FB pixel

Detská hra

Na začiatok skrátka musíme zmieniť originál Detskej hry. Snímka z roku 1988 od Toma Hollanda nám prvýkrát predstavila Chuckyho, bábiku, v ktorej sa ukrýva duša sériového vraha Charlesa Lee Raya. Prvý diel patril k tým najlepším a oplýva solídnou temnou atmosférou. Ďalšie pokračovania začali čoraz viac pridávať na humore a satire, čo niektorým divákom príliš nesadlo.

The Boy

Nenápadný, ale v podstate zaujímavý horor režiséra Williama Brenta Bella. Mladá Greta prichádza pracovať do podivnej rodiny ako opatrovateľka malého Brahmsa. Ten je však v skutočnosti porcelánová bábika. A zdá sa, že je živšia viac než sa zdá. Bellov film nie je žiadna hororová hitparáda, avšak fanúšikovia žánru si tu nájdu fajn atmosféru a pár solídnych ľakačiek.

Annabelle: Zdrodenie zla

Prvý diel Annabelle, spin-offu perfektného V zajatí démonov, za veľa nestál. Rovno teda skočíme ku dvojke, ktorá už bola výrazne lepšia. Podpísaný je pod ňou totiž šikovný David F. Sandberg (Nezhasínaj!, Shazam!). Ako už názov hovorí, tentokrát sa pozrieme na vznik známej démonickej bábiky. A je to slušne natočená hororová zábava, ktorá by fanúšikov nemala ničím výrazne uraziť.

Annabelle: Návrat

Pri Annabelle sa ešte zdržíme. Tento rok totiž do našich kín zavítal aj tretí diel s podtitulom Návrat. Réžie sa tentokrát zhostil debutant Gary Dauberman a treba povedať, že obstál dobre. Tretí diel je síce zrejme o chlp horší ako dvojka, napriek tomu mu však nechýba solídna atmosféra, niekoľko pekných ľakačiek a veľmi dobrú Mckennu Grace v hlavnej úlohe.

Majster bábkar

Horor Majster bábkar od Davida Schmoellera nie je v našich končinách nejak extra známy, ale milovníkom filmov s vraždiacimi bábikami ho snáď môžeme odporučiť. V centre príbehu sa ocitajú štyria okultisti, ktorým pôjde po krku celá skupina krvilačných bábik. Nejde o žiadnu žánrovú senzáciu, ale zabaviť sa pri tom dá slušne.

Zlovestné ticho

James Wan už pred svojou peckou V zajatí démonov dokázal, že je mimoriadne schopným režisérom. Jeho Zlovestné ticho patrí rozhodne k tomu najlepšiemu, čo sa na poli démonických bábik urodilo. Výsledkom je príjemne atmosférická žánrovka, ktorej nejaké tie diery v scenári hravo odpustíte. Záverečný prekvapivý twist je síce nečakaný, ale možno mnohým nesadne. V každom prípade solídna jednohubka.


Dolls

Dolls

Menej nápadný hororík Stuarta Gordona z roku 1987 rozpráva príbeh mladej Judy, ktorá spolu so svojím otcom a nevlastnou matkou cestuje na prázdniny. Auto sa im však pokazí a v neznámom zapadákove sa im podarí nájsť pomoc len v podivnej vile dvoch postarších manželov, výrobcami bábik. Teror môže začať. Dolls majú príjemné tempo a do deja nás vhodia bez zbytočných omáčok. Atmosféra funguje tiež, herci sa síce nepretrhnú, ale stačí to, takže výsledkom je fajn béčko.


Čary

Čary

Vydarený horor Richarda Attenborougha rozpráva o kúzelníkovi Corkym a jeho bábiky Fat, ktorá mu prinesie slávu a uznanie. Lenže nič nie je zadarmo. Na filme zaujme hlavne parádny výkon mladého Anthonyho Hopkinsa a poriadne temná a mrazivá atmosféra. Tentokrát nejde o žiadne nadprirodzeno, tvorcovia sa totiž viac zameriavajú na psychológiu. A je to len ku prospechu veci. Stojí za skúšku.


