FB pixel

I'm Thinking of Ending Things

Veľký návrat hlási scenáristický génius Charlie Kaufman. Jeho novinka nesie názov I'm Thinking of Ending Things a ide o psychologický thriller s hororovými prvkami. Mladá žena (Jessie Buckley) sa chystá zoznámiť s rodičmi svojho priateľa Jakea ( Jesse Plemons). Všetko sa ale začne komplikovať a príjemná návšteva sa zmení na nočnú moru. Snímku môžete už v týchto dňoch nájsť na Netflixe. Upozorňujeme, že je vhodná skôr pre milovníkov náročnejších kúskov, surreálnej atmosféry a originálnych nápadov.

Vychovaní vlkmi

S novým seriálom prichádza aj HBO v spoluprácii s Ridleym Scottom. Ambiciózny sci-fi projekt nám predstaví androidku menom Matka. Zem je zničená vojnou a Matka tak vychováva novú civilizáciu na vzdialenej planéte. Zatiaľ sme sa dočkali prvých troch epizód, ale už tie dali jasne na známosť, že tento projekt sa rozhodne oplatí sledovať. Parádna atmosféra, skvelí herci a pozoruhodne rozohraný príbeh. Určite tomuto titulu budeme venovať pozornosť.

The Boys

Už svojou druhú sériou sa hlási o slovo aj vydarený seriál The Boys. Ten sa na klasickú tematiku superhrdinov pozrel z trochu iného uhla a vykreslil ich ako morálne pochybných (či rovno skazených) ľudí, ktorí sa neštítia svoje schopnosti zneužívať. Druhá séria sľubuje nové postavy, ale aj viaceré nečakané príbehové zákruty a odhalenia. Nové časti The Boys si môžete na Amazon Prime pozrieť od 4. septembra.

Young Wallander

Netflix sa rozhodol, že nám ponúkne pohľad na mladé roky policajného inšpektora Kurta Wallandera. Ten sa objavil už vo viacerých filmoch a seriáloch. Prequel Young Wallander je na Netflixe k dispozícii od 3. septembra. Hlavnú rolu tentokrát stvárnil Adam Palsson.

Jsme, jací jsme

Jedným z najočakávanejších projektov je nepochybne aj miniséria We Are Who We Are, za ktorou stojí talentovaný Luca Guadagnino (Daj mi tvoje meno). Príbeh sa odohráva na vojenskej základni v Taliansku a sleduje radosti aj strasti tamojších tínedžerov. V hlavných úlohách sa predstavia kvalitní herci ako Jack Dylan Grazer, Chloë Sevigny, Kid Cudi či Francesca Scorsese. Tešíme sa! Prvá epizóda dorazí 14. septembra.

Třetí den

Zaujímavý zážitok sľubuje aj miniséria The Third Day od HBO. V hlavnej úlohe sa predstaví Jude Law, ktorý dorazí na tajomný ostrov v blízkosti britského pobrežia. Veľmi rýchlo ale zistí, že nejde o úplne obyčajný ostrov. Čaká ho stret s jeho obyvateľmi, ale aj súboj s vlastnými démonmi. Trailer pôsobí patrične mrazivo, takže sa rozhodne tešíme! Premiéra je stanovená na 14. septembra.

The Devil All the Time

Hviezdne obsadený thriller The Devil All the Time nás zavedie na americký Stredozápad. Hlavným hrdinom je mladík Arvin Russell ( Tom Holland), ktorý sa bude musieť popasovať s najrôznejšími nepriateľmi. Tých bude mať v tomto malomeste viac než dosť. Je tu charizmatický kazateľ ( Robert Pattinson), zvrátený manželský pár (Jason Clarke a Riley Keough), ako aj skazený šerif (Sebastian Stan). Trailer pôsobí nádherne mrazivo a režisér Antonio Campos je tiež zárukou poriadne výživného zážitku. Film si odbije premiéru 16. septembra.

Ratched

Aký bol príbeh neslávne známej sestry Ratchedovej z kultovej drámy Prelet nad kukučím hniezdom? Práve na to sa pozrie nový seriál Ratched od Netflixu. Sadistickú zdravotnú sestru si v ňom zahrá skvelá Sarah Paulson. Za seriálom stojí schopný Ryan Murphy, čo je ďalším dôvodom prečo sa tešiť. Trailer pôsobí celkom schopne, takže uvidíme. Šancu seriálu určite dáme. Na Netflix dorazí 18. septembra.

