FB pixel

Ako ste iste zaregistrovali, petícia, ktorú sme spustili spolu so stránkou VelkyObsah, priniesla svoje ovocie. To znamená, že si české titulky k mnohým seriálom a filmom na Netflixe budú môcť konečne užiť aj diváci na Slovensku.

Narcos

Fantastická kriminálna dráma o Pablovi Escobarovi, jednom z najobávanejších a najbrutálnejších drogových dílerov. Toho si nezabudnuteľným spôsobom strihol Wagner Moura. Okrem neho však nezaostávali ani ostatní herci ako Pedro Pascal či Boyd Holbrook. Prvé dve série si odniesli ovácie kritikov aj divákov, tá tretia sa stretla s trochu vlažnejším prijatím, ale stále išlo o vysoký nadpriemer. Narcos sa už dokonca dočkal aj vlastného spin-offu s názvom Narcos: Mexico, ktorý bol tiež mimoriadne kvalitný. Titulky má prvá séria.

Stranger Things

Stranger Things asi netreba siahodlho predstavovať. Vynikajúco namiešaný koktejl sci-fi, hororu, nostalgie a popkultúrnych odkazov si už stihol získať srdcia miliónov divákov po celom svete. Niet sa čomu čudovať. Bratia Dufferovci totiž vytvorili mimoriadne funkčný a zábavný seriál s celou paletou skvelých a sympatických postáv. Tretej série sa dočkáme už toto leto, takže pokiaľ ste zatiaľ tie predchádzajúce nevideli, je čas to napraviť. Titulky si môžete vychutnať pri prvej sérii.

Better Call Saul

Better Call Saul je spin-off úspešného Breaking Bad a zatiaľ má na konte štyri kvalitné série. Tie boli veľmi vrelo prijaté nielen divákmi, ale aj kritikmi a odniesli si množstvo najrôznejších ocenení, vrátane cien Emmy a Zlatých glóbusov. Better Call Saul je strhujúcou kriminálnou drámou, ktorú je síce možné užiť si aj bez znalosti Breaking Bad, ale lepšie samozrejme funguje pokiaľ máte napozeraný aj ten. Titulky sú dostupné pre prvú a druhú sériu.

Jessica Jones

Komiksový seriál Jessica Jones o rovnomennej hrdinke z dielne Marvel Comics si zatiaľ odbil dve série. Prvej sme sa dostali v roku 2015, tej druhej po pomerne veľkom rozostupe až v roku 2018. Netflix zároveň oznámil, že plánuje aj tretiu sériu, ktorá dorazí tento rok. Seriál boduje skvelou technickou stránkou, výbornými hercami, atmosférou a scenáristickou prepracovanosťou. Ak ste tak doteraz neurobili, tak by ste by ste Jessice rozhodne mali dať šancu. Dajte na nás, ľutovať nebudete. S titulkami si môžete vychutnať celú prvú sériu.

Daredevil

Ďalší z kvalitných komiksových seriálov od Netflixu. Marvelovský Daredevil si divákov získal nekompromisnosťou, temnotou a brutalitou. Spokojní boli aj kritici a projektu sa ušlo aj niekoľko cien. Žiaľ, Daredevil patril k seriálom, ktoré sa Netflix rozhodol zrušiť. K dispozícii však stále máme mimoriadne vydarené tri série. Prvé dve z nich si teraz môžete pozrieť s titulkami.

Making a Murderer

V našom článku musíme upozorniť aj na perfektný a mrazivý dokumentárny seriál Making a Murderer. Šokujúci skutočný príbeh nám bol vyrozprávaný v dvoch sériách, ktoré boli veľmi pozitívne prijaté kritkou aj divákmi. Making a Murderer si odniesol aj viacero cien, vrátane cien Emmy. Pokiaľ patríte medzi fanúšikov dokumentov, tento seriál je pre vás povinnosťou. Titulky obsahuje prvá séria.

Orange Is the New Black

Originálny mix komédie a drámy z väzenského prostredia sa dočkal už solídnych šiestich sérií. Siedmej sa fanúšikovia dočkajú v priebehu tohto roku. Orange Is the New Black je zábavným a výborne zahraným seriálom, ktorý si už stihol získať početnú základňu oddaných fanúšikov a stal sa tiež pravidelným titulom nominovaným na ceny Emmy či Zlaté glóbusy. Titulky obsahuje prvá až štvrtá séria.

