FB pixel

Vampire Knight

Bolo by takmer nemysliteľné, ak by sme na tomto zozname zabudli na kúsok japonskej histórie. Anime seriály rastú konštante so streamovacími službami ale najmä s Netflixom. Tam nájdeme okrem väčšiny týchto japonských titulov aj dve série Vampire Knight. Staršia záležitosť zasadená do lavíc školy, kde sa študenti delia na denných a nočných na základe ich apetítu po ľudskej krvi. Takmer po desiatich rokoch od odvysielania prvej časti môžeme Vampire Knight považovať za jedinečnú kultovú záležitosť.

Big Mouth

Červená streamovacia služba je domovom viacerých pubertálne ladených titulov. Jednou z najmladších a pravdepodobne najneslušnejších je aj animovaná komédia Big Mouth. Tá nám v troch sériách dokázala vytvoriť kŕče v bruchu hneď niekoľkokrát. Pubertálny humor má tendenciu rozdeľovať divákov na dva tábory - na jednej strane sú tí, ktorým jednoduchá premisa a humor neprekáža a zároveň hľadajú niečo na odľahčenie. Na strane druhej sú potom opovrhovači neslušného humoru zakrývajúci si oči a uši pri väčšine scén, tohto geniálneho kúska.

Death Note

Modla medzi modernými anime snímkami sa radí k prvým titulom obdobného pôvodu na Netflixe. Kto nepozná Death Note tak by mal túto osudovú chybu okamžite napraviť. Stelesnenie azda všetkých anime stereotypov ani nie v štyridsiatich častiach je to, čím tento seriál vyniká nad ostatnými. Zapisovanie mien do smrtiaceho zápisníka za účelom dosiahnutia vyššieho dobra, dvaja inteligentní protagonisti rovnakého, neplnoletého veku a napínavá, atmosféru dotvárajúca hudba. Zápisník smrti je povinnosť nielen pre fanúšikov východnej kultúry!

Archer

V roku 2009 na nás z číreho neba dopadla extrémne vtipná bomba nesúca názov Archer. Animovaný sitcom patrí medzi špičku humoru o čom svedčia aj doposiaľ vydané série. Ich aktuálny počet je zatiaľ ustálený na deviatke a s najväčšou pravdepodobnosťou sa táto číslovka bude ešte dlho navyšovať. V seriáli sledujeme príbeh tajného agenta (dajme tomu, že ide o rip-off Jamesa Bonda), nenávideného vlastnou matkou, pre ktorú zároveň aj pracuje. Osobné problémy rieši Sterling Archer po vzore Charlieho Sheena alkoholom a neustálym striedaním žien.

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Príbeh dvoch bratov snažiacich sa prostredníctvom, pre seriál špecifickej alchýmie, priviesť späť k životu ich matku patrí medzi najznámejšie anime súčasnosti. Prepracované univerzum, výborná kresba a stotožniteľné (aj mechanické) charaktery tvoria silné základy Fullmetal Alchemist: Brotherhood. Cesta za legendárnou alchymistickou prísadou Philosopher's stone je zozbieraná do šesťdesiatich štyroch častí aj na Netlfixe.

Disenchantment

Meno Matt Groening je vo svete kreslených seriálov nevyvrátiteľne pojmom. Otec legendárnych Simpsonovcov alebo rovnako skvelej Futuramy nám minulý rok priniesol prvú sériu šialenej stredovekej jazdy s názvom Disenchantment. Seriál sa v mnohých smeroch drží línie nastavenej dvoma autorovými predchodcami, čo je v tomto prípade jeho dvojsečnou zbraňou. Prvá séria Disenchantment je aj napriek svojím slabším momentom zábavným štartovačom nádejného seriálu. No povedzte, kto by si neobľúbil elfa užívajúceho si jeho vlastné utrpenie s príznačným menom Elfo, večne opitú princeznú Bean alebo jej osobného démona, pesimistického Luciho?

Castlevania

Anime seriál podľa rovnomennej hernej série si svoju premiéru odbilo takmer pred dvoma rokmi. Prvá séria dopadla nesmierne dobre o čo sa postarali extrémne dobre herecké výkony dabérov. Atmosféru upírskej ságy skvele dotvára ikonická orgánová hudba, známa aj vďaka svojej predlohe. Nejeden fanúšik hier považuje seriálovú Castlevaniu za vrchol vo svojom žánri a preto všetci netrpezlivo čakajú, čo prinesie v poradí už tretia séria. Tá je potvrdená, no dátum vydania je v nedohľadne.

