FB pixel

Emily in Paris

Seriálová novinka Emily in Paris láka hlavne roztomilou Lily Collins v hlavnej úlohe. Tá si strihne mladé dievča Emily Cooper, ktoré sa vydá do nádherného Paríža, aby si tu splnilo svoje sny. Čaká na ňu však mnoho nečakaných situácií a vzťahových problémov. Trailer pôsobí dobre a podľa všetkého by sme sa v ideálnom prípade mali dočkať nenáročnej romantickej feel-good vzťahovky. Na Netflix Emily in Paris dorazí 2. októbra 2020.

Hubie Halloween

Adam Sandler nám doručí ďalšiu bláznivú komédiu, ktorá je súčasťou jeho multimiliónového kontraktu s Netflixom. Bude to tentokrát už konečne pecka? Uvidíme. V snímke Hubie Halloween si Sandler zahrá otravného obyvateľa mestečka Salem, ktorý je každému len na smiech. To mu ale nebráni postaviť sa netušenej hrozbe, aby svoje mesto zachránil. Pri troche šťastia dostaneme dobrú oddychovku, takže sa opatrne tešíme. Hoci by sme Sandlera radšej videli v ďalšej pecke typu Uncut Gems. Hubie Halloween si na Netflixe premiéru odbije 7. októbra 2020.

The Haunting of Bly Manor

Hororoví fanúšikovia už napäto očakávajú seriál The Haunting of Bly Manor. Ten je follow-upom kritikmi aj divákmi milovaného The Haunting of the Hill House a réžie sa opäť chopil talentovaný Mike Flanagan. Tentokrát bude príbeh vychádzať z klasického románu Henryho Jamesa a predstaví nám mladú ošetrovateľku, ktorá sa dostane na stopu nadprirodzeným silám. Seriál si budeme môcť vychutnať na Netflixe 9. októbra 2020.


Welcome to Blumhouse

Welcome to Blumhouse

Poznáte štúdio Blumhouse? Mali by ste, pretože toto na prvý pohľad nenápadné štúdio nám už totiž doručilo celý rad skvelých hororov, ale aj skvelých oscaroviek (napr. Whiplash). Producent Jason Blum má na zaujímavé látky čuch a pre všetkých fanúšikov teraz pripravil zaujímavý projekt Welcome to Blumhouse. Ten bude pozostávať z niekoľkých filmov z tohto štúdia, ktorých sa postupne dočkáme na streamovacej službe Amazon Prime.

The Trial of Chicago 7

The Trial of Chicago 7 od Aarona Sorkina patrí bez debaty medzi najočakávanejšie filmy roku. Scenáristický a režijný génius sa tentokrát bližšie pozrie na skutočné udalosti, ku ktorým došlo v roku 1968. V Chicagu sa vtedy konal protest proti zjazdu demokratickej strany, ktorý napokon eskaloval až do násilia. Sedem protivojnových aktivistov sa tak dostalo pred súd za podnecovanie nepokojov. Film sa pýši skvelým kastingom na čele so Sachom Baronom Cohenom, Josephom Gordonom-Levittom, Michaelom Keatonom, Frankom Langellom, Eddie Redmayneom či Markom Rylanceom. Na Netflix snímka dorazí 16. októbra 2020.

Medvědín

Zaujímavou novinkou sa predstaví aj HBO GO. Minisériu Medvědín vytvorili švédski tvorcovia podľa úspešného románu. Príbeh sa točí okolo bývalého hviezdneho hráča hokeja, ktorý sa vracia do svojho rodného mestečka. Jeho snom je vytvoriť juniorský tým, ktorý mesto preslávi. Premiéra nás čaká 18. októbra 2020.

Rebecca

Novej filmovej adaptácie sa dočkal aj kultový gotický román Rebecca od Daphne du Maurier. Réžie sa tentokrát chopil talentovaný Ben Wheatley. Aj tentokrát bude v centre príbehu žena, ktorá sa vydá za záhadného vdovca. Lenže bude sa musieť vyrovnať s tieňom jeho mŕtvej manželky. V hlavných úlohách sa predstavia Lily James, Armie Hammer a Kristin Scott Thomas. Na Netflix snímka dorazí 21. októbra 2020.

