FB pixel

Mary-Kate a Ashley Olsenové

Mary-Kate a Ashley Olsenové

V časoch, keď nám prestalo tiecť mlieko po brade sme v telke každú sobotu ráno začali vyhľadávať pravdepodobne najznámejšie dvojičky Hollywoodu. Sestry Olsenové starli konštantne s nami a v priebehu času sa menila aj ich filmová tvorba. Či už hovorí z nás nostalgia alebo je to vážne tak, za najkvalitnejšie počiny považujeme filmy z počiatku ich kariéry. Gólová výmena je klasika sobotňajšieho rána!


Christina Ricci

Christina Ricci

Keď sme si do vyhľadávača hodili meno tejto, dnes už ženy v stredných rokoch, neverili sme vlastným očiam. Christina sa nám do pamäte vryla ako večne stoická a morbídne vyznievajúca postava Wednesday z legendárneho filmu Addamsova rodina. Aj keď Christine tiahne pomaly na štyridsiatku, každý z nás ju má v hlavne zafixovanú ako gothičku s dvoma copmi. To, že medzi jej obľúbených interprétov patrí Marilyn Manson určite nie je náhoda!


Haley Joel Osment

Haley Joel Osment

Za týmto zvláštnym menom sa neskrýva kadejaká hviezda filmových plátien. Haleyho poslanie na tomto svete je byť tvárou známeho meme obrázku, kde malý chlapec vidí mŕtvych ľudí. Nejde až tak úplne o žart, keďže internetová senzácia pochádza z filmu, tvoriaceho základný stavebný kameň hercovej kariéry - Šiesty zmysel. Sotva tridsiatnika ste takisto mohli postrehnúť ako syna Toma Hanksa, v ikonickej novele Forrest Gump. V súčasnosti ste Haleyho mohli vidieť napríklad v HBO pecke Silicon Valley.


Lindsay Lohan

Lindsay Lohan

Ak niekedy hovoríme, že by sme chceli žiť život hollywoodskych hviezd, máme namysli životný štýl Lidsay Lohan. Na výslnie ju nevytiahol nikto iný ako Disney. Keď sa herečko-modelka dostala medzi najvyššiu elitu, objavila čaro drog a alkoholu, no a namiesto svojej vily v Beverly Hills trávila víkendy v početných liečebniach. V posledných rokoch to s bývalou Disney hviezdičkou vyzerá lepšie. Objavila sa po boku Dannyho Treja v Machete, alebo vedľa jej očividného vzoru Charlieho Sheena v Scary Movie 5.


Miley Cyrus

Miley Cyrus

Obdobným prípadom zmeny image a celkového vystupovania je aj ďalšia Disney celebrita. Hannah Montana nám na obrazovkách spríjemňovala letné prázdniny niekoľko sezón, až kým sa Miley naplno neodovzdala hudobnému priemyslu. Zlí ilumináti aj v tomto prípade riadne zaúradovali a pretvorili ju k obrazu svojmu. Aj keď jej herecká kariéra je momentálne na vedľajšej koľaji, môžeme ju vidieť vo viacerých veľkých hitoch. Posledný veľký zárez vo filmovom priemysle si zaslúžila prepožičaním svojho hlasu v krátkej scéne v Strážcoch Galaxie.


Christian Bale

Christian Bale

Málokto vie, že herec známy najmä svojimi prísnejšími rolami začínal vo filmovom showbiznise ako dieťa. Christian, ktorý dokáže z roly na rolu pribrať respektíve schudnúť, ostrihať sa a veríme, že kvôli postave by sa dal kľudne aj preoperovať na opačné pohlavie, začínal na obrazovkách už v osemdesiatych rokoch. V počiatkoch sa mihol vo viacerých televíznych reklamách, len aby si neskôr zahral po boku Rowana Awkinsona v hre The Nerd. Práve tá odštartovala jeho, ako vieme veľmi úspešnú hereckú kariéru.


Herci z Harryho Pottera

Herci z Harryho Pottera

Teraz ide trošku o podvádzanie, ale vážne sme nemohli vybrať len jedného herca z najslávnejšej čarodejníckej ságy. Daniel Radcliffe, Rupert Grint a Emma Watson sú už dospeláci a my, čo sme s nimi vyrastali sme ich premeny mohli sledovať v priamom prenos - keďže jednotlivé časti vychádzali takmer pravidelne každý rok. Stigmy, ktoré ich životné roly zanechali na našich mysliach sú nevyvrátiteľné. Môžu hrať hocikoho, no vždy pôjde o Harryho, Rona a Hermionu!


