FB pixel

Birds of Prey

Birds of Prey

Komiksovka Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) v hlavnej úlohe s nezabudnuteľnou Harley Quinn v podaní Margot Robbie vznikne pod dohľadom režisérky Cathy Yan. Príbeh by sa mal točiť okolo Harley, ktorá opustí Jokera a pripojí sa k tímu Birds of Prey, ktorý pozostáva zo ženských hrdiniek Black Canary, Huntress a Renee Montoya. Ich protihráčom bude mafián Black Mask. Premiéra je stanovená na 7. februára 2020.

Wonder Woman 1984

Pokračovanie hitu Wonder Woman nám opäť doručí režisérka Patty Jenkins. Do hlavných úloh sa vráti aj pôvabná Gal Gadot a Chris Pine. Príbeh nás zavedie do roku 1984 do Sovietskeho zväzu v období vrcholiacej studenej vojny. Proti krásnej Amazonke sa tentokrát postaví záporáčka Cheetah, ktorú si strihne Kristen Wiig. Vo vedľajších úlohách uvidíme aj Pedra Pascala, Connie Nielsen či Robin Wright. Premiéra nás čaká 4. júla 2020.


The Batman

The Batman

Nová sólovka Batmana má pomerne ťažký zrod. Pôvodne mal na scenári pracovať Ben Affleck, ktorý si zároveň mal zahrať hlavnú rolu a pôsobiť ako producent. Affleck však dal Batmanovi zbohom, takže film do kín napokon dostane šikovný Matt Reeves. Scenár sa údajne kompletne prerábal, ale podľa toho čo vieme, by malo ísť o pomerne temný a noirový príbeh inšpirovaný niektorými filmami Alfreda Hitchcocka. Americká premiéra je zatiaľa stanovená na 25. júna 2020.

The Suicide Squad

Namiesto regulérnej dvojky Suicide Squad dostaneme, zdá sa, čiastočný reboot. Will Smith sa už ako Deadshot neobjaví a nahradí ho Idris Elba. Môžeme sa ale tešiť na Margot Robbie ako Harley Quinn a Jaia Courtneyho ako Captain Bumeranga. O réžiu a scenár sa postará James Gunn, ktorý je známy hlavne ako režisér dvoch dielov marvelovských Guardians of the Galaxy. Kvôli kontroverzných tweetom ho síce Disney vyhodil, ale napokon mu bolo umožnené vrátiť sa. Zrežíruje teda aj Guardians of the Galaxy 3. Premiéra The Suicide Squad je naplánovaná na 6. augusta 2021.

The Flash

Svoju vlastnú sólovku dostane aj rýchlonohý hrdina Flash. Pri tomto projekte sa už tiež vystriedalo niekoľko režisérov, ale zdá sa, že snímku napokon natočí dvojica John Francis Daley a Jonathan Goldstein. O príbehu zatiaľ veľa nevieme, snáď len to, že inšpiráciu si tvorcovia vezmú z kultovej sci-fi komédie Návrat do budúcnosti. Hlavnú postavu opäť stvárni Ezra Miller. Premiéry by sme sa mali dočkať v priebehu roku 2021.

Aquaman 2

Po obrovskom úspechu Aquamana bolo v podstate okamžite jasné, že pokračovanie je nevyhnutné. Do hlavnej úlohy sa pravdaže vráti Jason Momoa, ktorý podľa vlastných slov už prišiel s nápadom na sequel a vo Warner Bros. boli údajne s jeho námetom spokojní. Štúdio tiež logicky chce na režisérske kreslo opäť posadiť Jamesa Wana a s veľkou pravdepodobnosťou sa mu to podarí, hoci oficiálne zatiaľ nemáme nič potvrdené. Premiéra je predbežne naplánovaná na 16. decembra 2022.

Joker

Joker bude stáť mimo DC univerzum, ale rozhodne patrí k projektu, do ktorého vkladáme najväčšie nádeje. Hlavnú rolu psychopatického záporáka si strihne Joaquin Phoenix, režíruje Todd Phillips. Okrem Phoenixa uvidíme aj Zazie Beetz, Roberta De Nira či Frances Conroy. Podľa slov tvorcov nás čaká temný a drsný príbeh v štýle kriminálok Martina Scorseseho a portrét psychicky vyšinutého jedinca. Tešíme sa! Premiéru si film odbije 3. októbra 2019.


