FB pixel

Čierny zoznam

Kvalitná kriminálka o zločincovi Raymondovi Reddingtonovi, ktorý začne spolupracovať s FBI pri pátraní po iných nebezpečných kriminálnikoch a teroristoch. Plusom sú dobre napísané postavy a scenáre. Herecky vládne hlavne James Spader v titulnej úlohe, ale dobré výkony podávajú aj Megan Boone, Diego Klattengoff, Harry Lennix či Amir Arison. Oplatí sa vyskúšať.

True Detective

True Detective asi netreba nejako obšírne predstavovať. Kriminálna antológia má momentálne za sebou už tri série. Asi ale nebudeme ďaleko od pravdy, keď povieme, že najlepšie zatiaľ obstála hneď tá prvá. Tá nám predstavila dvoch detektívov Martyho Harta (Woody Harrelson) a Rusta Cohlea (Matthew McConaughey), ktorí sa vracajú k svojmu nevyriešenému prípadu zavraždenej prostitútky z roku 1995. Treba jedným dodať, že ani druhá a tretia séria neboli zlé, ale na temnotu a osudovosť tej prvej už skrátka nedosiahli. Napriek tomu sa seriál rozhodne oplatí vidieť.

Hannibal

Legendárny sériový vrah a psychiater Hannibal Lecter sa presunul do televízie a vznikol z toho jeden z najlepších kriminálnych seriálov. V hlavnej úlohe sa tentokrát blysol famózny Mads Mikkelsen. Lecter tu ešte ako neodhalený vrah spolupracuje s FBI pri riešení rôznych prípadov. Zároveň však dôkladne manipuluje agenta Willa Grahama (Hugh Dancy) a zvádza ho na temné scestie zločinu. Hannibal má fantastické zápletky, brutalitu a poriadne temnu atmosféra s fantastickými hereckými výkonmi. Škoda, že projekt po troch sériách skončil.

The Alienist

Pre tých, ktorí by sa chceli pozrieť trochu hlbšie do minulosti, tu máme skvelú dobovku The Alienist. Tá vznikla podľa románu Caleba Carra a rozpráva príbeh psychológ (alebo alienistu) Laszla Kreizlera, ktorý musí odhaliť vraha chlapčenských prostitútov v New Yorku roku 1896. V tomto kúsku na vás čaká poriadna dávka dobovej atmosféry, ale aj napätia a skvelých hereckých výkonov (spomenúť treba hlavne Daniela Brühla, Lukea Evansa a Dakotu Fanning).

Conversations With A Killer – The Ted Bundy Tapes

Pokiaľ dávate prednosť dokumentárnym seriálom, môžeme vám vrelo odporučiť mrazivú minisériu Conversations With a Killer, pod ktorou je podpísaný režisér Joe Berlinger. Ako hovorí už názov, titulnú rolu bude hrať jeden z vôbec najhorších sériových vrahov americkej histórie, a síce Ted Bundy. K jeho prípadu sa vyjadrí množstvo odborníkov a k dispozícii budú aj unikátne audio nahrávky samotného Bundyho. Desivá záležitosť, ktorá sa vám zažerie pod kožu.

Ozark

Kriminálny thriller Ozark má za sebou zatiaľ dve série (tretia dorazí budúci rok) a ide o žánrovku, ktorá by vám nemala uniknúť. V tomto prípade sa síce nepohybujeme v prostredí sériových vrahov, ale „len“ prania špinavých peňazí pre drogový kartel, ale celková atmosféra a scenár sa budú fanúšikom Mindhuntera pozdávať. Navyše Jason Bateman v hlavnej úlohe podáva výborný výkon a dokazuje, že dramatické roly mu idú o dosť lepšie než tie komediálne.

Jack Ryan

Pokiaľ máte chuť aj na nejakú tú akciu, potom je amazonovský Jack Ryan viac než vhodnou voľbou. Jack Ryan má kvalitných hercov (John Krasinski, Ali Suliman), fajn zápletky a dobre natočenú akciu. Príbehovo sa síce pohybujeme skôr v teroristických vodách a nie v problematike sériových vrahov, ale aj tak možno Jacka Ryana s pokojným srdcom odporúčať. Druhej série by sme sa mali dočkať tento rok.

