FB pixel

Večný svit nepoškvrnenej mysle

Kultová romantická tragikomédia s prvkami sci-fi poteší každého milovníka originálnych ľúbostných príbehov. Veľmi dômyselne sa pohráva s témami pamäti a spomienok, a hoci sa na prvý pohľad môže zdať trochu chaotická, s každým ďalším zhliadnutím je jej emocionálny dopad silnejší. Okrem skvelého príbehu musíme spomenúť aj brilantné herecké výkony Jima Carreyho a Kate Winslet v hlavných úlohách.

500 dní so Summer

500 dní so Summer môže na prvý pohľad vyzerať ako pomerne konvenčná vzťahovka. Vďaka originálnemu režisérskemu štýlu Marca Webba sa však dočkáte veľmi sviežej, vtipnej a nápaditej romantiky bez zbytočného pátosu, ale zato s veľkou porciou nadhľadu. Joseph Gordon-Levitt a Zooey Deschanel navyše vo svojich rolách vyslovene žiaria.

Lásky čas

Romantika s témou cestovania v čase? A prečo nie? Mimoriadne pozitívny, sympatický a pohodový film od Richarda Curtisa má nielen originálnu premisu, ale aj fantastických hercov v hlavných aj vedľajších úlohách a hlavne neuveriteľne nákazlivú pozitívnu náladu. Zaručujeme vám, že si vás ňou dokonale omotá okolo prsta a počas celej stopáže sa budete len spokojne usmievať.

Anomalisa

Pôsobivý stop-motion animák geniálneho Charlieho Kaufmana sa nesie v príjemne tragikomickom duchu. Anomalise nechýbajú skvelé (a často pomerne bizarné) nápady, sympatickí hrdinovia a uveriteľné emócie. Snímka svoj príbeh rozpráva citlivo a s veľkou dávkou empatie. Je pravdou, že Kaufmanovu snímku neocení každý divák, ale pokiaľ hľadáte inteligentnú a myšlienkovo podntetnú romantiku, tak ste na správnej adrese.

Ona

Aj film Ona od Spikea Jonzeho veľmi umne mieša prvky romantického filmu so sci-fi. Príbeh sa odohráva v blízkej budúcnosti a v jeho centre je láska tichého introverta a inteligentného operačného programu. Akokoľvek môže takýto námet znieť bizarne, výsledkom je citlivý, trochu melancholický a vizuálne podmanivý ľúbostný príbeh, ktorý sa vám na sto percent dostane pod kožu.

Bláznivá, hlúpa láska

Láska v najrôznejších jej podobách je témou skvelého a obľúbeného filmu režisérskej dvojice Glenn Ficarra a John Requa. Tešiť sa môžete na príjemný humor, niekoľko naozaj milých a citlivých scén a hlavne absolútne perfektných hercov, medzi ktorými funguje fantasticky prirodzená chémia. Čo viac si priať? Snáď len samotný záver nemusel byť tak presladený, ale inak nie je príliš čo vyčítať.

Až vyjde mesiac

Filmy Wesa Andersona sú originálne, nevšedné a poetické, ale rozhodne nie sú pre všetkých. Táto roztomilá romantická komédia však má na to, aby oslovila aj tých, ktorým Andersonov štýl veľa nehovorí. Opäť tu na nás čaká celá plejáda fantastických postavičiek, výborných hercov a aj istej nostalgie. Keďže ústrední predstavitelia sú deti, tak vás Až vyjde mesiac bez problémov prenesie do spomienok na vlastný vek nevinnosti a donúti vás zaspomínať si na obdobie vašej prvej lásky.

Hľadám Amy

Kevin Smith v najlepšej forme. Hľadám Amy patrí možno k jeho najlepším dielam vôbec. Ako všetky Smithove filmy, aj tento je primárne postavený na výborne napísaných postavách a dialógoch. Príbeh lásky komiksového umelca a bláznivej lesbičky však otvára viacero pozoruhodných tém o priateľstve, ľudskej sexualite, predsudkoch či priateľstve. A samozrejme ide aj o veľmi vtipnú komédiu, takže ak ste ju nevideli, mali by ste tento dlh čo najskôr splatiť.

Terapia láskou

Skvelá komédia s dramatickými prvkami Terapia láskou od Davida O. Russella si dokázala podmaniť divákov aj kritikov. Veľký podiel na tom mala dvojica hlavných hrdinov v podaní Bradleyho Coopera a Jennifer Lawrence, ktorí aj napriek svojim problémom pôsobili nesmierne sympaticky. Niet divu, že sme im v kinách všetci fandili. Pokiaľ ste však Terapiu láskou prepásli a dodnes ste sa k nej nedostali, tak máte ideálnu príležitosť zmeniť to. Snímka vás dostane svojím humorom, emóciami, aj zaujímavým príbehom.

Opití láskou

Paul Thomas Anderson patrí k najlepším súčasným režisérom a aj v jeho prípade platí, že jeho diela sú určené skôr náročnejšiemu divákovi. Patrí to aj pre jeho romantickú komédiu Opití láskou. Tá je v skutočnosti žánrovým mixom psychologickej drámy, bizarnej komédie, thrilleru a kriminálky. Všetky tieto prvky sú však namiešané veľmi zručne a Anderson opäť režíruje absolútne fenomenálne. Garantujeme vám, že podobný ľúbostný príbeh ste ešte určite nevideli.

10 najoriginálnejších romantických filmov, s ktorými si môžete spríjemniť Valentína  |  Tipy na film  |  před 2 dny

Dušan Šutarík

Komentáre k článku 10 najoriginálnejších romantických filmov, s ktorými si môžete spríjemniť Valentína