FB pixel

Fosse/Verdon

Zaujímavá hudobná životopisná dráma Fosse/Verdon sa zameriava na milostný vzťah medzi filmovým vizionárom Bobom Fossom a broadwayskou tanečníčkou Gwen Verdon. Réžie sa chopil Thomas Kail a hlavné úlohy si strihli Sam Rockwell a Michelle Williams. Na ploche 8 epizód seriál pokrýa približne 50-ročné obdobie a vďaka tomu poskytuje komplexný pohľad na vzťah týchto dvoch ľudí. Samozrejmosťou sú aj skvelé herecké výkony. Minisériu si môžeš vychutnať od 6. marca 2020.

Devs

Pod dramatickým seriálovým thrillerom Devs je podpísaný talentovaný Alex Garland. Hlavnou hrdinkou je softwarová inžinierka Lily Chan, ktorá sa na vlastnú päsť pustí do vyšetrovania firmy, v ktorej pracuje. Zdá sa totiž, že by mohla mať prsty v záhadnom zmiznutí jej priateľa. V hlavných úlohách sa predstavia Sonoya Mizuno, Nick Offerman, Jin Ha, Zach Greiner či Cailee Spaeny. Snímka si odniesla veľmi spokojné kritické reakcie a na HBO ju môžeš sledovať od 5. marca 2020.

Westworld (3. séria)

S novými epizódami sa hlási aj úspešný seriál Westworld. Opäť sa vrátia známe postavy ako Dolores, Maeve, Bernard či Charlotte. Okrem nich sa však objaví aj nová postava menom Caleb, ktorého si strihne Aaron Paul. Fanúšikovia by sa podľa tvorcov mali tentokrát dočkať dynamickejšieho a akčnejšieho príbehu. Prvé recenzie sú zatiaľ väčšinou pozitívne. Seriál si odbije premiéru 15. marca 2020.

Breeders

Milovníci humoru si prídu tiež na svoje. Komédia Breeders im ponúkne pohľad na klasický život dnešných rodičov. K tomu patria stresy z hypotéky, z výchovy ratolestí a nervy v práci. Hlavné úlohy si zahrali Martin Freeman, Daisy Haggard a Michael McKean. Seriál vyzerá naozaj lákavo a na HBO ho môžeš sledovať od 3. marca 2020.

The Plot Against America

Seriálová adaptácia kultového románu Philipa Rotha nás zavedie do alternatívnej Ameriky v období druhej svetovej vojny. O úrad amerického prezidenta sa uchádza aj Charles Lindbergh, sympatizant fašizmu a nacistického Nemecka. Antisemitizmus sa stáva stále akceptovanejším a mnohým občanom začne hroziť nebezpečenstvo. Vo výborne vyzerajúcej minisérii si zahrajú John Turturro, Morgan Spector, Winona Ryder, Zoe Kazan a Anthony Boyle. Premiéru si seriál odbije 16. marca 2020.

Leví kráľ

Moderné stvárnenie kultového animáku Leví kráľ zaujme hlavne nádhernou fotorealistickou animáciou a veľkým závanom nostalgie. Klasický príbeh mladého Simbu a jeho priateľov má zase potenciál osloviť aj novú generáciu divákov. Postavám hlasy v anglickom originále prepožičali James Earl Jones, Chiwetel Ejiofor, Donald Glover, Billy Eichner, John Kani, Beyoncé či Seth Rogen. Levieho kráľa si na HBO môžeš vychutnať od 8. marca 2020.

ZeroZeroZero

Kriminálna seriálová dráma ZeroZeroZero vychádza z rovnomenného románu Roberta Saviana. V centre príbehu je rodina Lynwoodovcov, ktorá kontroluje medzinárodný obchod s kokaínom. Ako tento nekalý biznis vlastne prebieha? To sa dozvieš práve v tomto seriáli. Hlavné úlohy si v ňom strihli Andrea Riseborough, Dane DeHaan, Gabriel Byrne, Giuseppe De Domenico a Harold Torres.

