FB pixel

Tallulah

Sympatická dráma o mladej tuláčke Tallulah (Ellen Page), ktorá unesie dieťa nezodpovednej, alkoholickej matke a vydáva ho za svoje. Snímku natočila Sian Heder a v netflixovskom portfóliu ide o tak trochu zapadnutý kúsok. Čo je celkom škoda, pretože ide o dobre natočenú a herecky veľmi schopnú (okrem Page sa tu výborne predviedla aj Allison Janney) drámu, ktorá má dobrý scenár a kvalitne napísané postavy. Kritické reakcie boli tiež väčšinou pozitívne, takže Tallulah rozhodne stojí za skúšku.

Barry

Snímka Barry rozpráva o univerzitných rokoch budúceho amerického prezidenta Barracka Obamu (Devon Terrell). Nejde o klasicky strihnutý životopis, režisér Vikram Gandhi sa skôr zameriava na určitý výsek z Obamovho života a prostredníctvom neho zrkadlí charakteristiky doby počiatku 80. rokov. Okrem fantastického Terrella v hlavnej úlohe sa výborne predviedla aj Anya Taylor-Joy (známa z hororov Čarodějnica či Split).

I Don't Feel at Home in This World Anymore

Vydarená čierná komédia tak trochu v štýle bratov Coenovcov. Hlavnou hrdinkou je smoliarska Ruth (Melanie Lynskey), ktorá sa spojí so svojím trochu šialeným susedom (Elijah Wood), aby získala späť svoje ukradnuté veci. Snímku natočil Macon Blair a rozhodne sa mu podarila. Nechýba jej funkčný čierny humor, jemná absurdita a sympatické postavy. Inšpiráciu Coenovcami to nezaprie, avšak Blairovi sa napriek tomu podarilo nájsť vlastný originálny filmový výraz.

First They Killed My Father

Výborná historická dráma First They Killed My Father od Angeliny Jolie si odniesla z festivalov potlesk kritikov, aj niekoľko ocenení (napríklad aj nomináciu na Zlatý glóbus). Je preto pomerne zvláštne, že sa o filme hovorilo tak málo a medzi divákmi viac-menej zapadol. Je to ohromná škoda, pretože tento pohľad na krvavú genocídu Červených Kmérov v Kambodži je mrazivý, smutný a emocionálne nesmierne silný.

Calibre

Nenápadný britský thriller Calibre je pre fanúšikov napätia mimoriadne chutným sústom. Dvaja priatelia sa vyberú do škótskych lesov, aby si trochu zalovili. Jedna nešťastná sekunda im však obráti život hore nohami a oni sa ocitnú v poriadne nebezpečnej a desivej situácii. Calibre natočil Matt Palmer, ktorý vychádza z jednoduchého, ale poriadne mrazivého nápadu. Následne veľmi solídne rozvíja pavučinu napätia, ktorá vás totálne pohltí.

Hold the Dark

Slušný thriller z režisérskej dielne Jeremyho Saulniera rozpráva príbeh ženy Medory (Riley Keough), ktorej dieťa unesú vlci. Po stopách dieťaťa sa vydáva expert na divočinu Russell (Jeffrey Wright). Hold the Dark má skvelú atmosféru, dobrých hercov a zaujímavý scenár. Ten je bohatý aj na nejaké tie prekvapenia, takže odporúčame vyhýbať sa spoilerom. Záver možno mnohých nahnevá, ale celkovo je Hold the Dark pozoruhodným thrillerom, ktorý si vašu šancu zaslúži.

To the Bone

Dráma To the Bone rozpráva o mladej Ellen (Lily Collins), ktorá trpí anorexiou. Dostane sa pod dohľad lekára Williama (Keanu Reeves Keanu Reeves) a v liečebni spoznáva viacero ďalších pacientov. Cesta za vyliečením je však dlhá a tŕnistá. To the Bone ťahajú najmä skvelí herci (okrem zmienených aj Alex Sharp) a príbeh, ktorý dokáže zabrnkať na emócie. Plus je celkom osviežujúce vidieť Reevesa v role, kde nikoho nevraždí.