Luke Cage

Ďalšia úspešná komiksovka. Je však škoda, že sme sa napokon dočkali len dvoch sérií. Po rozporoch medzi tvorcami a predstaviteľmi Netflixu sa totiž streamovací gigant rozhodol projekt stopnúť. Seriál sa tešil pozitívnemu prijatiu kritikov (najmä jeho prvá séria), preto informácia o jeho zrušení fanúšikov poriadne zamrzela. Luke Cage mal rozhodne do budúcna veľký potenciál. Uvidíme, či sa ho po nejakom čase predsa len nepodarí oživiť. Nech je ako chce, momentálne máme k dispozícii dve výborné série. Pri tej prvej si môžete užiť aj titulky.

Master of None

Komediálny seriál Master of None sa možno v našich končinách neteší takej masovej popularite ako niektoré iné tituly, ale za váš čas rozhodne stojí. Ide totiž o výborne napísanú a zábavnú komédiu o sympatickom tridsiatnikovi, ktorý sa snaží preraziť ako herec, pričom musí riešiť aj množstvo ďalších problémov. Zatiaľ sme sa dočkali dvoch sérií, ale pokračovaniu je Netflix viac než naklonený, hoci oficiálne zatiaľ tretiu sériu nepotvrdil. Titulky obsahuje prvá séria.

The Defiant Ones

Parádna dokumentárna miniséria, ktorá vám rozpovie príbeh dvoch významných hudobných producentov, a síce Jimmyho Iovinea a Dr. Dreho. Tí sa už nezmazateľným písmom zapísali do dejín modernej hudby a výrazne ju ovplyvnili na roky dopredu. V štyroch hodinových epizódach na vás čaká erudovaný a informáciami nabitý za oponu hudobného biznisu

10 najlepších seriálov, ktoré si na Netflixe môžete vychutnať s českými titulkami  |  Filmové novinky  |  před 6 dny

Dušan Šutarík

Komentáre k článku 10 najlepších seriálov, ktoré si na Netflixe môžete vychutnať s českými titulkami

Ďalšie články ako 10 najlepších seriálov, ktoré si na Netflixe môžete vychutnať s českými titulkami

Filmové novinky  |  15. 2. 2019

10 filmov a seriálov, ktoré odporúčame pozerať spolu s partnerom

Spoznávate sa v situácií kedy váhate či vaša nežnejšia polovička váš obľúbený seriál ocení? My vám teda pomôžeme v nasledujúcom článku. Náš zoznam pozostáva z piatich celovečerákov a piatich seriálov, ktoré odporúčame pozerať s vašou nežnejšou polovičkou a to nielen na Valentína. číst více

Filmové novinky  |  15. 2. 2019

Dočkáme sa animovaného Transformers seriálu

Zhodneme sa, že jednou z najobľúbenejších hračiek každého chlapca boli multifunkčné automobily, ktoré sa jednoduchým pohybom dokázali zmeniť v ničiacich kolosov. Áno reč je nesmierne známych Transformeroch, ktorí sa po riadne dlhej dobe objavia aj v animovanej podobe. číst více

Filmové novinky  |  13. 2. 2019

Netflix začal pracovať na prvom holandskom seriáli

Vzhľadom na to, že streamingový gigant má už od roku 2015 európsku centrálu priamo v Holandsku, historicky prvým titulom tohto pôvodu bude miniseriál Ares. Ten sa natáča v Amsterdame a na platforme by sme ho mohli spozorovať koncom tohto roka. číst více

Filmové novinky  |  12. 2. 2019

Filmový Deadwood z produkcie HBO vyjde čoskoro

Jeden z menej známych ale zato vynikajúcich seriálov vychádzajúcich pod gigantom HBO bol aj western Deadwood. Počas svojich troch existencie sa seriál nestihol dostať na výslnie medzi ostatné, pre tú dobu ikonické počiny. Snáď to napraví pripravovaný film s rovnomenným názvom. číst více

Filmové novinky  |  9. 2. 2019

Vo veku 82 rokov nás opustil herec Albert Finney

S ľútosťou vám oznamujeme, že nás opustila herecká legenda známa svojou dlhoročnou kariérou. Vo veku 82 rokov nás opustil pôvodom anglický herec Albert Finney v dôsledku náhlej choroby. Na plátne sme ho mohli vidieť takmer šesťdesiat rokov, počas ktorých nazbieral nespočetne mnoho ocenení. číst více