FB pixel

Toy Story

No áno, čo si budeme hovoriť. Pre mnohých je synonymom Pixaru stále táto fantastická séria. Príbeh živých hračiek, ktoré sa v štyroch dieloch museli vysporiadavať z rôznymi problémami, nás zakaždým dokázal očariť, pobaviť a dojať. Prvé tri časti fungovali ako nádherná trilógia, takže mnoho divákov bolo iste zneistených tým, že sa dočkáme aj štvorky. Tá však dopadla absolútne famózne a Pixaru za to právom patrí potlesk.

Život chrobáka

Ďalšia známa klasika z pixarovskej dielne. Život chrobáka režíroval John Lasseter, pričom sa inšpiroval Ezopovou bájkou Mravec a kobylka. Príbeh mladého mravca Flika, ktorý má smelý plán. Ten môže raz a navždy ukončiť nerovný boj mravcov s kobylkami. Aj v Živote chrobáka sme sa dočkali všetkého, čo tak na Pixare milujeme. Zo spätného pohľadu ide možno o jeden z tých slabších kúskov, ale aj po rokoch sa k nemu radi vraciame.

Neskrotná

Neskrotná nás zaviedla až do ďalekého stredovekého Škótska a predstavila nám odvážnu Meridu. Tak trochu tvrdohlavá a impulzívna dedička trónu sa odmieta podvoliť tradícii a chce ísť v živote vlastnou cestou. Tá však bude poriadne tŕnistá. V prípade Neskrotnej sme opäť dostali špičkovú animáciu, príbeh, skvelú dobovú atmosféru a hlavne skvelé postavy, ktoré vám proste prirastú k srdcu. Proste parádna zábava.

Hľadá sa Nemo

Známy hit Hľadá sa Nemo asi netreba príliš obsiahlo predstavovať. Animák Andrewa Stantona a Leeho Unkricha diváka zavedie do fascinujúceho podmorského sveta. Sasanka Marlin sa vo filme vydáva na cestu nekonečným oceánom, len aby našiel svojho syna Nema. Pixar si pre nás aj tentokrát pripravil dojemné a vizuálne strhujúce dobrodružstvo, ktoré si podmaní divákov každého veku.

Rodinka úžasných

Zábavná variácia na komiksové filmy. Túto rodinku superhrdinov a ich patálie (a zachraňovanie sveta) si jednoducho zamilujete. Tvorcom nechýba nápaditosť, humor, originalita a (ako už býva u Pixaru zvykom) absolútne vypiplaná animácia. Poteší aj hlasová účasť hercov ako Craig T. Nelson, Holly Hunter či Samuel L. Jackson. Minulý rok sme sa dočkali aj dvojky, ktorá opäť poriadne zahviezdila (finančne aj kriticky), hoci podľa nás jednotku neprekonala.

Wall-E

Wall-E patrí pravdepodobne k jednej z vôbec najlepších pixaroviek. Spoľahlivý doják o malom, roztomilom robotovi, ktorý upratuje neuveriteľne zašpinenú Zem, nezaujme len postavami, ale aj zaujímavým apelom na ochranu životného prostredia a kritiku konzumného životného štýlu. Nechýbajú skvelé nápady, detaily, humor a romantika. Rozhodne je Wall-E právom považovaný za špičku pixarovského remesla.

Ratatouille

Zábavný príbeh potkana Remyho, ktorý zo všetkého najviac túži stať sa prvotriednym šéfkuchárom v špičkovej francúzskej reštaurácii. Už len samotný nápad je parádny. Divák by možno mohol prepadnúť neistote, či sa ho tvorcom podarí náležito využiť. Tento námet však do ruky dostal Pixar a pri ňom nie sme zvyknutí na zaváhania. Aj tentokrát sa látky chopil s neuveriteľným prehľadom a doručil šarmantnú a zábavnú komédiu.

Hore

Z animáku Hore sa už úvodná strihová sekvencia sama o sebe zapísala do histórie. Dá sa povedať, že v nej nájdeme koncentrát pixarovského umu a talentu. Skvelé postavy, humor aj emócie. To však neznamená, že by si tvorcovia vystrieľali najlepšiu muníciu hneď na začiatku, pretože aj zvyšok filmu stojí za to. Príbeh nevšedného priateľstva 78-ročného Carla Fredricksena a malého prieskumníka Russella roztopí vaše srdce. Pixar opäť nezaváhal.

