FB pixel

Mary-Kate a Ashley Olsenové

Mary-Kate a Ashley Olsenové

V časoch, keď nám prestalo tiecť mlieko po brade sme v telke každú sobotu ráno začali vyhľadávať pravdepodobne najznámejšie dvojičky Hollywoodu. Sestry Olsenové starli konštantne s nami a v priebehu času sa menila aj ich filmová tvorba. Či už hovorí z nás nostalgia alebo je to vážne tak, za najkvalitnejšie počiny považujeme filmy z počiatku ich kariéry. Gólová výmena je klasika sobotňajšieho rána!


Christina Ricci

Christina Ricci

Keď sme si do vyhľadávača hodili meno tejto, dnes už ženy v stredných rokoch, neverili sme vlastným očiam. Christina sa nám do pamäte vryla ako večne stoická a morbídne vyznievajúca postava Wednesday z legendárneho filmu Addamsova rodina. Aj keď Christine tiahne pomaly na štyridsiatku, každý z nás ju má v hlavne zafixovanú ako gothičku s dvoma copmi. To, že medzi jej obľúbených interprétov patrí Marilyn Manson určite nie je náhoda!


Haley Joel Osment

Haley Joel Osment

Za týmto zvláštnym menom sa neskrýva kadejaká hviezda filmových plátien. Haleyho poslanie na tomto svete je byť tvárou známeho meme obrázku, kde malý chlapec vidí mŕtvych ľudí. Nejde až tak úplne o žart, keďže internetová senzácia pochádza z filmu, tvoriaceho základný stavebný kameň hercovej kariéry - Šiesty zmysel. Sotva tridsiatnika ste takisto mohli postrehnúť ako syna Toma Hanksa, v ikonickej novele Forrest Gump. V súčasnosti ste Haleyho mohli vidieť napríklad v HBO pecke Silicon Valley.


Lindsay Lohan

Lindsay Lohan

Ak niekedy hovoríme, že by sme chceli žiť život hollywoodskych hviezd, máme namysli životný štýl Lidsay Lohan. Na výslnie ju nevytiahol nikto iný ako Disney. Keď sa herečko-modelka dostala medzi najvyššiu elitu, objavila čaro drog a alkoholu, no a namiesto svojej vily v Beverly Hills trávila víkendy v početných liečebniach. V posledných rokoch to s bývalou Disney hviezdičkou vyzerá lepšie. Objavila sa po boku Dannyho Treja v Machete, alebo vedľa jej očividného vzoru Charlieho Sheena v Scary Movie 5.


Miley Cyrus

Miley Cyrus

Obdobným prípadom zmeny image a celkového vystupovania je aj ďalšia Disney celebrita. Hannah Montana nám na obrazovkách spríjemňovala letné prázdniny niekoľko sezón, až kým sa Miley naplno neodovzdala hudobnému priemyslu. Zlí ilumináti aj v tomto prípade riadne zaúradovali a pretvorili ju k obrazu svojmu. Aj keď jej herecká kariéra je momentálne na vedľajšej koľaji, môžeme ju vidieť vo viacerých veľkých hitoch. Posledný veľký zárez vo filmovom priemysle si zaslúžila prepožičaním svojho hlasu v krátkej scéne v Strážcoch Galaxie.


Christian Bale

Christian Bale

Málokto vie, že herec známy najmä svojimi prísnejšími rolami začínal vo filmovom showbiznise ako dieťa. Christian, ktorý dokáže z roly na rolu pribrať respektíve schudnúť, ostrihať sa a veríme, že kvôli postave by sa dal kľudne aj preoperovať na opačné pohlavie, začínal na obrazovkách už v osemdesiatych rokoch. V počiatkoch sa mihol vo viacerých televíznych reklamách, len aby si neskôr zahral po boku Rowana Awkinsona v hre The Nerd. Práve tá odštartovala jeho, ako vieme veľmi úspešnú hereckú kariéru.


Herci z Harryho Pottera

Herci z Harryho Pottera

Teraz ide trošku o podvádzanie, ale vážne sme nemohli vybrať len jedného herca z najslávnejšej čarodejníckej ságy. Daniel Radcliffe, Rupert Grint a Emma Watson sú už dospeláci a my, čo sme s nimi vyrastali sme ich premeny mohli sledovať v priamom prenos - keďže jednotlivé časti vychádzali takmer pravidelne každý rok. Stigmy, ktoré ich životné roly zanechali na našich mysliach sú nevyvrátiteľné. Môžu hrať hocikoho, no vždy pôjde o Harryho, Rona a Hermionu!


