FB pixel

The Crown

The Crown asi netreba siahodlho predstavovať. Dráma o živote Alžbety II. má za sebou zatiaľ dve série, ktoré si odniesli všetky možné ocenenia, vrátane 2 Zlatých glóbusov. Tento rok nás čaká premiéra 3. série, takže máte skvelú príležitosť dohnať zameškané časti. Dostanete scenáristicky perfektný a herecky úchvatný náhľad na panovanie tejto nevšednej a silnej ženy. Právom ide o jeden z najlepších dramatických seriálov od Netflixu.

Bloodline

Svoje miesto si v našom rebríčku našiel aj pozoruhodný thriller Bloodline. Ten sa vysielal v rokoch 2015-2017 a celkovo sme sa dočkali troch sérií. Možno nejde o úplne najznámejší titul, ale za pozornosť rozhodne stojí. Už kvôli fantastickému Kyleovi Chandlerovi v hlavnej úlohe, miestami poriadne temnej atmosfére a nápaditému scenáru stojí za to ho vyskúšať. Seriál si môžete vychutnať aj s českými titulkami.

Mindhunter

Fantastický seriál Mindhunter od Davida Finchera patril k najlepším diváckym zážitkom roku 2017. Tvorcovia nás bravúrne preniesli obdobím, kedy bola psychologická profilácia sériových vrahov len v plienkach a doručili herecky scenáristicky vychytanú pecku. Hlavné trio v podaní Jonathana Groffa, Holta McCallanyho a Anny Torv sme si okamžite zamilovali. Druhá séria dorazí v priebehu tohto roku.

House of Cards

House of Cards bez debaty patrí do výstavnej skrine Netflixu. Po tom, čo na povrch vyplávali sexuálne škandály Kevina Spaceyho, ktorý hral hlavnú rolu, však streamovací gigant musel rázne zakročiť. Spaceyho z projektu vykopol a hlavnú rolu po ňom na poslednú sériu prebrala Robin Wright. Neprítomnosť Spaceyho bola citeľná, stále však ide o famózny seriál, ktorý by ste jednoducho mali vidieť. Seriál si môžete užiť aj s českými titulkami.

Narcos

Vynikajúca drogová sága o živote narkobaróna a vraha Pabla Escobara má na svojom konte zatiaľ tri série. Escobara chladnokrvne a mrazivo stvárnil neprekonateľný Wagner Moura, ale ani ostatní herci sa nenechali zahanbiť. Prvé dve série sú skutočným seriálovým pokladom, tretia už bola prijatá trochu chladnejšie (čo je logické, keďže Moura už absentoval), ale stále išlo (a ide) o tú najvyššiu seriálovú ligu. K dispozícii sú aj české titulky.

Narcos: Mexico

Úspech Narcos viedol tvorcov k zaujímavému kroku, a síce vytvoreniu spin-offu, ktorý sa odohráva v Mexiku a tentokrát sleduje vzostup drogového priekupníka Felixa Gallarda a jeho kumpánov. Narcos: Mexico má všetky kvality pôvodného Narcos, a ako bonus pridáva aj fakt, že originálny seriál nemusíte poznať. Narcos: Mexico si odniesol chválu kritikov aj divákov a Netflix dal zelenú druhej sérii.

13 Reasons Why

Tínedžerská dráma 13 Reasons Why sa do istej miery stala kultúrnym fenoménom a obrovským hitom. Tvorcovia si vzali na paškál citlivé témy ako samovražda, depresie či šikana a pretavili ich v zaujímavý a silný príbeh. Kritici ich väčšinou chválili za odvahu prezentovať tieto témy, ale našlo sa aj dosť takých, ktorí seriál kritizovali. V roku 2018 sme sa dočkali aj druhej série a tento rok by mala doraziť aj tretia. Aj 13 Reasons Why si môžete užiť s českými titulkami.

