FB pixel

Hawkeye

Hawkeye v podaní sympaťáka Jeremyho Rennera patrí k naším veľkým obľúbencom v rámcu marvelovského univerza. Nemá síce žiadne nadprirodzené schopnosti, čo mu však na zaujímavosti neuberá. Absenciu špeciálnych schopností v jeho prípade vyvažuje fakt, že ide o špičkového lukostrelca a znalca bojových umení. Vďaka tomu je tiež jednoduchšie sa s ním identifikovať na klasicky ľudskej báze.

Black Widow

Black Widow je z podobného súdka ako Hawkeye. Tiež ide o postavu prostú super schopností, avšak to bohato vyvažuje svojou inteligenciou, bojovou zdatnosťou a znalosťou z oboru tajných služieb, v ktorých dlho pôsobila. V MCU Black Widow stvárňuje krásna Scarlett Johansson a je celkom s podivom, že sme sa stále nedočkali jej sólovky. Tá sa však už v týchto dňoch pripravuje.

Iron Man

Iron Man svojou sólovkou celé univerzu nakopol a je jedným z jeho základných pilierov. Navyše ide aj o vydarenú postavu, ktorú je veľmi jednoduché si obľúbiť. Sarkastický playboy s tvárou Roberta Downey Jr. trúsi vo filmoch hlášky a zdá sa, že všetko zľahčuje, ale vždy sa dokáže postaviť na správnu stranu. Marvelovské filmy sú aj vďaka nemu svieže a zábavné.

Spider-Man

Tom Holland mal pred sebou pomerne ťažkú úlohu. Musel totiž ako Spider-Man obstáť v konkurencii Tobeyho Maguirea a Andrewa Garfielda, ktorí pavúčieho muža stvárnili v minulých rokoch. Napokon sa to podarilo na jednotku. Hollandov Peter Parker je pravdepodobne najbližší svojej komiksovej predlohe, nechýba mu sympatickosť, ako aj istá nerozvážnosť (ktorá však k jeho veku patrí). Skrátka ide o po všetkých stránkach fajn postavu, ktorú sme si veľmi rýchlo obľúbili.

Captain America

Po Iron Manovi ide o druhý najdôležitejší stavebný kameň marvelovského univerza. Chris Evans sa do tejto úlohy hodil na sto percent a jeho hrdina je správne heroický, ale nikdy neskĺzne k lacnej patetickosti. Oproti Iron Manovi je Captain America rozvážnejší a na viacero vecí ma odlišný názor. To vytvára potrebnú dynamiku a napätie nielen medzi postavami, ale aj v jednotlivých filmoch.

Star-Lord

Na prvý pohľad sa môže Star-Lord zo Strážcov galaxie zdať ako nezaujímavý frajer, ale napriek tomu ide o postavu, ktorej osudy vás budú zaujímať. Do veľkej miery je to v tomto prípade zásluha výborného Chrisa Pratta, ktorý svojou charizmou dodáva Star-Lordovi potrebný ľudský rozmer. Iste, jeho charakterový arc nie je ničím zvláštny, ale napriek tomu ho máme radi a sme zvedaví, čo nám v ďalších filmoch predvedie.


Nick Fury

Nick Fury

Aj obsadenie Nicka Furyho sa podarilo na jednotku s hviezdičkou. Frajer Samuel L. Jackson ho predstavil ako veľmi potrebného spojenca Avengers, ktorý na nich dohliada a neraz ich dokáže vysekať z problémov. Nejde o postavu s nejakými zvláštnymi schopnosťami, ale vyžaruje z nej výrazná autorita a medzi superhrdinami pôsobí ako mimoriadne potrebný článok.

