FB pixel

Vampire Knight

Bolo by takmer nemysliteľné, ak by sme na tomto zozname zabudli na kúsok japonskej histórie. Anime seriály rastú konštante so streamovacími službami ale najmä s Netflixom. Tam nájdeme okrem väčšiny týchto japonských titulov aj dve série Vampire Knight. Staršia záležitosť zasadená do lavíc školy, kde sa študenti delia na denných a nočných na základe ich apetítu po ľudskej krvi. Takmer po desiatich rokoch od odvysielania prvej časti môžeme Vampire Knight považovať za jedinečnú kultovú záležitosť.

Big Mouth

Červená streamovacia služba je domovom viacerých pubertálne ladených titulov. Jednou z najmladších a pravdepodobne najneslušnejších je aj animovaná komédia Big Mouth. Tá nám v troch sériách dokázala vytvoriť kŕče v bruchu hneď niekoľkokrát. Pubertálny humor má tendenciu rozdeľovať divákov na dva tábory - na jednej strane sú tí, ktorým jednoduchá premisa a humor neprekáža a zároveň hľadajú niečo na odľahčenie. Na strane druhej sú potom opovrhovači neslušného humoru zakrývajúci si oči a uši pri väčšine scén, tohto geniálneho kúska.

Death Note

Modla medzi modernými anime snímkami sa radí k prvým titulom obdobného pôvodu na Netflixe. Kto nepozná Death Note tak by mal túto osudovú chybu okamžite napraviť. Stelesnenie azda všetkých anime stereotypov ani nie v štyridsiatich častiach je to, čím tento seriál vyniká nad ostatnými. Zapisovanie mien do smrtiaceho zápisníka za účelom dosiahnutia vyššieho dobra, dvaja inteligentní protagonisti rovnakého, neplnoletého veku a napínavá, atmosféru dotvárajúca hudba. Zápisník smrti je povinnosť nielen pre fanúšikov východnej kultúry!

Archer

V roku 2009 na nás z číreho neba dopadla extrémne vtipná bomba nesúca názov Archer. Animovaný sitcom patrí medzi špičku humoru o čom svedčia aj doposiaľ vydané série. Ich aktuálny počet je zatiaľ ustálený na deviatke a s najväčšou pravdepodobnosťou sa táto číslovka bude ešte dlho navyšovať. V seriáli sledujeme príbeh tajného agenta (dajme tomu, že ide o rip-off Jamesa Bonda), nenávideného vlastnou matkou, pre ktorú zároveň aj pracuje. Osobné problémy rieši Sterling Archer po vzore Charlieho Sheena alkoholom a neustálym striedaním žien.

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Príbeh dvoch bratov snažiacich sa prostredníctvom, pre seriál špecifickej alchýmie, priviesť späť k životu ich matku patrí medzi najznámejšie anime súčasnosti. Prepracované univerzum, výborná kresba a stotožniteľné (aj mechanické) charaktery tvoria silné základy Fullmetal Alchemist: Brotherhood. Cesta za legendárnou alchymistickou prísadou Philosopher's stone je zozbieraná do šesťdesiatich štyroch častí aj na Netlfixe.

Disenchantment

Meno Matt Groening je vo svete kreslených seriálov nevyvrátiteľne pojmom. Otec legendárnych Simpsonovcov alebo rovnako skvelej Futuramy nám minulý rok priniesol prvú sériu šialenej stredovekej jazdy s názvom Disenchantment. Seriál sa v mnohých smeroch drží línie nastavenej dvoma autorovými predchodcami, čo je v tomto prípade jeho dvojsečnou zbraňou. Prvá séria Disenchantment je aj napriek svojím slabším momentom zábavným štartovačom nádejného seriálu. No povedzte, kto by si neobľúbil elfa užívajúceho si jeho vlastné utrpenie s príznačným menom Elfo, večne opitú princeznú Bean alebo jej osobného démona, pesimistického Luciho?

Castlevania

Anime seriál podľa rovnomennej hernej série si svoju premiéru odbilo takmer pred dvoma rokmi. Prvá séria dopadla nesmierne dobre o čo sa postarali extrémne dobre herecké výkony dabérov. Atmosféru upírskej ságy skvele dotvára ikonická orgánová hudba, známa aj vďaka svojej predlohe. Nejeden fanúšik hier považuje seriálovú Castlevaniu za vrchol vo svojom žánri a preto všetci netrpezlivo čakajú, čo prinesie v poradí už tretia séria. Tá je potvrdená, no dátum vydania je v nedohľadne.

Rick and Morty

Je vôbec potrebné predstavovať dvojicu Rick a Morty? Rick sa radí medzi ostatných požívateľov alkoholu na tomto zozname, avšak na jeho obranu, je to extrémne inteligentný vedec a objaviteľ. Jeho vnuk Morty má tú smolu, že je jeho rodinným príslušníkom. V doterajších troch sériách si znepriatelili azda celý vesmír a do tých častí univerza kde im nejdú po krku, majú zákaz vstupu. Tento seriál je vrcholom inteligentného humoru, postaveného na hlúpych ba až pubertálnych "neprvoplánových" narážkach. Ak by ste si mali pozrieť jeden seriál z tohto zoznamu, tak je to tento.

