FB pixel

Carrie Henn (Votrelci)

Carrie Henn

Carrie Henn si všetci pamätáme ako odvážne dievčatko Newt z kultového akčného sci-fi hororu Votrelci od Jamesa Camerona. Jej výkon bol chválený kritikmi aj divákmi a Carrie si odniesla aj niekoľko ocenení. Zdalo by sa, že jej kariéra bude stúpať, avšak Henn sa napokon rozhodla dať herectvu zbohom a stala sa učiteľkou.


Macaulay Culkin (Sám doma)

Macaulay Culkin

Macaulay Culkin už asi navždy ostane pevne spätý s prvými dvoma dielmi vianočnej komédie Sám doma. Z úlohy Kevina McCallistera sa síce skúšal vymaniť aj v ďalších filmoch (Moja prvá láska, Dobrý synček), avšak úspech Sám doma sa mu zopakovať nepodarilo. V roku 1994 tak s herectvom sekol a čiastočne sa k nemu vrátil až v roku 2003. Odvtedy sa objavil v niekoľkým menších úlohách v rôznych nezávislákoch, avšak nešlo o žiadne výrazné úspechy.


Linda Blair (Vyháňač diabla)

Linda Blair

Za úlohu posadnutej Regan v horore Vyháňač diabla si mladučká Linda Blair odniesla nomináciu na Oscara, ako aj ďalšie množstvo iných ocenení (nomináciu na Zlatý glóbus dokonca premenila). Blair sa herectvu venovala aj naďalej, objavila sa aj v pokračovaní Vyháňača diabla a vo viac či menej úspešných filmoch. Zdá sa, že nejaký veľký comeback od nej očakávať nemôžeme. Jej najväčším úspechom tak zrejme zostane spomínaný horor Williama Friedkina.


Danny Lloyd (Osvietenie)

Danny Lloyd

Legendárny horor Osvietenie od Stanleyho Kubricka sa mohol pochváliť špičkovými hereckými výkonmi všetkých zúčastnených. Veľkej pozornosti sa dostalo aj vtedy 6-ročný Danny Lloyd, ktorý si zahral syna manželov Torranceovcov. Počas nakrúcania podľa svojich slov nemal ani najmenšie tušenie, že točí horor a celý film videl až ako dospelý. Lloyd sa následne objavil v ešte jednom televíznom filme, potom však s hereckou kariérou skončil. Momentálne pôsobí ako učiteľ a s manželkou Jessi má štyri deti.


Patrick Fugit (Na pokraji slávy)

Patrick Fugit

Výborná dramédia Na pokraji slávy od Camerona Crowea bola celovečerným debutom pre talentovaného Patricka Fugita. Ten vo filme stvárnil hlavnú rolu. Aká bola jeho ďalšia kariéra? Nemôžeme povedať, že by si vyberal zlé projekty. Objavil sa napríklad vo filmoch, ako Biely oleander, Wristcutters: A Love Story, The Good Life či Kráľovná Zeme. Išlo však väčšinou o nezávislú produkciu, ktorá sa nedostala k masovým divákom.


Henry Thomas (E. T. - Mimozemšťan)

Henry Thomas

Henry Thomas zažil obdobie svojej najväčšej slávy v roku 1982, kedy do kín dorazilo kultové rodinné sci-fi E.T. - Mimozemšťan od Stevena Spielberga. Thomas v ňom stvárnil malého Elliotta, kamaráta mimozemšťana menom E. T. a pre herca išlo pravdepodobne o najvýraznejšiu rolu. Mihol sa síce ešte v drámach Valmont či Gangy New Yorku, ale na svoj najväčší hit nenadviazal. Naposledy sme ho mohli vidieť vo vydarenom thrilleri Geraldova hra.


Peter Osrum (Willy Wonka a jeho čokoládovňa)

Peter Ostrum

Peter Ostrum stvárnil ako 12-ročný úlohu Charlieho Bucketa v celovečernom muzikále Willy Wonka a továreň na čokoládu z roku 1971. Film síce vo svojej dobe nebol príliš úspešný, dnes je však považovaný za klasiku. Pre Ostruma išlo o jedinú filmovú rolu. Po nakrútení filmu mu učaroval svet zvierat a stal sa veterniárom. Spolu s manželkou Lorettou majú dve deti.


