FB pixel

The Wizard of Lies

Kvalitný životopisný film od režiséra Barryho Levinsona. Ten nám rozpovedal príbeh Bernieho Madoffa ( Robert De Niro), úspešného investora a úspešného podvodníka, ktorý okradol tisíce ľudí. Snímka je postavená na kvalitnom scenári a vynikajúcich hercoch. Okrem De Nira uvidíme napríklad aj fantastickú Michelle Pfeiffer, Alessandra Nivolu či Hanka Azariu. De Niro a Pfeiffer si za svoje výkony odniesli nominácie na Zlatý glóbus.

The Tale

Výborný a emocionálne silný film Jennifer Fox. Rozpráva príbeh, ktorý zažila sama režisérka. Život úspešnej novinárky a profesorky Jennifer ( Laura Dern) sa jedného dňa obráti hore nohami, keď jej matka (Ellen Burstyn) objaví školskú prácu, ktorú Jennifer napísala vo svojich 13-tich rokoch. Zdanlivo banálna skutočnosť však vyplaví dlho potláčané traumatické spomienky. Výborná Laura Dern si za svoj výkon odniesla nomináciu na Zlatý glóbus, ale perfektné výkony podali aj Elizabeth Debicki, Jason Ritter či Frances Conroy.

You Don't Know Jack

Opäť vám dáme do pozornosti jeden kúsok od Barryho Levinsona. V dráme You Don't Know Jack sa pozrel na život kontroverzného zástancu eutanázie Jacka Kevorkiana (Al Pacino). Ten pomohol dobrovoľne zomrieť mnohým nevyliečiteľne chorým a trpiacim pacientom. Za to sa však ocitne pred súdom. Silný príbeh so skvelým Al Pacinom v hlavnej úlohe, ktorý si za svoj výkon odniesol aj Zlatý glóbus.

The Normal Heart

Perfektná dráma oceňovaného režiséra Ryana Murphyho sa odohráva v New Yorku začiatkom 80. rokov. Práve v tomto období sa medzi ľuďmi začína šíriť smrteľné ochorenie AIDS. Adaptácia divadelnej hry Larryho Kramera má výborne zachytenú dobovú atmosféru a dokonalých hercov. V hlavných úlohách sa predstavili napríklad Mark Ruffalo, Taylor Kitsch, Matt Bomer či Julia Roberts. Snímka si osniesla tri nominácie na Zlatý glóbus, pričom sošku si za svoj výkon odniesol Matt Bomer.

Paterno

Barry Levinson do tretice. Tentokrát si vzal na paškál životný príbeh Joea Paterna (Al Pacino). Na vysokej škole, kde Paterno pôsobí, vypukne sexuálny škandál a veľká miera viny sa pripisuje aj samotnému Paternovi. Kde je však skutočná pravda? Solídne napísaný a herecky tradične brilantný film síce nedosahuje kvality Levinsonových titulov ako The Wizard of Lies či You Don't Know Jack, ale za pozretie rozhodne stojí.

Beware the Slenderman

V roku 2014 celé Spojené štáty vydesil šokujúci incident. Dve 12-ročné školáčky sa pokúsili zavraždiť svoju kamarátku. Dôvod? Verili, že popkultúrny strašiak Slenderman je skutočný a oni sa mu týmto chceli zapáčiť. Mrazivý prípad preskúmali tvorcovia tohto zaujímavého dokumentu. Na celý fenomén Slendermana nazerá komplexne a tvorcovia sa tiež zamýšľajú nad dopadom internetu na mladých ľudí. Pozoruhodná vec.

The Sunset Limited

Cormac McCarthy nie je len slávny románopisec, ale aj scenárista (Konzultant) a dramatik. Jeho divadelnú hru The Sunset Limited previedol do filmovej podoby Tommy Lee Jones, ktorý si zahral aj jednu z hlavných úloh. Partnerom mu bol nemenej výborný Samuel L. Jackson. Z filmu cítiť divadelný pôvod, ale vôbec to nevadí. Dialógy sú totiž podnetné, emotívne a nútia k zamysleniu. Pre milovníkov komorných konverzačiek je The Sunset Limited povinnosťou.