Over the Moon

Na svoje si prídu aj milovníci animákov. Over the Moon nám rozpovie príbeh mladej vedkyne Fei Fei, ktorá sa na vlastnoručne zostrojenej vesmírnej lodi vydá na Mesiac s cieľom nájsť mýtickú mesačnú bohyňu. Režíruje Glen Keane, ktorý sa ako animátor podieľal na viacerých hitoch od štúdia Disney. Over the Moon zatiaľ vyzerá mimoriadne zaujímavo, takže mu rozhodne dáme šancu. Film si na Netflixe pustíme 23. októbra 2020.

On the Rocks

Milovníci nezávislých či artovejšie ladených filmov majú tiež dôvod na radosť. So svojou novinkou sa totiž hlási aj talentovaná Sofia Coppola. Režisérka cenených drám Smrť panien, Stratené v preklade či Oklamaný opäť spojí sily s Billom Murrayom. Ten si zahrá starostlivého otca, ktorý sa bude snažiť svoju dcéru (Rashida Jones) presvedčiť o tom, že ju jej muž podvádza. Na filme pracovala aj produkčná spoločnosť A24, zameraná na kvalitné artovky, takže sa rozhodne tešíme. Film bude mať na Apple TV+ premiéru 23 októbra 2020.

The Undoing

Pozoruhodne vyzerá aj miniséria The Undoing, v ktorej si hlavnú rolu zahrá Nicole Kidman a Hugh Grant. Seriál vychádza z rovnomenného románu od Jean Hanff Korelitz a v jeho centre je terapeutka Grace Fraser, ktorá má zdanlivo dokonalý život a rodinu. Niekoľko týždňov pred vydaním jej knihy ale do jej života zasiahne tragédia, pri ktorej jej manžel zmizne. Je jasné, že na našu hrdinku bude čakať niekoľko poriadne nepríjemných odhalení. Režíruje kultová Susanne Bier a na HBO GO sa jej dočkáme 26. októbra 2020.

10 najočakávanejších filmov a seriálov v októbri (nielen) na Netflixe  |  Tipy na film  |  před 24 dny  |  189 přečtení

Dušan Šutarík

Komentáre k článku 10 najočakávanejších filmov a seriálov v októbri (nielen) na Netflixe

Ďalšie články ako 10 najočakávanejších filmov a seriálov v októbri (nielen) na Netflixe

Tipy na film  |  29. 10. 2020

10 skvelých filmov na Netflixe, ktoré si môžete vychutnať počas karantény

Okrem seriálov je Netflix plný aj pozoruhodných filmov. Či už z jeho vlastnej produkcie, alebo z produkcie iných štúdií, ktoré Netflixu predali práva. V tomto článku vám prinášame tipy na 10 výborných snímok, ktoré v ponuke streamovacieho giganta nájdete. čítaj ďalej

Tipy na film  |  28. 10. 2020

10 skvelých seriálov Netflixu, ktoré si môžete konečne pozrieť v karanténe

Kvôli koronavírusu sa opäť zavádzajú karanténne opatrenia, čo znamená, že máme viac času aj na streamovanie. V tomto článku sme pre vás vybrali 10 skvelých seriálov z dielne Netflixu z poslednej doby, ktoré by vám rozhodne nemali ujsť. čítaj ďalej

Tipy na film  |  27. 10. 2020

10 najlepších seriálových noviniek na HBO, ktoré by ste nemali prehliadnuť

Ani HBO nezaháľa a v posledných týždňoch a mesiacoch do nás hustí jednu kvalitnú novinku za druhou. V tomto článku vám predstavíme 10 titulov, ktorým by ste rozhodne mali venovať pozornosť. čítaj ďalej

Tipy na film  |  23. 10. 2020

10 filmov a seriálov (nielen) na Netflixe, ktoré musíte cez víkend vidieť

Aj pred týmto víkendom sme pre vás pripravili niekoľko lákavých filmových a seriálových noviniek z Netflixu a iných streamovacích služieb. Na svoje si prídu milovníci drám, hororov aj komiksoviek. čítaj ďalej

Tipy na film  |  20. 10. 2020

9 očakávaných seriálov, ktoré sa do konca októbra objavia na Netflixe

Netflix aj v druhej polovici októbra výrazne dopĺňa svoju ponuku. V najbližších dňoch sa tak môžeme tešiť na výdatnú porciu kvalitných seriálov. čítaj ďalej