Rick and Morty

Je vôbec potrebné predstavovať dvojicu Rick a Morty? Rick sa radí medzi ostatných požívateľov alkoholu na tomto zozname, avšak na jeho obranu, je to extrémne inteligentný vedec a objaviteľ. Jeho vnuk Morty má tú smolu, že je jeho rodinným príslušníkom. V doterajších troch sériách si znepriatelili azda celý vesmír a do tých častí univerza kde im nejdú po krku, majú zákaz vstupu. Tento seriál je vrcholom inteligentného humoru, postaveného na hlúpych ba až pubertálnych "neprvoplánových" narážkach. Ak by ste si mali pozrieť jeden seriál z tohto zoznamu, tak je to tento.

One Punch Man

Posledným trhákom pochádzajúcim z krajiny vychádzajúceho slnka na tomto zozname je jedno z najlepšie hodnotených anime vôbec. One Punch Man je príbeh o zjavne obyčajnom, ľahko prehliadnuteľnom Saitamovi, ktorí si ide za svojim jediným cieľom: stať sa superhrdinom. To sa mu značne darí až do okamihu keď sa na scéne neobjaví cyborg Genos. Humorne podchytené anime sa v apríli dočká druhej série.

BoJack Horseman

Seriál s pomalším rozbehom sa v priebehu piatich sérií dostal do podvedomia mnohých divákov. Tých si BoJack Horseman získal vďaka humornému poňatiu reálnych problémov Hollywoodskych hviezd. To naznačuje aj zasadenie celej snímky - depresie, závislosti, traumy, sexizmus a rasizmus v alternatívnom Hollywoode. Hlavnou postavou je napol muž a napol kôň, päťdesiatnik BoJack, ktorý je mimo tohto priemyslu už nejaký ten rok - to sa podpisuje aj na jeho psychike. Toto sebadestrukčné správanie prenáša aj na okolité postavy, čo tvorí základnú premisu pointu tohto skvelého počinu.

Dúfame, že aj tentokrát sme vám predstavili nové, nepoznané tituly a inšpirovali vás pri nasledujúcom výbere z obrovskej knižnice Netflixu. Na záver by sme iba poznamenali, že ide o náš osobný výber desiatich titulov, bez ich špecifického zaradenia. Ale určite začnite u Ricka a Mortyho. :)

10 animovaných seriálov pre dospelých na Netflixe  |  Tipy na film  |  před 3 měsíci  |  11 přečtení

Marek Pillár

Seriály začal milovať ešte na strednej škole ku ktorým sa dostal skrz Prison Break. Postupne ako s kamošmi fičali na South Parku a iných uletených záležitostiach sa dostal až ku svojej modle a podľa neho vrcholu kinematografie – Breaking Bad. Vtedy objavil pravé čaro moderných seriálov a začal ich sledovať ako na bežiacom páse. Pomimo ich sledovania veľkú porciu času venuje videohrám, ktoré stavia minimálne na takú úroveň, ako jeho obľúbené seriály.

Komentáre k článku 10 animovaných seriálov pre dospelých na Netflixe

Ďalšie články ako 10 animovaných seriálov pre dospelých na Netflixe

Tipy na film  |  17. 6. 2019

10 najlepších filmových trilógií, ktoré sa zapísali do filmovej histórie

Filmové série či trilógie sú často ošemetná vec. Nie často sa tvorcom podarí udržať nastavenú latku kvality. Niekedy to však vyjde a práve na tie filmy vás chceme upozorniť v tomto článku. čítaj ďalej

Tipy na film  |  13. 6. 2019

10 hudobných drám, ktoré by ste mali vidieť, ak sa vám páčil Rocketman

Rocketman, ktorý rozpráva životný a profesijný život Eltona Johna, je už v našich kinách. Pokiaľ sa vám páčil a máte chuť na ďalšie podobne ladené filmy, prinášame vám 10 tipov na biografické hudobné drámy, ktoré by ste nemali minúť. čítaj ďalej

Tipy na film  |  10. 6. 2019

10 mrazivých a napínavých thrillerov o sériových vrahoch

V Amerike je na Netflixe už dostupná novinka Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile, ktorá sa v júni dostala aj do našich kín. Zac Efron si v nej zahral vraha Teda Bundyho. Pri tejto príležitosti vám prinášame desiatku ďalších mrazivých filmov, kde o sériových vrahov nie je núdza. čítaj ďalej

Tipy na film  |  5. 6. 2019

10 skvelých monster filmov, ktoré si užijete ak sa vám páčila nová Godzilla

Do našich kín opäť dorazila slávna Godzilla. Pri tejto príležitosti vám prinášame 10 fantastických monster filmov, ktoré priaznivcov tohto sub-žánru rozhodne nesklamú. čítaj ďalej

Tipy na film  |  31. 5. 2019

10 hraných verzií disneyovských animákov, na ktoré sa najviac tešíme

Minulý týždeň sa do našich kín vrútila hraná verzia animovanej disneyovky Aladin v režisérskom podaní Guya Ritchieho. V štúdiu sa však už chystá viacero ďalších hraných remakov, takže sme pre vás dali dokopy tie, ktoré nás oslovujú najviac. čítaj ďalej