Bessie

Životopisná dráma Bessie od Dee Rees rozpráva príbeh legendárnej bluesovej speváčky Bessie Smith (Queen Latifah). Tá to v živote nemala vôbec jednoduché, ale napokon sa dokázala stať jednou z najlepších speváčok 20. storočia. Režisérka po výbornom Mudbound z roku 2017 opäť potvrdila svoj talent a doručila divákom skvelý a herecky silný kúsok.

Spoveď

Pozoruhodná dráma podľa skutočných udalostí od Ricka Famuyiwa rozpráva príbeh Anity Hill (Kerry Washington), ktorá obvinila sudcu Clarenca Thomasa (Wendell Pierce) zo sexuálneho obťažovania. Pravda sa však napokon obrátila proti nej. Svedectvo rozhodne tak trochu zapadá prachom medzi inými titulmi od HBO, ale za skúšku určite stojí. Už len kvôli bezchybnému duu Washington (ktorá si odniesla nomináciu na Zlatý glóbus) a Pierce v hlavných úlohách.

Deadwood: The Movie

Vydarený westernový seriál Deadwood to napokon dotiahol až do celovečerného filmu. Je nutné upozorniť, že ten dejovo nadväzuje na spomínaný seriál, takže by ste ho pred sledovaním rozhodne mali poznať. A treba dodať, že fanúšikovia rozhodne dostanú štedrú dávku skvelých postáv, konfliktov, atmosféry a dialógov, pre ktoré si zamilovali samotný seriál.

10 menej známych, ale fantastických filmov z dielne HBO  |  Tipy na film  |  před 3 měsíci  |  113 přečtení

Dušan Šutarík

Komentáre k článku 10 menej známych, ale fantastických filmov z dielne HBO

Ďalšie články ako 10 menej známych, ale fantastických filmov z dielne HBO

Tipy na film  |  18. 9. 2019

10 mrazivých a silných drám z obdobia druhej svetovej vojny

V našich kinách si už môžete zájsť na očakávanú drámu z druhej svetovej vojny Pomaľované vtáča od Václava Marhoula. Tá dokonca súťažila na festivale v Benátkach v hlavnej kategórii. Pokiaľ však hľadáte tipy na podobne silné a emotívne filmy z obdobia druhej svetovej vojny, tak rozhodne čítajte ďalej. Týchto 10 filmov by vám nemalo ujsť. čítaj ďalej

Tipy na film  |  16. 9. 2019

Netflix a slovenské titulky - kompletný zoznam lokalizovaných titulov

Konečné číslo vás možno prekvapí, ale áno. Netflix z tej neuveriteľnej ponuky 5000 titulov ponúka u niektorých aj slovenské titulky. Toto je kompletný zoznam všetkých titulov, ktorým by sme mali aspoň čiastočne rozumieť. čítaj ďalej

Tipy na film  |  12. 9. 2019

10 famóznych, vtipných a dojemných filmov o dospievaní

V slovenských kinách môžete naraziť na pozoruhodnú coming-of-age dramédiu Deväťdesiate od herca a režiséra Jonaha Hilla. Pokiaľ sa vám film páčil a hľadáte nejaké podobne zamerané snímky, tak je tento článok určený presne pre vás. čítaj ďalej

Tipy na film  |  5. 9. 2019

Top 10 animovaných rozprávok, nevytvorených spoločnosťou Pixar

V kinách vedľa Once Upon a Time in Hollywood boduje aj takmer dekádu očakávané pokračovanie pixarovského Toy Story. Keďže rebríček s najlepšími filmami z tejto dielne sme si už prešli, pozrime sa aj na ostatné štúdia venujúce sa animákom, z pravidla orientovaným na najmladšie publikum. čítaj ďalej

Tipy na film  |  2. 9. 2019

10 krimi seriálov, ktoré si užijete, ak sa vám páčil Mindhunter

Druhá séria Mindhuntera už je nejaký čas dostupná na Netflixe. Pokiaľ ste ju už videli a stále nemáte dosť, možno práve vám sa bude hodiť tento rebríček desiatich podobných kúskov. čítaj ďalej