FB pixel

The OA

Zaujímavý mysteriózny seriál s prvkami fantasy aj sci-fi. Prvá séria slávila celkom úspech a od 22. marca tohto roku je k dispozícii aj druhá séria. Nie je ťažké domyslieť si, prečo sa The OA nedostalo až takej veľkej pozornosti. Ide o veľmi svojský žánrový mix, ktorý rozhodne nesadne každému. Aj kritické reakcie boli vcelku polarizované. Druhá séria v kvalite nezaostáva, teda pokiaľ zohľadníme, že ste si seriál dokázali obľúbiť.

Ozark

Pozoruhodná kriminálka s výborným Jasonom Batemanom v hlavnej úlohe (mohli by sme ho v podobne dramatických úlohách vídať častejšie). Prvá séria si odniesla pochvalné kritiky, ktoré vyzdvihovali zaujímavý scenár a Batemanov výkon, druhá už bola prijatá trochu chladnejšie. O veľký zošup v kvalite však nešlo a Netflix nám tretiu sériu doručí ešte tento rok.

Castlevania

Adaptácia známej hororovo-fantasy videohry Castlevania prišla tak trochu ako blesk z jasného neba. Nešlo o bohvieako očakávaný titul, ale o to väčšiu smršť spôsobil. Seriál z pera Warrena Ellisa si odniesol pozitívne recenzie a silnú odozvu divákov. V prvej sérii na rozvírenie vôd Castlevanii stačili len štyri epizódy. V tej druhej nás už čakalo osem častí a streamovací gigant už oznámil, že tretia séria bude mať desať epizód. Dátum jej premiéry však zatiaľ nepoznáme.

The Society

Mysteriózny tínedžerský seriál o stredoškolákoch, ktorí musia spojiť svoje sily a prežiť vo svojom meste, a to bez pomoci dospelých. Seriál ťaží hlavne z vďačného ústredného námetu a celkom sa mu darí budovať znepokojivú a hustú atmosféru. Niekto by možno mohol mať bordel v množstve postáv, ale ako celok ide o sympatickú jazdu. Prvá séria má 10 epizód. Zatiaľ nemáme informácie, či sa Netflix pustí do pokračovania.

Cuckoo

Vydarený britský sitcom Cuckoo započal svoju cestu televíziami v roku 2012, kedy si premiéru odbila jeho prvá séria. Odvtedy sme dostali ďalšie štyri, pričom zatiaľ posledná mala premiéru v apríli tohto roku. Seriál má vydarený humor a skvelých hercov ( Andy Samberg a Taylor Lautner v titulnej úlohe pošahaného gurua si to, pravdaže, kradnú pre seba). Pokiaľ máte radi britský štýl humoru, celkom určite dajte seriálu šancu.

Atypical

Mimoriadne podarený coming-of-age seriál Atypical si vzal na paškál citlivú tému autizmu. Práve ním totiž od detstva trpí hlavný hrdina Sam. Postupne však zisťuje, že aj napriek tomu si dokáže nájsť priateľov a lásku. Hlavným triumfom Atypical sú skvelé scenáre, ktoré si neberú servítky a neraz dokážu provokovať. Famózne sú však aj hlavné postavy a ich hereckí predstavitelia. Zatiaľ posledná druhá séria si odbila premiéru minulý rok.

Collateral

Procedurálna kriminálka v hlavnej úlohe s Carey Mulligan, ktorá si tu strihla detektívku Kip Glaspie. Tá je poverená vyšetrovaním jednej podivnej vraždy. Miniséria má síce len štyri epizódy, ale aspoň je vďaka tomu zbavená vaty a sústredí sa len na to podstatné. Aj vďaka tomu vás okamžite zaháčkuje a nepustí. Atmosféra a réžia sú totiž výborné, rovnako ako herci.

Everything Sucks!

Parádna coming-of-age dramédia o tom, aké bolo dospievanie v divokých 90. rokoch. Máme tu niekoľko výborne napísaných stredoškolákov, ktorí riešia všemožné problémy ohľadom sexuality, vzťahov či duševného zdravia. Netflix seriál bohužiaľ zrušil už po prvej sérii. Everything Sucks! sa však odvtedy stalo kultom a vám by tiež rozhodne nemalo ujsť.

