FB pixel

The Haunting of Hill House

Nedávny hit z dielne Netflixu si dokázal podmaniť divákov aj kritikov. Režisér Mike Flanagan tak po vydarenej adaptácii Gerald's Game od Stephena Kinga potvrdil svoju vynikajúci formu. Nová adaptácia románu Henryho Jamesa sa pýši brilantným scenárom, komplexným príbehom a poriadne ponurou atmosférou. Tvorcovia navyše neostali len v mantineloch hororového žánru, ale doručili nám hlavne veľmi dobre prepracovanú rodinnú drámu.

Penny Dreadful

Seriál Penny Dreadful sa vysielal v rokoch 2014-2016. Za ten čas sme dostali 3 série a musíme povedať, že si všetky zachovali vysokú latku kvality. Adaptácia strašidelných príbehov, ktoré kolovali Londýnom v 19. storočí, má skvelú atmosféru a hlavne vynikajúce postavy zahrané skvelými hercami ako Eva Green, Josh Hartnett či Timothy Dalton. Eva Green si za svoj výkon odniesla aj nomináciu na Zlatý glóbus.

The Terror

Vynikajúci dramatický horor, ktorý vychádza zo skutočných udalostí, ako aj románu Dana Simmonsa. Kvalitne napísaný a herecky výborný príbeh s psychologicky dobre vykreslenými postavami. Plusom je tiež mrazivá atmosféra a pomerne štedrá dávka naturalizmu. Je pravdou, že v určitých momentoch je seriál trochu zdĺhavý, ale celkovo ide o zručne odrozprávaný a podnetný príbeh.

Hannibal

Seriálová adaptácia kultových románov Thomasa Harrisa nám tentokrát v úlohe brilantného psychiatra a zároveň sériového vraha a kanibala Dr. Hannibala Lectera predstavila Madsa Mikkelsena. Ten sa do úlohy ponoril na sto percent a ani trochu nezvádzal k porovnávaniu so slávnym Anthonym Hopkinsom z celovečerných filmov. Seriál je tiež pomerne brutálny a krvavý, čo môžno niektoré slabšie povahy budú ťažšie rozdýchavať. Celkovo sme sa dočkali troch výborných sérií.

The Exorcist

Sequel legendárneho hororu z roku 1973 (ktorý zároveň ignoruje všetky jeho pokračovania) sa stal medzi kritikmi obľúbeným. Na originál sa mu totiž podarilo nadviazať elegantne a premyslene. Seriál navyše ponúkol aj kvalitné herecké výkony a výbornú atmosféru. Je teda celkom škoda, že štúdio Fox po dvoch seriách projektu vystavilo stopku.

American Horror Story

Dnes už právom kultovka medzi hororovými seriálmi. Vďačí za to najmä svojej nápaditosti a príbehovej rozmanitosti, pri ktorej si každý príde na svoje. Nesmieme tiež zabudnúť na absolútne lahôdkové obsadenie na čele s Kathy Bates, Emmou Roberts, Lady Gaga či Sarah Paulson (viacerí si za svoje výkony odniesli cenu Emmy či Zlatý glóbus). Zatiaľ sme sa dočkali 8 sérií, pričom tá nasledovná si odbije premiéru ešte tento rok.

Hrozba z temnoty

Kvalitný hororový zárez s prvkami temnej fantasy. Inšpiráciu si berie z klasických legiend či amerického folklóru a tvorcom sa rozhodne darí udržiavať kvalitu. Samozrejme, vzhľadom na fakt, že seriál má zatiaľ na konte neuveriteľných 14 sérií, je jasné, že ku kvalitatívnym výkyvom dôjsť musí. Ako celok však ide pre žánrových fanúšikov o pozornosti hodnú vec. Začiatkom tohto roka boli ohlásené prípravy na 15. sérii.

