FB pixel

High Flying Bird

Výborná športová dráma od Stevena Soderbergha síce nie je tradičným športovým filmom, ale oto to lepší zážitok ponúka. V hlavných úlohách sa predstavili výborní André Holland, Zazie Beetz či Zachary Quinto. Hlavnou postavou je športový agent Ray Burke, ktorý vymyslí plán, ktorý navždy zmení pravidlá basketbalu.

The Boy Who Harnessed the Wind

Režisérsky debut herca Chiwetela Ejiofora rozpráva pozoruhodný skutočný príbeh. Ten nás zavedie až do Afriky, kde obyvateľom mesta Kasungu hrozí hladomor. Nápad, ako ľudí zachrániť, dostane pomerne nečakaný hrdina: školák William. Aj napriek počiatočnej nedôvere je rozhodnutý zachrániť obyvateľov svojho mesta pred smrťou. Silný, dobre napísaný a zručne zrežírovaný kúsok, pri ktorom by sme márne hľadali nejaké zaváhania typické pre debutanta. Kvalitka.

I Am Mother

Zaujímavý sci-fi thriller Granta Sputorea je zasadený do post-apokalyptickej budúcnosti. Ľudstvo je takmer kompletne zdecimované a o jeho opätovný návrat sa má postarať počítač menom Matka. Pokiaľ sa vám páčilo napríklad sci-fi Ex Machina od Alexa Garlanda, je veľký predpoklad, že si užijete aj I Am Mother. Kvality Garlandovho opusu síce nedosahuje, ale ide o veľmi sviežu žánrovku. Plus je skvelé po dlhšej dobe vidieť Hilary Swank v poriadnej úlohe.

Brexit

Ako už hovorí názov, tento životopisný film sa poriadne kritickým okom pozrie priamo na súčasné udalosti. Režisér Toby Haynes sa vrátil do roku 2016, kedy vo Veľkej Británii prebiehalo kľúčové referendum o odchode krajiny z Európskej únie. Benedict Cumberbatch si tu strihol politického stratéga Dominica Cummingsa, ktorý nám ukazuje, ako jednoducho je možné manipulovať s verejnosťou. Výsledok je rozhodne silný.

Leaving Neverland

Dokument, ktorý spôsobil hotový výbuch. Dvaja muži Wade Robson a James Safechuck v ňom tvrdia, že boli v detstve sexuálne obťažovaní popovým spevákom Michaelom Jacksonom. Ich rozprávanie je mrazivé, desivé a poriadne šokujúce. Režisér Dan Reed sa na tému pozerá komplexne a ukazuje, aký dopad mali tieto udalosti na životy oboch mužov. Proti filmu sa ozvalo mnoho fanúšikov Jacksona, ako aj jeho rodina a spolupracovníci. Výpovede Robsona a Safechucka označili za lži.

Share

Pozoruhodný debut Pippy Bianco s názvom Share rozpráva o nebezpečenstve internetu a sociálnych sietí v kontexte sexuálneho násilia. Hlavnou hrdinkou je 16-ročná Mandy, ktorá sa jedného rána prebudí pred svojím domom s totálnym oknom. Čoskoro sa však ukáže, že na párt odpadla a stala sa terčom útoku. Jeho skutočné rozmery si nepamätá, ale môžu byť desivé. Silný, znepokojivý a herecky výborný kúsok. HBO nesklamalo.

The Highwaymen

Skutočný príbeh dvoch rangerov, ktorí idú po krku legendárnej zločineckej dvojici – Bonnie a Clydeovi. John Lee Hancock natočil herecky brilantnú (Kevin Costner a Woody Harrelson vládnu), atmosféricky hustú a napínavú kriminálku, ktorá by vám rozhodne nemala ujsť. Na Bonnie a Clydea tu dostávame pohľad z “druhej strany”, takže sa rozhodne nedočkáme žiadneho heroizovania dvojice chladnokrvných vrahov. Dobrá práca.