Kidding (2. séria)

Svojou druhou sériou sa hlási o slovo aj orignálny projekt Kidding od Michela Gondryho. V hlavnej úlohe obľúbeného moderátora detských programov sa opäť predstavil Jim Carrey. Jeho vlastný život však má veľmi ďaleko k idylke. Rozpadá sa mu súkromie aj práca a na jeho psychike sa to začína prejavovať. Na divákov opäť čaká celá hrsť skvelých nápadov a výborný Carrey v hlavnej úlohe. Nové diely sú k dispozícii od 10. februára 2020.

Spider-Man: Ďaleko od domova

Spider-Man: Ďaleko od domova je tradične kvalitnou marvelovkou. Peter Parker alias Spider-Man v nej tentokrát zamieri mimo Spojené štáty a podnikne s priateľmi výlet po Európe. Hrozba však nikdy nespí a čoskoro bude musieť využiť svoje pavúčie schopnosti. Hlavné úlohy si strihli Tom Holland, Zendaya, Samuel L. Jackson, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei a Jacob Batalon. Snímku si budeš môcť pozrieť od 15. marca 2020.

Toy Story 4

Istý čas sme si mysleli, že séria Toy Story skončila tretím dielom. Neboli sme si úplne istí, ako sa tvorcom podarí nadviazať, ale napokon to dopadlo výborne. V Toy Story 4 sa opäť stretneme so starými známymi postavami, ale aj niektorými nováčikmi. Aj po štvrtýkrát ide o skvelú animovanú komédiu, ktorá rozosmeje aj dojme. Na HBO ju uvidíš 22. marca 2020.

10 filmových a seriálových dôvodov, prečo si aj v marci predplatiť HBO GO  |  Tipy na film  |  před 24 dny  |  292 přečtení

Dušan Šutarík

Komentáre k článku 10 filmových a seriálových dôvodov, prečo si aj v marci predplatiť HBO GO

Ďalšie články ako 10 filmových a seriálových dôvodov, prečo si aj v marci predplatiť HBO GO

Tipy na film  |  3. 4. 2020

Money Heist, Korisť a mnohé iné online tipy na ďalší víkend v karanténe

Ďalší víkend s obmedzenými možnosťami pohybu je pred nami, no a neexistuje lepší čas, kedy si predplácať či už Netflix alebo HBO GO. Oba z nich prinášajú mnohé očakávané hity, no najviac sa tešia asi fanúšikovia Money Heist, ktorí sa konečne dočkali štvrtej série. Tu však ponuka rozhodne nekončí. čítaj ďalej

Tipy na film  |  2. 4. 2020

20 najlepších oscarových filmov podľa hodnotenia filmových kritikov

Ako si viedli oscaroví víťazi v kategórii najlepší film od roku 2000 v očiach filmových recenzentov? Na to sa spoločne pozrieme v tomto článku. čítaj ďalej

Tipy na film  |  1. 4. 2020

16 najlepších filmov od Netflixu, ktoré vyšli v prvej štvrtine roka 2020

Čas beží ako voda a prvé tri mesiace roku 2020 sú už za nami. Netflix v konkurenčnom boji vytiahol tie najväčšie kalibre, ktoré rozhodne stoja za pozornosť každého diváka. Toto je 16 najlepších filmov od Netlfixu, ktoré svojou žánrovou rozmanitosťou naplnia očakávania filmového fanúšika každého druhu. čítaj ďalej

Tipy na film  |  31. 3. 2020

Aj v apríli sa bude na čo pozerať! Toto je 7 trailerov na ponuku Netflixu

Ako už titulok napovedá, apríl bude mesiacom, kedy by mal každý zvážiť predplatenie Netflixu. Streamovacia služba predstavila trailer na 7 titulov, ktoré svojou rôznorodosťou zaujmú snáď každého. čítaj ďalej

Tipy na film  |  30. 3. 2020

40 komédií na Netflixe, ktoré vám zlepšia náladu v čase karantény

Život v karanténe počas pandémie koronavírusu môže byť poriadna nuda. Navyše človek môže ľahko podľahnúť pesimizmu a čiernym myšlienkam. Na rozptýlenie preto dobre padne kvalitná komédia! V našom článku si určite niekoľko titulov vyberiete. čítaj ďalej