FB pixel

Tallulah

Sympatická dráma o mladej tuláčke Tallulah (Ellen Page), ktorá unesie dieťa nezodpovednej, alkoholickej matke a vydáva ho za svoje. Snímku natočila Sian Heder a v netflixovskom portfóliu ide o tak trochu zapadnutý kúsok. Čo je celkom škoda, pretože ide o dobre natočenú a herecky veľmi schopnú (okrem Page sa tu výborne predviedla aj Allison Janney) drámu, ktorá má dobrý scenár a kvalitne napísané postavy. Kritické reakcie boli tiež väčšinou pozitívne, takže Tallulah rozhodne stojí za skúšku.

Barry

Snímka Barry rozpráva o univerzitných rokoch budúceho amerického prezidenta Barracka Obamu (Devon Terrell). Nejde o klasicky strihnutý životopis, režisér Vikram Gandhi sa skôr zameriava na určitý výsek z Obamovho života a prostredníctvom neho zrkadlí charakteristiky doby počiatku 80. rokov. Okrem fantastického Terrella v hlavnej úlohe sa výborne predviedla aj Anya Taylor-Joy (známa z hororov Čarodějnica či Split).

I Don't Feel at Home in This World Anymore

Vydarená čierná komédia tak trochu v štýle bratov Coenovcov. Hlavnou hrdinkou je smoliarska Ruth (Melanie Lynskey), ktorá sa spojí so svojím trochu šialeným susedom (Elijah Wood), aby získala späť svoje ukradnuté veci. Snímku natočil Macon Blair a rozhodne sa mu podarila. Nechýba jej funkčný čierny humor, jemná absurdita a sympatické postavy. Inšpiráciu Coenovcami to nezaprie, avšak Blairovi sa napriek tomu podarilo nájsť vlastný originálny filmový výraz.

First They Killed My Father

Výborná historická dráma First They Killed My Father od Angeliny Jolie si odniesla z festivalov potlesk kritikov, aj niekoľko ocenení (napríklad aj nomináciu na Zlatý glóbus). Je preto pomerne zvláštne, že sa o filme hovorilo tak málo a medzi divákmi viac-menej zapadol. Je to ohromná škoda, pretože tento pohľad na krvavú genocídu Červených Kmérov v Kambodži je mrazivý, smutný a emocionálne nesmierne silný.

Calibre

Nenápadný britský thriller Calibre je pre fanúšikov napätia mimoriadne chutným sústom. Dvaja priatelia sa vyberú do škótskych lesov, aby si trochu zalovili. Jedna nešťastná sekunda im však obráti život hore nohami a oni sa ocitnú v poriadne nebezpečnej a desivej situácii. Calibre natočil Matt Palmer, ktorý vychádza z jednoduchého, ale poriadne mrazivého nápadu. Následne veľmi solídne rozvíja pavučinu napätia, ktorá vás totálne pohltí.

Hold the Dark

Slušný thriller z režisérskej dielne Jeremyho Saulniera rozpráva príbeh ženy Medory (Riley Keough), ktorej dieťa unesú vlci. Po stopách dieťaťa sa vydáva expert na divočinu Russell (Jeffrey Wright). Hold the Dark má skvelú atmosféru, dobrých hercov a zaujímavý scenár. Ten je bohatý aj na nejaké tie prekvapenia, takže odporúčame vyhýbať sa spoilerom. Záver možno mnohých nahnevá, ale celkovo je Hold the Dark pozoruhodným thrillerom, ktorý si vašu šancu zaslúži.

To the Bone

Dráma To the Bone rozpráva o mladej Ellen (Lily Collins), ktorá trpí anorexiou. Dostane sa pod dohľad lekára Williama (Keanu Reeves Keanu Reeves) a v liečebni spoznáva viacero ďalších pacientov. Cesta za vyliečením je však dlhá a tŕnistá. To the Bone ťahajú najmä skvelí herci (okrem zmienených aj Alex Sharp) a príbeh, ktorý dokáže zabrnkať na emócie. Plus je celkom osviežujúce vidieť Reevesa v role, kde nikoho nevraždí.