Enola Holmes

Svoj vlastný film dostane aj ségra Sherlocka Holmesa! Enola Holmes v podaní Millie Bobby Brown svojmu bratovi rozhodne hanbu neurobí. V intelekte a dedukcii je totiž rovnako výnimočná, čo sa mimoriadne hodí pri riešení zamotaného prípadu zmiznutia Enolinej matky (Helena Bonham Carter). A pomocnú ruku jej podá aj jej slávnejší brat Sherlock Holmes (Henry Cavill). Podľa traileru nás čaká sympatická nenáročná komédia s talentovanou Millie Bobby Brown, ktorú sme si zamilovali už v Stranger Things. Takže, prečo nie. Premiéru si Enola Holmes odbije 23. septembra.

Utopia

Seriálová novinka Utopia z dielne Amazon Prime láka na zaujímavú premisu. Existuje totiž komiks, v ktorom sú zaznamenané všetky svetové udalosti, a to aj také, ktoré sa ešte nestali. Keď na to príde skupina mladých priateľov, rozhodnú sa zabrániť budúcim katastrofám. Lenže tým sa dostanú do hľadáčika mocnej tajnej spoločnosti, ktorá im neľútostne pôjde po krku. Utopia je americkým remakom rovnomenného britského seriálu a rozhodne nevyzerá zle! Okrem toho na ňom pracuje aj famózna scenáristka a spisovateľka Gilliam Flynn (Stratené dievča, Vdovy), takže sa o konečnú kvalitu rozhodne nebojíme. Premiéra je stanovená na 30. septembra.

10 najočakávanejších filmov a seriálov v septembri (nielen) na Netflixe  |  Tipy na film  |  před 8 dny  |  171 přečtení

Dušan Šutarík

Komentáre k článku 10 najočakávanejších filmov a seriálov v septembri (nielen) na Netflixe

Ďalšie články ako 10 najočakávanejších filmov a seriálov v septembri (nielen) na Netflixe

Tipy na film  |  22. 9. 2020

20 seriálov, ktoré majú len jednu sériu a stihnete si ich pozrieť za víkend

Pokiaľ nemáte radi dlhé seriály o mnohých sériách, v tom prípade by vám mohlo sadnúť týchto 20 titulov. Vďaka skromnému počtu epizód si ich totiž dokážete zvládnuť pozrieť počas jedného víkendu čítaj ďalej

Tipy na film  |  21. 9. 2020

Netflix predstavil 3 ukážky na očakávané filmové hity

Október sa na Netflixe bude niesť v znamení viacerých kvalitných filmov. Streamovací gigant nám už doprial tri trailery na očakávané snímky z jeho dielne. Čaká na vás strhujúci príbeh podľa skutočných udalostí, nová verzia známeho románu, ale aj bláznivá komédia. čítaj ďalej

Tipy na film  |  18. 9. 2020

10 noviniek (nielen) na Netflixe, ktoré musíte vidieť cez víkend

Aj pred týmto víkendom sme si pre vás pripravili zoznam skvelých filmov a seriálov, ktoré by ste rozhodne nemali minúť. čítaj ďalej

Tipy na film  |  17. 9. 2020

Ktoré seriály HBO zrušilo a ktoré dostanú ďalšiu sériu? Máme zoznam

Aj HBO nám prináša nové informácie o svojich úspešných aj menej úspešných seriáloch. Na rozdiel od Netflixu si dáva viac záležať na kvalite, takže zrušených titulov nie je tak veľa, ale nejaké predsa nájdeme. V článku nájdete aj seriály, ktoré dostanú ďalšiu sériu. čítaj ďalej

Tipy na film  |  16. 9. 2020

16 filmov, ktoré v septembri pribudli do ponuky Neflixu

Netflix nezaháľa a svoju ponuku dopĺňa aj počas tohto mesiaca. V tomto článku sme sa bližšie pozreli na novinky, ktoré si už na jeho platforme môžete vychutnať. Treba uznať, že pribudli nezriedka celkom zaujímavé tituly! čítaj ďalej