Gotham City Sirens

Gotham City Sirens

Tímovka Gotham City Sirens pozostávajúca z Harley Quinn, Catwoman a Poison Ivy je rozhodne lákavým titulom. Ako Harley samozrejme uvidíme Margot Robbie a podľa všetkého by sme mali vidieť aj Jareda Leta ako Jokera. Na režisérsku stoličku by sa mal posadiť David Ayer, režisér Suicide Squad. Čo sa však týka príbehu, zatiaľ toho vieme len veľmi málo, resp. takmer nič. Rovnako neznámy ostáva aj dátum premiéry.


Black Adam

Black Adam

Svoju sólovku dostane aj Black Adam, ktorého si zahrá obľúbený Dwayne "The Rock" Johnson. Pôvodne sa táto postava mala objaviť už v komiksovke Shazam!, ale tvorcovia sa napokon rozhodli, že ju predstavia v jej vlastnom origine. Meno režiséra zatiaľ nepoznáme, ale podľa slov producenta by nás mal čakať drsný film, v ktorom nebude núdza ani o násilie. Tak uvidíme. Nakrúcať by sa malo začať koncom tohto roka.


Green Lantern Corps

Green Lantern Corps

Na scenári pre film o intergalaktickom policajnom tíme Green Lantern Corps pracuje David S. Goyer, zodpovedný za Muža z ocele či Batman v Superman. O príbehu nič nevieme, ale Warner Bros. sľubuje snímku na štýl Smrtonostnej zbrane (akurát vo vesmíre). Dátum premiéry je stanovený na 24. júla 2020, ale je takmer isté, že filmu sa v skutočnosti dočkáme neskôr. MEno režiséra zatiaľ nepoznáme.

10 chystaných DC komiksoviek, ktoré nás v najbližších rokoch čakajú  |  Tipy na film  |  2019  |  6 přečtení

Dušan Šutarík

Komentáre k článku 10 chystaných DC komiksoviek, ktoré nás v najbližších rokoch čakajú

Ďalšie články ako 10 chystaných DC komiksoviek, ktoré nás v najbližších rokoch čakajú

Tipy na film  |  8. 7. 2020

11 dôvodov, prečo si predplatiť Netflix aj v júli

Aj tento mesiac vám prinášame niekoľko pozoruhodných seriálových a filmových noviniek, ktoré si budete môcť od júla užiť na Netflixe. Na svoje si prídu milovníci tajomna, horor, dokumentov, ale aj humoru a romantiky. čítaj ďalej

Tipy na film  |  7. 7. 2020

20 vynikajúcich filmov na HBO GO, ktoré ste možno nevideli, a to je chyba

Kedy ste poslednýkrát uprednostnili HBO GO pred Netflixom? Možno práve nasledujúce dni sú tie pravé pre doháňanie dávnych restov, keďže služba v sebe skrýva aj niekoľko starších legiend, ktoré ste mohli v dobe ich vzniku prehliadnuť. čítaj ďalej

Tipy na film  |  6. 7. 2020

10 romantických komédií, ktoré musíte vidieť

Romantika a humor odjakživa idú ruka v ruke. V nasledovnom článku vám predstavíme desiatku skvelých filmov, v ktorých okrem romantiky a emócií funguje na jednotku aj humor. Zaručene sa pri nich teda dobre pobavíš. čítaj ďalej

Tipy na film  |  3. 7. 2020

Toto je 10 noviniek nielen Netflixu, s ktorými sa ukryjete pred horúčavami

V streamovacom segmente pribudla ďalšia nálož kvalitného obsahu. Zvážte teda posledného Terminátora, očakávanú Hannu alebo ďalších 8 titulov, ktoré vás rozhodne prenesú ďalším víkendom. čítaj ďalej

Tipy na film  |  2. 7. 2020

30 najlepších filmov, ktoré sa v júni objavili na Netflixe

Netflix priebežne dopĺňa svoju ponuku filmov, za poslednú dobu pridal viac ako 120 filmov, takže rozhodne je z čoho vyberať. Nižšie vám prinášame 30 pozoruhodných tipov, ktoré streamovací gigant pridal minulý mesiac, teda v júni. Na svoje si prídu milovníci humor, akcie aj sci-fi. čítaj ďalej