One Punch Man

Posledným trhákom pochádzajúcim z krajiny vychádzajúceho slnka na tomto zozname je jedno z najlepšie hodnotených anime vôbec. One Punch Man je príbeh o zjavne obyčajnom, ľahko prehliadnuteľnom Saitamovi, ktorí si ide za svojim jediným cieľom: stať sa superhrdinom. To sa mu značne darí až do okamihu keď sa na scéne neobjaví cyborg Genos. Humorne podchytené anime sa v apríli dočká druhej série.

BoJack Horseman

Seriál s pomalším rozbehom sa v priebehu piatich sérií dostal do podvedomia mnohých divákov. Tých si BoJack Horseman získal vďaka humornému poňatiu reálnych problémov Hollywoodskych hviezd. To naznačuje aj zasadenie celej snímky - depresie, závislosti, traumy, sexizmus a rasizmus v alternatívnom Hollywoode. Hlavnou postavou je napol muž a napol kôň, päťdesiatnik BoJack, ktorý je mimo tohto priemyslu už nejaký ten rok - to sa podpisuje aj na jeho psychike. Toto sebadestrukčné správanie prenáša aj na okolité postavy, čo tvorí základnú premisu pointu tohto skvelého počinu.

Dúfame, že aj tentokrát sme vám predstavili nové, nepoznané tituly a inšpirovali vás pri nasledujúcom výbere z obrovskej knižnice Netflixu. Na záver by sme iba poznamenali, že ide o náš osobný výber desiatich titulov, bez ich špecifického zaradenia. Ale určite začnite u Ricka a Mortyho. :)

10 animovaných seriálov pre dospelých na Netflixe  |  Tipy na film  |  před 1 měsíci  |  11 přečtení

Marek Pillár

Seriály začal milovať ešte na strednej škole ku ktorým sa dostal skrz Prison Break. Postupne ako s kamošmi fičali na South Parku a iných uletených záležitostiach sa dostal až ku svojej modle a podľa neho vrcholu kinematografie – Breaking Bad. Vtedy objavil pravé čaro moderných seriálov a začal ich sledovať ako na bežiacom páse. Pomimo ich sledovania veľkú porciu času venuje videohrám, ktoré stavia minimálne na takú úroveň, ako jeho obľúbené seriály.

Komentáre k článku 10 animovaných seriálov pre dospelých na Netflixe

Ďalšie články ako 10 animovaných seriálov pre dospelých na Netflixe

Tipy na film  |  20. 4. 2019

10 perfektných duchárskych hororov plných mrazenia a desivej atmosféry

Do našich kín sa dostal nový horor Kliatba kvíliacej ženy (La Llorona) a zdá sa, že tento duchársky horor z produkcie Jamesa Wana bude solídnym úspechom. Ak ste už film videli, možno vás zaujme aj nasledovných 10 kvalitných duchárskych hororov. čítaj ďalej

Tipy na film  |  17. 4. 2019

10 temných, krvavých a myšlienkovo podnetných komiksoviek pre dospelých

Komiksových filmov sú v poslednom čase plné nielen kiná, ale aj televízie či streamovacie služby. Väčšina týchto filmov cieli na tínedžerov, prípadne ide o pomerne nevinnú rodinnú zábavu. Máme tu však aj niekoľko výnimiek, ktoré docenia skôr dospelí diváci. 10 z nich si predstavíme v tomto článku. čítaj ďalej

Tipy na film  |  13. 4. 2019

Pobavil vás Shazam? Aj týchto 10 komiksoviek vás spoľahlivo rozosmeje

Komiksová komédia Shazam! z dielne DC slávi úspechy všade po svete. Pokiaľ ste si ju aj vy užili a hľadáte nejaké kvalitné komiksové komédie, tak ste na správnej adrese. S touto desiatkou totiž nuda nehrozí. čítaj ďalej

Tipy na film  |  10. 4. 2019

10 najlepších adaptácií desivých aj emotívnych diel Stephena Kinga

Už tento týždeň sa do našich kín dostane nová adaptácia hororu Cintorín zvierat (v slovenskom preklade Cyntoryn zvieratiek) od Stephena Kinga, takže je vhodný čas zrekapitulovať si doterajšie adaptácie tohto hororového majstra. Táto desiatka filmov zaručene Kingovým dielam hanbu nerobí. čítaj ďalej

Tipy na film  |  9. 4. 2019

7 faktov o geniálnom seriáli Rick a Morty

Animáky určené pre dospelé publikum pred pár rokmi prijali do svojho kruhu Rick a Mortyho. Teraz už máme k dispozície tri série, plné ako neslušného, tak aj inteligentného humoru. Ak ste sa k titulu ešte nedostali, snáď vás naladia tieto fakty. čítaj ďalej