FB pixel

Leví kráľ

Overený Jon Favreau sa po úspešnej prerábke Knihy džungle vrhá na ďalšiu klasiku, konkrétne Levieho kráľa. Prvý trailer vyzeral famózne a poriadne zahral na nostalgické struny, ten druhý si už odniesol zmiešané reakcie. Niektorým sa totiž nepozdávalo, že postavy pôsobia až príliš strnulo a neživotne. Uvidíme, ako to napokon celé dopadne. V hlavných úlohách začujeme hlasy hercov ako Donald Glover, Seth Rogen, Chiwetel Ejiofor, Alfre Woodard či James Earl Jones. Premiéra je stanovená na 18. júla tohto roku.

Lady a Tramp

Obľúbená animovaná romantika z roku 1955 bohatej psej slečny Lady a tuláka Trampa dorazí v podaní režiséra Charlieho Beana. Ústrednú dvojicu nahovorí herecký tandem Tessa Thompson a Justin Theroux. Okrem nich začujeme aj hlasy Sama Elliotta, Ashley Jensen či Benedicta Wonga. Premiéru si film odbije na exkluzívnej disneyovskej streamovacej platforme Disney+ 12. novembra 2019.

Mulan

Hraná adaptácia animáku z roku 1998 momentálne vzniká pod režijným dohľadom Niki Caro. Hlavnú rolu si strihne Liu Yifei a jej hereckými spoluhráčmi budú Donnie Yen, Gong Li, Jason Scott Lee, Yoson An a Jet Li. Tvorcovia sa nechali počuť, že oproti animáku bude nová verzia drsnejšia a ako inšpiráciu udávali niektoré filmy Ridleyho Scotta. Tak to sme zvedaví.

Cruella

Chystá sa aj film na motívy kultového animáku 101 dalmatíncov. Ten by sa mal (ako hovorí už názov) zameriavať najmä na hlavnú záporáčku Cruellu de Vil. Podľa posledných správ by si hlavnú rolu mala strihnúť oscarová Emma Stone. Okrem nej by sme však mali vidieť aj Emmu Thompson. Ako režisér dohliadne Craig Gillespie, autor výbornej čiernej komédie Ja, Tonya. Premiéra je predbežne naplánovaná na 23. decembra 2020.

Pinocchio

Aj notoricky známy príbeh o drevenom chlapcovi, ktorý sa chce stať skutočným človekom, sa dočká hranej verzie. Klasický animák z roku 1940 mal na strieborné plátna doviesť režisér Paul King, avšak kvôli rodinným problémom od projektu odstúpil. Dobráckeho Geppetta by si mal zahrať Tom Hanks. Dátum premiéry zatiaľ nepoznáme.

Zvonár u Matky Božej

Dramatický príbeh na motívy románu Victora Huga opäť ožije. Zatiaľ síce nevieme, kto sa chopí réžie, ale bolo oznámené, že scenár napíše David Henry Hwang. Na hudbe budú pracovať skladatelia, ktorí sa angažovali už pri pôvodnom animáku, teda Alan Menken a Stephen Schwartz. Jedným z producentov je aj Josh Gad, ktorého meno sa začalo skloňovať aj s rolou Quasimoda. Zatiaľ však nič nebolo oficiálne potvrdené. Počkať si musíme aj na dátum premiéry.

Lilo & Stitch

O scenár hranej verzie sympatického animáku z roku 2002 sa postará Mike Van Waes. O režisérovi nemáme zatiaľ žiadne informácie, ale medzi producentmi je aj Dan Lin. Ten sa podieľal napríklad na úspešnej sérii Lego Movie. Nič bližšie, ani ohľadom obsadenia či odhadovanej premiéry, však momentálne nevieme.

