FB pixel

The Irishman

Čo si budeme hovoriť, práve táto vysnívaná gangsterka Martina Scorseseho bude Netflix stáť poriadny balík peňazí. Rozpočet sa odhaduje na 160 až 200 miliónov, takže rozhodne nejde o lacný špás. Najviac peňazí majú zožrať digitálne triky, keďže Scorsese sa chystá svojich hlavných hrdinov digitálne omladiť. Na snímku sme už mimoriadne zvedaví. V hlavných úlohách sa predstavia Robert De Niro, Al Pacino a Joe Pesci. The Irishman si svetovú premiéru odbije 27. septembra 2019 na filmovom festivale v New Yorku.

Outlaw King

Epická historická dráma Outlaw King mala rozpočet úctyhodných 120 miliónov. Inak to zrejme ani nešlo, keďže režisér David Mackenzie nás zaviedol až do roku 1304 a rozpovedal nám príbeh škótskeho kráľa Roberta I. V hlavných úlohách sme mohli vidieť Chrisa Pinea, Florence Pugh a Aarona Taylor-Johnsona. Kritici neboli snímkou vyslovene nadšení, avšak podľa nás ide o poriadne kvalitnú a krvavú exkurz do dávnej histórie.

War Machine

Vojnová satira War Machine s Bradom Pittom, Emory Cohenom, RJ Cylerom či Topherom Graceom v hlavných úlohách vznikla za 60 miliónov. Netflixu však snímka Davida Michôda radosť asi neurobila, keďže si zlízla skôr priemerné kritiky. Nejde však o zlý film a vašu pozornosť si určite zaslúži. Má funkčný humor, celkom dobre napísaný scenár a výborných hercov v hlavných úlohách. Stojí za skúšku.

Bright

Originálna fantasy kriminálka s Willom Smithom, Joelom Edgertonom a Noomi Rapace vznikla za 90 až 106 miliónov. Ide o jeden z najdrahších projektov Netflixu, ktorý si donedávna držal prvé miesto. Snímka Davida Ayera musela stráviť mizerné kritiky, ale divákom sa páčila a podľa Netflixu si Bright aj opakovanie pozrelo obrovské množstvo ľudí. Pre streamovacieho giganta tak išlo o úspech a v budúcnosti sa dočkáme aj pokračovania.

The Ridiculous 6

Westernová komédia s Adamom Sandlerom za 60 mega dopadla po kritickej stránke veľmi biedne. Na Rotten Tomatoes má 0 % pozitívnych recenzií, pričom na stránke Metacritic svieti tristných 18 %. Recenzenti snímku zhodnotili ako urážlivú voči pôvodným obyvateľom Ameriky (viacero hercov a pracovníkov, ktorí patrili k pôvodným obyvateľom, snímku počas nakrúcania opustilo). Na druhej strane, pre Netflix asi nešlo o márny projekt. Podľa jeho správ sa totiž The Ridiculous 6 medzi divákmi tešil veľkej obľube.

The Cloverfield Paradox

Tretí diel z Cloverfield univerza mal ísť pôvodne do klasickej kino distribúcie, ale napokon bol v tichosti uprataný na Netflix. Rozpočet bol priemerných 45 miliónov a zdalo sa, že umiestnenie na Netflix je dobrým nápadom. V bežnej distribúcii by snímka totiž určite brutálne prepadla. Takto si síce zlízla zdrvujúce recenzie, ale diváci na ňu boli zvedaví a po prvom týždni ju už videlo viac ako 5 miliónov divákov.

Spectral

Celkom zaujímavo pôsobiace sci-fi Spectral vyšlo celkovo na 70 miliónov. Čo sa týka kvality, nešlo o žiadnu priekopnícku záležitosť, ale ako slušná jednohubka tento sci-fi akčňák Nica Mathieua bez problémov obstojí. Kritici boli vo svojich reakciách pomerne chladní a Spectral tak skôr len prešumel bez väčšieho záujmu. Divákom sa tiež príliš nepáčil, keďže na stránke Rotten Tomatoes mu vystavili len priemerné 52% hodnotenie.

