FB pixel

Ľadové kráľovstvo 2

Úspešný hit z Disneyho dielne Ľadové kráľovstvo sa vrátilo s pokračovaním. To síce na originál kvalitatívne nedosiahlo, stále však ide o zábavný a odpočinkový animák. O réžiu sa postarala dvojica Chris Buck a Jennifer Lee. Príbeh sa opäť točí okolo Elsy, ktorá sa spolu s priateľmi vydáva na cestu, aby objavila príčinu svojich magických schopností. Film si na HBO GO môžete pozrieť od 5. júla 2020.

Terminátor: Temný osud

O nový diel Terminátora sa postaral talentovaný Tim Miller. Hoci finančne išlo o veľké sklamanie, film samotný je rozhodne vydarený (a rozhodne vydarenejší než sľubovali trailery). Príbehovo nadväzuje priamo na prvé dve časti a v jeho centre sa opäž ocitá Sarah Connor (Linda Hamilton). Tá sa tentokrát musí postaviť novému typu Terminátora Rev-9 (Gabriel Luna), ktorý chce zabiť mladú Dani Ramos (Natalia Reyes). Snímka je solídne natočeným kúskom s dobrými postavami a výborne natočenou akciou. Na HBO GO je k dispozícii od 5. júla 2020.

Ad Astra

Pozoruhodné vesmírne sci-fi Ad Astra natočil James Gray a pozbieral zaň mimoriadne pozitívne kritické ohlasy. Príbeh sa odohráva v 22. storočí, kedy astronaut Roy McBride (Brad Pitt) dohliada na výstavbu novej babylonskej veže, ktorá má slúžiť na vyhľadávanie inteligentného mimozemského života. Zároveň zisťuje, že jeho otec (Tommy Lee Jones), ktorý sa kedysi pri hľadaní mimozemšťano stratil vo vesmíre, stále žije. Gray natočil technicky precízne sci-fi, ktoré si užijú skôr milovníci pomalšie ladených a myšlienkovo podnetných filmov. Premiéru si film odbije 12. júla 2020.

Godzilla II: Kráľ monštier

Na HBO GO dorazí aj majestátna Godzilla. Druhý diel s podtitulom Kráľ monštier natočil Michael Dougherty a okrem titulnej potvory sa v ňom predstavia iní titáni na čele s Mothrou, Rodanom a Kingom Gidorahom. Snímka síce nedosahuje kvalít Godzilly z roku 2014, ale stále ide o slušnú popcornovku, ktorá za tie dve hodinky bez problémov zabaví. Na HBO GO bude k dispozícii od 19. júla 2020.

Le Mans '66

Milovníci športových filmov by mali tiež spozornieť, pretože premiéru si odbije aj jeden z najlepších filmov minulého roka. Le Mans 66 natočil James Mangold a vychádza zo skutočných udalostí. Divákom rozpovie príbeh Carrolla Shelbyho (Matt Damon), bývalého pretekára a špičkového inžiniera, a Kena Milesa (Christian Bale), britského šampióna. Tí spoja svoje sily, aby zostrojili dokonalé auto, s ktorými by vyhrali nad konkurenčnou spoločnosťou Ferrari. Perfekní herci, dokonalá réžia a technická stránka. Čo chcieť viac? Na HBO si snímku vychutnáte od 26. júla 2020.

Detektív Pikachu

Pokémon je stále solídny fenomén a tento film určite zaujme aj tých, ktorí mu už odrástli. Adaptácia populárnej videohry sa odohráva v alternatívnom svete, kde pokémoni a ľudia žijú bok po boku. Mladík Tim (Justice Smith) spojí sily s Pikachuom detekívom (ktorému dokáže rozumieť) a vydáva sa s ním pátrať po svojom otcovi. Pokiaľ hľadáš nenáročnú zábavku, Detektív Pikachu je tou správnou voľbou. Premiéru si odbije 18. júla 2020.

4 bloky

Nezabudli sme, pravdaže, ani na seriálových divákov. Kriminálna dráma 4 bloky má na konte už tri série a od 1. júla 2020 si ich môžeš vychutnávať aj na HBO GO. Príbeh nás zavedie do Berlína a v jeho centre je Ali „Toni“ Hamady, ktorý sa snaží uniknúť zločineckému podsvetiu. To ale nie je také jednoduché.