After Life

Komediálny seriál v réžii Rickyho Gervaisa, ktorý si navyše napísal scenár a zahral si aj hlavnú rolu? To predsa nemôže dopadnúť zle! A čo si budeme hovoriť, dopadlo to priam výborne. Hlavným hrdinom je novinár Tony Johnson, ktorý sa po smrti svojej manželky potýka s depresiami a samovražednými myšlienkami. Už z toho sa dá dedukovať, že humor v After Life je poriadne čierny a sarkastický. Pokiaľ je to vaša šálka kávy, neváhajte.

American Vandal

Pseudo-dokumentárny seriál, ktorý paroduje všemožné kriminalistické dokumenty (predovšetkým Making a Murderer , tiež od Netflixu). V prvej sérii sa tak napríklad rieši, kto posprejoval všetky autá na parkovisku jednej strednej školy penismi. Z činu je obvinený problémový študent, ktorý ale tvrdí, že je nevinný a je súčasťou konšpirácie. Pokiaľ vám takto uvedený dej príde zábavný, je veľká pravdepodobnosť, že si seriál užijete. Nespolieha sa na prvoplánový humor, ale ide o inteligentnú a vtipnú satiru. Netflix po dvoch sériách seriál zrušil, ale vraví sa, že tvorcovia by radi pokračovali. Tak uvidíme, či sa im to podarí.

10 menej známych, ale skvelých seriálov na Netflixe  |  Tipy na film  |  před 4 měsíci  |  167 přečtení

Dušan Šutarík

Komentáre k článku 10 menej známych, ale skvelých seriálov na Netflixe

Ďalšie články ako 10 menej známych, ale skvelých seriálov na Netflixe

Tipy na film  |  16. 10. 2019

TOP 10 titulov, ktoré nás v roku 2019 milo prekvapili

Občas na našich domovských obrazovkách Netflixu, HBO GO ale aj Prime Videu pristanú neznáme záležitosti, o ktorých sme počuli len máločo. Toto je TOP 10 titulov, ktoré nás tento rok svojimi kvalitami dokázali milo prekvapiť, a to najmä kvôli tomu, že sme naše očakávania držali na uzde. čítaj ďalej

Tipy na film  |  14. 10. 2019

10 najdrahších filmov Netflixu

Streamovací gigant sa často nebojí riskovať a naliať peniaze do originálnych, hoci možno komerčne nie úplne vďačných projektov. Prinášame vám desať doteraz najdrahších filmov Netflixu. čítaj ďalej

Tipy na film  |  10. 10. 2019

TOP 10 titulov, ktoré v roku 2019 nesplnili naše očakávania

Každý fanúšik filmov alebo seriálov si v hlave pomyselne vytvára zoznam, na ktoré novinky sa v danom roku teší najviac. V takýchto prípadoch však dochádza k chronickým sklamaniam. Toto je Top 10 titulov, z ktorých sme v roku 2019 mali aj my zmiešané pocity. čítaj ďalej

Tipy na film  |  9. 10. 2019

Čiara a ďalších 10 filmov na Netflixe, pochádzajúcich z Česka a Slovenska

Ako sme prisľubovali, Netflix bude svoju ponuku rozšírovať o filmy z naších končím čím ďalej, tým viac. V minulých dňoch na Netflix pristáli nasledujúcich 11 filmov, ktorých pôvod siaha do našich končín, a to konkrétne do Česka a Slovenska. čítaj ďalej

Tipy na film  |  7. 10. 2019

6 hercov, ktorí si zahrali v koži Jokera

Internetové fóra, recenzentov, ale hlavné kiná v posledných dňoch terorizuje najnovší Joker v podaní Joaquina Phoenixa. My si teda pri tejto príležitosti pripomeňme nielen 6 najznámejších záporakov komixového sveta, ale najmä hercov, ktorí si zahrali v koži Jokera. čítaj ďalej