FB pixel

Birds of Prey

Birds of Prey

Komiksovka Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) v hlavnej úlohe s nezabudnuteľnou Harley Quinn v podaní Margot Robbie vznikne pod dohľadom režisérky Cathy Yan. Príbeh by sa mal točiť okolo Harley, ktorá opustí Jokera a pripojí sa k tímu Birds of Prey, ktorý pozostáva zo ženských hrdiniek Black Canary, Huntress a Renee Montoya. Ich protihráčom bude mafián Black Mask. Premiéra je stanovená na 7. februára 2020.

Wonder Woman 1984

Pokračovanie hitu Wonder Woman nám opäť doručí režisérka Patty Jenkins. Do hlavných úloh sa vráti aj pôvabná Gal Gadot a Chris Pine. Príbeh nás zavedie do roku 1984 do Sovietskeho zväzu v období vrcholiacej studenej vojny. Proti krásnej Amazonke sa tentokrát postaví záporáčka Cheetah, ktorú si strihne Kristen Wiig. Vo vedľajších úlohách uvidíme aj Pedra Pascala, Connie Nielsen či Robin Wright. Premiéra nás čaká 4. júla 2020.


The Batman

The Batman

Nová sólovka Batmana má pomerne ťažký zrod. Pôvodne mal na scenári pracovať Ben Affleck, ktorý si zároveň mal zahrať hlavnú rolu a pôsobiť ako producent. Affleck však dal Batmanovi zbohom, takže film do kín napokon dostane šikovný Matt Reeves. Scenár sa údajne kompletne prerábal, ale podľa toho čo vieme, by malo ísť o pomerne temný a noirový príbeh inšpirovaný niektorými filmami Alfreda Hitchcocka. Americká premiéra je zatiaľa stanovená na 25. júna 2020.

The Suicide Squad

Namiesto regulérnej dvojky Suicide Squad dostaneme, zdá sa, čiastočný reboot. Will Smith sa už ako Deadshot neobjaví a nahradí ho Idris Elba. Môžeme sa ale tešiť na Margot Robbie ako Harley Quinn a Jaia Courtneyho ako Captain Bumeranga. O réžiu a scenár sa postará James Gunn, ktorý je známy hlavne ako režisér dvoch dielov marvelovských Guardians of the Galaxy. Kvôli kontroverzných tweetom ho síce Disney vyhodil, ale napokon mu bolo umožnené vrátiť sa. Zrežíruje teda aj Guardians of the Galaxy 3. Premiéra The Suicide Squad je naplánovaná na 6. augusta 2021.

The Flash

Svoju vlastnú sólovku dostane aj rýchlonohý hrdina Flash. Pri tomto projekte sa už tiež vystriedalo niekoľko režisérov, ale zdá sa, že snímku napokon natočí dvojica John Francis Daley a Jonathan Goldstein. O príbehu zatiaľ veľa nevieme, snáď len to, že inšpiráciu si tvorcovia vezmú z kultovej sci-fi komédie Návrat do budúcnosti. Hlavnú postavu opäť stvárni Ezra Miller. Premiéry by sme sa mali dočkať v priebehu roku 2021.

Aquaman 2

Po obrovskom úspechu Aquamana bolo v podstate okamžite jasné, že pokračovanie je nevyhnutné. Do hlavnej úlohy sa pravdaže vráti Jason Momoa, ktorý podľa vlastných slov už prišiel s nápadom na sequel a vo Warner Bros. boli údajne s jeho námetom spokojní. Štúdio tiež logicky chce na režisérske kreslo opäť posadiť Jamesa Wana a s veľkou pravdepodobnosťou sa mu to podarí, hoci oficiálne zatiaľ nemáme nič potvrdené. Premiéra je predbežne naplánovaná na 16. decembra 2022.

Joker

Joker bude stáť mimo DC univerzum, ale rozhodne patrí k projektu, do ktorého vkladáme najväčšie nádeje. Hlavnú rolu psychopatického záporáka si strihne Joaquin Phoenix, režíruje Todd Phillips. Okrem Phoenixa uvidíme aj Zazie Beetz, Roberta De Nira či Frances Conroy. Podľa slov tvorcov nás čaká temný a drsný príbeh v štýle kriminálok Martina Scorseseho a portrét psychicky vyšinutého jedinca. Tešíme sa! Premiéru si film odbije 3. októbra 2019.