Zendaya

Zendaya

Zendaya Maree Stoermer Coleman (ty vole, už chápeme, prečo používa iba Zendaya) sa asi ako všetky Disney herečky dá označiť za multitalentovanú hviezdičku. Začala na vyššie spomínanom kanáli v klasickom detskom programe, zaspievala, zatancovala a prepracovala sa až do Spider-Man: Homecoming. Momentálne je okolo charizmatickej herečky veľký hunbuk, keďže na HBO prichádza dramatický seriál Euphoria, s kráskou v hlavnej úlohe.


Jonathan Lipnicki

Jonathan Lipnicki

Jonathan prišiel, zahral vedľa animovanej myši, zhrabol peniaze a tak o ňom nebolo ani počuť. Aj keď mu teraz trošku krivdíme, ale pravdou je, že Lipnicki si zahral svoju životnú rolu už v ôsmich rokoch, keď sa na konci milénia ocitol v prvom Myšiakovi Stuart Littleovi. Okrem viacerých nepodstatnejších filmov sa ukázal aj v nárazových epizódach rôznych seriálov, no na obhájenie titulu detskej hviezdy to nestačilo.


Macaulay Culkin

Macaulay Culkin

Legenda detských hviezd sa neodvrátiteľne zaryl pod hrubú kôru mozgovú ako Kevin zo Sám doma. Detská superstar vyrastajúca v takomto prostredí to nemala očividne ľahké, a tak aj Macaulay privoňal k drogám a iným omamným látkam. Najznámejšia troska na tomto zozname sa však v posledných rokoch dokázala pozbierať a podľa všetkého (opäť) žije plnohodnotný život. Kariérne je na tom obdobne ako vyššie spomínaný Jonathan. V priebehu niekoľkoročnej kariéry nedokázal opätovne preraziť a tak svoj profesijný vrchol dosiahol vianočnou klasikou z deväťdesiatych rokov.

10 detských hercov, ktorí už dávno nie sú deťmi  |  Tipy na film  |  2019  |  71 přečtení

Marek Pillár

Seriály začal milovať ešte na strednej škole ku ktorým sa dostal skrz Prison Break. Postupne ako s kamošmi fičali na South Parku a iných uletených záležitostiach sa dostal až ku svojej modle a podľa neho vrcholu kinematografie – Breaking Bad. Vtedy objavil pravé čaro moderných seriálov a začal ich sledovať ako na bežiacom páse. Pomimo ich sledovania veľkú porciu času venuje videohrám, ktoré stavia minimálne na takú úroveň, ako jeho obľúbené seriály.

Komentáre k článku 10 detských hercov, ktorí už dávno nie sú deťmi

Ďalšie články ako 10 detských hercov, ktorí už dávno nie sú deťmi

Tipy na film  |  28. 5. 2020

45 najlepších komédií, ktoré sú akrtuálne na Netflixe s českými titulkami

Máte chuť na nejakú dobrú komédiu? Nie je nič jednoduchšie! Zapnite si Netflix a vyberte si z jeho bohatej ponuky. V tomto článku vám prinášame 45 skvelých komédií, ktoré si môžete užiť s českými titulkami. čítaj ďalej

Tipy na film  |  25. 5. 2020

55 najlepších filmov dlhších než tri hodiny

Aký máte vzťah k dlhým filmom? Možno ich vyhľadávate, možno sa im vyhýbate. V tomto článku v každom prípade nájdete tipy na perfektné snímky, pri ktorých ich dlhá stopáž vôbec neprekáža. čítaj ďalej

Tipy na film  |  20. 5. 2020

12 najlepších aprílových seriálov Netflixu a HBO, ktoré by ste mali vidieť

Kvalitných seriálov nikdy nie je dosť. Našťastie tu máme platformy ako Netflix či HBO, ktoré sa výbornými titulmi len hemžia. V nasledovnom článku sme pre vás dali dohromady 12 skvelých seriálov z minulého mesiaca. čítaj ďalej

Tipy na film  |  18. 5. 2020

25 najnovších seriálov na Netflixe s českým dabingom

Asi viete, že okrem originálneho znenia si viaceré seriály z dielne Netflixu môžete pozrieť aj s českým dabingom. V článku sme pre vás vybrali 25 kvalitných titulov. čítaj ďalej

Tipy na film  |  15. 5. 2020

Harry Potter a ďalšie vynikajúce tituly, ktoré musíte vidieť cez víkend

Ďalší víkend je pred nami a opäť máme z čoho vyberať. Netflix tento víkend trošku stagnuje s novinkami, ktoré však kompenzuje celou ságou Harryho Pottera. HBO mu protirečí seriálovou novinkou s Markom Ruffalom a na iTunes dorazil nedávny kinohit, Bad Boys for Life. čítaj ďalej