FB pixel

The Wizard of Lies

Kvalitný životopisný film od režiséra Barryho Levinsona. Ten nám rozpovedal príbeh Bernieho Madoffa ( Robert De Niro), úspešného investora a úspešného podvodníka, ktorý okradol tisíce ľudí. Snímka je postavená na kvalitnom scenári a vynikajúcich hercoch. Okrem De Nira uvidíme napríklad aj fantastickú Michelle Pfeiffer, Alessandra Nivolu či Hanka Azariu. De Niro a Pfeiffer si za svoje výkony odniesli nominácie na Zlatý glóbus.

The Tale

Výborný a emocionálne silný film Jennifer Fox. Rozpráva príbeh, ktorý zažila sama režisérka. Život úspešnej novinárky a profesorky Jennifer ( Laura Dern) sa jedného dňa obráti hore nohami, keď jej matka (Ellen Burstyn) objaví školskú prácu, ktorú Jennifer napísala vo svojich 13-tich rokoch. Zdanlivo banálna skutočnosť však vyplaví dlho potláčané traumatické spomienky. Výborná Laura Dern si za svoj výkon odniesla nomináciu na Zlatý glóbus, ale perfektné výkony podali aj Elizabeth Debicki, Jason Ritter či Frances Conroy.

You Don't Know Jack

Opäť vám dáme do pozornosti jeden kúsok od Barryho Levinsona. V dráme You Don't Know Jack sa pozrel na život kontroverzného zástancu eutanázie Jacka Kevorkiana (Al Pacino). Ten pomohol dobrovoľne zomrieť mnohým nevyliečiteľne chorým a trpiacim pacientom. Za to sa však ocitne pred súdom. Silný príbeh so skvelým Al Pacinom v hlavnej úlohe, ktorý si za svoj výkon odniesol aj Zlatý glóbus.

The Normal Heart

Perfektná dráma oceňovaného režiséra Ryana Murphyho sa odohráva v New Yorku začiatkom 80. rokov. Práve v tomto období sa medzi ľuďmi začína šíriť smrteľné ochorenie AIDS. Adaptácia divadelnej hry Larryho Kramera má výborne zachytenú dobovú atmosféru a dokonalých hercov. V hlavných úlohách sa predstavili napríklad Mark Ruffalo, Taylor Kitsch, Matt Bomer či Julia Roberts. Snímka si osniesla tri nominácie na Zlatý glóbus, pričom sošku si za svoj výkon odniesol Matt Bomer.

Paterno

Barry Levinson do tretice. Tentokrát si vzal na paškál životný príbeh Joea Paterna (Al Pacino). Na vysokej škole, kde Paterno pôsobí, vypukne sexuálny škandál a veľká miera viny sa pripisuje aj samotnému Paternovi. Kde je však skutočná pravda? Solídne napísaný a herecky tradične brilantný film síce nedosahuje kvality Levinsonových titulov ako The Wizard of Lies či You Don't Know Jack, ale za pozretie rozhodne stojí.

Beware the Slenderman

V roku 2014 celé Spojené štáty vydesil šokujúci incident. Dve 12-ročné školáčky sa pokúsili zavraždiť svoju kamarátku. Dôvod? Verili, že popkultúrny strašiak Slenderman je skutočný a oni sa mu týmto chceli zapáčiť. Mrazivý prípad preskúmali tvorcovia tohto zaujímavého dokumentu. Na celý fenomén Slendermana nazerá komplexne a tvorcovia sa tiež zamýšľajú nad dopadom internetu na mladých ľudí. Pozoruhodná vec.

The Sunset Limited

Cormac McCarthy nie je len slávny románopisec, ale aj scenárista (Konzultant) a dramatik. Jeho divadelnú hru The Sunset Limited previedol do filmovej podoby Tommy Lee Jones, ktorý si zahral aj jednu z hlavných úloh. Partnerom mu bol nemenej výborný Samuel L. Jackson. Z filmu cítiť divadelný pôvod, ale vôbec to nevadí. Dialógy sú totiž podnetné, emotívne a nútia k zamysleniu. Pre milovníkov komorných konverzačiek je The Sunset Limited povinnosťou.

