FB pixel

Silicon Valley

Výborný komediálny seriál z vďačného IT prostredia. V centre príbehu sú piati počítačoví nerdi, ktorí sa snažia v neľahkej konkurencii presadiť. Seriálu dominujú skvele napísané dialógy, neprvoplánovaný humor a výborné herecké výkony (Thomas Middleditch, T. J. Miller, Josh Brener či Kumail Nanjiani). Doteraz sme sa dočkali piatich úspešných sérií, pričom HBO ohlásilo, že šiesta bude zároveň tou poslednou. Premiéru si odbije v priebehu tohto roka.

The Deuce

Príbeh seriálu The Deuce nás zavedie do New Yorku 70. rokov a zameriava sa na legalizáciu a vzostup pornopriemyslu. Tvorcovia sa pozreli na takzvaný „Zlatý vek porna“ a vydarilo sa im to na jednotku. Od parádne zvládnutej dobovej atmosféry až po skvelé herecké výkony ( James Franco v dvojroli a Maggie Gyllenhaal obzvlášť vyčnievajú). Máme za sebou už dve série, pričom tá tretia si na naše obrazovky nájde cestu v priebehu tohto roka. HBO zároveň potvrdilo, že tretia séria bude aj poslednou.

Succession

Satirická dramédia od Jesseho Armstronga rozpráva príbeh Logana Roya, ktorý vládne jednej z najväčších mediálnych korporácii na svete. Medzi rodinnými príslušníkmi však zúri boj o moc, v ktorom si každý chce pre seba uchmatnúť tie najväčšie výhody. Seriálu dominuje skvelý Brian Cox v hlavnej úlohe, ale ani ostatní herci sa nenechali zahanbiť. Po úspešnej prvej sérii sa dočkáme aj pokračovania, a to 11. augusta 2019.

My Brilliant Friend

Vynikajúci a prepracovaný dramatický príbeh jedného priateľstva. Keď najlepšia priateľka Eleny Greco bez stopy zmizne, žena sa púšťa do spisovania histórie ich priateľstva. Výsledkom je výborne zahratá psychologická štúdia, ktorá vám nedá vydýchnuť. Svoj podiel na tom má aj výborná dobová atmosféra a realistickosť celého príbehu. HBO potvrdilo, že sa dočkáme aj druhej série.

Euphoria

Novinka z dielne HBO, ktorá sa stretla s mimoriadne pozitívnou kritickou odozvou. Tínedžerský seriál sa zameriava na tradičné problémy dospievajúcich: prvé lásky, sex, experimenty s drogami či dopady sociálnych sietí. Hlavnou hrdinkou je Rue Bennett, 17-ročné dievča, ktoré sa vymanilo z drogovej závislosti a hľadá svoje miesto v živote. Seriál je dobre napísaný, realistický a hlavne Zendaya v hlavnej úlohe je absolútne dokonalá. Rozhodne by ste tento kúsok nemali minúť.

Insecure

Vydarená romantická dramédia z hlavy scenáristky a herečky Issy Rae, ktorá si aj zahrala hlavnú rolu. Príbeh sa točí okolo dvoch najlepších kamarátok Issy a Molly a ich snahou vyrovnať sa s nástrahami osobného aj kariérneho života. Svižne napísané dialógy, skvelé herecké výkony a pohodová atmosféra s vás zaručene podmania. HBO ohlásilo, že tento rok sa môžeme tešiť na štvrtú sériu.

Curb Your Enthusiasm

Vydarený komediálny seriál, ktorý však tak trochu zapadol v diváckom záujme (aspoň v našich končinách). Originálny projekt postavený na improvizovaných dialógoch určite nesedel každému, ale za skúšku rozhodne stojí. Prvá séria mala svoju premiéru v roku 2000, poslednej epizódy sme sa dočkali v roku 2017. Celkovo má seriál za sebou deväť sérií.

Sally4Ever

Veľmi svojrázny a originálny seriál od Julie Davis. Tá si v ňom zahrala aj jednu z hlavných úloh. Čierno humorný seriál nám predstaví marketérku Sally, ktorá si začne ľúbostný vzťah s bohémskou Emmou. Pripravte sa na sadu poriadne nekorektného a v mnohom aj drsného humoru, ktorý rozhodne neprežujú všetci. Recenzie na Sally4Ever však boli viac než pozitívne a seriál ako taký rozhodne musíme oceniť, už len za jeho originalitu a skvelé prevedenie.

Ballers

Kvalitná športová dramédia sa točí okolo hráčov amerického futbalu. Najmä sa zameriava na Spencera Strasmorea v podaní Dwayna Johnsona, ktorý bol kedysi veľkou hviezdou. Ballers je dobre zvládnutý projekt, ktorému veľmi pomáhajú skvelí herci a kvalitné scenáre. Niekto by možno čakal možno výbušnejší humor, ale tvorcom sa podarilo komiku a drámu vybalansovať veľmi zručne. Stojí za pozornosť.

State of the Union

Britská komédia z pera spisovateľa a scenáristu Nicka Hornbyho? To musí byť pecka! A to teda je. V hlavných úlohách žiaria Rosamund Pike a Chris O'Dowd. Tí si strihli manželov, ktorí každý týždeň dochádzajú do manželskej poradne, aby napravili svoje partnerské problémy. Seriál sa môže pochváliť skvelým tempom, dobre napísanými dialógmi a výbornými hercami. Rozhodne odporúčame.

10 menej známych, avšak fantastických seriálov na HBO  |  Tipy na film  |  před 15 dny  |  92 přečtení

Dušan Šutarík

Komentáre k článku 10 menej známych, avšak fantastických seriálov na HBO

Ďalšie články ako 10 menej známych, avšak fantastických seriálov na HBO

Tipy na film  |  15. 7. 2019

10 menej známych, ale skvelých filmov od Netflixu

O týchto nenápadných snímkach ste možno ani nepočuli. Ide pritom o filmy, ktoré sa oplatí vidieť. čítaj ďalej

Tipy na film  |  10. 7. 2019

Máte radi Stranger Things? Potom si nesmiete nechať ujsť týchto 10 filmov

Ďalšia séria Stranger Things je za nami. Pokiaľ však hľadáte niečo podobné vo filmovom svete, prinášame vám 10 snímok, ktoré vás zaručene dostanú. Koniec-koncov, niektoré z nich slúžili bratom Dufferovcom ako inšpirácia. čítaj ďalej

Tipy na film  |  7. 7. 2019

7 faktov o filmových Spider-Manoch

V kinách práve premiéruje európsky Spider-Man: Ďaleko od domova a my sme si pri tejto príležitosti pripravili týchto sedem faktov, ktoré ste možno o filmových spajďákoch netušili. Pozrieme sa na trilógiu s Maguirom, na menej zaujímavého Garfielda a nezabudneme ani na obľúbenca Hollanda. čítaj ďalej

Tipy na film  |  4. 7. 2019

10 hudobných komédií, ktoré si užijete, ak sa vám páčilo Yesterday

Hudobná komédia Yesterday je už v našich kinách. Pokiaľ sa vám páčila, tak rozhodne vyskúšajte aj filmy z nášho zoznamu. čítaj ďalej

Tipy na film  |  30. 6. 2019

10 detských hercov, ktorí už dávno nie sú deťmi

Pripravte sa na riadnu dávku nostalgie. Pripravili sme si pre vás desiatku hercov, ktorí začínali ako detské hviezdy, no už ich medzi ne nemôžeme zaradiť. S mnohými sme strávili sobotné rána alebo najväčšie sviatky v roku. čítaj ďalej