FB pixel

High Flying Bird

Výborná športová dráma od Stevena Soderbergha síce nie je tradičným športovým filmom, ale oto to lepší zážitok ponúka. V hlavných úlohách sa predstavili výborní André Holland, Zazie Beetz či Zachary Quinto. Hlavnou postavou je športový agent Ray Burke, ktorý vymyslí plán, ktorý navždy zmení pravidlá basketbalu.

The Boy Who Harnessed the Wind

Režisérsky debut herca Chiwetela Ejiofora rozpráva pozoruhodný skutočný príbeh. Ten nás zavedie až do Afriky, kde obyvateľom mesta Kasungu hrozí hladomor. Nápad, ako ľudí zachrániť, dostane pomerne nečakaný hrdina: školák William. Aj napriek počiatočnej nedôvere je rozhodnutý zachrániť obyvateľov svojho mesta pred smrťou. Silný, dobre napísaný a zručne zrežírovaný kúsok, pri ktorom by sme márne hľadali nejaké zaváhania typické pre debutanta. Kvalitka.

I Am Mother

Zaujímavý sci-fi thriller Granta Sputorea je zasadený do post-apokalyptickej budúcnosti. Ľudstvo je takmer kompletne zdecimované a o jeho opätovný návrat sa má postarať počítač menom Matka. Pokiaľ sa vám páčilo napríklad sci-fi Ex Machina od Alexa Garlanda, je veľký predpoklad, že si užijete aj I Am Mother. Kvality Garlandovho opusu síce nedosahuje, ale ide o veľmi sviežu žánrovku. Plus je skvelé po dlhšej dobe vidieť Hilary Swank v poriadnej úlohe.

Brexit

Ako už hovorí názov, tento životopisný film sa poriadne kritickým okom pozrie priamo na súčasné udalosti. Režisér Toby Haynes sa vrátil do roku 2016, kedy vo Veľkej Británii prebiehalo kľúčové referendum o odchode krajiny z Európskej únie. Benedict Cumberbatch si tu strihol politického stratéga Dominica Cummingsa, ktorý nám ukazuje, ako jednoducho je možné manipulovať s verejnosťou. Výsledok je rozhodne silný.

Leaving Neverland

Dokument, ktorý spôsobil hotový výbuch. Dvaja muži Wade Robson a James Safechuck v ňom tvrdia, že boli v detstve sexuálne obťažovaní popovým spevákom Michaelom Jacksonom. Ich rozprávanie je mrazivé, desivé a poriadne šokujúce. Režisér Dan Reed sa na tému pozerá komplexne a ukazuje, aký dopad mali tieto udalosti na životy oboch mužov. Proti filmu sa ozvalo mnoho fanúšikov Jacksona, ako aj jeho rodina a spolupracovníci. Výpovede Robsona a Safechucka označili za lži.

Share

Pozoruhodný debut Pippy Bianco s názvom Share rozpráva o nebezpečenstve internetu a sociálnych sietí v kontexte sexuálneho násilia. Hlavnou hrdinkou je 16-ročná Mandy, ktorá sa jedného rána prebudí pred svojím domom s totálnym oknom. Čoskoro sa však ukáže, že na párt odpadla a stala sa terčom útoku. Jeho skutočné rozmery si nepamätá, ale môžu byť desivé. Silný, znepokojivý a herecky výborný kúsok. HBO nesklamalo.

The Highwaymen

Skutočný príbeh dvoch rangerov, ktorí idú po krku legendárnej zločineckej dvojici – Bonnie a Clydeovi. John Lee Hancock natočil herecky brilantnú (Kevin Costner a Woody Harrelson vládnu), atmosféricky hustú a napínavú kriminálku, ktorá by vám rozhodne nemala ujsť. Na Bonnie a Clydea tu dostávame pohľad z “druhej strany”, takže sa rozhodne nedočkáme žiadneho heroizovania dvojice chladnokrvných vrahov. Dobrá práca.

