FB pixel

The Haunting of Hill House

Nedávny hit z dielne Netflixu si dokázal podmaniť divákov aj kritikov. Režisér Mike Flanagan tak po vydarenej adaptácii Gerald's Game od Stephena Kinga potvrdil svoju vynikajúci formu. Nová adaptácia románu Henryho Jamesa sa pýši brilantným scenárom, komplexným príbehom a poriadne ponurou atmosférou. Tvorcovia navyše neostali len v mantineloch hororového žánru, ale doručili nám hlavne veľmi dobre prepracovanú rodinnú drámu.

Penny Dreadful

Seriál Penny Dreadful sa vysielal v rokoch 2014-2016. Za ten čas sme dostali 3 série a musíme povedať, že si všetky zachovali vysokú latku kvality. Adaptácia strašidelných príbehov, ktoré kolovali Londýnom v 19. storočí, má skvelú atmosféru a hlavne vynikajúce postavy zahrané skvelými hercami ako Eva Green, Josh Hartnett či Timothy Dalton. Eva Green si za svoj výkon odniesla aj nomináciu na Zlatý glóbus.

The Terror

Vynikajúci dramatický horor, ktorý vychádza zo skutočných udalostí, ako aj románu Dana Simmonsa. Kvalitne napísaný a herecky výborný príbeh s psychologicky dobre vykreslenými postavami. Plusom je tiež mrazivá atmosféra a pomerne štedrá dávka naturalizmu. Je pravdou, že v určitých momentoch je seriál trochu zdĺhavý, ale celkovo ide o zručne odrozprávaný a podnetný príbeh.

Hannibal

Seriálová adaptácia kultových románov Thomasa Harrisa nám tentokrát v úlohe brilantného psychiatra a zároveň sériového vraha a kanibala Dr. Hannibala Lectera predstavila Madsa Mikkelsena. Ten sa do úlohy ponoril na sto percent a ani trochu nezvádzal k porovnávaniu so slávnym Anthonym Hopkinsom z celovečerných filmov. Seriál je tiež pomerne brutálny a krvavý, čo môžno niektoré slabšie povahy budú ťažšie rozdýchavať. Celkovo sme sa dočkali troch výborných sérií.

The Exorcist

Sequel legendárneho hororu z roku 1973 (ktorý zároveň ignoruje všetky jeho pokračovania) sa stal medzi kritikmi obľúbeným. Na originál sa mu totiž podarilo nadviazať elegantne a premyslene. Seriál navyše ponúkol aj kvalitné herecké výkony a výbornú atmosféru. Je teda celkom škoda, že štúdio Fox po dvoch seriách projektu vystavilo stopku.

American Horror Story

Dnes už právom kultovka medzi hororovými seriálmi. Vďačí za to najmä svojej nápaditosti a príbehovej rozmanitosti, pri ktorej si každý príde na svoje. Nesmieme tiež zabudnúť na absolútne lahôdkové obsadenie na čele s Kathy Bates, Emmou Roberts, Lady Gaga či Sarah Paulson (viacerí si za svoje výkony odniesli cenu Emmy či Zlatý glóbus). Zatiaľ sme sa dočkali 8 sérií, pričom tá nasledovná si odbije premiéru ešte tento rok.

Hrozba z temnoty

Kvalitný hororový zárez s prvkami temnej fantasy. Inšpiráciu si berie z klasických legiend či amerického folklóru a tvorcom sa rozhodne darí udržiavať kvalitu. Samozrejme, vzhľadom na fakt, že seriál má zatiaľ na konte neuveriteľných 14 sérií, je jasné, že ku kvalitatívnym výkyvom dôjsť musí. Ako celok však ide pre žánrových fanúšikov o pozornosti hodnú vec. Začiatkom tohto roka boli ohlásené prípravy na 15. sérii.