Malá morská víla

Milovaný animák z roku 1989 tiež dostane svoj hraný remake. O hudbu sa opäť postará Alan Menken a pomocnú ruku mu podá aj Lin-Manuel Miranda. Okrem známych melódií sa môžeme tešiť aj na niekoľko úplne nových songov. Réžie by sa podľa posledných správ mal chopiť Rob Marshall. Zatiaľ však nevieme, kto si zahrá hlavnú rolu, hoci s filmom sa skloňovalo niekoľko mien (Zendaya, Chloë Grace Moretz). Prvá klapka by mala padnúť v apríli 2020.

Maleficent: Vládkyňa zla

V prípade druhého dielu rozprávkovej fantasy, ktorá si za svoju predlohu vybrala príbeh o Šípkovej Ruženke, sa už dolaďujú posledné detaily. Na režisérskom kresle tentokrát sedí Joachim Ronning a v hlavných úlohách sa opäť predstavia Angelina Jolie a Elle Fanning. Uvidíme však aj Michelle Pfeiffer, Juno Temple, Eda Skreina, Sama Rileyho či Chiwetela Ejiofora. Do našich kín sa Maleficent: Vládkyňa zla dostane 17. októbra 2019.

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Sympaťáci Chip a Dale a ich kamoši zo seriálu Chip 'n Dale: Rescue Rangers z roku 1989 si to namieria na veľké plátna vo vlastnom celovečernom filme. Ako režisér dohliadne Akiva Schaffer, o scenár sa postarajú Dan Gregor a Doug Mand. Ústrední hlavní hrdinovia budú samozrejme kompletne CGI. Dátum premiéry zatiaľ nie je známy.

10 hraných verzií disneyovských animákov, na ktoré sa najviac tešíme  |  Tipy na film  |  2019  |  36 přečtení

Dušan Šutarík

Komentáre k článku 10 hraných verzií disneyovských animákov, na ktoré sa najviac tešíme

Ďalšie články ako 10 hraných verzií disneyovských animákov, na ktoré sa najviac tešíme

Tipy na film  |  29. 5. 2020

10 filmových a seriálových noviniek, ktoré musíte vidieť cez tento víkend

Koniec mája je tu a s ním aj pestrá ponuka streamovacích služieb. Netflix priniesol očakávaný sitkom Space Force a sci-fi Snowpiercer, zatiaľ čo HBO mu kontruje muzikálom Cats a mnohými ďalšími novinkami. čítaj ďalej

Tipy na film  |  25. 5. 2020

55 najlepších filmov dlhších než tri hodiny

Aký máte vzťah k dlhým filmom? Možno ich vyhľadávate, možno sa im vyhýbate. V tomto článku v každom prípade nájdete tipy na perfektné snímky, pri ktorých ich dlhá stopáž vôbec neprekáža. čítaj ďalej

Tipy na film  |  20. 5. 2020

12 najlepších aprílových seriálov Netflixu a HBO, ktoré by ste mali vidieť

Kvalitných seriálov nikdy nie je dosť. Našťastie tu máme platformy ako Netflix či HBO, ktoré sa výbornými titulmi len hemžia. V nasledovnom článku sme pre vás dali dohromady 12 skvelých seriálov z minulého mesiaca. čítaj ďalej

Tipy na film  |  18. 5. 2020

25 najnovších seriálov na Netflixe s českým dabingom

Asi viete, že okrem originálneho znenia si viaceré seriály z dielne Netflixu môžete pozrieť aj s českým dabingom. V článku sme pre vás vybrali 25 kvalitných titulov. čítaj ďalej

Tipy na film  |  15. 5. 2020

Harry Potter a ďalšie vynikajúce tituly, ktoré musíte vidieť cez víkend

Ďalší víkend je pred nami a opäť máme z čoho vyberať. Netflix tento víkend trošku stagnuje s novinkami, ktoré však kompenzuje celou ságou Harryho Pottera. HBO mu protirečí seriálovou novinkou s Markom Ruffalom a na iTunes dorazil nedávny kinohit, Bad Boys for Life. čítaj ďalej