FB pixel

Toy Story

No áno, čo si budeme hovoriť. Pre mnohých je synonymom Pixaru stále táto fantastická séria. Príbeh živých hračiek, ktoré sa v štyroch dieloch museli vysporiadavať z rôznymi problémami, nás zakaždým dokázal očariť, pobaviť a dojať. Prvé tri časti fungovali ako nádherná trilógia, takže mnoho divákov bolo iste zneistených tým, že sa dočkáme aj štvorky. Tá však dopadla absolútne famózne a Pixaru za to právom patrí potlesk.

Život chrobáka

Ďalšia známa klasika z pixarovskej dielne. Život chrobáka režíroval John Lasseter, pričom sa inšpiroval Ezopovou bájkou Mravec a kobylka. Príbeh mladého mravca Flika, ktorý má smelý plán. Ten môže raz a navždy ukončiť nerovný boj mravcov s kobylkami. Aj v Živote chrobáka sme sa dočkali všetkého, čo tak na Pixare milujeme. Zo spätného pohľadu ide možno o jeden z tých slabších kúskov, ale aj po rokoch sa k nemu radi vraciame.

Neskrotná

Neskrotná nás zaviedla až do ďalekého stredovekého Škótska a predstavila nám odvážnu Meridu. Tak trochu tvrdohlavá a impulzívna dedička trónu sa odmieta podvoliť tradícii a chce ísť v živote vlastnou cestou. Tá však bude poriadne tŕnistá. V prípade Neskrotnej sme opäť dostali špičkovú animáciu, príbeh, skvelú dobovú atmosféru a hlavne skvelé postavy, ktoré vám proste prirastú k srdcu. Proste parádna zábava.

Hľadá sa Nemo

Známy hit Hľadá sa Nemo asi netreba príliš obsiahlo predstavovať. Animák Andrewa Stantona a Leeho Unkricha diváka zavedie do fascinujúceho podmorského sveta. Sasanka Marlin sa vo filme vydáva na cestu nekonečným oceánom, len aby našiel svojho syna Nema. Pixar si pre nás aj tentokrát pripravil dojemné a vizuálne strhujúce dobrodružstvo, ktoré si podmaní divákov každého veku.

Rodinka úžasných

Zábavná variácia na komiksové filmy. Túto rodinku superhrdinov a ich patálie (a zachraňovanie sveta) si jednoducho zamilujete. Tvorcom nechýba nápaditosť, humor, originalita a (ako už býva u Pixaru zvykom) absolútne vypiplaná animácia. Poteší aj hlasová účasť hercov ako Craig T. Nelson, Holly Hunter či Samuel L. Jackson. Minulý rok sme sa dočkali aj dvojky, ktorá opäť poriadne zahviezdila (finančne aj kriticky), hoci podľa nás jednotku neprekonala.

Wall-E

Wall-E patrí pravdepodobne k jednej z vôbec najlepších pixaroviek. Spoľahlivý doják o malom, roztomilom robotovi, ktorý upratuje neuveriteľne zašpinenú Zem, nezaujme len postavami, ale aj zaujímavým apelom na ochranu životného prostredia a kritiku konzumného životného štýlu. Nechýbajú skvelé nápady, detaily, humor a romantika. Rozhodne je Wall-E právom považovaný za špičku pixarovského remesla.

Ratatouille

Zábavný príbeh potkana Remyho, ktorý zo všetkého najviac túži stať sa prvotriednym šéfkuchárom v špičkovej francúzskej reštaurácii. Už len samotný nápad je parádny. Divák by možno mohol prepadnúť neistote, či sa ho tvorcom podarí náležito využiť. Tento námet však do ruky dostal Pixar a pri ňom nie sme zvyknutí na zaváhania. Aj tentokrát sa látky chopil s neuveriteľným prehľadom a doručil šarmantnú a zábavnú komédiu.

Hore

Z animáku Hore sa už úvodná strihová sekvencia sama o sebe zapísala do histórie. Dá sa povedať, že v nej nájdeme koncentrát pixarovského umu a talentu. Skvelé postavy, humor aj emócie. To však neznamená, že by si tvorcovia vystrieľali najlepšiu muníciu hneď na začiatku, pretože aj zvyšok filmu stojí za to. Príbeh nevšedného priateľstva 78-ročného Carla Fredricksena a malého prieskumníka Russella roztopí vaše srdce. Pixar opäť nezaváhal.

