FB pixel

The Irishman

Prítomnosť Irishmana asi málokoho prekvapí. Vysnívaný projekt Martina Scorseseho, na ktorom pracoval mnoho rokov, sa konečne dočkal realizácie. A stálo to za to! Legendárne obsadenie na čele s Robertom De Nirom, Al Pacinom, Joeom Pescim či Bobbym Cannavaleom predviedlo skutočný herecký koncert a táto mafiánska sága nenudila ani pri strašidelne pôsobiacej stopáži (209 minút). Scorsese skrátka opäť dokázal, že patrí k súčasnej režisérskej špičke a doručil strhujúcu snímku, ktorá vás pohltí a nepustí. Bravo.

High Flying Bird

Tento rok sa nám prihlásil aj Steven Soderbergh a svojou športovou drámou High Flying Bird nás mimoriadne potešil. Tento náhľad do zákulisia profesionálneho basketbalu síce možno nezainteresovaných divákov mierne zmätie, ale stále ide o skvele natočený a herecky brilantný film. Fanúšikovia a ľudia, ktorí sa v problematike orientujú, budú nadšení.

The Highwaymen

Kriminálka The Highwaymen nás zaviedla do Ameriky divokých 30. rokov, kedy policajti neúspešne pátrali po zločineckej dvojici Bonnie a Clyde. Na ich stopu sa v tomto filme vydáva dvojica starnúcich, ale odhodlaných policajtov. Skvelý Kevin Costner, ešte lepší Woody Harrelson a pedantne navodená dobová atmosféra. To sú hlavné tromfy tejto snímky. Je pravdou, že John Lee Hancock mohol miestami strihať trochu viac, ale ako celok je jeho snímka vydarenou dobovkou, ktorá dokáže pôsobivo zrýchliť tep. Odporúčame.

The Perfection

Vydarený horor The Perfection rozpráva o nadanej huslistke Charlotte, ktorá sa po rokoch vracia na hudobnú školu, kde sa zoznamuje s novou talentovanou hudobníčkou Lizzie. Príbeh sa ďalej neoplatí prezrádzať, pretože režisér Richard Shepard a scenáristi si pre nás pripravili hneď niekoľko pozoruhodných zvratov. Najlepšie je o filme vedieť čo najmenej, o lepší bude váš výsledný zážitok. Filmu nechýba poriadne znepokojivá atmosféra a famózne výkony Allison Williams a Logan-Brown.

The Laundromat

Steven Soderbergh to tento rok vzal poriadne od podlahy. Okrem kvalitnej drámy High Flying Bird nám totiž doručil aj pozoruhodnú krimi komédiu The Laundromat. Inšpiroval sa v ňom neslávne známou aférou Panama Papers. Výsledkom bola slušná a primerane zábavná snímka so skvelými hereckými výkonmi (Meryl Streep, Gary Oldman, Antonio Banderas či Jeffrey Wright). Úplná topka to v rámci tvorby tohto režiséra síce nie je, ale stále ide o nadpriemer, ktorý by bolo škoda minúť.

Brexit

Tento rok nás veľmi potešila aj skvelá dráma Tobyho Haynesa Brexit. Ako hovorí už názov, film sa zaoberal referendom, v ktorom sa malo rozhodnúť o tom, či Veľká Británia opustí Európsku úniu. Ako to napokon dopadlo, všetci vieme. V tejto snímke sa však prenesieme priamo doprostred búrlivej kampane, ktorú budeme sledovať z oboch strán barikády. Hlavnou postavou je potom politický marketér Dominic Cummings v podaní Benedicta Cumberbatcha, ktorý chce za každú cenu dostať Britániu z Európskej únie. Cumberbatch podáva famózny výkon a celkovo má snímka veľa čo povedať o tom, ako dnes fungujú politické kampane a ako sa zneužívajú sociálne médiá na šírenie falošných správ.

Dolemite Is My Name

Veľký comeback ohlásil aj Eddie Murphy. Ten si v biografickej dramédii Dolemite Is My Name strihol amerického komika Rudyho Raya Moora. Zameral sa na jeho snahu preraziť, čo sa mu napokon aj podarilo natočením filmu Dolemite. Snímku Dolemite Is My Name natočil Craig Brewer a okrem Murphyho sme v nej mohli vidieť aj Keegana-Michaela Keya, Mikea Eppsa či Wesleyho Snipesa. Film si právom odniesol chválu kritikov aj divákov a Murphy sa ním rozhodne vrátil späť do formy.