Pin

Pin

Solídny psychologický horor Sandora Sterna, ktorý nám predstaví mladého Leona. Ten nadviaže podivný „vzťah“ s lekárskou bábikou Pinom a na problémy je zamiesené. Pin sa môže pochváliť príjemne komornou atmosférou, pomalým tempom a vcelku solídnou psychologickou prepracovanosťou hlavného hrdinu. Za pozornosť stoja aj herecké výkony Davida Hewletta, Cynthie Preston či Terryho O'Quinna.


Scarecrows

Scarecrows

Scarecrows od Williama Wesleyho z roku 1988 rozprávajú príbeh zlodejov, ktorí sa dostanú na podivné kukuričné pole, kde niečo nie je s kostolným poriadkom. Ako iste tušíte, miestni strašiaci nebudú len lacnými bábikami na odlákanie vrán. Scarecrows je vydarená jednohubka, ktorá má fajn atmosféru a aj nejaké to gore. Ústrední záporáci sú navyše stvárnení na jednotku.

10 filmov s vraždiacimi bábikami pre všetkých milovníkov Detskej hry  |  Tipy na film  |  před 19 dny  |  32 přečtení

Dušan Šutarík

Komentáre k článku 10 filmov s vraždiacimi bábikami pre všetkých milovníkov Detskej hry

Ďalšie články ako 10 filmov s vraždiacimi bábikami pre všetkých milovníkov Detskej hry

Tipy na film  |  22. 8. 2019

10 najlepších animákov štúdia Pixar, ktoré vás spoľahlivo dojmú a pobavia

Kiná momentálne valcuje štvrtý diel Toy Story a hovorí sa o ňom ako o jednej z najlepších pixaroviek. Pravdou ale je, že toto štúdio má na konte omnoho viac geniálnych kúskov. Vybrali sme pre vás 10 z nich. čítaj ďalej

Tipy na film  |  19. 8. 2019

10 najlepších seriálových noviniek, ktoré nám tento rok zatiaľ priniesol

V tomto článku sa zameriame na seriály, ktoré sa začali vysielať začiatkom tohto roku. Bližšie si preklepneme hlavne Netflix a HBO. Rok síce ešte ani zďaleka nie je za nami, ale už jeho prvá polovica nám priniesla mnoho kvalitných seriálov. čítaj ďalej

Tipy na film  |  15. 8. 2019

10 najlepších hereckých výkonov Leonarda DiCapria

Leonardo DiCaprio momentálne hviezdi v očakávanom thrilleri Vtedy v Hollywoode od Quentina Tarantina. Za sebou však má poriadne pestrú hereckú kariéru, takže sme sa rozhodli priniesť vám výber jeho 10 najpozoruhodnejších výkonov. čítaj ďalej

Tipy na film  |  14. 8. 2019

7 faktov, ktoré ste nevedeli o filmovej tvorbe Quentin Tarantina

Aj keď Tarantinova tvorba sa radí medzi tie viac kontroverzné, nejeden z jeho filmov získal titul kultu. Keďže momentálne slovenské kiná obsadzuje jeho novinka Once Upon a Time in Hollywood, pripravili sme si pre vás sedmičku faktov, približujúcich vám jeho fantastickú tvorbu. čítaj ďalej

Tipy na film  |  12. 8. 2019

10 mrazivých sektárskych drám a hororov, ktoré vám zabrnkajú na nervy

V kinách máme od 1. augusta novinku Ariho Astera, sektársky horor s názvom Slnovrat. Pri tejto príležitosti vám prinášame ďalších 10 pozoruhodných filmov, ktoré sa odohrávajú v sektárskom prostredí. čítaj ďalej