V hlave

Pixarovka V hlave opäť patrí k tým, ktoré sa často skloňujú s tým najlepším, čo nám toto štúdio s lampičkou v logu prinieslo. Niet sa čomu diviť. Originálny príbeh ľudských emócií, ktoré žijú v hlave každého z nás, civilný príbeh a absolútna kopa bez preháňania geniálnych nápadov a imaginácie. To sú hlavné tromfy filmu. Divákovi nezostáva nič iné, len sa s otvorenými ústami kochať tým ohňostrojom nápadov. Pecka.

Coco

Pixarovka Coco môže na prvý pohľad pôsobiť trochu morbídnejšie, ale zdanie klame. Aj o starnutí a umieraní sa totiž dá natočiť nádherná, vtipná a dojemná snímka. Koniec-koncov, taký Tim Burton nás o tom presvedčil hneď niekoľkokrát. Práve s niektorými jeho filmami má Coco trochu podobnú atmosféru, ale inak si ide svojou vlastnou cestou. Príbeh chlapca Miguela, nadšeného začínajúceho hudobníka, na ceste svetom mŕtvych, má všetko, čo má mať. Humor, skvelé postavy, emócie aj nejaké to nenásilné poučenie. Krása.

10 najlepších animákov štúdia Pixar, ktoré vás spoľahlivo dojmú a pobavia  |  Tipy na film  |  před 5 měsíci  |  47 přečtení

Dušan Šutarík

Komentáre k článku 10 najlepších animákov štúdia Pixar, ktoré vás spoľahlivo dojmú a pobavia

Ďalšie články ako 10 najlepších animákov štúdia Pixar, ktoré vás spoľahlivo dojmú a pobavia

Tipy na film  |  17. 1. 2020

Outsider, Sex Education a ďalšie novinky, ktoré musíš vidieť tento víkend

Po kľudnejšom minulom víkende sa streamovacie služby opäť solídne rozbehli. HBO predstavilo začiatkom týždňa kingovskú novinku Outsider a za zmienku stoja aj nové epizódy The New Pope. Nezabudlo sa dokonca ani na fanúšikov Downton Abbey. čítaj ďalej

Tipy na film  |  16. 1. 2020

TOP 10 seriálov, ktoré ste sledovali na HBO GO v decembri

Mnohí z vás v decembri vybrali posledné dovolenky v roku alebo mali prázdniny. Tak či tak, tento čas ste strávili aj pred obrazovkami v kruhu vašich obľúbených streamovacích služieb. Toto je Top 10 seriálov, ktoré ste sledovali na HBO GO posledný mesiac v roku. čítaj ďalej

Tipy na film  |  15. 1. 2020

10 skvelých detektívok a kriminálnych thrillerov, ktoré musíte vidieť

Keďže sa do našich kín dostáva mimoriadne chválená detektívka Na nože od Riana Johnsona, pripravili sme pre vás výber ďalších skvelých 10 kriminálok. Pokiaľ sa teda chcete naladiť, s týmito filmami sa vám to určite podarí. čítaj ďalej

Tipy na film  |  13. 1. 2020

10 dôvodov, prečo si predplatiť Netflix aj v novom roku

Nový rok začne na Netflixe bohatou nádielkou lákavých filmov a seriálov. V tomto článku vám prinášame desať najpozoruhodnejších titulov, kvôli ktorým sa rozhodne oplatí si Netflix predplatiť aj v roku 2020. čítaj ďalej

Tipy na film  |  10. 1. 2020

Fenomenálny Joker a ďalšie novinky, ktoré musíte vidieť cez víkend

Nebudeme si klamať, ale druhý januárový víkend roku 2020 je z pohľadu Netflixu dosť o ničom a streamovací gigant nám absenciu výraznejších titulov hodlá kompenzovať až v nasledujúcich týždňoch. Aj tak sa nám však podarilo nájsť 10 titulov, ktoré stojí za to si pustiť. Či už ide o novinku ako je Joker alebo niečo staršie. čítaj ďalej