Bessie

Životopisná dráma Bessie od Dee Rees rozpráva príbeh legendárnej bluesovej speváčky Bessie Smith (Queen Latifah). Tá to v živote nemala vôbec jednoduché, ale napokon sa dokázala stať jednou z najlepších speváčok 20. storočia. Režisérka po výbornom Mudbound z roku 2017 opäť potvrdila svoj talent a doručila divákom skvelý a herecky silný kúsok.

Spoveď

Pozoruhodná dráma podľa skutočných udalostí od Ricka Famuyiwa rozpráva príbeh Anity Hill (Kerry Washington), ktorá obvinila sudcu Clarenca Thomasa (Wendell Pierce) zo sexuálneho obťažovania. Pravda sa však napokon obrátila proti nej. Svedectvo rozhodne tak trochu zapadá prachom medzi inými titulmi od HBO, ale za skúšku určite stojí. Už len kvôli bezchybnému duu Washington (ktorá si odniesla nomináciu na Zlatý glóbus) a Pierce v hlavných úlohách.

Deadwood: The Movie

Vydarený westernový seriál Deadwood to napokon dotiahol až do celovečerného filmu. Je nutné upozorniť, že ten dejovo nadväzuje na spomínaný seriál, takže by ste ho pred sledovaním rozhodne mali poznať. A treba dodať, že fanúšikovia rozhodne dostanú štedrú dávku skvelých postáv, konfliktov, atmosféry a dialógov, pre ktoré si zamilovali samotný seriál.

10 menej známych, ale fantastických filmov z dielne HBO  |  Tipy na film  |  před 21 dny  |  113 přečtení

Dušan Šutarík

Komentáre k článku 10 menej známych, ale fantastických filmov z dielne HBO

Ďalšie články ako 10 menej známych, ale fantastických filmov z dielne HBO

Tipy na film  |  15. 7. 2019

10 menej známych, ale skvelých filmov od Netflixu

O týchto nenápadných snímkach ste možno ani nepočuli. Ide pritom o filmy, ktoré sa oplatí vidieť. čítaj ďalej

Tipy na film  |  10. 7. 2019

Máte radi Stranger Things? Potom si nesmiete nechať ujsť týchto 10 filmov

Ďalšia séria Stranger Things je za nami. Pokiaľ však hľadáte niečo podobné vo filmovom svete, prinášame vám 10 snímok, ktoré vás zaručene dostanú. Koniec-koncov, niektoré z nich slúžili bratom Dufferovcom ako inšpirácia. čítaj ďalej

Tipy na film  |  7. 7. 2019

7 faktov o filmových Spider-Manoch

V kinách práve premiéruje európsky Spider-Man: Ďaleko od domova a my sme si pri tejto príležitosti pripravili týchto sedem faktov, ktoré ste možno o filmových spajďákoch netušili. Pozrieme sa na trilógiu s Maguirom, na menej zaujímavého Garfielda a nezabudneme ani na obľúbenca Hollanda. čítaj ďalej

Tipy na film  |  4. 7. 2019

10 hudobných komédií, ktoré si užijete, ak sa vám páčilo Yesterday

Hudobná komédia Yesterday je už v našich kinách. Pokiaľ sa vám páčila, tak rozhodne vyskúšajte aj filmy z nášho zoznamu. čítaj ďalej

Tipy na film  |  2. 7. 2019

10 menej známych, avšak fantastických seriálov na HBO

HBO patrí ku garantom spoľahlivej a kvalitnej televíznej zábavy. V tomto článku sa pozrieme na projekty, ktoré podľa nás nezaslúžene zapadli v diváckom záujme. čítaj ďalej