Bates Motel

Ako už názov hovorí, Bates Motel priamo odkazuje ku kultovému thrilleru Psycho od Alfreda Hitchcocka z roku 1960. Ide o moderný prequel k známemu príbehu, čo znamená, že sa v epizódach stretneme s mladým Normanom Batesom a jeho matkou Normou. Seriál pozostáva z 5 sérií a kritika ich prijala veľmi vrelo. Veľa chvály si v tomto prípade odniesli predstavitelia hlavných úloh Freddie Highmore a Vera Farmiga.

The Walking Dead

The Walking Dead patrí k trvalkám televíznych seriálov. Mnoho divákov a kritikov sa pri posledných sériách sťažovalo na citeľný úpadok kvality a mlátenie prázdnej scenáristickej slamy. Súhlasíme, ale stále platí, že úvodné série sú dobré a dokážu vzbudiť záujem o postavy. Scenáristi vtedy navyše ešte nevarili z vody, takže seriál pôsobí sviežo a všetko v ňom funguje tak ako má. Škoda toho úpadku. Tvorcovia sa však končiť nechystajú, keďže v októbri tohto roku si premiéru odbije 10. séria.

Ash vs. Evil Dead

Legendárnu filmovú sériu Evil Dead od Sama Raimiho asi nemusíme siahodlho predstavovať. Čo začalo ako horor sa postupom času zmenilo na šialenú komédiu a v tejto tradícii pokračuje aj seriál Ash vs. Evil Dead. Hororové prvky tu samozrejme nájdeme tiež, ale v prvom rade ide o poriadnu a krvavú zábavu. Škoda, že seriál bol po 3 sériach zrušený.

10 najlepších hororových seriálov, pri ktorých vás bude zaručene mraziť  |  Tipy na film  |  před 2 měsíci  |  4 přečtení

Dušan Šutarík

Komentáre k článku 10 najlepších hororových seriálov, pri ktorých vás bude zaručene mraziť

Ďalšie články ako 10 najlepších hororových seriálov, pri ktorých vás bude zaručene mraziť

Tipy na film  |  24. 5. 2019

10 najočakávanejších seriálov, ktoré k nám dorazia už toto leto

Letná sezóna sa bude niesť v znamení nových sérií overených titulov, ale k divákom sa dostane aj niekoľko noviniek. čítaj ďalej

Tipy na film  |  21. 5. 2019

10 skvelých vojnových satír, ktoré pobavia aj zamrazia

Spojenie humoru s peklom vojny nie je úplne časté. Napriek tomu však nájdeme viacero skvelých čiernych komédií či satirických vojnových diel. A keďže sa v týchto dňoch chystá seriálová premiéra novej adaptácie románu Hlava 22, prinášame vám výber 10 skvelých podobných filmov (a seriálov). čítaj ďalej

Tipy na film  |  19. 5. 2019

10 parádnych filmov o pomste, ktoré vás dostanú akciou aj emóciami

Tretí diel fantasticky rozbehnutej série John Wick už klope na dvere kinosál. Podľa recenzií sa veru máme na čo tešiť. Pri tejto príležitosti si však predstavíme 10 ďalších skvelých filmov, v ktorých hrá pomsta hlavnú úlohu. čítaj ďalej

Tipy na film  |  14. 5. 2019

7 zaujímavých faktov o nesmierne úspešnom Avengers: Endgame

Poďme ešte trošku využiť vlnu ohľadom najnovšieho diela odohrávajúceho sa v MCU. Dnes sme si pre vás pripravili 7 faktov, ktoré ste o jednom z najúspešnejších filmov v kinematografickom priemysle možno nevedeli. čítaj ďalej

Tipy na film  |  10. 5. 2019

10 skvelých komédií s hereckým sympaťákom Ryanom Reynoldsom

Tento týždeň sa do našich kín dostáva zábavne vyzerajúca rodinná komédia Pokémon: Detektív Pikachu. Obľúbeného pokémona vo filme nadaboval Ryan Reynolds. Pri tejto príležitosti vám prinášame ďalších 10 skvelých komédií s týmto sympatickým hercom. čítaj ďalej