The Sinner

Ďalšia kvalitná záležitosť pre milovníkov mysterióznych thrillerov. Hlavnou hrdinkou je mladá Cora v podaní Jessicy Biel. Tá je obvinená z vraždy, ku ktorej sa (k šoku okolia) aj prizná. Ale v celom prípade je veľa nejasností. Pátranie ale môže odhaliť viacero nepríjemných tajomstiev. The Sinner je pomaly budovaná a dôkladne premyslená chuťovka, ktorá poteší atmosférou aj hercami (okrem Biel tu máme aj výborného Billa Pullmana či Christophera Abbotta). Zatiaľ sme sa dočkali dvoch sérií, tá tretia dorazí ešte tento rok.

Dexter

Ďalšia známa záležitosť, ktorá aj v našich končinách pozbierala veľké množstvo fanúšikov. Nezvyčajný príbeh sériového vraha Dextera Morgana (Michael C. Hall), ktorý sledujeme práve jeho očami, je strhujúci, svojský a originálny. Už od začiatku si vás omotá okolo prsta a nepustí až do samotného záveru. Okej, je síce pravdou, že záverečná séria už miestami strácala dych, ako celok si však Dexter vašu pozornosť rozhodne zaslúži.

Stúpenci

Stúpenci sú u nás tak trochu zapadnutou mysterióznou detektívkou, čo je celkom škoda. Príbeh sa točí okolo obávaného sériového vraha, ktorému sa podarí uniknúť z väzenia a znovu sa pustiť do vraždenia. Vypátrať ho musí bývalý agent Ryan Hardy (Kevin Bacon), ale jednoduché to mať rozhodne nebude. Seriál je zručne natočený, efektný a herecky mu možno vytknúť len máločo. Tri série boli tak akurát a ako celok za skúšku určite stoja.

10 krimi seriálov, ktoré si užijete, ak sa vám páčil Mindhunter  |  Tipy na film  |  před 2 měsíci  |  117 přečtení

Dušan Šutarík

Komentáre k článku 10 krimi seriálov, ktoré si užijete, ak sa vám páčil Mindhunter

Ďalšie články ako 10 krimi seriálov, ktoré si užijete, ak sa vám páčil Mindhunter

Tipy na film  |  16. 11. 2019

10 noviniek, ktoré by ste mali stihnúť cez víkend

Ďalší víkend je opäť tu a to znamená znovu kopu času na doháňanie restov. Siahnete po legendárnej českej Kolji alebo modernejších superhrdinských záležitostiach? Ak patríš medzi ľudí vykonávajúcich kompromisy všade kde sa dá, tak Jack Ryan od Amazonu bude pre teba to pravé. čítaj ďalej

Tipy na film  |  12. 11. 2019

10 filmových a seriálových dôvodov, prečo si v novembri predplatiť Netflix

Aj v novembri má pre nás streamovací gigant pripravenú štedrú zásobu lákavých seriálov a filmov. Pozrite sa spoločne s nami na tie najlákavejšie tituly. čítaj ďalej

Tipy na film  |  11. 11. 2019

10 výborných slovenských filmov, ktoré dokázali uspieť v zahraničí

Slovenská kinematografia je v najlepšej forme za posledné roky a všimli si to aj v zahraničí. V tomto článku sme pre vás vybrali 10 výborných filmov z domácej produkcie, ktorým sa podarilo preraziť za našimi hranicami. čítaj ďalej

Tipy na film  |  9. 11. 2019

10 filmových a seriálových noviniek, ktorými sa zabavíte cez víkend

Nechce sa vám tento víkend chlastať vonku s kamošmi? Nevadí, vaša obľúbená streamovacia služba je tu pre vás. Toto je 10 filmových a seriálových tipov, ktorými si môžete spríjemniť tento novembrový víkend. čítaj ďalej

Tipy na film  |  7. 11. 2019

10 filmových a seriálových dôvodov, prečo si predplatiť HBO GO

Jesenná sezóna na HBO GO bude poriadne bohatá. Prinášame ti výber tých najlepších seriálov a filmov, ktoré si budeš môcť vychutnať už v najbližších dňoch. čítaj ďalej