The King

Výborná historická dráma The King sa okrem histórie inšpirovala aj známymi divadelnými hrami Williama Shakespearea. V ňom sme mohli sledovať kráľa Henryho V., jeho nástup na trón a snahu udržať mier s okolitými krajinami. Perfektne obsadená (Timothée Chalamet, Joel Edgerton, Robert Pattinson či Lily-Rose Depp) a patrične špinavá historická pecka vynikala aj famóznou atmosférou a nečakaným realizmom.

Marriage Story

Svojou novinkou sa tento rok prihlásil aj majster nezávislých filmov Noah Baumbach. Po úspechu Meyerowitz Stories opäť spojil sily s Netflixom a natočil jeden z najchválenejších filmov roku. Marriage Story sa s humorom, ale aj veľkou empatiou pozerá na vzťah Nicole (Scarlett Johansson) a Charlieho (Adam Driver). Ich manželstvo prechádza vážnou krízou a nie je isté, či ju zvládnu. Snímka si odbila slávnostnú premiéru na festivale v Benátkach a zožala obrovský úspech. Už teraz má na konte množstvo ocenení a hovorí sa, že zamieša karty aj v Oscarovej súťaži.

El Camino: A Breaking Bad Movie

Svojho celovečeráku sa dočkali aj fanúšikovia známeho seriálu Breaking Bad. El Camino zrežíroval Vince Gilligan, ktorý si aj napísal scenár. V hlavných úlohách sme samozrejme opäť mohli vidieť Aarona Paula, Jesseho Plemons či Bryana Cranstona. Príbehovo sa priamo nadväzovalo na seriál. Jesse Pinkman je na úteku pred políciou a plánuje začať nový život. Aby svoje plány mohol uskutočniť, ale potrebuje peniaze. A tie nebude možné získať tak ľahko.

10 najlepších online filmov roku 2019  |  Tipy na film  |  2019

Dušan Šutarík

Komentáre k článku 10 najlepších online filmov roku 2019

Ďalšie články ako 10 najlepších online filmov roku 2019

Tipy na film  |  14. 8. 2020

10 noviniek (nielen) na Netflixe, ktoré vám cez víkend nemôžu ujsť

Máme tu pre vás ďalšiu várku tipov na pozoruhodné nové filmy a seriály na Netflixe! Pokiaľ teda neviete, čo si pustiť, v tom prípade by vám náš článok mal pomôcť. Sme presvedčení, že si vyberiete. čítaj ďalej

Tipy na film  |  13. 8. 2020

10 dôvodov, prečo si zaplatiť Netflix aj v auguste

Aj tento mesiac sme pre vás pripravili zoznam lákavých filmov a seriálov, ktoré si môžete od augusta užívať na Netflixe. Zaplatiť si ďalší mesiac sa tak rozhodne oplatí! čítaj ďalej

Tipy na film  |  12. 8. 2020

Toto je 10 najpopulárnejších filmov na Netflixe posledných týždňov

Ktoré filmy sa tešili najväčšej popularite na Netflixe v rámci Slovenska za minulý mesiac? To vám prezradíme práve v našom článku! Jednotlivé filmy sme zoradili od posledného miesta po prvé. Objavil sa v rebríčku aj nejaký váš favorit? čítaj ďalej

Tipy na film  |  11. 8. 2020

Oslavujme! Netflix vracia 20 filmov, ktorým v júli skončila licencia

Netflix síce na prelome júla a augusta stratil na niektoré filmy licenciu, ale len nakrátko. Rozhodol sa ju totiž predĺžiť úspešným filmom, ktoré majú potenciál nalákať ďalších divákov. V tomto článku vám prinesieme hneď 20 snímok, ktoré sa vracajú do portfólia streamovacieho giganta. čítaj ďalej

Tipy na film  |  10. 8. 2020

10 najpopulárnejších seriálov na HBO za mesiac júl

Aké seriály sa tešili najväčšiemu záujmu divákov na Slovensku počas júla? Na to sa pozrieme práve v tomto článku. Vidno, že Slováci majú naozaj rozmanitý vkus, v rebríčku tak nechýbajú overené klasiky, ale aj zaujímavé novinky. Seriály sme zoradili od najmenej sledovaného po najsledovanejší. čítaj ďalej