Doom Patrol

Svojou druhou sériou sa hlási aj úspešná akčná kriminálka Doom Patrol. Nové epizódy sa už čulo vysielajú (každý týždeň novú epizódu) a zatiaľ sa zdá, že tvorcom sa rozhodne podarilo udržať vysokú latku kvality. Seriál sa točí okolo komiksových hrdinov Robotmana, Negative Mana, Elasti-Woman a Crazy Jane. Tých vedie magorský vedec Niles „Šéf“ Caulder. Ako to už tak chodí, každý z týchto hrdinov má nejaké tie nadprirodzené schopnosti.

Perry Mason

Nového stvárnenia sa dočkali aj kriminálne príbehy o Perrym Masonovi. Toho si v novom seriáli zahral Matthew Rhys. Príbeh sa odohráva v Los Angeles v roku 1931. Zúri Veľká hospodárska kríza, na pozadí ktorej sa odohrá desivý únos dieťaťa. Prípadu sa okamžite chopí ešte neznámy Perry Mason. Seriál zatiaľ nie je na konci (dovedna má 8 epizód), ale na základe prvých troch môžeme súdiť, že tvorcovia prišli so zaujímavým stvárnením, ktoré má rozhodne nezanedbateľnú atmosféru. Odporúčame.

Solo: Star Wars Story

Skrátka neprídu ani milovníci univerza Star Wars. Tí dostaní jednak sólovku najsympatickejšieho pašeráka galaxie: Han Sola, o ktorú sa postaral Ron Howard, ale aj prvé tri epizódy „prequelovej trilógie“ od Georga Lucasa. Zo strany HBO GO badať jasné sústredenie sa na prequelové obdobie tejto ságy, čo vcelku ladí aj s faktom, že seriál Clone Wars sa stretol s veľkým úspechom. Na HBO GO je dokonca medzi TOP 10 najsledovanejšími seriálmi. Premiéru si Solo: Star Wars Story a ostatné epizódy odbijú 17. júla 2020. Okrem toho ale pribudne aj Rogue One a pôvodná trilógia (konkrétne 24 .júla 2020). A časom by k nim mala pribudnúť aj trilógia od Disneyho.

10 filmov a seriálov, prečo sa oplatí predplatiť si HBO GO aj v júli  |  Tipy na film  |  před 25 dny  |  119 přečtení

Dušan Šutarík

Komentáre k článku 10 filmov a seriálov, prečo sa oplatí predplatiť si HBO GO aj v júli

Ďalšie články ako 10 filmov a seriálov, prečo sa oplatí predplatiť si HBO GO aj v júli

Tipy na film  |  7. 8. 2020

10 noviniek (nielen) na Netflixe, ktoré vám cez víkend nemôžu ujsť

Neviete, čo si pozrieť na Netflixe cez víkend? V tom prípade iste oceníte náš článok, v ktorom vám prinášame niekoľko tipov. Na svoje si prídu milovníci napätia, ale aj humoru či romanitky. čítaj ďalej

Tipy na film  |  6. 8. 2020

50 najväčších akčných peciek 90. rokov, ktoré proste musíte vidieť

90. roky akčným filmom mimoriadne priali. V tomto období vzniklo veľké množstvo snímok, ktoré sú dnes už právom považované za klasiky. V tomto článku vám prinášame 50 tých najväčších akčných peciek 90. rokov, ktoré by mal každý milovník filmov vidieť. čítaj ďalej

Tipy na film  |  4. 8. 2020

10 najväčších seriálových hitov HBO prvej polovice roku 2020

Ktoré seriály boli na HBO najsledovanejšími počas prvých šiestich mesiacov roku 2020? To zistíte práve z tohto článku. HBO totiž zverejnilo zoznam svojich najobľúbenejších seriálových titulov za prvú polovicu tohto roka. čítaj ďalej

Tipy na film  |  3. 8. 2020

20 filmov a seriálov, ktoré sú od augusta dostupné na Netflixe

Polovica prázdnin, ktoré my pracujúci aj tak nemáme, je za nami. Nový mesiac so sebou prináša aj nové filmy a seriály na Netflixe, ktoré by ste rozhodne nemali minúť. Čo z ponuky vám nedáva spávať a konečne vďaka pohodliu služby si tieto resty doženiete? čítaj ďalej

Tipy na film  |  31. 7. 2020

10 filmov a seriálov nielen na Netflixe, ktoré vám spríjemnia víkend

Pokiaľ nemáte plány na víkend, slnko vás neláka a radšej sa skryjete v pohodlí streamovacích služieb, máme tu hneď niekoľko nekompromisných tipov, pozostávajúcich ako zo zažitých klasík, tak aj očakávaných noviniek. čítaj ďalej