V hlave

Pixarovka V hlave opäť patrí k tým, ktoré sa často skloňujú s tým najlepším, čo nám toto štúdio s lampičkou v logu prinieslo. Niet sa čomu diviť. Originálny príbeh ľudských emócií, ktoré žijú v hlave každého z nás, civilný príbeh a absolútna kopa bez preháňania geniálnych nápadov a imaginácie. To sú hlavné tromfy filmu. Divákovi nezostáva nič iné, len sa s otvorenými ústami kochať tým ohňostrojom nápadov. Pecka.

Coco

Pixarovka Coco môže na prvý pohľad pôsobiť trochu morbídnejšie, ale zdanie klame. Aj o starnutí a umieraní sa totiž dá natočiť nádherná, vtipná a dojemná snímka. Koniec-koncov, taký Tim Burton nás o tom presvedčil hneď niekoľkokrát. Práve s niektorými jeho filmami má Coco trochu podobnú atmosféru, ale inak si ide svojou vlastnou cestou. Príbeh chlapca Miguela, nadšeného začínajúceho hudobníka, na ceste svetom mŕtvych, má všetko, čo má mať. Humor, skvelé postavy, emócie aj nejaké to nenásilné poučenie. Krása.

10 najlepších animákov štúdia Pixar, ktoré vás spoľahlivo dojmú a pobavia  |  Tipy na film  |  před 25 dny  |  47 přečtení

Dušan Šutarík

Komentáre k článku 10 najlepších animákov štúdia Pixar, ktoré vás spoľahlivo dojmú a pobavia

Ďalšie články ako 10 najlepších animákov štúdia Pixar, ktoré vás spoľahlivo dojmú a pobavia

Tipy na film  |  16. 9. 2019

Netflix a slovenské titulky - kompletný zoznam lokalizovaných titulov

Konečné číslo vás možno prekvapí, ale áno. Netflix z tej neuveriteľnej ponuky 5000 titulov ponúka u niektorých aj slovenské titulky. Toto je kompletný zoznam všetkých titulov, ktorým by sme mali aspoň čiastočne rozumieť. čítaj ďalej

Tipy na film  |  12. 9. 2019

10 famóznych, vtipných a dojemných filmov o dospievaní

V slovenských kinách môžete naraziť na pozoruhodnú coming-of-age dramédiu Deväťdesiate od herca a režiséra Jonaha Hilla. Pokiaľ sa vám film páčil a hľadáte nejaké podobne zamerané snímky, tak je tento článok určený presne pre vás. čítaj ďalej

Tipy na film  |  5. 9. 2019

Top 10 animovaných rozprávok, nevytvorených spoločnosťou Pixar

V kinách vedľa Once Upon a Time in Hollywood boduje aj takmer dekádu očakávané pokračovanie pixarovského Toy Story. Keďže rebríček s najlepšími filmami z tejto dielne sme si už prešli, pozrime sa aj na ostatné štúdia venujúce sa animákom, z pravidla orientovaným na najmladšie publikum. čítaj ďalej

Tipy na film  |  2. 9. 2019

10 krimi seriálov, ktoré si užijete, ak sa vám páčil Mindhunter

Druhá séria Mindhuntera už je nejaký čas dostupná na Netflixe. Pokiaľ ste ju už videli a stále nemáte dosť, možno práve vám sa bude hodiť tento rebríček desiatich podobných kúskov. čítaj ďalej

Tipy na film  |  29. 8. 2019

Netflix to v septembri nebude mať ľahké, HBO predstavilo svoju ponuku

HBO to v konkurenčnom súboji nevzdáva a v súboji s konkurenciou vyťahuje opäť raz dobre osvedčené kalibre. September prinesie pokračovanie vynikajúceho seriálu Ballers, v ktorom hlavnú úlohu má The Rock alebo tretiu sériu seriálu Malý Sheldon. Samozrejme, to nie je všetko. čítaj ďalej