FB pixel

Hawkeye

Hawkeye v podaní sympaťáka Jeremyho Rennera patrí k naším veľkým obľúbencom v rámcu marvelovského univerza. Nemá síce žiadne nadprirodzené schopnosti, čo mu však na zaujímavosti neuberá. Absenciu špeciálnych schopností v jeho prípade vyvažuje fakt, že ide o špičkového lukostrelca a znalca bojových umení. Vďaka tomu je tiež jednoduchšie sa s ním identifikovať na klasicky ľudskej báze.

Black Widow

Black Widow je z podobného súdka ako Hawkeye. Tiež ide o postavu prostú super schopností, avšak to bohato vyvažuje svojou inteligenciou, bojovou zdatnosťou a znalosťou z oboru tajných služieb, v ktorých dlho pôsobila. V MCU Black Widow stvárňuje krásna Scarlett Johansson a je celkom s podivom, že sme sa stále nedočkali jej sólovky. Tá sa však už v týchto dňoch pripravuje.

Iron Man

Iron Man svojou sólovkou celé univerzu nakopol a je jedným z jeho základných pilierov. Navyše ide aj o vydarenú postavu, ktorú je veľmi jednoduché si obľúbiť. Sarkastický playboy s tvárou Roberta Downey Jr. trúsi vo filmoch hlášky a zdá sa, že všetko zľahčuje, ale vždy sa dokáže postaviť na správnu stranu. Marvelovské filmy sú aj vďaka nemu svieže a zábavné.

Spider-Man

Tom Holland mal pred sebou pomerne ťažkú úlohu. Musel totiž ako Spider-Man obstáť v konkurencii Tobeyho Maguirea a Andrewa Garfielda, ktorí pavúčieho muža stvárnili v minulých rokoch. Napokon sa to podarilo na jednotku. Hollandov Peter Parker je pravdepodobne najbližší svojej komiksovej predlohe, nechýba mu sympatickosť, ako aj istá nerozvážnosť (ktorá však k jeho veku patrí). Skrátka ide o po všetkých stránkach fajn postavu, ktorú sme si veľmi rýchlo obľúbili.

Captain America

Po Iron Manovi ide o druhý najdôležitejší stavebný kameň marvelovského univerza. Chris Evans sa do tejto úlohy hodil na sto percent a jeho hrdina je správne heroický, ale nikdy neskĺzne k lacnej patetickosti. Oproti Iron Manovi je Captain America rozvážnejší a na viacero vecí ma odlišný názor. To vytvára potrebnú dynamiku a napätie nielen medzi postavami, ale aj v jednotlivých filmoch.

Star-Lord

Na prvý pohľad sa môže Star-Lord zo Strážcov galaxie zdať ako nezaujímavý frajer, ale napriek tomu ide o postavu, ktorej osudy vás budú zaujímať. Do veľkej miery je to v tomto prípade zásluha výborného Chrisa Pratta, ktorý svojou charizmou dodáva Star-Lordovi potrebný ľudský rozmer. Iste, jeho charakterový arc nie je ničím zvláštny, ale napriek tomu ho máme radi a sme zvedaví, čo nám v ďalších filmoch predvedie.


Nick Fury

Nick Fury

Aj obsadenie Nicka Furyho sa podarilo na jednotku s hviezdičkou. Frajer Samuel L. Jackson ho predstavil ako veľmi potrebného spojenca Avengers, ktorý na nich dohliada a neraz ich dokáže vysekať z problémov. Nejde o postavu s nejakými zvláštnymi schopnosťami, ale vyžaruje z nej výrazná autorita a medzi superhrdinami pôsobí ako mimoriadne potrebný článok.

Hulk

Geniálny vedec Bruce Banner, ktorý v sebe ukrýva zelené alter-ego Hulka, patrí k najzaujímavejším marvelovským postavám. V MCU ho hrá Mark Ruffalo, hoci v Hulkovom origine si ho strihol Edward Norton. Ten však bol veľmi rýchlo preobsadený a bolo to dobré rozhodnutie. Banner ako moderný doktor Jekyll/Hyde je skvelou postavou, ktorá zaujme svojím tragickým osudom, ale aj ochotou bojovať s ním.

Thor

S Thorom sme sa v marvelovskom vesmíre posunuli viac do sféry fantasy žánru. Dostali sme totiž celkom prepracovaný nový svet menom Asgard, ktorý je obývaný rôznymi severskými bohmi. Dostali sme aj samotného Thora, ktorý sa z rozmaznaného a nezodpovedného následníka trónu, stal uvážlivým bojovníkom. Chris Hemsworth sa do úlohy perfektne hodí a rozhodne ide o jednu z našich obľúbených postáv, hoci o nejakej veľkej komplexnosti u nej hovoriť nemožno. Ale to niekedy ani nie je treba.

Winter Soldier

Bucky alias Winter Soldier to samozrejme mal ťažké. Začínal ako verný priateľ Stevea Rogersa (Captain America), potom sa z neho stal záporák (proti svojej vôli) a postavil sa priamo svojmu dávnemu priateľovi. Následne sa z neho stal právoplatný člen Avengers. Pre jeho hereckého predstaviteľa Sebastiana Stana iste nebolo jednoduché tieto charakterové zákruty hodnoverne uhrať, ale našťastie sa to podarilo. Winter Soldier tak s hrdosťou obýva aj náš rebríček o záporákoch aj ten o najlepších hrdinoch.

10 najsympatickejších kladných postáv marvelovského univerza  |  Tipy na film  |  před 3 měsíci  |  124 přečtení

Dušan Šutarík

Komentáre k článku 10 najsympatickejších kladných postáv marvelovského univerza

Ďalšie články ako 10 najsympatickejších kladných postáv marvelovského univerza

Tipy na film  |  18. 7. 2019

10 vynikajúcich novších zombie filmov, ktoré by vám nemali ujsť

V kinách už máme novinku Mŕtvi neumierajú od Jima Jarmuscha. Pri tejto príležitosti sme sa vám rozhodli predstaviť desiatku zaujímavých zombie filmov z posledných rokov. Nech sa páči. čítaj ďalej

Tipy na film  |  15. 7. 2019

10 menej známych, ale skvelých filmov od Netflixu

O týchto nenápadných snímkach ste možno ani nepočuli. Ide pritom o filmy, ktoré sa oplatí vidieť. čítaj ďalej

Tipy na film  |  10. 7. 2019

Máte radi Stranger Things? Potom si nesmiete nechať ujsť týchto 10 filmov

Ďalšia séria Stranger Things je za nami. Pokiaľ však hľadáte niečo podobné vo filmovom svete, prinášame vám 10 snímok, ktoré vás zaručene dostanú. Koniec-koncov, niektoré z nich slúžili bratom Dufferovcom ako inšpirácia. čítaj ďalej

Tipy na film  |  7. 7. 2019

7 faktov o filmových Spider-Manoch

V kinách práve premiéruje európsky Spider-Man: Ďaleko od domova a my sme si pri tejto príležitosti pripravili týchto sedem faktov, ktoré ste možno o filmových spajďákoch netušili. Pozrieme sa na trilógiu s Maguirom, na menej zaujímavého Garfielda a nezabudneme ani na obľúbenca Hollanda. čítaj ďalej

Tipy na film  |  4. 7. 2019

10 hudobných komédií, ktoré si užijete, ak sa vám páčilo Yesterday

Hudobná komédia Yesterday je už v našich kinách. Pokiaľ sa vám páčila, tak rozhodne vyskúšajte aj filmy z nášho zoznamu. čítaj ďalej