FB pixel

Sing Street

Ultimátna feel good pecka so skvelou hudbou, neodolateľnou romantikou a skvelými sympatickými hercami. Príbeh mladého Conora, ktorý založí hudobnú kapelu, aby získal srdce krásnej Raphiny, vás strhne a nabije skvelou pozitívnou energiou. Snímka si odniesla nomináciu na Oscara v kategórii komédia alebo muzikál.

Králi ro(c)ku

Solídny komediálny úlet, v ktorom hrá hlavnú rolu hudobná kapela Tenacious D. Tú tvorí Jack Black a Kyle Glass. V ich celovečernom filme budeme môcť sledovať, ako sa dali dokopy a ako sa vydali na cestu za legendárnym trsátkom. Na päty im ale šliape sám Satan. Králi ro(c)ku je svižná komédia, ktorá síce prefrčala trochu pod diváckym radarom, ale za pozornosť rozhodne stojí.

Škola ro(c)ku

Pri Jackovi Blackovi ešte chvíľu ostaneme, keďže si strihol aj hlavnú úlohu vo výbornej hudobnej komédii Škola ro(c)ku. Tú režíroval Richard Linklater a predstavil nám v nej gitaristu Deweyho, ktorý začne učiť strednej škole a zistí, že jeho žiaci majú výnimočný hudobný talent. Škola ro(c)ku je svižná, vtipná a herecky výborná komédia, ktorá si odniesla aj nomináciu na Zlatý glóbus.

Once

V tomto prípade vlastne striktne povedané nejde o komédiu, ale skôr romantickú drámu s niekoľkými humorným vsuvkami. Napriek tomu vám ju odporúčame, pretože je jednoducho skvelá. Režisér John Carney (Sing Street) divákov v roku 2007 očaril príbehom dvoch osamelých muzikantov, ktorých stretnutie zmení ich životy. Príjemný soundtrack, sympaticky civilný tón a výborná ústredná herecká dvojica ( Glen Hansard a Markéta Irglová), to sú hlavné tromfy tejto snímky. Držiteľ Oscara za najlepšiu pieseň.

All That Jazz

Jazzový muzikál o umieraní? A prečo nie? Režisér Bob Fosse natočil podmanivú dramédiu o hudobníkovi Joeovi Gideonovi, ktorého život sa pomaly končí a on rekapituluje svoje vrcholy a pády. Snímka vás uchváti brilantnou hudbou, choreografiou a fantastickým scenárom. All That Jazz si odniesol 9 nominácií na Oscara a premenil štyri sošky.

Toto je Spinal Tap

Hudobná komédia strihnutá v štýle dokumentárneho filmu rozpráva príbeh fiktívnej heavy metalovej kapely Spinal Tap. Réžie sa ujal overený Rob Reiner, ktorý si napísal aj scenár a vznikla veľká pecka, ktorá baví celou hrsťou originálnych nápadov a perfektnou hudbou. V Spojených štátoch ide o zaslúženú klasiku, u nás je však stále pomerne neznáma.

Braček, kde si?

Bratia Coenovci vždy točili originálne a nevšedné filmy a ani Braček, kde si? nie je výnimkou. Mix dobrodružného filmu, krimi komédie a hudobného filmu rozpráva o troch väzňoch, ktorým sa podarí ujsť z väzenia. Zhodou podivných kľučiek osudu sa im následne podarí nahrať skvelú pieseň, ktorá sa stane hitom. Coenovci nešetria svojím typicky čiernym a absurdným humorom a satirickými prvkami. Výsledkom je svojrázny mix žánrov, ktorý rozhodne nesadne každému.

Hudba a text

Príjemná hudobno-romantická komédia Marca Lawrencea rozpráva o Alexovi Fletcherovi, vyhasnutej popovej hviezde. Alexovi sa začne rysovať šanca na veľký comeback, ale jeho tvorivosť už na tom nie je tak ako kedysi. Všetko sa zmení, keď stretne očarujúcu kvetinárku Sophie. Hudba a text síce nepatrí k filmom, ktoré by ste si púšťali pravidelne, ale rozhodne si ho užijete. Aj vďaka skvelým výkonom Hugha Granta a Drew Barrymore v hlavných úlohách.

Vo vnútri Llewyna Davisa

Druhý zárez bratov Coenovcov v tomto rebríčku. Hudobná dramédia rozpráva príeh mladého muzikanta Llewyna Davisa, ktorý sa snaží presadiť ako folkový spevák. Filmu dominuje príjemne pomalá atmosféra, skvelí herci (Oscar Isaac, Carey Mulligan či Justin Timberlake), nenútený humor, ale aj melanchólia a emócie.


Muzika

Muzika

Na záver si dáme niečo aj z domáceho prostredia. Slovenská komédia Muzika od Juraja Nvotu rozpráva o troch muzikantoch, ktorí chcú hrať svoju vysnívanú jazzovú hudbu. Nachádzame sa však v komunistickej totalite, takže jednoduché to hrdinovia rozhodne mať nebudú. Výborná adaptácia poviedka Petra Pišťanka patrí k najlepším slovenským filmom posledných rokov. Spoľahnúť sa môže na skvelých hercov, pohodovú atmosféru a sústredenú réžiu. Stojí za skúšku.

10 hudobných komédií, ktoré si užijete, ak sa vám páčilo Yesterday  |  Tipy na film  |  2019  |  23 přečtení

Dušan Šutarík

Komentáre k článku 10 hudobných komédií, ktoré si užijete, ak sa vám páčilo Yesterday

Ďalšie články ako 10 hudobných komédií, ktoré si užijete, ak sa vám páčilo Yesterday

Tipy na film  |  28. 5. 2020

45 najlepších komédií, ktoré sú akrtuálne na Netflixe s českými titulkami

Máte chuť na nejakú dobrú komédiu? Nie je nič jednoduchšie! Zapnite si Netflix a vyberte si z jeho bohatej ponuky. V tomto článku vám prinášame 45 skvelých komédií, ktoré si môžete užiť s českými titulkami. čítaj ďalej

Tipy na film  |  25. 5. 2020

55 najlepších filmov dlhších než tri hodiny

Aký máte vzťah k dlhým filmom? Možno ich vyhľadávate, možno sa im vyhýbate. V tomto článku v každom prípade nájdete tipy na perfektné snímky, pri ktorých ich dlhá stopáž vôbec neprekáža. čítaj ďalej

Tipy na film  |  20. 5. 2020

12 najlepších aprílových seriálov Netflixu a HBO, ktoré by ste mali vidieť

Kvalitných seriálov nikdy nie je dosť. Našťastie tu máme platformy ako Netflix či HBO, ktoré sa výbornými titulmi len hemžia. V nasledovnom článku sme pre vás dali dohromady 12 skvelých seriálov z minulého mesiaca. čítaj ďalej

Tipy na film  |  18. 5. 2020

25 najnovších seriálov na Netflixe s českým dabingom

Asi viete, že okrem originálneho znenia si viaceré seriály z dielne Netflixu môžete pozrieť aj s českým dabingom. V článku sme pre vás vybrali 25 kvalitných titulov. čítaj ďalej

Tipy na film  |  15. 5. 2020

Harry Potter a ďalšie vynikajúce tituly, ktoré musíte vidieť cez víkend

Ďalší víkend je pred nami a opäť máme z čoho vyberať. Netflix tento víkend trošku stagnuje s novinkami, ktoré však kompenzuje celou ságou Harryho Pottera. HBO mu protirečí seriálovou novinkou s Markom Ruffalom a na iTunes dorazil nedávny kinohit, Bad Boys for Life. čítaj ďalej