Private Life

Private Life od Tamary Jenkins patrí k ďalším mimoriadne prehliadaným titulom. V tomto prípade to zamrzí dvojnásobne, keďže ide určite o jeden z najlepších filmov, ktoré Netflix vyprodukoval. Výborne napísaná dramédia rozpráva príbeh manželov strednom veku, ktorí sa márne snažia o vytúžené dieťa. Film stojí na výborne napísaných postavách a hereckých výkonoch (Paul Giamatti, Kathryn Hahn a Kayli Carter). Jediné, čo by sa mu mohlo vytknúť je trochu prestrelená dĺžka (127 minút), ale inak ide o naozaj pôsobivý film.

The Highwaymen

Režisér John Lee Hancock nám v dráme The Highwaymen rozpovedal príbeh dvoch rangerov v podaní Kevina Costnera a Woodyho Harrelsona, ktorí musia chytiť neslávne známu gangsterskú dvojicu Bonnie a Clyda. Perfektné vykreslenie dobovej atmosféry, schopní herci (vo vedľajších úlohách zaujmú aj Kathy Bates či John Carroll Lynch) a silný záver robia z tejto kriminálky nadpriemerný zážitok. Rozhodne odporúčame.

The Perfection

Horor The Perfection od Richarda Sheparda patrí k tým filmom, o ktorých je lepšie pred sledovaním vedieť čo najmenej. Scenár je totiž bohatý na viaceré zaujímavé twisty. Okrem toho však Shepard veľmi dobre zvláda aj atmosféru a vedenie hercov (Allison Williams je uhrančivá). Celkovo tak ide o nadpriemerný kúsok, ktorý fanúšikov žánru celkom iste poteší.

10 menej známych, ale skvelých filmov od Netflixu  |  Tipy na film  |  2019  |  236 přečtení

Dušan Šutarík

Komentáre k článku 10 menej známych, ale skvelých filmov od Netflixu

Ďalšie články ako 10 menej známych, ale skvelých filmov od Netflixu

Tipy na film  |  27. 1. 2020

10 akčných komédií, ktoré si užiješ, ak ťa nadchlo Bad Boys navždy

Január sa pre fanúšikov akčných komédií nesie najmä v návrate kultovej akčnej série Bad Boys. Pokiaľ sa vám film páčil a máte chuť na niečo podobné, tak práve pre vás je určený tento článok. Nájdete v ňom 10 ďalších výborných akčných komédií. čítaj ďalej

Tipy na film  |  24. 1. 2020

Aladin, Picard, satanistická Sabrina a ďalšie novinky, ktoré musíte vidieť

Máme pred sebou ďalší novinkami nabitý víkend. Tentokrát to platí hlavne pre seriály, pretože sa vracia Chilling Adventures of Sabrina, ale čaká nás aj hneď niekoľko nový titulov. Od startrekovského Picarda až po fantasy drámu October Faction. čítaj ďalej

Tipy na film  |  22. 1. 2020

20 vynikajúcich filmov, ktoré ste na Netflixe prehliadli, a to je chyba

Je nám úplne jasné, že Netflix si mnohí z vás predplácajú najmä kvôli kvalitnej originálnej produkcii. Služba však disponuje veľkým množstvom rovnako kvalitných titulov, ktoré nevyšli priamo pod krídlami streamovacej služby. Toto je 20 filmov, ktoré si prešli skúškou a času a rozhodne v nej uspeli. čítaj ďalej

Tipy na film  |  21. 1. 2020

15 najlepších komiksoviek poslednej dekády

Iste budeš súhlasiť s tým, že komiksovky vládli poslednej dekáde viac než ktorékoľvek iné filmy. Vybrali sme pre teba 15 tých najvydarenejších. čítaj ďalej

Tipy na film  |  20. 1. 2020

10 najsledovanejších filmov na HBO Go v decembri

Niet pochýb, že HBO sa v decembri nieslo v duchu Harryho Pottera, čím to služba vyhrala na plnej čiare. Predsa len, Harry a jeho kamoši k Vianociam rozhodne patria, no v decembri ste pozerali aj niečo iné. Ak neviete nájsť inšpiráciu, čo si dnes večer na HBO GO pustiť, tu ju rozhodne nájdete. čítaj ďalej