Okja

Sympatické sci-fi dobrodružstvo o priateľstve malého dievčaťa a zmutovaného tvora menom Okja sa dostal až do hlavnej súťaže na filmovom festivale v Cannes. Rozpočet bol 50 melónov. V Cannes sa snímka stretla s rozporuplnými reakciami, prevažovala však spokojnosť. Snímka bežala v niekoľkých kinách v Južnej Kórei, kde zarobila len niečo cez 2 milióny dolárov. Bez debaty však ide o jeden z najlepšie hodnotených filmov Netflixu. Na Rotten Tomatoes má snímka 87 % pozitívnych recenzií s ratingom 7.54/10, na Metacritic zase slušných 75 %. Pre Netflix tak išlo o jeden z jeho najväčších úspechov.

The Highwaymen

Štýlová kriminálka Johna Lee Hancocka s Kevinom Costnerom a Woodym Harrelsonom vyšla na necelých 50 miliónov. Pátranie po neslávne známej dvojici Bonnie a Clyde schytalo aj napriek nespochybniteľným kvalitám skôr priemerné recenzie (57 % s ratingom 5.93/10 na Rotten Tomatoes a 58 % na Metacritic), ale divákom sa snímka pozdávala oveľa viac (viď. 75 % na Rotten Tomatoes). Podľa nášho názoru boli kritici v tomto prípade trochu zbytočne prísni. The Highwaymen je totiž sakra dobrá, atmosférická kriminálka s dôrazom na pomalé rozprávanie a prekreslenosť postáv. Rozhodne jej dajte šancu.

Death Note

Adaptácia rovnomennej mangy, ktorej sa chopil talentovaný Adam Wingard, nedopadla úplne najšťastnejšie. Projekt za 40 miliónov kritici neprijali, hoci úplne zdrvujúce recenzie si Wingard neodniesol. Fanúšikovia pôvodnej mangy však snímku veľmi rýchlo znenávideli za odklony od predlohy a kvôli očividnému whitewashingu. Pre samotný Netflix však v súhrne išlo o úspešný projekt. Momentálne prebiehajú práce na pokračovaní. Otázne však ostáva, či naň ešte niekto bude zvedavý.

10 najdrahších filmov Netflixu  |  Tipy na film  |  2019  |  267 přečtení

Dušan Šutarík

Komentáre k článku 10 najdrahších filmov Netflixu

Ďalšie články ako 10 najdrahších filmov Netflixu

Tipy na film  |  3. 7. 2020

Toto je 10 noviniek nielen Netflixu, s ktorými sa ukryjete pred horúčavami

V streamovacom segmente pribudla ďalšia nálož kvalitného obsahu. Zvážte teda posledného Terminátora, očakávanú Hannu alebo ďalších 8 titulov, ktoré vás rozhodne prenesú ďalším víkendom. čítaj ďalej

Tipy na film  |  2. 7. 2020

30 najlepších filmov, ktoré sa v júni objavili na Netflixe

Netflix priebežne dopĺňa svoju ponuku filmov, za poslednú dobu pridal viac ako 120 filmov, takže rozhodne je z čoho vyberať. Nižšie vám prinášame 30 pozoruhodných tipov, ktoré streamovací gigant pridal minulý mesiac, teda v júni. Na svoje si prídu milovníci humor, akcie aj sci-fi. čítaj ďalej

Tipy na film  |  30. 6. 2020

25 najlepších sci-fi trhákov o apokalypse, ktoré musíte vidieť

Viete, ako sa máte správať počas krízových situácií? Nevadí, po pozretí aspoň tretiny z nasledujúcej dvadsaťpätky môžete ísť rovno za veliteľa preživšej skupiny. Pozor! Zoznam obsahuje ako zásadné klasiky, tak aj menej známe filmy, ktoré by vám rozhodne nemali ujsť! čítaj ďalej

Tipy na film  |  29. 6. 2020

22 drsňáckych celovečerákov na Netflixe, ktoré sršia testosterónom

Riadne chlapský večer sa dá zažiť aj v pohodlí Netflixu. A to nie je ani potrebné dlho hľadať v útrobách služby, keďže hity ako John Wick alebo Faster sú už rokmi overené béčka, ktoré by mal každý správny fanúšik osemdesiatkových akčňákov vidieť aspoň raz. čítaj ďalej

Tipy na film  |  26. 6. 2020

Dark a 9 ďalších vynikajúcich titulov, ktoré vám cez víkend nemôžu ujsť

Ďalší víkend je pred nami, no tentokrát bude voľba podstatne zložitejšia ako v prípade iných týždňov. Streamovacie služby si pre nás pripravili hneď niekoľko trhákov, na ktorých pokračovania sme čakali dlho, respektíve absolútne novinky, ktoré rozhodne stoja za vašu pozornosť. čítaj ďalej