Bates Motel

Ako už názov hovorí, Bates Motel priamo odkazuje ku kultovému thrilleru Psycho od Alfreda Hitchcocka z roku 1960. Ide o moderný prequel k známemu príbehu, čo znamená, že sa v epizódach stretneme s mladým Normanom Batesom a jeho matkou Normou. Seriál pozostáva z 5 sérií a kritika ich prijala veľmi vrelo. Veľa chvály si v tomto prípade odniesli predstavitelia hlavných úloh Freddie Highmore a Vera Farmiga.

The Walking Dead

The Walking Dead patrí k trvalkám televíznych seriálov. Mnoho divákov a kritikov sa pri posledných sériách sťažovalo na citeľný úpadok kvality a mlátenie prázdnej scenáristickej slamy. Súhlasíme, ale stále platí, že úvodné série sú dobré a dokážu vzbudiť záujem o postavy. Scenáristi vtedy navyše ešte nevarili z vody, takže seriál pôsobí sviežo a všetko v ňom funguje tak ako má. Škoda toho úpadku. Tvorcovia sa však končiť nechystajú, keďže v októbri tohto roku si premiéru odbije 10. séria.

Ash vs. Evil Dead

Legendárnu filmovú sériu Evil Dead od Sama Raimiho asi nemusíme siahodlho predstavovať. Čo začalo ako horor sa postupom času zmenilo na šialenú komédiu a v tejto tradícii pokračuje aj seriál Ash vs. Evil Dead. Hororové prvky tu samozrejme nájdeme tiež, ale v prvom rade ide o poriadnu a krvavú zábavu. Škoda, že seriál bol po 3 sériach zrušený.

10 najlepších hororových seriálov, pri ktorých vás bude zaručene mraziť  |  Tipy na film  |  před 7 dny  |  3 přečtení

Dušan Šutarík

Komentáre k článku 10 najlepších hororových seriálov, pri ktorých vás bude zaručene mraziť

Ďalšie články ako 10 najlepších hororových seriálov, pri ktorých vás bude zaručene mraziť

Tipy na film  |  20. 3. 2019

10 seriálov od Netflixu, ktorých nové epizódy k nám dorazia už tento rok

Streamovací gigant si pre nás prichystal skutočne výživnú dávku nových epizód obľúbených seriálov. Dočkáme sa návratu Stranger Things, The OA či Mindhunter. čítaj ďalej

Tipy na film  |  18. 3. 2019

10 animovaných seriálov pre dospelých na Netflixe

Všetko to začalo pred troma desaťročiami, keď sa na televíznych obrazovkách objavili legendárny Simpsonovci. S ich príchodom sa pohľad na animované seriály zmenil a ľudia si začali uvedomovať, že aj takto spracované tituly majú čo ponúknuť dospelému publiku. Dnes si ich ukážeme desať. čítaj ďalej

Tipy na film  |  13. 3. 2019

10 najlepších slovenských filmov poslednej dekády

Slovenská sa kinematografia konečne po rokoch preberá z polospánku. V nasledujúcom článku vám ponúkneme 10 tipov na výborné hrané snímky, ktoré sa v našich končinách urodili za posledných 10 rokov. Hanbu sme si nimi rozhodne neurobili. čítaj ďalej

Tipy na film  |  11. 3. 2019

7 zaujímavých faktov o Game of Thrones

V tomto krátkom článku sa pozrieme na fakty o jednom z najznámejších seriálov súčasnosti. Fantasy záležitosť podľa knižnej predlohy, Game of Thrones patrí medzi najlepšie, najdrahšie a najsledovanejšie seriály vôbec. Aby sme vás navnadili na poslednú sériu, pripravili sme si pre vás týchto 7 faktov. čítaj ďalej

Tipy na film  |  7. 3. 2019

Dostala vás Zelená kniha? Potom si určite užijete aj týchto 10 skvelých road-movie

Oscarová Zelená kniha už dorazila aj do slovenských kín, takže sme sa pri tejto príležitosti rozhodli upozorniť vás aj na ďalšie skvelé road-movie. Nech sa páči. čítaj ďalej