mal pritom celkom pozitívne kritiky aj divácke ohlasy. Hlavnou hrdinkou je doktorky Abby Arcane, ktorá zistí, že močiaroch Lousiany sa ukrýva mýtická obluda, nazývaná Swamp Thing. Seriál je dobre natočený a nechýbajú mu sympatické postavy či scenáre. Komiksová predloha je navyše veľmi bohatá, takže potenciál na pokračovanie by tu rozhodne bol. Fanúšikovia hororovej fantasy budú spokojní.

Carnival Row

Celkom ambiciózny fantasy hororový kúsok Carnival Row sa odohráva v originálnom svete, v ktorom narastá napätie medzi bežnými smrteľníkmi a mýtickými bytosťami. Hlavným hrdinom je inšpektor Philostrate, ktorý sa spojí s vílou Vignette, aby odhalil páchateľa brutálnych vrážd. Prvá séria Carnival Row síce nepresvedčila ani zďaleka všetkých kritikov, ale ponúkla dostatočne zaujímavý svet, sympatické postavy v podaní výborných hercov (Cara Delevingne a Orlando Bloom) a solídnu porciu pochmúrnej atmosféry. Prečo nie?

See

Zaujímavý seriálový projekt z dielne Stevena Knighta nás zaviedol do post-apokalyptickej budúcnosti. Ľudia v dôsledku neznámej epidémie prestali vidieť a ich vývoj sa zastavil. Vlastne sú na prahu vyhynutia. Keď sa však v jednom kmeni narodia deti, ktoré dokážu vidieť, začne sa o ne krvavá vojna. Hlavné úlohy v seriáli presvedčivo stvárnili Jason Momoa, Sylvia Hoeks či Hera Hilmar. Seriál mal tiež chytľavý ústredný nápad a solídu porciu naturalizmu. Navyše išlo o vizuálne pôsobivé stvárnenie ďalekej budúcnosti. Tešíme sa na druhú sériu.

The Dragon Prince

Animovaný fantasy seriál The Dragon Prince si u nás nenašiel príliš veľký počet fanúšikov. Je to Škoda, ale asi je to pochopiteľné, keďže ide o projekt, ktorý nebol nejako extra propagovaný. Pokiaľ však máš chuť na výborne napísaný a s prehľadom zrealizovaný príbeh z magického sveta, plného drakov, elfov a temných kúziel, tak si na správnej adrese. Diváci sa postupne dočkali troch sérií a ich kritické a divácke prijatie bolo nadšené. My ti tento nádherný fantasy výlet rozhodne tiež odporúčame.

Vikingovia

Dobrodružný historický seriál Vikingovia sa svojho času skloňoval ako hlavný konkurent spomínaného projektu Game of Thrones. Tvorcovia sa pri nej inšpirovali klasickými severskými ságami a v šiestich sériách nám vyrozprávali príbeh Ragnara Lothbroka, ktorý mal byť podľa legendy potomkom boha Odina. Seriálu ku koncu celkom citeľne dochádzala šťava, ale svoju latku kvality si napriek tomu dokázal udržať. Pokiaľ teda máte slabosť pre historické krvavé príbehy, tak sklamaní nebudete.

Preacher

Kvalitne natočená komiksová fantasy. Hlavným hrdinom je kazateľ Jesse Custer, ktorého má v moci tajomná entita. A práve tá mu často prepožičiava nadprirodzenú silu. Custer sa následne v spoločnosti svojej ex-priateľky Tulip a írskeho upíra Cassidyho vydáva na cestu za zdanlivo šialeným cieľom: aby našiel Boha. Preacher si na televíznych obrazovkách (resp. streamovacích službách) odbil celkom štyri kvalitné série. Pokiaľ hľadáte dobre napísanú a herecky výbornú hororovú fantasy s prvkami moderného westernu a plnú čierneho humoru, mohlo by sa vám to trafiť do vkusu.

American Gods

Výborná adaptácia populárneho románu Neila Gaimana má za sebou zatiaľ dve série (tej tretej by sme sa mali dočkať v priebehu tohto roka). Hlavným hrdinom je Shadow Moon, ktorý na svojej ceste z väzenia stretáva zo starým bohom, pánom Wednesdayom. Spojí sa s ním za účelom zhromaždiť všetkých starých bohov minulosti a pripraviť sa na vojnu proti novým bohom. A tými nie je nič iné, než peniaze, závislosť na moderných technológiách či drogy. American Gods je výborne a štýlovo natočená urban fantasy, ktorá síce svojou druhou sériou mierne zakopla, stále však ostáva jedným z najpozoruhodnejších seriálov súčasnosti. Oplatí sa vyskúšať.

10 seriálov, ktorými si skrátite čas do 2. série Zaklínača  |  Tipy na film  |  před 18 dny  |  463 přečtení

Dušan Šutarík

Komentáre k článku 10 seriálov, ktorými si skrátite čas do 2. série Zaklínača

Ďalšie články ako 10 seriálov, ktorými si skrátite čas do 2. série Zaklínača

Tipy na film  |  21. 2. 2020

Posledný Terminátor (vážne!) a ďalšie novinky, ktoré musíte vidieť

Netflix nám po Valentíne trošku vydychuje a chystá sa na príval nových titulov pre nadchádzajúci týždeň. Aj tak si ale pripravil návraty známych seriálov ako Cudzinka či Narcos. Slabší týždeň na Netflixe pre zmenu balansuje príval noviniek na iných kanáloch. čítaj ďalej

Tipy na film  |  20. 2. 2020

Netflix predstavil 5 trailerov na svoje najočakávanejšie seriály

Netflix nestráca dych a uverejňuje novinky ako na bežiacom páse. K ním však patria aj pokračovania zabehnutých seriálov a hneď niekoľko z nich dostalo uplynulé dni aj trailer. Ak si náhodou niektorý z nich zmeškal, my ti ich ponúkame na jednom mieste. čítaj ďalej

Tipy na film  |  19. 2. 2020

10 filmov, ktoré v januári najviac bodovali na HBO GO

Prvý mesiac roku 2020 je úspešne za nami. Aké filmy sa tešili najväčšej priazni divákov na HBO GO? To vám prezradíme práve v tomto článku. Zároveň tieto tituly berte ako naše odporúčanie, ak váhate, čo si najbližšie pustiť. čítaj ďalej

Tipy na film  |  18. 2. 2020

IT-Crowd, Prison Break a ďalšie klenoty, ktoré sa skrývajú na Netflixe

Nie pochýb, že väčšina z nás si Netflix predpláca kvôli exkluzívnym seriálom, vytvoreným práve pod krídlami tejto streamovacej služby. Netflix však schováva mnoho klenotov, na ktorých priamo nepracoval a ponúka im iba teplo svojho domova. čítaj ďalej

Tipy na film  |  17. 2. 2020

20 výborných filmov, ktoré si od januára môžete pozrieť na Netflixe

Netflix opäť rozšíril svoju filmovú ponuku. Pozrieť si tak môžete skvelé kultové snímky, vojnové drámy, sci-fi či legendárne animáky. V tomto článku vám prinášame prehľad 20 výborných snímok, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. čítaj ďalej