Godless

Výborná westernová dráma Godless opäť patrí k tým menej nápadnejším projektom, ale za vašu pozornosť rozhodne stojí. Sedem epizód je po strop naplnených napätím, skvelým scenárom a postavami a vynikajúcimi hereckými výkonmi. Za pozornosť stojí aj skvelá kamera a audiovizuálna stránka ako celok. Po príbehovej stránke sme sa tiež nemali na čo sťažovať. Ak máte radi westerny, nemáte nad čím váhať.

Ozark

Jason Bateman je známejší ako komediálny herec, ale keď sa upíše dramatickej úlohe, tak to stojí za to. Inak tomu nie je ani v prípade pochmúrnej kriminálky Ozark. Bateman si zahral finančníka, ktorý perie špinavé prachy pre drogové kartely. Seriál sa stretol s pozitívnymi kritickými reakciami a samotný Bateman si odniesol aj nomináciu na Zlatý glóbus. Tento rok sa dočkáme už tretej série, takže ostaňte naladení.

Seven Seconds

Výborná miniséria Seven Seconds si odbila premiéru začiatkom minulého roka a zaradila sa medzi projekty, ktoré si získali kritikov aj divákov. Regina King si za svoj výkon odniesla aj cenu Emmy a nomináciu na Zlatý glóbus. Príbeh sa točí okolo Petera Jablonskiho, bieleho policajta, ktorý nešťastnou náhodou vážne zraní černošského tínedžera. Za pozornosť stojí atmosféra, perfektní herci a silný príbeh.

10 najlepších dramatických seriálov, ktoré nám Netflix priniesol  |  Tipy na film  |  před 17 dny  |  4 přečtení

Dušan Šutarík

Komentáre k článku 10 najlepších dramatických seriálov, ktoré nám Netflix priniesol

Ďalšie články ako 10 najlepších dramatických seriálov, ktoré nám Netflix priniesol

Tipy na film  |  20. 3. 2019

10 seriálov od Netflixu, ktorých nové epizódy k nám dorazia už tento rok

Streamovací gigant si pre nás prichystal skutočne výživnú dávku nových epizód obľúbených seriálov. Dočkáme sa návratu Stranger Things, The OA či Mindhunter. čítaj ďalej

Tipy na film  |  18. 3. 2019

10 animovaných seriálov pre dospelých na Netflixe

Všetko to začalo pred troma desaťročiami, keď sa na televíznych obrazovkách objavili legendárny Simpsonovci. S ich príchodom sa pohľad na animované seriály zmenil a ľudia si začali uvedomovať, že aj takto spracované tituly majú čo ponúknuť dospelému publiku. Dnes si ich ukážeme desať. čítaj ďalej

Tipy na film  |  16. 3. 2019

10 najlepších hororových seriálov, pri ktorých vás bude zaručene mraziť

Možno sa to nezdá, ale dobrý hororových seriálov zase tak veľa nie je. Horor stále viac dominuje na strieborných plátnach, to ale neznamená, že by sme na malých obrazovkách nedostali kvalitné projekty. Pozrime sa na 10 tých (podľa nás) najlepších. čítaj ďalej

Tipy na film  |  13. 3. 2019

10 najlepších slovenských filmov poslednej dekády

Slovenská sa kinematografia konečne po rokoch preberá z polospánku. V nasledujúcom článku vám ponúkneme 10 tipov na výborné hrané snímky, ktoré sa v našich končinách urodili za posledných 10 rokov. Hanbu sme si nimi rozhodne neurobili. čítaj ďalej

Tipy na film  |  11. 3. 2019

7 zaujímavých faktov o Game of Thrones

V tomto krátkom článku sa pozrieme na fakty o jednom z najznámejších seriálov súčasnosti. Fantasy záležitosť podľa knižnej predlohy, Game of Thrones patrí medzi najlepšie, najdrahšie a najsledovanejšie seriály vôbec. Aby sme vás navnadili na poslednú sériu, pripravili sme si pre vás týchto 7 faktov. čítaj ďalej