The Perfection

Veľmi zaujímavý horor The Perfection je pozoruhodný najmä tým, ako umne sa dokáže pohrávať s diváckymi očakávaniami. Najlepšie je si o ňom nič nezisťovať a rovno si ho pustiť. Snímka Richarda Sheparda ponúka hneď niekoľko vydarených twistov a celkovo sa uberá veľmi nečakanými cestami. A to jednoducho treba oceniť.

Velvet Buzzsaw

Zaujímavá hororová satira Dana Gilroya pozbierala skôr zmiešané reakcie, ale za skúšku rozhodne stojí. V centre príbehu stoja tajomné umelecké diela záhadného samotárskeho umelca, ktorý práve zomrel. Jeho obrazy s veľkým úspechom vystavované v galériách, ale zdá sa, že sa v nich skrýva niečo zlovestné. A nebezpečné. Velvet Buzzsaw ťaží najmä z vydareného originálneho námetu a skvelých hercov (Jake Gyllenhaal, Rene Russo, Toni Collette či John Malkovich). Nesadne síce každému, ale o to zaujímavejší napokon je.

Ice on Fire

Ohromne chválený dokumentárny film Leily Conners Petersen sa zameriava na mimoriadne aktuálny problém ľudstva: klimatické zmeny. Je možné ich zvrátiť alebo aspoň spomaliť? Alebo sme odsúdení ku skaze? Podnetný a komplexný dokument sa pokúša na tieto otázky odpovedať a hľadať riešenia. Určite by ste ho mali vidieť.

10 najlepších filmov Netflixu a HBO, ktoré nám zatiaľ tento rok priniesol  |  Tipy na film  |  před 4 měsíci  |  170 přečtení

Dušan Šutarík

Komentáre k článku 10 najlepších filmov Netflixu a HBO, ktoré nám zatiaľ tento rok priniesol

Ďalšie články ako 10 najlepších filmov Netflixu a HBO, ktoré nám zatiaľ tento rok priniesol

Tipy na film  |  5. 12. 2019

TOP 10 najsledovanejších HBO seriálov v novembri

December je v plnom prúde, a ty máš teda posledných pár dní dohnať tohtoročné seriálové resty. K tomu by ti mohol pomôcť zoznam toho, čo v novembri fičalo napríklad na takom HBO Go. Schválne, ku sledovanosti čoho si minulý mesiac prispel aj ty? čítaj ďalej

Tipy na film  |  4. 12. 2019

Páčil sa vám The Irishman? Potom si nesmiete nechať ujsť týchto 10 filmov

Fantastická gangsterka The Irishman od Martina Scorseseho je už konečne na Netflixe. Pokiaľ ste ju videli a stále nemáte dosť, možno by ste mali siahnuť po podobne ladených filmoch. V tomto rebríčku vám prinášame 10 majstrovských gangsteriek. čítaj ďalej

Tipy na film  |  2. 12. 2019

13 dôvodov, prečo si v decembri predplatiť HBO GO

Predsviatočné decembrové obdobie iste mnohí strávite pred televíznymi obrazovkami. V tomto článku vám prinášame 13 silných filmových a seriálových dôvodov, vďaka ktorým by ste mali dať šancu práve HBO GO. čítaj ďalej

Tipy na film  |  29. 11. 2019

The Irishman a ďalších 9 noviniek, ktoré musíte vidieť tento víkend

Neviem na čo sa tu hráme. Všetci vieme, že posledný novembrový týždeň bude u každého na obrazovke vycapený Martin Scorsese. Filmová legenda totiž konečne na Netflixe vydala svoju gangsterku. Ak si však už tento 3,5 hodinový kolos videl, máme pre teba ďalších 9 noviniek. čítaj ďalej

Tipy na film  |  28. 11. 2019

10 najlepších filmov, ktoré sme v roku 2019 videli v kinách

Do konca roka nám síce ešte nejaký ten čas ostáva, ale väčšina tých ambicióznejších kúskov si už svoju premiéru odbila (možno s výnimkou nových Star Wars). Preto sme sa rozhodli začať bilancovať a prinášame vám 10 najlepších kúskov, ktoré sme na plátnach kín mohli vidieť. čítaj ďalej