Hulk

Geniálny vedec Bruce Banner, ktorý v sebe ukrýva zelené alter-ego Hulka, patrí k najzaujímavejším marvelovským postavám. V MCU ho hrá Mark Ruffalo, hoci v Hulkovom origine si ho strihol Edward Norton. Ten však bol veľmi rýchlo preobsadený a bolo to dobré rozhodnutie. Banner ako moderný doktor Jekyll/Hyde je skvelou postavou, ktorá zaujme svojím tragickým osudom, ale aj ochotou bojovať s ním.

Thor

S Thorom sme sa v marvelovskom vesmíre posunuli viac do sféry fantasy žánru. Dostali sme totiž celkom prepracovaný nový svet menom Asgard, ktorý je obývaný rôznymi severskými bohmi. Dostali sme aj samotného Thora, ktorý sa z rozmaznaného a nezodpovedného následníka trónu, stal uvážlivým bojovníkom. Chris Hemsworth sa do úlohy perfektne hodí a rozhodne ide o jednu z našich obľúbených postáv, hoci o nejakej veľkej komplexnosti u nej hovoriť nemožno. Ale to niekedy ani nie je treba.

Winter Soldier

Bucky alias Winter Soldier to samozrejme mal ťažké. Začínal ako verný priateľ Stevea Rogersa (Captain America), potom sa z neho stal záporák (proti svojej vôli) a postavil sa priamo svojmu dávnemu priateľovi. Následne sa z neho stal právoplatný člen Avengers. Pre jeho hereckého predstaviteľa Sebastiana Stana iste nebolo jednoduché tieto charakterové zákruty hodnoverne uhrať, ale našťastie sa to podarilo. Winter Soldier tak s hrdosťou obýva aj náš rebríček o záporákoch aj ten o najlepších hrdinoch.

10 najsympatickejších kladných postáv marvelovského univerza  |  Tipy na film  |  2019  |  124 přečtení

Dušan Šutarík

Komentáre k článku 10 najsympatickejších kladných postáv marvelovského univerza

Ďalšie články ako 10 najsympatickejších kladných postáv marvelovského univerza

Tipy na film  |  28. 5. 2020

45 najlepších komédií, ktoré sú akrtuálne na Netflixe s českými titulkami

Máte chuť na nejakú dobrú komédiu? Nie je nič jednoduchšie! Zapnite si Netflix a vyberte si z jeho bohatej ponuky. V tomto článku vám prinášame 45 skvelých komédií, ktoré si môžete užiť s českými titulkami. čítaj ďalej

Tipy na film  |  25. 5. 2020

55 najlepších filmov dlhších než tri hodiny

Aký máte vzťah k dlhým filmom? Možno ich vyhľadávate, možno sa im vyhýbate. V tomto článku v každom prípade nájdete tipy na perfektné snímky, pri ktorých ich dlhá stopáž vôbec neprekáža. čítaj ďalej

Tipy na film  |  20. 5. 2020

12 najlepších aprílových seriálov Netflixu a HBO, ktoré by ste mali vidieť

Kvalitných seriálov nikdy nie je dosť. Našťastie tu máme platformy ako Netflix či HBO, ktoré sa výbornými titulmi len hemžia. V nasledovnom článku sme pre vás dali dohromady 12 skvelých seriálov z minulého mesiaca. čítaj ďalej

Tipy na film  |  18. 5. 2020

25 najnovších seriálov na Netflixe s českým dabingom

Asi viete, že okrem originálneho znenia si viaceré seriály z dielne Netflixu môžete pozrieť aj s českým dabingom. V článku sme pre vás vybrali 25 kvalitných titulov. čítaj ďalej

Tipy na film  |  15. 5. 2020

Harry Potter a ďalšie vynikajúce tituly, ktoré musíte vidieť cez víkend

Ďalší víkend je pred nami a opäť máme z čoho vyberať. Netflix tento víkend trošku stagnuje s novinkami, ktoré však kompenzuje celou ságou Harryho Pottera. HBO mu protirečí seriálovou novinkou s Markom Ruffalom a na iTunes dorazil nedávny kinohit, Bad Boys for Life. čítaj ďalej