Private Life

Private Life od Tamary Jenkins patrí k ďalším mimoriadne prehliadaným titulom. V tomto prípade to zamrzí dvojnásobne, keďže ide určite o jeden z najlepších filmov, ktoré Netflix vyprodukoval. Výborne napísaná dramédia rozpráva príbeh manželov strednom veku, ktorí sa márne snažia o vytúžené dieťa. Film stojí na výborne napísaných postavách a hereckých výkonoch (Paul Giamatti, Kathryn Hahn a Kayli Carter). Jediné, čo by sa mu mohlo vytknúť je trochu prestrelená dĺžka (127 minút), ale inak ide o naozaj pôsobivý film.

The Highwaymen

Režisér John Lee Hancock nám v dráme The Highwaymen rozpovedal príbeh dvoch rangerov v podaní Kevina Costnera a Woodyho Harrelsona, ktorí musia chytiť neslávne známu gangsterskú dvojicu Bonnie a Clyda. Perfektné vykreslenie dobovej atmosféry, schopní herci (vo vedľajších úlohách zaujmú aj Kathy Bates či John Carroll Lynch) a silný záver robia z tejto kriminálky nadpriemerný zážitok. Rozhodne odporúčame.

The Perfection

Horor The Perfection od Richarda Sheparda patrí k tým filmom, o ktorých je lepšie pred sledovaním vedieť čo najmenej. Scenár je totiž bohatý na viaceré zaujímavé twisty. Okrem toho však Shepard veľmi dobre zvláda aj atmosféru a vedenie hercov (Allison Williams je uhrančivá). Celkovo tak ide o nadpriemerný kúsok, ktorý fanúšikov žánru celkom iste poteší.

10 menej známych, ale skvelých filmov od Netflixu  |  Tipy na film  |  před 1 měsíci  |  236 přečtení

Dušan Šutarík

Komentáre k článku 10 menej známych, ale skvelých filmov od Netflixu

Ďalšie články ako 10 menej známych, ale skvelých filmov od Netflixu

Tipy na film  |  22. 8. 2019

10 najlepších animákov štúdia Pixar, ktoré vás spoľahlivo dojmú a pobavia

Kiná momentálne valcuje štvrtý diel Toy Story a hovorí sa o ňom ako o jednej z najlepších pixaroviek. Pravdou ale je, že toto štúdio má na konte omnoho viac geniálnych kúskov. Vybrali sme pre vás 10 z nich. čítaj ďalej

Tipy na film  |  19. 8. 2019

10 najlepších seriálových noviniek, ktoré nám tento rok zatiaľ priniesol

V tomto článku sa zameriame na seriály, ktoré sa začali vysielať začiatkom tohto roku. Bližšie si preklepneme hlavne Netflix a HBO. Rok síce ešte ani zďaleka nie je za nami, ale už jeho prvá polovica nám priniesla mnoho kvalitných seriálov. čítaj ďalej

Tipy na film  |  15. 8. 2019

10 najlepších hereckých výkonov Leonarda DiCapria

Leonardo DiCaprio momentálne hviezdi v očakávanom thrilleri Vtedy v Hollywoode od Quentina Tarantina. Za sebou však má poriadne pestrú hereckú kariéru, takže sme sa rozhodli priniesť vám výber jeho 10 najpozoruhodnejších výkonov. čítaj ďalej

Tipy na film  |  14. 8. 2019

7 faktov, ktoré ste nevedeli o filmovej tvorbe Quentin Tarantina

Aj keď Tarantinova tvorba sa radí medzi tie viac kontroverzné, nejeden z jeho filmov získal titul kultu. Keďže momentálne slovenské kiná obsadzuje jeho novinka Once Upon a Time in Hollywood, pripravili sme si pre vás sedmičku faktov, približujúcich vám jeho fantastickú tvorbu. čítaj ďalej

Tipy na film  |  12. 8. 2019

10 mrazivých sektárskych drám a hororov, ktoré vám zabrnkajú na nervy

V kinách máme od 1. augusta novinku Ariho Astera, sektársky horor s názvom Slnovrat. Pri tejto príležitosti vám prinášame ďalších 10 pozoruhodných filmov, ktoré sa odohrávajú v sektárskom prostredí. čítaj ďalej