Peter Billingsley (Vianočný príbeh)

Peter Billingsley

Peter Billingsley sa stal známym ako malý Ralphie Parker v kultovej vianočnej komédii Vianočný príbeh. Tá síce v našich končinách nie je nejako masovo známa, ale v domovskej Amerike ide o veľkú klasiku. Pre Billingsleyho to nebol debut, už pred filmom hral v štyroch filmoch. Najväčší úspech si však pripísal práve až Vianočným príbehom. Následne sa objavil v ďalších filmoch, z ktorých mnohé boli vysoko úspešné. Naposledy ste ho mohli vidieť v úlohe Williama Gintera Rivu v marvelovke Spider- Man: Ďaleko od domova.


Ŕupert Grint (Harry Potter)

Rupert Grint

So zaradením Ruperta Grinta možno nebudete súhlasiť, ale asi ťažko popriete, že práve tomuto hercovi sa z trojice hlavných protagonistov Harryho Pottera darí najmenej. Zatiaľ čo Daniel Radcliffe a Emma Watson zo seba dokázali striasť tieň potterovskej ságy Grintovi sa to zatiaľ veľmi nedarí. Má za sebou len niekoľko filmov, ktoré u divákov nedokázali patrične rezonovať. Potenciál však má, takže sme zvedaví, či sa do budúcna ešte predvedie.


Jake Lloyd (Hviezdne vojny: Epizóda I - Skrytá hrozba)

Jake Lloyd

Pre Jakea Lloyda bola prelomovým filmom prvá epizóda Hviezdnych vojen od Georgea Lucasa. Stvárnil mladého Anakina Skywalkera, teda budúceho Dartha Vadera. Jeho herecký výkon bol však prijatý veľmi negatívne a Lloyd si odniesol aj nomináciu na Zlatú malinu. Následne sa objavil v dvoch ďalších filmoch a napokon s herectvom skončil. Pod jeho rozhodnutie sa podpísala vtedajšia šikana v škole a negatívne prijatie jeho výkonu v Hviezdnych vojnách. Neskôr mu bola diagnostikovaná schizofrénia a dostal sa aj do problémov so zákonom.


10 detských hercov, ktorí dokázali zažiariť len v jednej úlohe  |  Tipy na film  |  před 24 dny  |  127 přečtení

Dušan Šutarík

Komentáre k článku 10 detských hercov, ktorí dokázali zažiariť len v jednej úlohe

Ďalšie články ako 10 detských hercov, ktorí dokázali zažiariť len v jednej úlohe

Tipy na film  |  22. 8. 2019

10 najlepších animákov štúdia Pixar, ktoré vás spoľahlivo dojmú a pobavia

Kiná momentálne valcuje štvrtý diel Toy Story a hovorí sa o ňom ako o jednej z najlepších pixaroviek. Pravdou ale je, že toto štúdio má na konte omnoho viac geniálnych kúskov. Vybrali sme pre vás 10 z nich. čítaj ďalej

Tipy na film  |  19. 8. 2019

10 najlepších seriálových noviniek, ktoré nám tento rok zatiaľ priniesol

V tomto článku sa zameriame na seriály, ktoré sa začali vysielať začiatkom tohto roku. Bližšie si preklepneme hlavne Netflix a HBO. Rok síce ešte ani zďaleka nie je za nami, ale už jeho prvá polovica nám priniesla mnoho kvalitných seriálov. čítaj ďalej

Tipy na film  |  15. 8. 2019

10 najlepších hereckých výkonov Leonarda DiCapria

Leonardo DiCaprio momentálne hviezdi v očakávanom thrilleri Vtedy v Hollywoode od Quentina Tarantina. Za sebou však má poriadne pestrú hereckú kariéru, takže sme sa rozhodli priniesť vám výber jeho 10 najpozoruhodnejších výkonov. čítaj ďalej

Tipy na film  |  14. 8. 2019

7 faktov, ktoré ste nevedeli o filmovej tvorbe Quentin Tarantina

Aj keď Tarantinova tvorba sa radí medzi tie viac kontroverzné, nejeden z jeho filmov získal titul kultu. Keďže momentálne slovenské kiná obsadzuje jeho novinka Once Upon a Time in Hollywood, pripravili sme si pre vás sedmičku faktov, približujúcich vám jeho fantastickú tvorbu. čítaj ďalej

Tipy na film  |  12. 8. 2019

10 mrazivých sektárskych drám a hororov, ktoré vám zabrnkajú na nervy

V kinách máme od 1. augusta novinku Ariho Astera, sektársky horor s názvom Slnovrat. Pri tejto príležitosti vám prinášame ďalších 10 pozoruhodných filmov, ktoré sa odohrávajú v sektárskom prostredí. čítaj ďalej