Gotham City Sirens

Gotham City Sirens

Tímovka Gotham City Sirens pozostávajúca z Harley Quinn, Catwoman a Poison Ivy je rozhodne lákavým titulom. Ako Harley samozrejme uvidíme Margot Robbie a podľa všetkého by sme mali vidieť aj Jareda Leta ako Jokera. Na režisérsku stoličku by sa mal posadiť David Ayer, režisér Suicide Squad. Čo sa však týka príbehu, zatiaľ toho vieme len veľmi málo, resp. takmer nič. Rovnako neznámy ostáva aj dátum premiéry.


Black Adam

Black Adam

Svoju sólovku dostane aj Black Adam, ktorého si zahrá obľúbený Dwayne "The Rock" Johnson. Pôvodne sa táto postava mala objaviť už v komiksovke Shazam!, ale tvorcovia sa napokon rozhodli, že ju predstavia v jej vlastnom origine. Meno režiséra zatiaľ nepoznáme, ale podľa slov producenta by nás mal čakať drsný film, v ktorom nebude núdza ani o násilie. Tak uvidíme. Nakrúcať by sa malo začať koncom tohto roka.


Green Lantern Corps

Green Lantern Corps

Na scenári pre film o intergalaktickom policajnom tíme Green Lantern Corps pracuje David S. Goyer, zodpovedný za Muža z ocele či Batman v Superman. O príbehu nič nevieme, ale Warner Bros. sľubuje snímku na štýl Smrtonostnej zbrane (akurát vo vesmíre). Dátum premiéry je stanovený na 24. júla 2020, ale je takmer isté, že filmu sa v skutočnosti dočkáme neskôr. MEno režiséra zatiaľ nepoznáme.

10 chystaných DC komiksoviek, ktoré nás v najbližších rokoch čakajú  |  Tipy na film  |  před 2 měsíci  |  6 přečtení

Dušan Šutarík

Komentáre k článku 10 chystaných DC komiksoviek, ktoré nás v najbližších rokoch čakajú

Ďalšie články ako 10 chystaných DC komiksoviek, ktoré nás v najbližších rokoch čakajú

Tipy na film  |  17. 6. 2019

10 najlepších filmových trilógií, ktoré sa zapísali do filmovej histórie

Filmové série či trilógie sú často ošemetná vec. Nie často sa tvorcom podarí udržať nastavenú latku kvality. Niekedy to však vyjde a práve na tie filmy vás chceme upozorniť v tomto článku. čítaj ďalej

Tipy na film  |  13. 6. 2019

10 hudobných drám, ktoré by ste mali vidieť, ak sa vám páčil Rocketman

Rocketman, ktorý rozpráva životný a profesijný život Eltona Johna, je už v našich kinách. Pokiaľ sa vám páčil a máte chuť na ďalšie podobne ladené filmy, prinášame vám 10 tipov na biografické hudobné drámy, ktoré by ste nemali minúť. čítaj ďalej

Tipy na film  |  10. 6. 2019

10 mrazivých a napínavých thrillerov o sériových vrahoch

V Amerike je na Netflixe už dostupná novinka Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile, ktorá sa v júni dostala aj do našich kín. Zac Efron si v nej zahral vraha Teda Bundyho. Pri tejto príležitosti vám prinášame desiatku ďalších mrazivých filmov, kde o sériových vrahov nie je núdza. čítaj ďalej

Tipy na film  |  5. 6. 2019

10 skvelých monster filmov, ktoré si užijete ak sa vám páčila nová Godzilla

Do našich kín opäť dorazila slávna Godzilla. Pri tejto príležitosti vám prinášame 10 fantastických monster filmov, ktoré priaznivcov tohto sub-žánru rozhodne nesklamú. čítaj ďalej

Tipy na film  |  31. 5. 2019

10 hraných verzií disneyovských animákov, na ktoré sa najviac tešíme

Minulý týždeň sa do našich kín vrútila hraná verzia animovanej disneyovky Aladin v režisérskom podaní Guya Ritchieho. V štúdiu sa však už chystá viacero ďalších hraných remakov, takže sme pre vás dali dokopy tie, ktoré nás oslovujú najviac. čítaj ďalej