Zendaya

Zendaya

Zendaya Maree Stoermer Coleman (ty vole, už chápeme, prečo používa iba Zendaya) sa asi ako všetky Disney herečky dá označiť za multitalentovanú hviezdičku. Začala na vyššie spomínanom kanáli v klasickom detskom programe, zaspievala, zatancovala a prepracovala sa až do Spider-Man: Homecoming. Momentálne je okolo charizmatickej herečky veľký hunbuk, keďže na HBO prichádza dramatický seriál Euphoria, s kráskou v hlavnej úlohe.


Jonathan Lipnicki

Jonathan Lipnicki

Jonathan prišiel, zahral vedľa animovanej myši, zhrabol peniaze a tak o ňom nebolo ani počuť. Aj keď mu teraz trošku krivdíme, ale pravdou je, že Lipnicki si zahral svoju životnú rolu už v ôsmich rokoch, keď sa na konci milénia ocitol v prvom Myšiakovi Stuart Littleovi. Okrem viacerých nepodstatnejších filmov sa ukázal aj v nárazových epizódach rôznych seriálov, no na obhájenie titulu detskej hviezdy to nestačilo.


Macaulay Culkin

Macaulay Culkin

Legenda detských hviezd sa neodvrátiteľne zaryl pod hrubú kôru mozgovú ako Kevin zo Sám doma. Detská superstar vyrastajúca v takomto prostredí to nemala očividne ľahké, a tak aj Macaulay privoňal k drogám a iným omamným látkam. Najznámejšia troska na tomto zozname sa však v posledných rokoch dokázala pozbierať a podľa všetkého (opäť) žije plnohodnotný život. Kariérne je na tom obdobne ako vyššie spomínaný Jonathan. V priebehu niekoľkoročnej kariéry nedokázal opätovne preraziť a tak svoj profesijný vrchol dosiahol vianočnou klasikou z deväťdesiatych rokov.

10 detských hercov, ktorí už dávno nie sú deťmi  |  Tipy na film  |  před 3 měsíci  |  71 přečtení

Marek Pillár

Seriály začal milovať ešte na strednej škole ku ktorým sa dostal skrz Prison Break. Postupne ako s kamošmi fičali na South Parku a iných uletených záležitostiach sa dostal až ku svojej modle a podľa neho vrcholu kinematografie – Breaking Bad. Vtedy objavil pravé čaro moderných seriálov a začal ich sledovať ako na bežiacom páse. Pomimo ich sledovania veľkú porciu času venuje videohrám, ktoré stavia minimálne na takú úroveň, ako jeho obľúbené seriály.

Komentáre k článku 10 detských hercov, ktorí už dávno nie sú deťmi

Ďalšie články ako 10 detských hercov, ktorí už dávno nie sú deťmi

Tipy na film  |  18. 9. 2019

10 mrazivých a silných drám z obdobia druhej svetovej vojny

V našich kinách si už môžete zájsť na očakávanú drámu z druhej svetovej vojny Pomaľované vtáča od Václava Marhoula. Tá dokonca súťažila na festivale v Benátkach v hlavnej kategórii. Pokiaľ však hľadáte tipy na podobne silné a emotívne filmy z obdobia druhej svetovej vojny, tak rozhodne čítajte ďalej. Týchto 10 filmov by vám nemalo ujsť. čítaj ďalej

Tipy na film  |  16. 9. 2019

Netflix a slovenské titulky - kompletný zoznam lokalizovaných titulov

Konečné číslo vás možno prekvapí, ale áno. Netflix z tej neuveriteľnej ponuky 5000 titulov ponúka u niektorých aj slovenské titulky. Toto je kompletný zoznam všetkých titulov, ktorým by sme mali aspoň čiastočne rozumieť. čítaj ďalej

Tipy na film  |  12. 9. 2019

10 famóznych, vtipných a dojemných filmov o dospievaní

V slovenských kinách môžete naraziť na pozoruhodnú coming-of-age dramédiu Deväťdesiate od herca a režiséra Jonaha Hilla. Pokiaľ sa vám film páčil a hľadáte nejaké podobne zamerané snímky, tak je tento článok určený presne pre vás. čítaj ďalej

Tipy na film  |  5. 9. 2019

Top 10 animovaných rozprávok, nevytvorených spoločnosťou Pixar

V kinách vedľa Once Upon a Time in Hollywood boduje aj takmer dekádu očakávané pokračovanie pixarovského Toy Story. Keďže rebríček s najlepšími filmami z tejto dielne sme si už prešli, pozrime sa aj na ostatné štúdia venujúce sa animákom, z pravidla orientovaným na najmladšie publikum. čítaj ďalej

Tipy na film  |  2. 9. 2019

10 krimi seriálov, ktoré si užijete, ak sa vám páčil Mindhunter

Druhá séria Mindhuntera už je nejaký čas dostupná na Netflixe. Pokiaľ ste ju už videli a stále nemáte dosť, možno práve vám sa bude hodiť tento rebríček desiatich podobných kúskov. čítaj ďalej