The Perfection

Veľmi zaujímavý horor The Perfection je pozoruhodný najmä tým, ako umne sa dokáže pohrávať s diváckymi očakávaniami. Najlepšie je si o ňom nič nezisťovať a rovno si ho pustiť. Snímka Richarda Sheparda ponúka hneď niekoľko vydarených twistov a celkovo sa uberá veľmi nečakanými cestami. A to jednoducho treba oceniť.

Velvet Buzzsaw

Zaujímavá hororová satira Dana Gilroya pozbierala skôr zmiešané reakcie, ale za skúšku rozhodne stojí. V centre príbehu stoja tajomné umelecké diela záhadného samotárskeho umelca, ktorý práve zomrel. Jeho obrazy s veľkým úspechom vystavované v galériách, ale zdá sa, že sa v nich skrýva niečo zlovestné. A nebezpečné. Velvet Buzzsaw ťaží najmä z vydareného originálneho námetu a skvelých hercov (Jake Gyllenhaal, Rene Russo, Toni Collette či John Malkovich). Nesadne síce každému, ale o to zaujímavejší napokon je.

Ice on Fire

Ohromne chválený dokumentárny film Leily Conners Petersen sa zameriava na mimoriadne aktuálny problém ľudstva: klimatické zmeny. Je možné ich zvrátiť alebo aspoň spomaliť? Alebo sme odsúdení ku skaze? Podnetný a komplexný dokument sa pokúša na tieto otázky odpovedať a hľadať riešenia. Určite by ste ho mali vidieť.

10 najlepších filmov Netflixu a HBO, ktoré nám zatiaľ tento rok priniesol  |  Tipy na film  |  před 17 dny  |  170 přečtení

Dušan Šutarík

Komentáre k článku 10 najlepších filmov Netflixu a HBO, ktoré nám zatiaľ tento rok priniesol

Ďalšie články ako 10 najlepších filmov Netflixu a HBO, ktoré nám zatiaľ tento rok priniesol

Tipy na film  |  22. 8. 2019

10 najlepších animákov štúdia Pixar, ktoré vás spoľahlivo dojmú a pobavia

Kiná momentálne valcuje štvrtý diel Toy Story a hovorí sa o ňom ako o jednej z najlepších pixaroviek. Pravdou ale je, že toto štúdio má na konte omnoho viac geniálnych kúskov. Vybrali sme pre vás 10 z nich. čítaj ďalej

Tipy na film  |  19. 8. 2019

10 najlepších seriálových noviniek, ktoré nám tento rok zatiaľ priniesol

V tomto článku sa zameriame na seriály, ktoré sa začali vysielať začiatkom tohto roku. Bližšie si preklepneme hlavne Netflix a HBO. Rok síce ešte ani zďaleka nie je za nami, ale už jeho prvá polovica nám priniesla mnoho kvalitných seriálov. čítaj ďalej

Tipy na film  |  15. 8. 2019

10 najlepších hereckých výkonov Leonarda DiCapria

Leonardo DiCaprio momentálne hviezdi v očakávanom thrilleri Vtedy v Hollywoode od Quentina Tarantina. Za sebou však má poriadne pestrú hereckú kariéru, takže sme sa rozhodli priniesť vám výber jeho 10 najpozoruhodnejších výkonov. čítaj ďalej

Tipy na film  |  14. 8. 2019

7 faktov, ktoré ste nevedeli o filmovej tvorbe Quentin Tarantina

Aj keď Tarantinova tvorba sa radí medzi tie viac kontroverzné, nejeden z jeho filmov získal titul kultu. Keďže momentálne slovenské kiná obsadzuje jeho novinka Once Upon a Time in Hollywood, pripravili sme si pre vás sedmičku faktov, približujúcich vám jeho fantastickú tvorbu. čítaj ďalej

Tipy na film  |  12. 8. 2019

10 mrazivých sektárskych drám a hororov, ktoré vám zabrnkajú na nervy

V kinách máme od 1. augusta novinku Ariho Astera, sektársky horor s názvom Slnovrat. Pri tejto príležitosti vám prinášame ďalších 10 pozoruhodných filmov, ktoré sa odohrávajú v sektárskom prostredí. čítaj ďalej